Dün inönüde 140 metre üzerimden yolcu uçağı geçti

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Misoskian
Ad Soyad: Yüksel Koçyiğit
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 22 / 1
Pilot Menüsü: 

Dün inönüde 140 metre üzerimden yolcu uçağı geçti

Mesaj #1 gönderen Misoskian » 7 yıl 7 ay önce (03.09.2016, 19:07)

Dün THK inönü havacılık merkesinde SKK nın son günü ve son uçuşlarımızı yapıyorduk.. Akşam saatleri termiklerinde desteklediği dinamik kaldırıcılarla A ve C tepesinin arasında 1860metrelerdeyken birde baktım uzaktan benim irtifamda ve tam bana doğru yaklaşan bir yolcu uçağı var tabi böyle bir ihtimali daha önce aklıma getirmediğim için ne yapacağımı bilemedim uçağın pilotu muhtemelen beni görerek çok keskin bir dönüş yaptı uzaktan aynı irtifada gibi görünüyordu ama 140 metre üzerimden geçip gitti. İrtifa almak için çok uğraştım hani derleryaherşeyde bir hayır var diye gerçekten öyleymiş iyikide dahafazla irtifa alamadım:)
Dosya ekleri
uçak.png
ben.png

Son beğenen alp78

Kullanıcı avatarı
Baris planor
Ad Soyad: Barış Ozıl
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Dün inönüde 140 metre üzerimden yolcu uçağı geçti

Mesaj #2 gönderen Baris planor » 7 yıl 7 ay önce (04.09.2016, 15:52)

Uçak aip ye bakmadan uçuyor olmalı çünkü inönü havacılık eğitim merkezi merkez 5NM MSL7000 Ft Aip de yayınlanmış hava sahamızdır. Şayet tescilli bir hava aracı ile uçuyor olsanız SHGMye Near miss rapor edip o aip ye bakmayan pilot ve firmanın ceza alması sağlanabilirdi. 2008 senesinde Corendon Havayollarına ait bir Boeing 737-800 ben planörle uçarken yaklaşık 800metre altımdan geçmişti :) Bunu yanında zaman zaman 1.Ana jet üssünden kalkan F4 uçaklarıylada karşılaşırız. Geçmiş olsun aynı zamanda şanslısınız motorsuz hava araçları ile böyle anıları olan çok kişi yoktur :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Son beğenen koroglu82