Yamaç paraşütü yaparken PKK'nın hedefi oldular

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Eras
Ad Soyad: Erol Aslantaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Yamaç paraşütü yaparken PKK'nın hedefi oldular

Mesaj #1 gönderen Eras » 7 yıl 10 ay önce (26.05.2016, 11:37)

Metan Dağı’nda yamaç paraşütü eğitimi veren Hıristiyan Kürt Wisam Nona önce darp edildi, ardından 3 kurşunla vuruldu. Kürt paraşütçü, hastaneye kaldırıldı.
Kuzey Irak’ta PKK’nın bulunduğu bölgede eğitim uçuşu yapan iki paraşütçüye ateş açıldı. Bölgede 20 Mayıs’ta meydana gelen olayda Wisam Nona ile eğitim verdiği Ömer Al-Qaralosy, PKK’lıların açtığı ateş nedeniyle yere inmek zorunda kaldı. 7 yıldır Duhok’un Metan Dağı’nda yamaç paraşütü eğitimi veren Hıristiyan Kürt Wisam Nona önce darp edildi, ardından 3 kurşunla vuruldu. Kürt paraşütçü, hastaneye kaldırıldı.

http://www.milliyet.com.tr/yamac-parasu ... m-2251828/

Kullanıcı avatarı
no_identity
Ad Soyad: Mustafa Özgen Paşa
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Yamaç paraşütü yaparken PKK'nın hedefi oldular

Mesaj #2 gönderen no_identity » 7 yıl 10 ay önce (26.05.2016, 14:34)

Biz herşeye müstehakız. O kadar üzüldüm ki şu yazıyı okurken. Bu ne demek yaaa 1-Hıristiyan Kürt Wisam Nona 2 Kürt Paraşütçü 3-tekrardan Hıristiyan Kürt 4- Kürt paraşütçü. Yazıklar olsun bir insanın önce insan olduğunu unutuyoruz. Yok Hıristiyanmış yok kürtmüş yok çerkezmiş yok tatarmış aleviymiş suniymiş. Yazıyı okurken ne okuduğumu anlıyamadım. Kardeşimize acil şifalar diliyorum inşallah en kısa zamanda iyileşir ve uçuşlarına geri döner. İnşallah bizde at gözlüklerimiz bırakıp insan olduğumuzu unutmadan yaşarız. Milliyette bu haberi yazan arkadaş kimse tam bir mide bulantısı.

Kullanıcı avatarı
ozgur.k
Ad Soyad: Özgür Korkut
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ozgur.k » 7 yıl 10 ay önce (26.05.2016, 15:12)

no_identity yazdı:Biz herşeye müstehakız. O kadar üzüldüm ki şu yazıyı okurken. Bu ne demek yaaa 1-Hıristiyan Kürt Wisam Nona 2 Kürt Paraşütçü 3-tekrardan Hıristiyan Kürt 4- Kürt paraşütçü. Yazıklar olsun bir insanın önce insan olduğunu unutuyoruz. Yok Hıristiyanmış yok kürtmüş yok çerkezmiş yok tatarmış aleviymiş suniymiş. Yazıyı okurken ne okuduğumu anlıyamadım. Kardeşimize acil şifalar diliyorum inşallah en kısa zamanda iyileşir ve uçuşlarına geri döner. İnşallah bizde at gözlüklerimiz bırakıp insan olduğumuzu unutmadan yaşarız. Milliyette bu haberi yazan arkadaş kimse tam bir mide bulantısı.
+1

Aynı olayı haber yapan başka bir linki serbest kürsüde paylaşmıştım, moderatörlere o başlığı kaldırır mısınız diyecektim ama vazgeçtim. Oradaki link zift medyasına ait değil en azından.

Kullanıcı avatarı
KADİR ASLAN
Ad Soyad: Kadir Aslan
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen KADİR ASLAN » 7 yıl 10 ay önce (26.05.2016, 16:48)

Pataşütçülerin Kürt ve Hıristiyan diye tabir edilmesinde amaç PKK'nın etnik ve din ayrımı yapmadan insanlara neler yapabildiği göstermek olsa gerek

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen PaRaDoX » 7 yıl 10 ay önce (26.05.2016, 17:27)

Merhaba arkadaşlar,

Konunun devamını eski konulardaki tecrübelere dayanarak tahmin edebiliyorum, o yüzden baştan uyarma gereği hissettim. Lütfen siyasi vb konulara değinmeyelim, kavgadan öte gitmiyor ve bizim konumuz havacılık, bunun dışına çıkmamaya çalışırsak sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Eras
Ad Soyad: Erol Aslantaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Eras » 7 yıl 10 ay önce (26.05.2016, 18:16)

Ben haberi okuduğumda Yamaçparaşütçüsünün başına gelen olayı sadece paylaşmak istedim.
Ali bey uyarısını da yapmış. Dikkate almak gerek.
Bölgeye askerlik sebebi ile özel bir ilgim var. Ortam uygun olsa uçmak isterim.
Fakat ortam ve olanlar malum...

Haberi okurken birde Basat'ın yazısı aklıma geldi.

Artık gerçek son süzülüşe!? geçtiğimde yolun sol tarafındaydım ve önümdeki tarlaları inceliyordum. Yolun karşısında da geniş düz, yol boyunca şerit halinde bir düzlük vardı. “Acaba buraya mı insem” diye düşündüğümde gözetleme kulelerini fark ettim! Evet, birkaç saniye için de olsa farkında olmadan “Sınırdaki mayın tarlasına” inmeyi planlamıştım :) 300 küsur uçup inişte “patlamak” biraz acı olurdu ;)

Kullanıcı avatarı
parajetim
Ad Soyad: Suleyman Yalvac
Aldığı Beğeni: 1 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen parajetim » 7 yıl 9 ay önce (30.05.2016, 01:28)

Herkes safını belirlerse iyi olur.pkk belirlemiş"terör"...!