Flymaster Live SD 3G Bağlantı Bloklanması Hk.

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ByFishEye
Ad Soyad: Altug ERYOLDAS
Aldığı Beğeni: 1 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen ByFishEye » 4 yıl 7 ay önce (01.08.2019, 16:20)

Merhaba,

Flymaster Live SD 3G cihazını Ulusal operatörler (turkcell, vodafone, TT) ile kullanıp, IMEI'nin kayıtlı olmaması nedeniyle GPRS'e bağlanamama sorunu yaşayan var mıdır ?

Halihazırda kullandığım cihazda sanırsam böyle bir sorun olduğu için NO SERVICE uyarısı alıyorum. Kullanan diğer pilotların da bu tip bir sorun ile karşılaşabileceklerini düşündüğümden, malumunuz yarışma ve XC sezonunda bir ön uyarı yapmış olayım.

Bu zamana kadar ulusal operatörler ile kullandığımda hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Birden bire bu sorunla karşılaşınca önce şaşırdım sonra şaşırmama kararı aldım. Kayıt yapılır veya İçindeki yurtdışı hattı ile kullanılırsa böyle bir sorun olacağını hiç sanmıyorum. Fabrika ile konuştuğumda teknik bir sorun olmadığını ilettiler ve tabiki IMEI'nin bloklanması konusunu hiç ama hiç anlayamadılar lakin oralarda böyle saçmalıklar yok. Ayrıca Yurtdışı hattı maliyeti neredeyse Türkiye'deki ile aynı lakin bizde gariptir ödeme yapabilmek için kullanacağımız PAYPAL uygulaması da kapalı. Banka transferinde de komisyon var.

Uygun yollu herhangi bir çözüm önerisi sunabilecek birileri yardımcı olabilirse sevinirim.

Keyifli uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
İbrahim06
Ad Soyad: İbrahim sorgun
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen İbrahim06 » 4 yıl 7 ay önce (04.08.2019, 11:42)

Merhaba ben live 3g ilk.aldigim da cihaz ile gelen vodafone hattı kullandım yalnız yurt dışı ödeme sorun olduğu için bir süre sonra yabancı hattı kapatıp türkcell den gps hatları mevcut aylık 15 tl ödemeli sabit ona geçtim ve 1.5 yıldır kullanıyorum ne kapanma yaşadım ne kilitlenmem