Malatyadan Yp Emrah KARAŞİN'e dikkat!!

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
FEHMİ_55
Ad Soyad: fehmi durmuş
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen FEHMİ_55 » 1 hafta 6 gün önce (06.04.2018, 10:00)

Ticaret ahlakı denen bir konu var ki bence çok önemlidir. İnsanların birbirine zerre kadar güvenmediği şu dönemde biri size vadeli mal veriyorsa belirttiğiniz sürede ödemeniz gerekir. Nihayetinde o parayı zamanında vermediğinizde o kişi de sizin yüzünüzden başkalarına verdiği sözü tutamayacaktır. Ölüm veya ağır bir hastalık olursa ki bu konuda tarık bey zaten anlayış gösterir ancak sıkışığım deyip parayı geciktirmek ve verdiğin sözü tutamamak, bir de üzerine tarık beyi ayıplı mal satan biri olarak göstermek bu camiada kendi kişiliğinize zarar vermenize sebep olur. umarım en kısa sürede aranızdaki anlaşmazlık tatlıya bağlanır. saygılar.

Son beğenen serdaronal_

Kullanıcı avatarı
ozgun
Ad Soyad: Ozgun Babur
:
Yarışma Pilotu 200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen ozgun » 1 hafta 5 gün önce (06.04.2018, 19:30)

PaRaDoX yazdı:@cekcoke Merhaba, bence bu tarz yazıların tabiki burada olması gerekiyor. Şuanki durum için birşey demek istemiyorum şu haklı bu haksız bişey demiycem ama kim haksızsa insanlar kendi karar verip sonra bir ticareti olduğunda da buradaki yorumlara göre hareket etmeleri onlar için daha sağlıklı oluyor. Kimse kimseye hakaret etmeden derdini anlattığı sürece bence burada yer almasında bir sakınca yok. Umarım anlaşmazlık çözülür ve tatlıya bağlanır.

O zaman benim şöyle bir önerim var. Bu ve benzeri konular "Genel Tartışma" başlığı altında değil, "Kişisel Anlaşmazlıklar" başlığı altında tartışılsın. Hatta tartışmaya paralel olarak kimin haklı olduğunu değerlendiren bir anket kullanılabilir. Bu şekilde hem sanal linç sürecini zaman yönünden daha verimli hale getirmiş hem de tartışmalara bir televizyon şovu kalitesi kazandırmış oluruz. Tartışmalar ve anket sonuçlarına göre, karalanan arkadaşlarımız yeni (fena) rütbeler kazanabilir. Mesela kırmızı bir D harfi "Düzenbaz", kırmızı bir T harfi "Tehlike arzeden" anlamına gelebilir.

not: ironik mesaj

Son beğenen htamerursavas

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 34 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen htamerursavas » 1 hafta 5 gün önce (06.04.2018, 21:06)

ustunh yazdı:
htamerursavas yazdı:Tarık bey alenen Emrah Yıldırım'a 'düzenbaz dolandırıcı' demişsin. Yp Forum böyle muhabbetlere zemin olacak bir yer değil bence. Merak ediyorum acaba senden malzeme alsak paramız çıkışmasa, ödeyemesek bize de böyle hakaretler eder misin? Madem paranı alamayınca böyle sinirleniyorsun Senet yap; Ödemeyeni de icraya ver.

Nasıl yani? Paramız çıkışmazsa, ödeyemezsek!!!!

Paramız yoksa, çıkışmıyorsa almıyoruz biz.

Yani şunu demek istiyorum: Malı aldın ayın 15'inde ödeyeceğini söyledin. Sonrada beklenmedik işler oldu ve paran çıkışmadı. Sonuç olarak ödeyemedin. Olabilir böyle şeyler. Böyle satan kimse yok denmiş. E yoksa böyle kimse bir sebebi var demek ki ondan yok. Kaldı ki 5-7 ay süre isteyen bile olmuş. Mesela sen paran yoksa almıyorsun ya bende mesela sinirlenince hakaret etmiyorum. Öyle birşey.

Belli ki iyi niyet var ortada. Belki dünyanın en iyi niyetli dealer'ı kendisidir bilemem ancak bahsi geçen konuda veya herhangi bir konuda ne kadar haklı da olunsa; karşı tarafı rencide edici, küçük düşürücü, aşağılayıcı veya hakaret içeren cümleleri sarf etmek yanlıştır. Buradan hareketle ben belki sözünü ger alır veya özür diler diye öyle yazım ancak kaza geçirmiş sanırım. Acil şifalar dilerim.

Ne zaman böyle bir muhabbet dönse yp'de hemen yok sen yolcuyu çaktın, yok sen o havada çekemedin kanadı... ilkokula bağlıyoruz olayı. Walla bravo. Bi de bu muhabbetler cepten askerlik arkadaşına mesaj atmaya benzemiyor. Adam dava açsa hakim cezayı keser. O bakımdan klavye başında tuşlara bastıktan sonra yazdığımız yazıyı bi okuyalım, noktalama işaretleri kullanıp anlam bütünlüğü olan cümleleri paragraf yapalım.

Son beğenen emrahkarasın
'It's easy when falling out of the sky in endless sink to get negative and pesimistic. Instead, believe in yourself, turn your sink alarm off and smile inwardly in anticipation of the ripping climb you've about to hit.' Bruce Goldsmith

Kullanıcı avatarı
serdaronal_
Ad Soyad: Serdar ÖNAL
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen serdaronal_ » 1 hafta 3 gün önce (09.04.2018, 11:52)

cekcoke yazdı:!!!AYIPTIR!!!
Varsa bir derdiniz kendi aranızda halledin.Alacak verecek meselesi yüzünden burada itibar cellatlığına soyunmak AYIPTIR.
Herkes tanıdığı lehine burada yorum yapıp olayın tamamına hakim olmadan hüküm veriyor, bir diğerini eziyor.
Husumetiniz de varsa birbirinize 3. kişiler üzerinden tartışmayın derim buradan.
Camianın birleştirici unsurlara ihtiyacı var yeterince ayrıştırılmış durumdayız zaten.

Moderatör için not:
Bu tür yazışmaların burada olması yp camiasına kazandırdığımız pilotlara övünerek ypforum'u tavsiye etmemizin önüne geçiyor.

Sayın arkadaşımıza hak veriyorum. Alışverişlerde karşılaşılan durumları bir miktar daha yumuşak bir üslup ile anlatabiliriz...
Tarık Bey'i tanırım alışverişlerim olmuştur. Kendisi gayet beyefendi kibar ve anlayışlı bir arkadaşımızdır. Ben en ufak bir aksi bir tavrını görmedim.
Herkese selamlar.

Kullanıcı avatarı
Pinokkyo
Ad Soyad: Önder Aşık
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Malatyadan Yp Emrah KARAŞİN'e dikkat!!

Mesaj #25 gönderen Pinokkyo » 1 hafta 2 gün önce (09.04.2018, 12:40)

Son beğenen emrahkarasın
İstikbal göklerdedir;
çünkü göklerini koruyamayan
uluslar yarınlarından asla
emin olamazlar.
ATATÜRK 1925

Kullanıcı avatarı
talha2008
Ad Soyad: Galip Arslan
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen talha2008 » 6 gün 11 saat önce (13.04.2018, 00:59)

Tarık YILDIRIM, kelimenin eksik kalacağı kadar adamın dibidir. insandır. hoşgörülüdür. hemde öyle çıkarına hiç mi hiç hizmet etmez. ben kendisini hiç tanımadığım halde tek bir telefonla bana tüm ekipmanını teslim etmiştir. Yorumlara baktım para ve malzemeyi göndermiyorum yazılmış. Ben olsam bu sayfanın çıktısı ile avukata verir, hem avukat, hem mahkeme, hemde malın değerini ve değer kaybını kendisinden tahsil ederdim. Kanunlar açısından yeterli delil var. Sen malzemeyi al, kullan, telefona çıkma, mazeretini bildirme, sora da de ki ne malı ne parasını gönderiyorum. Araban bozulduysa, aileni geçindirmen gerekiyorsa, maddi çıkmaza düştüysen memlekette banka diye bi kuruluş var, çek 3 bin lira kredi gönder. bizim söz anlayışımız budur. Sana güvenmenin, itimat etmenin bedeli bu mu? üstelik pervasızca etrafındakilerin sana kumpas kurduğunu, ortak akılla seni yıpratmaya çalıştığını saçmala. Tarık YILDIRIM seni tanımıyor bile. Farklı bölgelerde faaliyetiniz var. Ne diye böyle bir üçkağıtçılığın içine girsin. Etrafındaki pilotların yüzüne nasıl bakacaksın karşılaştığında... Umarım bir an önce parayı ödeyip özür dilersin. Kabahatini bastırmaz ama en azından düzelme belirtisi olarak kabul edilebilir...

Son beğenen drcantay
Seni bir daha uçurmam demişti... sonra baya bir süre uçamadı... İLAHİ ADALET.

Kullanıcı avatarı
talha2008
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen talha2008 » 6 gün 11 saat önce (13.04.2018, 01:10)

boş konuşmuşsun.. kredi çekip gönder parayı, hem malı hem parayı göndermiyorum, ölü kanat sattı vs. ne diye karalama yapıyosun. misafir edip yol parasını da verecek kadar paran varsa, üzerine biraz daha ekleyip borcunu öde. bu daha mantıklı olur.

Son beğenen drcantay

Kullanıcı avatarı
gurayg
Ad Soyad: Güray GÜNAY
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen gurayg » 6 gün 3 saat önce (13.04.2018, 09:07)

talha2008 yazdı:Tarık YILDIRIM, kelimenin eksik kalacağı kadar adamın dibidir. insandır. hoşgörülüdür. hemde öyle çıkarına hiç mi hiç hizmet etmez. ben kendisini hiç tanımadığım halde tek bir telefonla bana tüm ekipmanını teslim etmiştir. Yorumlara baktım para ve malzemeyi göndermiyorum yazılmış. Ben olsam bu sayfanın çıktısı ile avukata verir, hem avukat, hem mahkeme, hemde malın değerini ve değer kaybını kendisinden tahsil ederdim. Kanunlar açısından yeterli delil var. Sen malzemeyi al, kullan, telefona çıkma, mazeretini bildirme, sora da de ki ne malı ne parasını gönderiyorum. Araban bozulduysa, aileni geçindirmen gerekiyorsa, maddi çıkmaza düştüysen memlekette banka diye bi kuruluş var, çek 3 bin lira kredi gönder. bizim söz anlayışımız budur. Sana güvenmenin, itimat etmenin bedeli bu mu? üstelik pervasızca etrafındakilerin sana kumpas kurduğunu, ortak akılla seni yıpratmaya çalıştığını saçmala. Tarık YILDIRIM seni tanımıyor bile. Farklı bölgelerde faaliyetiniz var. Ne diye böyle bir üçkağıtçılığın içine girsin. Etrafındaki pilotların yüzüne nasıl bakacaksın karşılaştığında... Umarım bir an önce parayı ödeyip özür dilersin. Kabahatini bastırmaz ama en azından düzelme belirtisi olarak kabul edilebilir...

Açıkcası çok doru yazılmış hakikatten katılıyorum Emrah Karaşin'in durumu acil toparlayıp düzeltmesi gerekiyor gereksiz yerede Tarık abiyi buralara taşımışlar yazık yani çık ayıp .

Son beğenen drcantay

Kullanıcı avatarı
drcantay
Ad Soyad: İbrahim Cantay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen drcantay » 3 gün 21 saat önce (15.04.2018, 15:25)

Hak yenir ama hazmedilemez, hele de bu Tarık gibi bir ADAMın hakkıysa!..

Son beğenen talha2008
TA7AIC
Baofeng , Wouxun , Kenwood
0535.849 99 54

Kullanıcı avatarı
keloglan
Ad Soyad: Emre Akgunes
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen keloglan » 2 gün 7 saat önce (17.04.2018, 04:54)

talha208 yazdı:boş konuşmuşsun.. kredi çekip gönder parayı, hem malı hem parayı göndermiyorum, ölü kanat sattı vs. ne diye karalama yapıyosun. misafir edip yol parasını da verecek kadar paran varsa, üzerine biraz daha ekleyip borcunu öde. bu daha mantıklı olur.

ayipli urun ayipli urundur hic kimse almak istemez :idea:

Kullanıcı avatarı
talha2008
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen talha2008 » 1 gün 16 saat önce (17.04.2018, 19:57)

keloglan yazdı:
talha208 yazdı:boş konuşmuşsun.. kredi çekip gönder parayı, hem malı hem parayı göndermiyorum, ölü kanat sattı vs. ne diye karalama yapıyosun. misafir edip yol parasını da verecek kadar paran varsa, üzerine biraz daha ekleyip borcunu öde. bu daha mantıklı olur.

ayipli urun ayipli urundur hic kimse almak istemez :idea:
Keloğlan ayıplı ürün yok. Olaya hakim değilsin belli ki. O başka mevzuydu.

Son beğenen aspex

Kullanıcı avatarı
aspex
Ad Soyad: Tarık Yıldırım
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 18 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen aspex » 1 gün 15 saat önce (17.04.2018, 20:41)

Arkadaşlar geçirdiğim kazadan dolayı internetten uzak kaldım bir süre...
bu başlık altında olayda taraflari hiç tanımayan bazı arkadaşların yorumları gerçekten düşündürücü.Ticari meselenizi gidin baska yerde tartışın yaklaşımı gerçekten hoş olmamış.Benim kaygım paramı tahsil edermıyım edemezmiyim değildi bunları yazarken,benim kaygım bilmeyen tanımayan arkadaşlar bu şahsı tanısın,benim düştüğüm hataya düşmesinler di...Camia bu gibi kişilerden haberdar olmasın diyorsa kendisi,kusuru kalmasın kendisinden özür diliyorum.Ekipman alıp satarken kendisi ne sekilde yapacaksa bizide aydınlatsın o yoldan gidelim...1 ay sonra ödeme zamanı gelince mazeretini anlatan arkadaş 1 ay daha süre istedi,2 . ayın sonunda kişiye telefon veya msj yolu ile ulaşamadığın bir kişi için TANER bey merak ediyorum siz ne yapardınız?
Beni tanıyan tanımyan bütün yorum yapan arkadaslara tesekkür ederim.
Tarık YILDIRIM
Ordu Sportif Havacılık Kulüp Başkanı
Aircross Turkey Dealer
www.trfly.net
0533 32 497 42

Kullanıcı avatarı
emrahkarasın
Ad Soyad: Emrah Karasın
Aldığı Beğeni: 4 / 8
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen emrahkarasın » 1 gün 13 saat önce (17.04.2018, 23:11)

Öncelikle tarik yıldırım geçmiş olsun diyeyim mesaj yazdım sana geçmiş olsun diye ama cevap vermedin sonra aradım yine cevap vermedin benim düştüğüm duruma insanlar genelde çoğu düşmüş olabilir sana yedek sıfırdı 700 yatırdım 600 daha yatırayım elimde olan bu dedim ama sen kabul ermedin malzemeni geri göndereyim dedim yine kabul etmedin sana en son malzemeni göndereyim parasını verip borcum bitince bana geri yolla dedim yine kabul etmedin şimdi burda bana iftira attın dolandırıcı dedin sahtekar dedin başka insanlara camiadan olanlara girin yorum yapın demissin bunada eyvallah senin amacın ne allah var yukarda sana ne teklif ettiyse m kabul etmedin şimdi burda neyin hesabını gidersin bende kimsenin alacağı kalmadı seninde kalmaz parayı yatırayım konu başlığını kaldır dedim bana dedin ki ben moderatore söylerim kaldırıp kaldırmayacağını bilmem dedin şimdi burda yorum yazan arkadaşlar var benim yerime kendilerini bir koysunlar senin yaptığın tamamıyla şahsımı karalama girişimi olayı hukuk boyutuna taşıyorum

Kullanıcı avatarı
aspex
Ad Soyad: Tarık Yıldırım
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 18 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen aspex » 1 gün 3 saat önce (18.04.2018, 08:37)

Emrah bey bana bu yazdığın tekliflerin hepsini bu başlık açıldıktan sonra yaptın.Öncesinde hiç bir sekılde sana ulasılamazken bu yazıdan sonra ortagın aradı,kendin aradın,aradında aradın.......demekki istediğinde o telefona bakabiliyormuşsun.ortagının bana teklifi kalan borcun 1/4 denk gelen bir meblayı ödeyeyım yazıyı kaldır...tamamı değil.
Demem oki sizin amacınız borc ödemekten ziyade yazının kalkması idi.Taşıdığın hukuki boyutu umuyorum burda paylaşırsın,dort gozle beklıyorum hukuk önunde yapacağın savunmayı.
Not: Halihızar da hiç bir şekilde ödeme yapılmadı.
Tarık YILDIRIM
Ordu Sportif Havacılık Kulüp Başkanı
Aircross Turkey Dealer
www.trfly.net
0533 32 497 42

“Genel Tartışma” sayfasına dön