Paraşüt almak istiyorum tavsiyeler öneriler ve eğitim için yardım..

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
FatihUğurlu
Ad Soyad: M.Fatih Uğurlu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Paraşüt almak istiyorum tavsiyeler öneriler ve eğitim için yardım..

Mesaj #1 gönderen FatihUğurlu » 7 yıl 8 ay önce (08.07.2016, 04:02)

Öncelikle Selamün Aleyküm, benim yamaç paraşütüne oldum olası bi ilgim isteğim var ve artık bu isteğimi faaliyete dönüştürmek istiyorum. Öncelikle Nevşehir'de yaşıyorum. Bana en yakın eğitim verebilecek yer-kişi vs nerde bulabilirim, ilerde uçuşlarımı eşimle beraber yapmayı düşünüyorum bu yüzden öncelikle bana 2. El takım hangisini tavsiye edersiniz, son olarak daha sıfırdan başlama niyetinde olan biri olarak tavsiyeleriniz nelerdir? Bu konularda bana yardımcı olursanız çok sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Adem Tırpancı
Ad Soyad: Adem Tırpancı
Aldığı Beğeni: 7 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Re: Paraşüt almak istiyorum tavsiyeler öneriler ve eğitim için yardım..

Mesaj #2 gönderen Adem Tırpancı » 7 yıl 8 ay önce (09.07.2016, 00:39)

Aleykümselam, kendi malzemenizi almadan önce eğitim konusunu halledin. Bilinçsizce ya da tecrübeli birinin yardımı olmadan malzeme almak sizi eğitim sonrası malzemenizi yeniden değiştirmek zorunda bırakabilir. Zaten oldukça pahalı bir spor, iki kez bu sorunu yaşamak oldukça kötü bir tecrübe olur. Nevşehir'de yamaç paraşütü ile uğraşan var mı bilmiyorum. Facebook üzerinden arama yapıp fikir edinebilirsiniz. Son olarak sizin yerinizde olsam eğitim aldıktan sonra yeni malzeme alırdım. Yeni malzeme de alsanız 2. el malzeme de alsanız dikkatli davranın, araştırın, okuyun. İnsanlar eğitmenlerinden dahi kazık yiyebiliyor ne yazık ki.

Son beğenen PaRaDoX

Kullanıcı avatarı
FatihUğurlu
Ad Soyad: M.Fatih Uğurlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen FatihUğurlu » 7 yıl 8 ay önce (09.07.2016, 01:16)

Nevşehir'de yapan var ama şahsın kendisi Ada'm değil başka yapan var mı bilmiyorum. Spor müdürlüğü eğitim kursu vs açtı geçen sene bu sene var mı onu pazartesi günü gidip soracağım. Eğitimler ne kadar sürüyor gün hafta vs olarak

Kullanıcı avatarı
homer380
Ad Soyad: Hacı Karaca
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen homer380 » 7 yıl 8 ay önce (09.07.2016, 07:54)

Kayseri de eğitim veren 2 tane kulüp var onları takip edebilirsiniz. Kayseri havacılık kulübü .

Kullanıcı avatarı
Adem Tırpancı
Ad Soyad: Adem Tırpancı
Aldığı Beğeni: 7 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Adem Tırpancı » 7 yıl 8 ay önce (09.07.2016, 12:03)

FatihUğurlu yazdı:Nevşehir'de yapan var ama şahsın kendisi Ada'm değil başka yapan var mı bilmiyorum. Spor müdürlüğü eğitim kursu vs açtı geçen sene bu sene var mı onu pazartesi günü gidip soracağım. Eğitimler ne kadar sürüyor gün hafta vs olarak

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü nasıl kurs açıyor merak ettim doğrusu. Eğitimler ortalama 3 haftada biter. Önce teorik eğitim, ardından yer eğitimleri ve son olarak da 8-10 sorti uçuşla tamamlanır.

Kullanıcı avatarı
becocum
Ad Soyad: Bekir Çavuş
Aldığı Beğeni: 15 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen becocum » 7 yıl 8 ay önce (21.07.2016, 15:19)

Merhaba,

Adem Bey'in bahsettiği eğitim (3 hafta olan) sadece başlangıç eğitimidir. Başlangıç eğitiminde temel kalkış, iniş ve dönüş becerilerini kazanırsınız ve bu kesinlikle yeterli değildir. Başlangıç eğitimini sporla tanışmak gibi düşünebilirsiniz(araba kullanmayı öğrenen birinin 1 saat direksiyon eğitimi alması gibi). Sonrasında kulüp pilotluğu eğitimi, acil durum eğitimi gibi eğitimler devam eder. başlangıç eğitiminin ardından bu eğitimleri de almanız güvenli uçuşlar yapabilmeniz için gereklidir. Bölgenizde bu eğitimleri verecek kulüp eğitmen yoksa da en azından tecrübeli pilotlarla uçmanız gerekir. Tüm eğitim süreci sizin ayırdığınız zaman ve emeğe göre çok değişkenlik gösterse de en az 100 uçuş/1 yıl kendinizi öğrenci olarak görmeniz gerekir. Tabi burda yapılan uçuşların niteliği de önemlidir. Yamaç paraşütü kursa gittim öğrendim şeklinde yapılabilen bir spor değildir. Eğer başlarsanız siz de zamanla göreceksiniz öğrenilecek şeyler çok fazla ve yıllar sürer.

Son beğenen Adem Tırpancı