Nilüfer yamaçparaşütü festivali sonrası

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Nilüfer yamaçparaşütü festivali sonrası

Mesaj #1 gönderen seccckin » 7 yıl 11 ay önce (03.04.2016, 22:25)

Bir başka güzel Bursa Nilüfer festivalini daha geri bıraktık. Öncelikle Rasim kuşcu 'ya ve organizatör de emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletmek isterim. Her şey çok güzeldi. çok eğlendik. Yanlız biraz hava soğuktu üşüdük keşke biraz daha ileri tarihte olsaymış diye içimizden geçirdik.

Birde küçük bir eleştiri yapmak istiyorum. Malum organizasyon hem bir yarışma hem bir festivaldi. Hal böyle olunca yarışmacılar ile serbest uçanlar birbirine karıştı ve zaman zaman birazcık tansiyonlar yükseldi. Oraya gelen her kes festivale renk katmak ve uçmak için geliyor. Serbest uçuş için gelen pilot arkadaşlara biraz üvey evlat muamelesi yapılması ister istemez biraz can sıkıcı oldu. Tabi bu durum çok aşırı bir boyutta değildi dediğim gibi ufak bir sorun. Gelecek sene bu konu üzerinde biraz daha çalışılırsa sanırım daha iyi olabilir.

Gelecek sene bu güzel organizasyonda tekrar buluşmak üzere....

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Ad Soyad: Suleyman Torolgu
Aldığı Beğeni: 4 / 3
Pilot Menüsü: 

Re: Nilüfer yamaçparaşütü festivali sonrası

Mesaj #2 gönderen SULUMANDELTA » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 07:32)

sonuclar aciklandimi, daha detayli anlatabilirmisiniz. geçen seneden bir farkı varmı

Kullanıcı avatarı
huzzik
Ad Soyad: Salih ÜNLÜTÜRK
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen huzzik » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 08:51)

Festivalde emeği geçen herkese çok teşekkürler. Güzel bir festival oldu seviyesi uygun olan öğrencilerimizi de elden geldi-zaman yettiğince uçurduk.

Ama benimde gelecek festivalde yaşanmasını istemediğim birşey var. Sertbest uçmak için gelen arkadaşlarımıza yemek verilmedi. Malum bölge olarak restoranların sıra sıra dizildiği bir yer değil, köyde de birşey yok. Bir dahaki festivallerde bunun düşünüleceğine inanıyorum.

Kullanıcı avatarı
ozgurtrk
Ad Soyad: Özgür Türk
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ozgurtrk » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 14:04)

Gazi Antep Üniversitesi Havacılık Topluluğu olarak 30 kişilik ekiple festivale katıldık. Gidince anladık ki mesele festival değil ortamı kalabalık göstermekmiş. Milleti festival var diye çağırıp 3 günlük organizasyonda yarışmaya katılmayan pilotların 2 gün uçuşlarını yasaklamak bize göre insanları kandırmaktan ve emeklerini hiçe saymaktan başka birşey değil. Ayrıca serbest uçanların uçuşlarının yasak olmadığı zamanlarda take off görevlilerinin in dediği yere indiğimizde yerdekilerin buraya niye iniyorsunuz deyip bize ön tarafı ve sağ tarafı elektrik teli ile çevrili ,inilmesi uygun olmayan yere inmemiz gerektiğini uygun olmayan üslup ile söylemesi bizleri biraz şaşırttı. Festivalin 2. gününde serbest uçucuların uçuşlarının yasaklandığı sırada organizatörün aşşağıda zabıtaya ; ''çıkın yukarı serbestçileri uçurtmayın dinlemezlerse malzemesini alın atın '' seklinde direktifi organizatörlerin bu spora ve sporcuya bakış açısını çok güzel özetledi bizim için. Bunu duyduktan sonra bir daha uçuşa çıkmadık.Bunların yanında ufak tefek organizasyon sıkıntıları yemek, ateş yakmak , tepeye çıkan araçlarda öncelik yarışmacı pilotların olması, take off un en dandik yerinin serbest uçanlara ayrılması vs. gibi sıkıntıları çok da sorun etmedik zaten kalabalık ve eğlenmesini bilen bir ekip olduğumuz için bu sorunları ekibimiz ile çözüme kavuşturduk. GAÜN Havacılık Topluluğu olarak bir daha bu festivale(?) katılmayacağız.

Kullanıcı avatarı
derya06
Ad Soyad: Derya Derin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen derya06 » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 14:55)

Guzel gectiyse iyi eglenceler ancak sonuclar onemli cunku 1-2liralik odul koymuslar, onu da odulleri hocalara ve kayrilanlara dagittiklarini tahmin ediyorum. Odul sistemi duydugum kadariyla gecen sene de varmiydi?. Galiba hep belli isimlere ve personellere odul dagitiyorlar, dogrumu. Odul sistemi kaldirilmali, odul yerine daha tesvik edici sistem ve Duzen getirilmeli. sonucu bastan belli yarisma olmaz kanimca

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Ad Soyad: Arif Bakkaloğlu
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen ArifBakkaloğlu » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 17:29)

Herşey güzeldi. Bu tür organizasyonlarda ufak tefek aksaklıklar olur. Yapılan az buz şey değil.
Bu festivalin mimarı Rasim Kuşçu ve arkadaşlarına çok teşekkür.
Dosya ekleri
IMG_20160403_202952.jpg
IMG_20160403_202734.jpg
DSC_4669.JPG
DSC_4530.JPG
DSC_4502.JPG

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Ad Soyad: Arif Bakkaloğlu
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ArifBakkaloğlu » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 17:31)

Teşekkür

Kullanıcı avatarı
alpalacam
Ad Soyad: Can Alp Alaçam
Aldığı Beğeni: 1 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen alpalacam » 7 yıl 11 ay önce (04.04.2016, 19:02)

Ufak tefek aksaklıklar? Ben 4.sünü gerçekleştiren bir festival(?)den bırakın bu tür hataları kusursuz olmasını beklerim. Sanırsam festivale en uzak noktadan biz geldik 1100km uzaklıktan 16 saat yoldan. Üstelik bir öğrenci kulübü olarak bütçemizin bir kısmını bu festival için ayırarak bu festivale 30 kişilik bir ekiple geldik. Ancak durum "hayaller" ve "hayatlar" capslerine konu olacak türdendi. Daha ilk dakikadan kamp yeri konusunda sıkıntı yaşamaya başladık. Gerilim hattı altına çadır kurduk ki eğer incelerseniz o noktaya çadır kurulmaması gerekir. Kampçılıkta böyle bir olay yok. Birde direklere ışık takmışlar gece boyu yanan, biz şarteli iniriyoruz, başkaları kaldırıyor. İndiriyoruz kaldırıyorlar en son şemsiye açtık çadırların yanına. Takeoff'a ilk gün balık istifi şeklinde çıktık. Hadi ona da birşey demedik asıl festival cumartesi başlayacak dediler. Yemek konusunda da onca yoldan öğrenci halimizle gelmemize rağmen bize yemek verilmedi. Gerçekten çok üzücü. Yemek yememiz için yarışmaya katılmamız gerekiyormuş. Tüm bunlara da aldırmadık bunu geçtik, cumartesi günü birde ne ile karşılaşalım: Yarışmacılar sen çok yaşa, serbest uçucuların allah belasını versin şeklinde organizasyon seyrini değiştirdi. Yarışmacılar iki kanadın zor sığdığı yerde en iyi alandan kalkış yapıyor, serbest uçanlar kalkış alanının en ucunda olan, kalkışı iptal etmenize olanak tanımayan hatta 2 adımdan fazla atamadığınız bir alandan kaldırılmak zorunda bırakılıyor. Benim yarışmacılara lafım yok. Adamlar da haklı. Yarışma umudu ile gelmişler yarışacaklar elbette. Madem uygun bir takeoffunuz yok, o zaman yarışmayı da ayrı yapacaksın, festivalini de. Seviyesi P2 olan 15 pilotum sizin o minnacık(kötü bir terim kullanmıyorum uygun kelimeyi siz getiriniz) taekoffunuzun sağ kısmından sağlıklarını tehlikeye atmak uğruna o kadar yoldan kalkıp gelmedi. Uçmak için geldi ancak uçamadılar. Günahı sizin boynunuza. Hadi takeoff problemini de geçtim. Yukarıdan iniş alanında inmemiz gereken yer farklı tarif ediliyor, aşağıya iniyoruz aşağıda farklı söyleniyor. Yukarıda söylenen iniş alanı bilhassa mantıklı, ancak aşağıda söylenen panayır alanının arkasında kalan toprak alan iniş alanı olabilir mi diye insan düşünüyor, insan hayret ediyor. O iniş alanını zabıta söylemiş olsa anlarım, ancak bu sporu bilen kişiler söylüyor, havanın taşıma ihtimalini düşünmeden, oradan geçen gerilim hatlarını düşünmeden. Bu daha da üzücü. Sanırım herkesi yarışmadaki gibi deep stall a iniyor sanıyorlar. Cumartesi günü de zabıtalara söylenen "çıkın yukarı serbestçileri uçurtmayın dinlemezlerse malzemesini alın atın"(kulaklarımla duyduğum) gibi sözler de iyice tadımızı kaçırdı. O andan itibaren zaten uçuşlarımızı bitirme kararı aldık. Çok şükür ki güzel ülkemizde daha uçulacak çook alan var. Başta söylediğim gibi 4.sü yapılan bir festivale göre felaketti. 3 günümüz, vaktimiz, bütçemiz, uçuşlarımız hepsi boşa gitti. Bu festivalden sonra GAÜN Havacılık olarak zaten birdahaki Nilufer festivallerine katiyen katılmayacağız ancak bari bundan sonrakilere katılacak kişiler için bu şekildeki sorunlar çözülsün, festival için gelinen yer pilotlara işkence olarak geri dönmesin. Hep birlikte herkes güzelce uçuşlarını gerçekleştirsin. Sevgi ve SAYGI içerisinde. Amatörce yapılan çok festivale katıldık ve şimdi farkına varıyoruz ki onlar çok daha profesyonel. Alkışlarımla....

Kullanıcı avatarı
Ardayilmaz
Ad Soyad: Arda Yılmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Ardayilmaz » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 09:32)

Gaziantep ekibinin eleştirilerine harfiyen katılıyorum. Biz 7 kişi olarak İzmir'den, onlara nazaran daha kısa mesafeden geldik. Uçmak için geldik, kalabalık göstermek için değil. Bunun bir festival olduğunu düşünerek geldik. Daha ilk gün take offta tam kalkış yapacağım sırada zabıta geldi ve serbestçilere uçuşun yasaklandığını söyledi.
Dostlar sorarım size, bu işin yöntemi bu mudur? Eğer festival yapıyorsanız aynı anda yarışma OLMAZ! Ben 330Km yoldan sizin yarışmanızı seyredip kamp yapayım diye gelmedim. Beni, "serbestçiler de gelebilir" diye kendi araçlarınızla çıkardığınız tepede, tam kalkış yapacağım sırada, keyfe keder 1 saat bekletme hakkınız YOK!
Ayrıca son olarak yemek mevzusu. Festivale katılanların yemeklerinin karşılanacağı bilgisiyle, alışveriş yapmadan geldik. Ancak daha ilk günden bir "fiş" tantanası çıktı. "Yalnızca yarışmacılar ve görevlilere yemek var gardaş" üslubuyla festival alanının yegane alternatifi gözlemeci teyzelere yönlendirildik.

Tüm bunların yanı sıra Gaziantep ekibine bir mesajım var. İlk gün sürekli indirip kaldırdığınız şalter yüzünden o sırada şarj etmeye çalıştığım telefonum artık şarj tutmuyor.

Kullanıcı avatarı
ozgurtrk
Ad Soyad: Özgür Türk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ozgurtrk » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 10:29)

Arda Yılmaz dostum senin yazını okuyunca zevkine şalter indirip kaldırmışız gibi bir izlenim oluşuyor.Çadır yerimizi kendimiz seçmedik oradan başka bir yere kurdurmadılar , şaltterin yanındaki projektör cadırımıza 3 metre mesafedeydi gece ışıktan uyuyamadık ve kapattık bizden sonra biri tekrar açmış biz de gittik tekrar kapattık. Ertesi gün çadırlarımızın önüne büyük şemsiyelerden koyarak ışığı engelledik.Elektrik tesisatı ile ilgili bir problemden dolayı telefonun bozulmuş yada bataryası nın ömrü dolmumuş olabilir.2 kez şalter kapatma ile telefon bozulmaz.bizimde telsizlerimiz telefonlarımız kamera bataryalarımız aynı şekilde şarjdaydı bir sıkıntı görünmüyor.

Kullanıcı avatarı
Ardayilmaz
Ad Soyad: Arda Yılmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Ardayilmaz » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 12:29)

Dostum her olaydan elektronik aletler aynı şekilde etkilenecek diye bir şey yok. 150 kişinin herhangi bir ekipmanına bir şey olmamış, piyango bana vurmuş. Kimse sizi zevkine sigorta kutusuyla oynadınız diye eleştirmedi. o bir bilgilendirme notuydu, sağlık olsun dedik geçtik.

Kullanıcı avatarı
gookhann
Ad Soyad: gökhan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen gookhann » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 15:01)

yer yer eleştirilerde haklısınız.. fakat.. oranın o bolgedeki tek resmi havacılık klübü oldugunu... rasim hocanın orayı oluşturmak için çok çaba harcadıgını ve tüm yükü tek başına kendisi çektiğini fstival yada organizasyon ekibinin sadece 1 gün once gelip bittiği akşam a gittiğini tüm sorumlulugun rasim hocada oldugunu. ve kendine ait iyi bir ekp oluşturamadıgı ve organizasyonun kendi kafasına göre takıldıgını unutmayalım... herşeye ragmen güzel bir emek var ortada... bazı haksızlıklar üsülsüzlükler bi başlık açılır burada orada gorevli bi kaç kişi davet edilir konusulur anlatılır. ki anlayabileceklerine eminim. oyle ben küstüm glmiyorum demek biraz saçma geldi bana açıkçası.. :/

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen SULUMANDELTA » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 15:56)

derya006 ya Sadece yarışma mabında dediği gibiyse çok manidar
Geçen seneki yarışmalarla ilgili tartışmaları ve sonuçları takip ettim, önceki olanlarla benzerlikler arzediyor
Örnek olarak; Naim Süleymanoğlu'nun hocası girmezdi musabakalara,
Farklı bir açıdan bakalım personel çalıştırıyorum; müşteri çırağıma bahşiş verdiğinde onu kendi cebime atarsam bana kızmazmısın, kızarsın.
Öyle ki, öğrencilerim siz seyredin, ben yarışayım, ödülü de alayım yaklaşımı hoş degil
Bu bakımdan yarışmalara antrenörlerin ya da çalıştırıcıların değil sporcuların ve yarışmacıların katılımının sağlanması gerekir ve Ferdi katılımlara da olanak sağlanmalıdır

Kullanıcı avatarı
nilüfer sportif
Ad Soyad: Rasim Kuşçu
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen nilüfer sportif » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 16:50)

Arkadaşlar eleştirileri okudum aklı olduğunuz konularda var ama sizleri burada ağırlamak için bir yıl uğraştım demek işe yaramamış bundan sonra festival yapmıyacağız demektir.
yamaç paraşütü festivali yapan kalmadı önceden Türkiyede bir sürü festival yapılırdı şimdi ise yok denecek duzeyde kimseyi memnun edemiyorsunuz bizde festival ve yarışma yapmayalım bundan sonra yapan varsa katılırız
SAYGILARIMLA

Kullanıcı avatarı
huzzik
Ad Soyad: Salih ÜNLÜTÜRK
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen huzzik » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 18:18)

yarışma konusunda ki eleştiriler çok bilerek yapılmamış sanırım. Bende yarışanlar arasındaydım herhangi bir derece yapamadım ama kürsüye çıkanların hepsini tanıyorum. herhangi bir usulsüzlüğün olmadığı görülmekte ve listeler sürekli yayınlanmaktaydı. Antranör ve hocalardan bahsedilmiş fakat o kişilerde sporun içinden geliyor, katılıp katılmayacakları bireysel olarak onların düşüncelerine kalmış herkes kendini yetiştirip birinci olmak konusunda azimli olsun.
Bu konuda yorum yazan arkadaşlara polemik olsun diye yazılmış bir yazı değildir. Yazdıklarından o ortamda olmadıklarını sezdim, yanlış anladım veya anlatmak istediklerimi tam olarak izah edemediysem kusura bakmasınlar.

Salih ÜNLÜTÜRK
AYHAVK

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen SULUMANDELTA » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 22:14)

Tam üstüne basmışsınız Sali Bey tebrik ederim, gerçekten bravo. Onların sorunu katılamamak olabilir, geriye kalanı sizin youmunuz, alıntı yapmıyorum

Kullanıcı avatarı
SULUMANDELTA
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen SULUMANDELTA » 7 yıl 11 ay önce (05.04.2016, 22:20)

Analiz yapmak açısından sonuçları görmek gerek, önceki senekilerle karşılaştırma yaparken faydalı olur
Ancak bu konu bir sınav geçebilmek için kullanılmamalı

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen ibramçavuş » 7 yıl 11 ay önce (06.04.2016, 21:47)

Yemek sorununda haklı olunabilir, organizatörün de durumdan üzüntü duyduğundan eminim,lakin etkinliğin geneli hakkında özellikle yarışma sonuçları konusunda Türkiye hedef yarışmaları çok ciddi ve elverdiğince teknik materyallerde kullanılarak uygulanır. Dijital hedef pedi, kamera çekimi gibi. Kamera hedef planlaması başladığından, iniş gerçekleştirilene kadar kayıt altına alınır ve itirazlar doğrultusunda değerlendirmeye alınır. Hakemler ve jüri üyeleri yetkin personelden seçilir ve bu yarışmada da öyleydiler. Bu yarışma da ilk kez görev alan iniş hakemleri ise 1 hafta önce den video görüntüler ile eğitime tabi tutuldular. Bu sebeple dereceye giren pilot arkadaşlar tecrübeleri ve becerileri ile kürsüyü ve ödülü hak etmişlerdir.
Serbest uçuşlar ile ilgili sorun ise, Cumartesi sabah ilk brifingte tüm pilotlara ( yarışma ve serbest ) iniş alanında ve take off ta bilgilendirme yapıldı. Uçuşlar başladığında serbest uçuşlar take off sağ tarafından ve sağ yamaçta ki uzun yelken bandını kullandılar ve öğlene kadar hiç sorun olmadı. Sabah brifinge katılmayıp sonradan etkinliğe dahil olan pilotlar sanıyorum ki işin suyunu çıkardı. Bir ara paramotor pilotunun yelken bandında single pilotlarla yelken yaptığını hep birlikte gördük. Yakıt ekonomisi yapıyordu sanırım oysaki güzelim Uluabat gölü varken single pilotları pervane rotoruna maruz bırakacağı bir çoğumuzu tedirgin etti. Bende bir yarışmacı olarak öğleden sonra ki sortilerde iniş alanı üzerindeki kanatlardan önceki yarışmacı kanadı takipte ve iniş planlamasında zorlandım. Akşamında öğrendik ki serbest pilot hedef pedine iniş planlamış, bir adet tandem iniş paterninde spiraller atmış. Ertesi günü organizatörün aldığı kararlara hak vermemek elde değil. Sabah rüzgar dönmesiyle yarışma başladı ve 2 sorti kısa sürede bitti sonrası akşam gün batımına kadar doya doya da uçuldu.
Organizatörlerin herkesi mutlu etmesi mümkün değil. Biz pilotlar olarak gökyüzünü paylaşamıyorsak karşılıklı saygısızlığımıza verelim. Etkinliğin en organize ekipleri benim gözümde Gaziantep ve Adana ekipleriydi. Her zaman birlikte hareket edip birlik içinde davranış sergilediklerini gözlemledim, nacizane tebrik etmek isterim.
Nilüfer Sportif Havacılık Başkanı ve organizatör Rasim Kuşçu'nun ellerine sağlık. Çok zor iş başardı.

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen seccckin » 7 yıl 11 ay önce (07.04.2016, 00:51)

İbrahim abi organizson için ciddi çabalar harcandığı belli oluyor. Bu tür işler kolay değil. Rasim abinin emeğine saygı duyuyoruz, eline koluna sağlık buraya kadar hem fikiriz. Bu soğukta kilometrelerce yol tepip oraya gelen her pilot Rasim abinin daveti üzerine festivale renk katmaya geldi. Her kes biliyor ki festivale ne kadar çok pilot katılırsa festival o kadar renkli olur ve ayrıca yerel yönetim ve sponsorlarda o kadar memnun olur.

Az önce dediğim gibi bizler Rasim abinin daveti üzerine geldik. Paramotorcuların yakıtını ve yağını Rasim abi verdi. Serbest uçanlarıda Rasim abi çağırdı. Eeee hem paramotorcunun yakıtını ver uçsun diye hem uçtuğu için şikeyet et yada hem serbestcileri çağır festivale hemde uçuyolar diye bağır çağır. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Hadi her şeyi bir kenara bıraktım, "Bağıra bağıra ben oraya zabıta gönderiyorum jandarma gönderiyorum uçanlara şöyle yapın böyle yapın" bu kelimeler hiç hoş değil ben ve arkadaşlarım oraya festivale renk katmaya geldik, Üstelikde davet üzerine geldik bizi istemiyorsan çağırmasaydın. Yarışma dışında uçulmayacak deseydin.

İbrahim abi şimdi diyorsun ki o hedefe indi, öbürü sipral attı, öbürü hedefçilerin önünü kesti bilmem ne oldu. o zaman git kurallara uymayan kişiye bağır çağır uçuşunu kes. Orda 36 kişi yarışmacı, 50 nin üzerinde serbestci vardı. bir iki kişi hata yaptı diye niye 50 kişiye birden bağırıp çağırıp yargılayıp uçuşlarını kesiyorsun buna pire için yorgan yakmak denir tabiri caizse..

Bu bir hedef yarışması olduğu kadar da havacılık festivaliydi. Sonuç olarak da yarışmacıların uçma hakkı olduğu kadar festival için gelenlerinde uçmaya hakkı vardı. 36 kişilik yarışmacılar el üstünde tutulurken 50 nin üzerindeki serbest uçanlara üvey evlat muamelesi yapıldı resmen..

Kullanıcı avatarı
alp78
Ad Soyad: Taner Alp
Aldığı Beğeni: 34 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen alp78 » 7 yıl 11 ay önce (07.04.2016, 10:41)

sorunun temelinde bence festival ve hedef yarışının bir arada yapılıyor olması var. daha önce M.Kemalpaşa'da da aynı sıkıntı olmuştu. naçizane tavsiyem organizatörlerin de zor durumda kalmaması adına yarışma ve festivallerin bir arada düzenlenmemesi. organizatörün yapmış olduğu onca emek boşa gittiği gibi bir sürüde eleştiri alıyor.