Yamaç Paraşüt Antrenörlük Eğitimi

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
marco44
Ad Soyad: Mahmut AKBAYIR
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen marco44 » 5 yıl 4 ay önce (15.11.2018, 18:56)

Herkese Merhaba
http://sporegitim.sgm.gov.tr/HaberDetay ... tlari.aspx
Antrenörlük kursu açılacağı yayınlanmış müracaat süresi devam etmesine rağmen kontenjan dolu müracaat edilemiyor bilgisi olan varmı ?
Herkese Emniyetli Uçuşlar :++:

Kullanıcı avatarı
Adem Tırpancı
Ad Soyad: Adem Tırpancı
Aldığı Beğeni: 7 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Adem Tırpancı » 5 yıl 4 ay önce (15.11.2018, 19:05)

Antrenörlük eğitimi için bence en az P5 şartı getirilmeli. Aksi takdirde durum vahim görünüyor.

Son beğenen gurayg

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen seccckin » 5 yıl 4 ay önce (15.11.2018, 19:34)

İlk Açılan hava sporları federasyonundaki gibi kendileri çalıyor kendileri oynuyor. Kendi yandaşlarına haber vermişler kayıt açılır açılmaz hemen başvurulmuş. Sınav sorularınıda dağıtırlar oldu bitti... YAZIK...

Son beğenen kibrisli61

Kullanıcı avatarı
glauring
Ad Soyad: Ufuk Uçar
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen glauring » 5 yıl 3 ay önce (18.11.2018, 00:25)

Selam,
1) Bu eğitime kayıt olan arkadaşlar, eğitimden nasıl haberdar olduklarını söyleyebilirler mi?
2) Federasyonda kurullarda görev yapan, eğitim açılacağını bilen, camianın içinden bir çok kişi var. ypforum gibi ortak bir platformdan eğitim açılacağının duyurusunu yapmak aklınıza gelmedi mi? Hiç birimiz http://sporegitim.sgm.gov.tr/ adresini düzenli takip etmiyoruz : )
3) Başvuru süresi devam ettiği halde kontenjan dolmuş. Eğitimin herkesin haberi olacağı şekilde duyurulması ve bir ön eleme sınavı yapılması, sınavı geçenlerin antrenörlük eğitimine alınması şeklinde, 2011 senesindeki ilk antrenörlük eğitimi gibi yapılması daha adil olurdu fakat federasyonda tanıdığı olan, bir şekilde ilk haberi olan kontenjanı doldurmuş.

Benim tahminim kurullardaki arkadaşlar, bu eğitimi çok duyurmadan az kişiyle ilk eğitimin acemiliğini atmak, sonrasındaki eğitimler için duyuru yapmak istemiş olabilirler ama muhtemelen onun kankası, bunun arkadaşı vb. derken kontrolü kaybetmişler.
Federasyon eğitimlerine olan güven daha ilk denemeden sarsılmıştır. İinsanlara bir açıklama yapılması gerekiyor - üzerine alınan olursa tabi.

Son beğenen ahmetsen

Kullanıcı avatarı
Cevooo
Ad Soyad: Cevahir Taner Derinbay
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Cevooo » 5 yıl 3 ay önce (18.11.2018, 12:41)

http://sporegitim.sgm.gov.tr/HaberDetay ... tlari.aspx

Asıl buna kayıt olup haber etmeyen varsa çok ayıp =)

Kendimizi tanımamızı/geliştirmemizi motive eden, adil/makul bir sistem oluşturmadan yapılan her hamle önceki hataların çeşitlemesi olmaktan öteye geçemez. Ehil sıfatını almak bu kadar kolay olmamalı. Sporun geleceği, rantın el değiştirmesi üzerine temellendirilmemeli.

Kuşkusuz liste öznel olarak en iyiler karmasından oluşuyor, hepsi birikimli insanlar, hepsi senden benden iyi pilotlar, kurs ise devlet işleyişinin bir parçası vs. ama... Aması böyle saçma kurs, böyle saçma kursiyer seçimi, böyle saçma yetkilendirme yöntemi mi olur =)) THK zaten yıllardır bunu yapıyor!

Federasyon bir şekilde "ideal eğitmen" ekolünü oluşturmak için harekete geçmeli. Eğitim, Ticari Faaliyetler, Denetim vs. gibi konularda yeterlilik belgesi almak/vermek "saygı" duyulan bir kavram haline gelmeli =)

Sistem bizleri iyiye gitmek için zorlamalı =)

Değişim hep yüzeysel kalacaksa lütfen 2. kademe için gizli mesaj atmayı... euehuehueh kıps

Son beğenen tyuzgulec

Kullanıcı avatarı
Adem Tırpancı
Ad Soyad: Adem Tırpancı
Aldığı Beğeni: 7 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Adem Tırpancı » 5 yıl 3 ay önce (18.11.2018, 13:03)

Aslında arkadaşlar antrenörlük kursları artık e-devlet üzerinden duyuruluyor bir bakıma. 3-4 günde bir e-devlet üzerinden kontrol edilirse kaçırılması mümkün değil.

Kullanıcı avatarı
aspex
Ad Soyad: Tarık Yıldırım
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 105 / 15
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen aspex » 5 yıl 3 ay önce (19.11.2018, 08:29)

Federasyon seçimlerinde tek tek aranan kulüp başkanlarının böyle bir durumda aranmaması, yangından mal kaçırırcasına duyurusuz ilansız kurs açılması ister istemez yandaşlar kayırılmış kuşkusu doğuruyor...Federasyonun eğitim ve belgelendirme adına ilk adımı böyle olacaksa gerisinin nasıl olacağının tahmin etmek zor olmasa gerek.....Hayırlı işler diliyorum.

Son beğenen kibrisli61

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen cincir » 5 yıl 3 ay önce (19.11.2018, 09:59)

Arkadaşlar edindiğim bilgilere göre bu kurslar ileriki dönemlerde tekrar açılacakmış.(baharda ve sonrasında) Bu sebeple ilgili linkleri takip etmekte fayda var. Devlet bu tür işlerde yayını yaptığında herkesin haberi olduğunu varsayar. Resmi gazete de aynı mantık üzerine çalışır. Sadece şunu söyleyebilirim: il temsilcilerinin bile neredeyse tamamının bu kurstan haberi yoktu :)

Son beğenen tyuzgulec

Kullanıcı avatarı
gurayg
Ad Soyad: Güray GÜNAY
Aldığı Beğeni: 45 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen gurayg » 5 yıl 3 ay önce (19.11.2018, 10:39)

Komedi diyebiliriz. Bir Türkiye Klasiği Daha :))

Son beğenen tyuzgulec

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ymcbayraktar » 5 yıl 3 ay önce (26.11.2018, 19:16)

Gençlik ve spor bakanlığı spor genel müdürlüğü antrenör yönetmeliğine göre herhangi bir branşta antrenör kursu açıldığında kontenjan ne olursa olsun müracaat alınır ve önce milli sporcular Beden eğitimi ve spor yüksek okulları mezunları üniversite mezunları lise mezunları şeklinde sıralanır bu sıralamada eski lisanslı sporculara öncelik tanınır Federasyonumuz malesef belli bir ünüversiteli gurubun elinde onlar da yönetmeliklere aykırı bir biçimde birbirlerini kolluyorlar daha önceki federasyon döneminde yönetmeliklerde olmayan sınav sistemini getirerek yanlış yapanlar şimdi de sistemi açıp kapatarak kendi yandaşlarını kolluyorlar

Son beğenen tyuzgulec

Kullanıcı avatarı
tyuzgulec
Ad Soyad: Tahir Yüzgüleç
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen tyuzgulec » 1 yıl 9 ay önce (26.05.2022, 21:43)

Bu konuda bende çok arşiv var. Şimdilik susuyorum