THK YP Yönerge Değişiklik Çalışmaları

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: THK YP Yönerge Değişiklik Çalışmaları

Mesaj #41 gönderen aslan_umut » 8 yıl 4 hafta önce (27.02.2016, 18:49)

Merhabalar,

Hali hazırda uçan insanların tamamını sertifikalandıracak bir alt yapıya sahip olmadan, güç bende ve yönetmelik bu olacak ve herkes şu kadar yıl bekleyecek demek sporun gelişmesine katkı sağlayacak bir yöntem değildir. Mevcut uçuş yapan herkesin seviyesini belirledikten sonra yeni gelecek insanlara belirli şartlar sunabilirsin. Fakat bu sunacağın şartlar sporun gelişmesine engel olacak şekilde zaman ve maddiyat içermemelidir. Bu sporun amatör sporcu altyapısını üniversite topluluklarının oluşturduğu unutulmamalıdır. Bu sporda sporcu yetiştirip başarılı olmak istiyorsak maddi ve manevi engeller koymak yerine maddi ve manevi destekler verilmelidir. THK bu statüyü almak istiyorsa sporculara potansiyel müşteri olarak bakmak yerine desteklenmesi gereken değerli meslektaşları olarak bakması gerekmektedir.

Aldığım duyumlara göre hazırlanan bu yönetmelik göstermelik olarak bizlere sunulmuş ve gerekli değişiklikler yapılmadan benzer şekilde geçecektir.

Yönetmelik güç bende ve herkes buna uymak zorunda ve bana parasını da kazandırmak zorundadır şekilde hazırlanmıştır. THK spora bu şekilde baktığı sürece sporun gelişemeyeceği TPP’nin hazırladığı dokümanlarda net bir şekilde görülmüştür. Spor en çok federasyonun destek olduğu yıllarda gelişim kaydetmiş ve federasyon kapandıktan sonra eski seviyelerine geri dönmüştür.

Umut Aslan

Kullanıcı avatarı
ddk
Ad Soyad: Duzgun Deniz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen ddk » 8 yıl 3 hafta önce (29.02.2016, 13:00)

sure uzatilabilirmi Abdullah Bey, mesela mart ortasina kadar hatta mayisa
ya da 'Yonerge Degisiklik Talep Formu' gibi ek ilave edilebilirmi

Kullanıcı avatarı
kanatsizkelebek
Ad Soyad: Ahmet Kocak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen kanatsizkelebek » 8 yıl 3 hafta önce (05.03.2016, 18:56)

? ? ?

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen ymcbayraktar » 8 yıl 2 hafta önce (07.03.2016, 21:54)

Yahu mederator arkadaşlar şu siteye face de olduğu gibi Beğen butonu koysakar da güzel yazıları begensek kalemine sağlık Barış :))

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen PaRaDoX » 8 yıl 2 hafta önce (07.03.2016, 22:43)

@ymcbayraktar aslında yapmaya çalıştık ama tam istediğimiz gibi olmadı, yakın zamanda yapmaya çalışacağız bu özelliği

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Ad Soyad: Suleyman Torolgu
Aldığı Beğeni: 4 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 2 hafta önce (12.03.2016, 17:52)

eşofman giyilmesi gerekiyor orda kılık kıyafet yönetmeliğine göre. Milletvekili bile oraya giderken eşorfman giyiyor. Ancak son dönemlerde buna uyulmadığını duyuyorum.
Yandan cepli sanayi pantalonları giymeye başlamışlar bazıları. Bizim sanayideki çıraklar giyiyor onları. Vallahi tiyorullemiyorum. Adına da dağcı pantolonu demişler, hiç alakası yok bildiğin keten pantolonun yandan ceplisi. Olsa olsa tembel dağcılar giyer onu oda yürüyüş yapmak için. İçine hava alıyor bikere dağcı kıyafetiyle uzaktan yakından alakası yok. Daha da abartıp komando giyenler oluyor da daha neler
Ayrıca orası dağcılık merkezi değil, orası Havacılık Eğitim Merkezi. dağcı kıyafetlerini özel hayatında giyy. Ayrıca dağcı ayakkabısıyla değil uçuş botuynan uçulur orada, onu da uydurmuşlar.
Hatta bi tanesi iyice abartmış İngiltere'den getirdiği orjinal 5 beş kiloluk metal korumalı kurşun geçirmez ayakkabıyla gitmiş oraya, allaa koş demişler 10 metre koşamamış... Gerçekten olmuş, anlatıyorlar, valla arkadaş neler var ya! arkası çarıklı kovboy botuynan giderlerse yakında şaşırmam yani.
Hadi kot pantononla gelse neyse parası yok diyecem ama tablacıda tanesi 10 lira be kardeşim.
"Uçuş tulumu + uçuş botu" yoksa "Eşofman + spor ayakkabı" giyilir. Uymayan uyarılır
Şu kılık kıyafet yönetmeliğine uyulsun artık. Özellikle bazı bazı hocalar da çok ihlal etmeye, şekill yapmaya başladı
Osman Yıldırım kızıyor böylelerine

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 2 hafta önce (12.03.2016, 17:53)

şeftaliyemi yazdırmış 4dörrt numara gözlüğümü var galiba
şef 170 tam yüzyetmiş tane şef yazılmış insan önce bi okur ablacım abicim
düzgün bir iş yapılamamış şefik bey
şefim turolllemeyeyim diyorum ama okunmadan yayımlanmış, şefleri biraz azaltmak lazım şefi

Kullanıcı avatarı
SuPerisi
Ad Soyad: Lara Birtane
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen SuPerisi » 8 yıl 1 hafta önce (18.03.2016, 18:01)

Senel yazdı:...yamaçparaşütü sporunun geliştirilmesi için en başta mevlüt hoyrazın kurumdan ayrılması gerekmektedir. dürüst ilkeli eşit saygılı eğitmen ve yöneticilere ihtiyaç bulunmaktadır.
adam kayırmanın olmadığı benim adamım, onun adamı .fikrinin olmadığı birleştirici dürüst ahlaklı birleştirici öğretmenler olmadıktan sonra ne yapılsa nafile ... kendin yap kendin oyna..
....

Yenileri Egitmenler cokmu iyi Senel Bey.
````Mevlut bey en azindan; ``imkanlar dahilinde her yamacparasutcusune firsat tanirim`` diyen birisi`````
```Oysa ben baslangic hocalarim tarafindan yuz ustu birakildim``` biliyomusunuz ki ALLAH`LARINDAN BULSUNLAR ki, zengin arkadasimi kayirdiklari ve bana kotuluk yaptiklari icin onlari hic sevmiyorum, artik orada durmalarini istemiyorum
O yuzden; yeni diye dunya gorusu olmayan, hayatin ve bu isin zorluklarini yasamamis, bilgisiz ve ogrencileri ceplerine gore degerlendiren yeni egitmenlerin kahrini cekmektense, Mevlut Bey gibi eski ogretmenlerin GERI DONMESINI yurekten istiyorum
Buna ragmen, Bana hep karsiliksiz yardim edenler de oldu. basta; a,s,m hocalar olmak uzere, a,v,b,h,y,f,m,... hocalarima ve arkadaslarima sonsuz tesekkur ediyorum

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 1 hafta önce (20.03.2016, 17:16)

Berussa yazdı:...ve en nihayetinde de T2 lisansının fiyatı arttırılsın,mesela 5000 tl olabilir(böylelikle,ayakta kalabilmesi için ihtiyacı olan mevcut gelirlerinin bir çoğu tırpanlanmış olan durumda olan bir nebze olsun maddi açıdan rahatlamış olur), vb gibi şeyler ...

Dökme suyla değirmen dönmez

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #50 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 1 hafta önce (20.03.2016, 17:18)

Cinayet işlenecek birgün kayırmacalar yüzünden. Çok vaka duyuyorum bununla ilgili.
Kayırıyorsan mağdur etme, Mağdur ediyorsan kayirma; ikisinden birini yapma bari
seney yazdı:
SuPerisi yazdı:...yamaçparaşütü sporunun geliştirilmesi için en başta mahluk haylaz beyfendinin oradan ayrılması gerekmektedir. düzgün dürüst ilkeli eşit saygılı eğitmen ve yöneticilere ihtiyaç bulunmaktadır.
adam kayırmanın olmadığı benim adamım, onun adamı .fikrinin olmadığı birleştirici düzgün dürüst ahlaklı birleştirici öğretmenler olmadıktan sonra ne yapılsa nafile ... kendin yap kendin oyna...
Yenileri Egitmenler cokmu iyi seney bey.
````Mobilet bey e ... ```Oysa ben baslangic hocalarim tarafindan yuz ustu birakildim``` biliyomusunuz ki ALLAH`LARINDAN BULSUNLAR ki, zengin arkadasimi kayirdiklari ve bana kotuluk yaptiklari icin onlari hic sevmiyorum, artik orada durmalarini istemiyorum
O yuzden; yeni diye dunya gorusu olmayan, hayatin ve bu isin zorluklarini yasamamis, bilgisiz ve ogrencileri ceplerine gore degerlendiren, kendi kisisel cikarlari pesinde kosan yeni egitmenlerin kahrini cekmektense, eski ogretmenlerin GERI DONMESINI yurekten istiyorum

Yönergeye bir madde eklenmesi gerekir. Naçizane bir fikrim var. Kimseyi ekmeğinden etmeyelim. Şu şekilde yapalım; Kayırmaca yapan hoca sertifikası bir derece düşsün mesela. A'dan B'ye, C'den D'ye gibi. Bu durumda işini, öğrencileri ve havacılığı seven öğretmen bir daha böyle bir hata yapmaz

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #51 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 1 hafta önce (20.03.2016, 17:20)

mobidik yazdı:...Ağzı çok bozuk olan hocalar, öğrenciye nasıl yaklaşılır, sipor terbiyesini, öğrenci pisikolojisini bilmeyen eğitmenler, empati kuramayan öğretmenler var içimizde...
Öğrenciye küfür eden olmuş bir kaç tane, bunlar başkanlıkça ele alınıyor, açığa alınabilirler

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #52 gönderen SULUMANDELTA » 8 yıl 1 hafta önce (20.03.2016, 17:21)

secckiin yazdı:...P5 Sertifika kontrol kurslarında verilebilmeli...Ya da SKK kurslarında verilmeli...

Skk lar doğru yöntem değil, stf ler merdiven altı ve hatalara davetiye çıkarıyor, iptal edilmeli. . Eğer kendini yetiştirdiysen yarışma en doğru çözüm, kaydolursun kabul edileceğinde gidersin, organizatör uygunsa kilok sitart yapar, kimse itiraz edemez, uçarsın
P5 eğitimle verilmez, ALINIR; yapabilen yapar; olaya ticari bakanlara ..., bunu parasıyla mastır doktora yapanlara benzetiyorum, profosor olur ama içi boştur

Kullanıcı avatarı
hıncal007
Ad Soyad: Hıncal Doğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #53 gönderen hıncal007 » 8 yıl 1 hafta önce (20.03.2016, 19:23)

eğer bu yönetmeliği bu şekilde çıkarırsanız bir çok başarılı genci maalesef ki yamaç paraşütünden soğutacaksınız...

Kullanıcı avatarı
derya06
Ad Soyad: Derya Derin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #54 gönderen derya06 » 8 yıl 13 saat önce (27.03.2016, 19:31)

Egitim nedir bilmeyen hocalar var
Kurumun ilkelerine uygumayan, duzgun davranmayan, ogrenci kayiran ya da magdur eden, hakszizlik yapan, yalan soyleyen, ayrim yapan, kufur eden, disiplinsiz ve cibiliyetsiz, egitemeyen, yetersizler, kurallari ihlal eden ve ozellikle `Esit Davranmayan` ogretmenler cezalandirilsin.
Her kurstan sonra ogrencilere derecelendirilme yaptirilsin, kendi idaresi ile yaptirilmadigi tespit edildiginde ve;
Kasten ogrenciye davranis sergileyen ogretmen kademesi 1 derece dusurulsun

Kullanıcı avatarı
derya06
Ad Soyad: Derya Derin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #55 gönderen derya06 » 8 yıl 13 saat önce (27.03.2016, 19:33)

ogrenisini ogrencisine sikayet eden, ogrencisini sikayet eden, hatta ogrencisinin arkasaindan konusan, hatta ogrencisini cekip cekistirenden, ogrencisini egitemeyenden ogretmen olurmu
egitimini ver gonder gitsin o kadar

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #56 gönderen SULUMANDELTA » 7 yıl 11 ay önce (29.03.2016, 19:33)

kadir006 yazdı:...Barıs kardesım ayrıca senın de dılıne saglık cok guzel yazmıssın senın gıbı ınsanların sayısı artmalı artmalı kı bu sporda kalan haserelerı bertaraf edebılelım...
Barış'ı yeni bir Şeltoks markası galiba, Bizim buralara da zirai mücadele lazımdı, havadan destek verirseniz haşerelerden kökten kurtuluruz. Yüz yıllık yalnızlık kitabındaki yöntemden daha etkili olurdu diyecem ama ben okudum sen okuma iğrenç birşeydi
erşen de türbe gibi soyadı gibi şu ayrıları kavuştursa ne iyi olacak

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #57 gönderen SULUMANDELTA » 7 yıl 11 ay önce (29.03.2016, 19:34)

Kılık kıyafet konusunda ısrarcıyım, dediğim gibi, orada belli giysiler giyilir, Serbest bırakırsan eğer Ergün abi şalvarla, Deniz abi pijamasıyla, Ferdi abi boxerla, Tuba abla mayoyla, Batuhan abi şortla , Gündüz abi içlikle, Ali abi capriyle, Zeynep abla taytla, Mualla abla etekle gelirlerse, işin içinden çıkamayız ozaman, olmaz

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #58 gönderen SULUMANDELTA » 7 yıl 11 ay önce (29.03.2016, 19:37)

viewtopic.php?p=102378&sid=40b371a47335cecc5facb713195ea8ec#p102378
tamam canım Hasan amcanın anlatacağı bütün dersleri anlattmışsın, bütün avantajlarını dezavantajlarını biliyorsun zaten, clr yi çizmeden bulacağına eminim, aldım ağzımın payını. Böyle birkaç tane hiç mesajı olmayanlar dikkat çekiyordu okadar, bir önemi yok, cevap yazmana gerek yoktu
ErSeN06
ifförmitif
ekko, romeyyo, siyyerra, eqo, noffembır, zirro, siss Raaacır

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #59 gönderen SULUMANDELTA » 7 yıl 11 ay önce (29.03.2016, 19:42)

umutaslan yazdı:Merhabalar, Hali hazırda uçan insanların tamamını sertifikalandıracak bir alt yapıya sahip olmadan, güç bende ve yönetmelik bu olacak ve herkes şu kadar yıl bekleyecek demek sporun gelişmesine katkı sağlayacak bir yöntem değildir. Mevcut uçuş yapan herkesin seviyesini belirledikten sonra yeni gelecek insanlara belirli şartlar sunabilirsin. Fakat bu sunacağın şartlar sporun gelişmesine engel olacak şekilde zaman ve maddiyat içermemelidir. Bu sporun amatör sporcu altyapısını üniversite topluluklarının oluşturduğu unutulmamalıdır. Bu sporda sporcu yetiştirip başarılı olmak istiyorsak maddi ve manevi engeller koymak yerine maddi ve manevi destekler verilmelidir. THK bu statüyü almak istiyorsa sporculara potansiyel müşteri olarak bakmak yerine desteklenmesi gereken değerli meslektaşları olarak bakması gerekmektedir. Aldığım duyumlara göre hazırlanan bu yönetmelik göstermelik olarak bizlere sunulmuş ve gerekli değişiklikler yapılmadan benzer şekilde geçecektir. Yönetmelik güç bende ve herkes buna uymak zorunda ve bana parasını da kazandırmak zorundadır şekilde hazırlanmıştır. THK spora bu şekilde baktığı sürece sporun gelişemeyeceği TPP’nin hazırladığı dokümanlarda net bir şekilde görülmüştür. Spor en çok federasyonun destek olduğu yıllarda gelişim kaydetmiş ve federasyon kapandıktan sonra eski seviyelerine geri dönmüştür.
Umut Aslan
.
tpp illegal yapılanmaya benziyor, ergenokon gibi birşey. Benim bildiğim resmi makamlar tutanak tutar, jandarma değil asker değil, halkla ilişkileri yok, yeri yurdu yok, girmek istesen giremezsin, gizli kararlar, gizli bir organizasyon gibi, bu toplantılar yasalmı. Yani arkadaşlarınla toplanırsın, grup kurarsın, görüşürsün, bunlar serbest ancak yapılama çalışılanları yaptırım şeklinde olunca tpp çokda legal gözükmüyor