TARIK YILDIRIM ayıplı ürün satışı (bitik kanat)

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
drcantay
Ad Soyad: İbrahim Cantay
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: TARIK YILDIRIM ayıplı ürün satışı (bitik kanat)

Mesaj #21 gönderen drcantay » 1 yıl 4 ay önce (29.06.2016, 16:21)

Bir malı, ücretini almadan göndermek zaten başlı başına ciddi bir risk almaktır.Bu da, satıcının art niyetli olmadığı lehine değerlendirilebilir.

Testin, Volkan Bey'in bahsettiği gibi optimum şartlarda yapılıp yapılmadığını bilmiyoruz. Ama bir ürünün iadesi için 4 ay beklemek çok doğru değil. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda da; satın alınan bir malın ayıplı(kusurlu) çıkması halinde 30 gün içinde satıcı ile görüşülmesi gerekir diye hatırlıyorum.
Keşke Yusuf Bey, burada ifşa ederek rencide etmek yerine ,Tarık Bey'den yurtdışından kanadı gönderen kişi/firma ile irtibata geçmeyi talep etseydi. Bir ihtimal, kanat sahibi bu kadar gecikmeye rağmen malını geri alabilirdi belki.
Tarık Bey'i YP camiasındaki pek çok kişi gibi bende tanıyorum.İnsani değer yargıları son derece yüksek; vicdan,ahlak sahibi değerli bir arkadaştır. Ticari anlamda da kimseyi madur ettiğine şahit olmadım/ duymadım.

TA7AIC
Baofeng , Wouxun , Kenwood
0535.849 99 54

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen derajan » 1 yıl 4 ay önce (29.06.2016, 20:15)

ben zaten aynen tarık beyin bu kanadın bitik oldugunu bildigini sanmıyorum, zira görünüşünde hıc bir sıkıntı yok , ve bende tam olarak yurt dısından aldıgı kişiyle iletişime gecmesini istedim... ama kendisi ben bununlamı ugrasacagım dedi, malın ayıplı olması konusunda kanun, acık ayıplar için 30 gün gizli ayıplar için , 2 yıl diyor.... ben avkatum ilede görüştüm, masraflarda dahıl olmak üzere , tüketici mahkemesine basvurabılecegini, ama konunun uzayacagını, kanadın itahalat sartlarına kadar arastıralacagını ve bunun zamn olrak bana ve satıcıya sıkıntı olacagını söyledi... kendisinin kabuletmemesi durumda bayram sonrası mahkemeye verecegımı belitirim....

Ayıplı Mala İlişkin Hakların Kullanımında Süreler
Tüketicinin açık ayıbı ihbar süresi, malın teslim tarihinden itibaren 30 gündür. Ayıbın gizli olması durumunda tüketicinin ayıbı ihbar etmesi malın teslim tarihinden itibaren azami iki yıllık süre ile sınırlıdır. Her ne kadar yasa da “zamanaşımı” olarak tanımlansa da bu süre hak düşürücü bir süredir. Bu süre, konut ve tatil amaçlı taşınmazlarda 5 yıldır. Ayıplı malın neden olduğu zararların giderimi 3 yıllık süre içerisinde talep edilebilir. Bu süre, zarar görenin maldaki ayıbı ve imalatçının/üreticinin kim olduğu öğrenildiği veya öğrenebileceği günden itibaren başlar. Bu talepler, malın piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren 10 yıl içinde yapılmalıdır. Ayıp, tüketiciden satıcının ağır kusuru ya da hile ile gizlenmişse bu süre uygulanmaz.
imkansızı deyil war olanı arıyorum

Kullanıcı avatarı
andaç
Ad Soyad: Andaç Ünsal
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen andaç » 1 yıl 4 ay önce (30.06.2016, 16:31)

Ben şahsen Tarık Yıldırım'dan bir çok ürün aldım bazılarını geri gönderdim bazılarını aldım şahsen dürüst bir satıcı aylar sonra aide nedir ? Kiralık araba degilki bu. Şahsen kötü bit konu. Gönderin kanadı test eden Volkan övün'e test etsin sende güvenle uç

Kullanıcı avatarı
hayaletas64
Ad Soyad: ismail akbaş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen hayaletas64 » 1 yıl 4 ay önce (01.07.2016, 10:13)

Tarık abiden benimde alışverişim oldu harnes kanat monopod benzeri malzemeler malzemeleri sağlam güvenilir olmakla birlikte paramın kısıtlı olduğunu söylediğimde ne zaman uygun hisssedersen kendini o zaman öde kardeşim demesi dürüstlüğünü ortaya çıkarıyor zaten paracı bi insan olsa Yusuf bey inanın msjlarınıza dahi cevap vermezdi burdan tüm pilotlara saygılarımı sunuyorum hayırlı kazasız belasız uçuşlar diliyorum inşallah iki tarafında gönlü olarak çözülmesi dileğiyle hayırlı kadir geceleri hayırlı ramazanlar.
:hoops:

Kullanıcı avatarı
mazifm
Ad Soyad: Murat Nalbant
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen mazifm » 1 yıl 4 ay önce (01.07.2016, 10:50)

Ben bir defa tarık hocadan mal aldim. Ve hala kullanmaktayım ortada bir yanlış anlaşılma var bence tarık yıldırım harikaa bir satıcı önce mal gelir kontrol eder sonra ödeme yapılır
TUT SPORTİF HAVACILIK KULÜBÜ PİLOTU

Kullanıcı avatarı
skyblue
Ad Soyad: Ahmet Çakır
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen skyblue » 1 yıl 4 ay önce (01.07.2016, 11:38)

Tarik bey den daha onceleri alisverisim oldu. Kendisi gercekten durust saticidir. Yorumlari okudugumda ortada bir yanlisligin oldugunu dusunmuyorum ve bi yanlislik olsa bile tarik bey mutlaka duzeltir.
Cesaretin kadar özgürsün (Paragliding)

Kullanıcı avatarı
salim gören
Ad Soyad: Salim Gören
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen salim gören » 1 yıl 4 ay önce (01.07.2016, 11:42)

konunun fazla müdahili olmadan tarık bey hakkında yorumumu yapayım tarık beyden 2 adet kanat aldım iki kanat tarafıma ulaştı parasını ödemeden kanatarı kontrol ettim ettirdim iki kanatıda aldım aldıktansonra parasını gönderdim bundansonra sorumluluk bana aittir tüketici mahkemesine asli hukuk mahkemesine de gitse birdurum cıkmaz dört ay sonra alınan mal iade edilmez nerden bilsin tarık bey omalın dört ay içinde denize suya vs.girmediğini ömür boyu garanti verecek değilya volkan övüne gönderip test ettirseymiş volkan abi bangır bangır sesleniyor kanatlarınızı test ettirin diye vesselam

Kullanıcı avatarı
samedozata
Ad Soyad: Samed özata
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen samedozata » 1 yıl 4 ay önce (01.07.2016, 13:17)

Tarik beyden 1 bucuk ay evvel harnes aldim dediginin disinda bir sorun cikmadi parasini da harnes elime gecip inceledikten sonra gonderdim kendisi once malzemeyi gonderir sonra begenirseniz parayi gonderirsiniz eger begenmemis olsaydiniz malzemeyi parayi gondermezdiniz tarafsiz birisi olarak yine malzeme ihtiyacim olursa arayacagim ilk insan kendisi olur durustlugune ve malzemelerine guveniyorum iyi gunler

Kullanıcı avatarı
derajan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen derajan » 1 yıl 4 ay önce (01.07.2016, 15:24)

ben ne tarık beyin kişiligini eleştiriyorum, nede daha önce yaptıgı ticaretleri.... bu kanattta sorun oldugunu belirtiyorum, yani daha önceki sattıgı kanatlar iyi diye bu kanadın da iyi olacagı diye birsey yok... kanadın alındıgı gunden beri kullanılmadıgını (tolpamda 3 ucuş yaptım) gravitde de ve ölüdenizde calışan ve benı tanıyan herkes biiliyor, kanadı kullanmadıgımıda tarık bey kabul ediyor, yani benım sattıgım her kanat ıyıdır sen bu kanada zarar verdin mi deniyor onuda anlamıyorum... benım sahıtlerım , kanat test raporlarım hepsi hazır, avukatım ilede görüştüm , kendi rızası ile yapmaması durumda bayram tatili sonrasında mahkemeye basvuracagım, 3500 tl kolay kazanılmıyor, kimse kusuıra bakmasın, sizede ders olsun uzun yılardır ucan ve 6000 e yakın ucusu olan onlarca kanat almış satmış biri olarak benım bile malzemeyi tam olarak bakarak anlayamayacagımı, ögrenmiş olursunuz, 100 ucuşlu diye aldıgıunız kanadın bitik bir kanat olabılecegını unutmayın, helede yurt dışından malzeme getirip satan kişiler ile alışveriş yaparken...

Kullanıcı avatarı
Palteki
Ad Soyad: Kamil Palteki
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen Palteki » 1 yıl 4 ay önce (01.07.2016, 15:32)

Bahsi gecen malzemeyi alinirken yada satilirkeln ve aradan gecen 4 aylik sure zarfinda herhangi bir sekilde gormedim tarik abiden bende takim aldim yaptigi ticaretden ve anlayışlı tavirlarindan dolayi kendisine saygılarımı sunarım

Kullanıcı avatarı
aspex
Ad Soyad: Tarık Yıldırım
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 11 / 7
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen aspex » 1 yıl 4 ay önce (01.07.2016, 17:03)

Yusuf bey sorunu siz anlamak istemiyorsunuz....siz benden kanadın kontrolunu yaptırcam diyerek göndermemi istediniz.bende gönderdim.4 ay sonra test yaptırın diye sıze kanat göndermedim.o hafta yaptırın testınızı ne çıkıyorsa kabulüm.ama 4 ay sonra alışveriş kusura kalmayın bozulmaz....sizin avukatınız varmış güzel,hukuk ne diyorsa boynumuz kıldan ince. Hukuk bu durumu nasıl sonuçlandıracak bütün camia olarak beraber izleyelim...
Başlatın hukuki sürecinizi ,yapalım karşılıklı savunmamızı.
iyi günler diliyorum.

Son beğenen drcantay
Tarık YILDIRIM
Ordu Sportif Havacılık Kulüp Başkanı
Aircross Turkey Dealer
www.trfly.net
0533 32 497 42

Kullanıcı avatarı
wingover
Ad Soyad: Türker
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen wingover » 1 yıl 4 ay önce (02.07.2016, 12:35)

İkinizide tanımıyorum, sadece şunu söyleyebilirim, para almadan bir satıcı bana güvenerek kontrol edip beğenirsem alacağım bir kanat yada ekipman gönderecek, yani satıcı bu riski alacak, bende kontrol etmeden kanadı alıp ticareti bitirip parasını göndereceğim, aradan 4 ay geçtiğinde bu kanat bitik diyeceğim...
Yapmayın lütfen, bu konunun konuşulması bile gereksiz, satıcı yüzde yüz haklı.
Satıcı bilmeden bitik kanat göndermiş olabilir, camia küçük Volkan Övün ü tanımayan yok, kontrol için dört ay beklenir mi?
Konu sadece satıcının inisiyatifine kalmış, kimse zarar etmek istemez,umarın konu bir an önce tatlıya bağlanıp kapanır.

Kullanıcı avatarı
Ergun Elmas
Ad Soyad: Ergün Elmas
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen Ergun Elmas » 1 yıl 4 ay önce (05.07.2016, 20:05)

Tarik Yıldırim 'dan çok ürün aldık İskenderun plilotları olarak...Tarik ,her alisverisimizde bizi dürüstlüğu ile saşkinlıga ugratmış her alişverisimizde minnettar olduğumuz bir satıcı olduğunu rahatça soyleyebilirim..
Ben ve grubumdaki arkadaşlarım yp forumdaki urun saticilarini ikiye ayirirlar...Birinci grup Made in Tarık Yıldırim, ikinci grup ise diger satıcılar...
Ben bu satilmis kanat olayinda da şunu derim:
Söz senettir, ben bu ürünu aldim demek herşeyini kontrol edip onayladım demektir...Ürünu aldiktan 4 Ay sonra bu kanatta şu kusur varmış o yuzden iadesini istiyorum demek etik değildir....

Kullanıcı avatarı
cordoba505
Ad Soyad: Engin Gökay
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen cordoba505 » 1 yıl 4 ay önce (07.07.2016, 15:32)

Tarık beyi tanırım sadece alışveriş değil, her konuda yardımcı olan dürüst bir arkadaştır. Ticaret konusunda bilinci dahilinde !!! ayıplı bir ürünü bahsi geçen bir konudaki gibi satış yapmaz. Alışveriş söz konusu olmuşsa da karşıdaki şahısa kanadı kontrol edip beğendikten sonra ancak gerçekleşir, bu sebeple kişi gereken kontrolü yapıp- yaptırıp tamam dedikten sonra biten bir alışveriş için satıcıyı ayıplı bir malzeme sattı şeklinde sorumlu tutmak doğru olmadığının kanısındayım .

Kullanıcı avatarı
Ural32
Ad Soyad: İsmail Ural Sarı
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen Ural32 » 1 yıl 4 ay önce (09.07.2016, 21:43)

Tarik Bey den bende ürünler aldım,dürüstlüğü ve güvenirliği konusunda şüpheniz olmasın...

Kullanıcı avatarı
derajan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen derajan » 1 yıl 2 ay önce (25.08.2016, 23:22)

biliyorsunuz , satın aldıgım bir kanat testte ucamaz cıktı, konuyu mahkemye tasıdık, mahkemye delil olarak ilanın ekran görüntülerini vermek ıstıyorum... viewtopic.php?t=17906&f=49#p101805 ilan linki bu idi , sonra silindi, tekrar görünür yapabılırmısınız.. ben ekran görüntülerini aldıktan sonra yıne kaldıra bılırmıyız... zira benim bi hak arayısım var, yardımcı olursanız sevınırım... diye 2 kere ilan yönetim ekibine mesaj attım ama cevap gelmedi bende buraya yazayım dedım..

Kullanıcı avatarı
derajan
Pilot Menüsü: 

TARIK YILDIRIM ayıplı ürün satışı (bitik kanat)

Mesaj #37 gönderen derajan » 1 yıl 2 ay önce (25.08.2016, 23:27)

Noter onaylı tebligatı yaptık
Dosya ekleri
20160825_232538.jpg

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 21 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen PaRaDoX » 1 yıl 2 ay önce (26.08.2016, 00:23)

Merhaba, 6 aydan eski ilanlar sistemden geri dönüşsüz şekilde otomatik olarak silinmektedir.

Kullanıcı avatarı
derajan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen derajan » 1 yıl 2 ay önce (26.08.2016, 00:49)

daha önce silinmiyordu, satıldı dıye ısaretlenıyordu... eger bır ımkanı var ıse cok yardımcı olursunuz..

Kullanıcı avatarı
tembel
Ad Soyad: Altay TEMEL
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen tembel » 1 yıl 2 ay önce (26.08.2016, 01:42)

Uçuyorum, öyleyse varım.

“Genel Tartışma” sayfasına dön