Kastamonu'da deneme uçuşu olur mu? nasıl olur??

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Anonymous
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Anonymous » 1 on yıl 8 yıl önce (21.09.2005, 12:17)

Merhabalar.
Kastamonu_Araç ilçesi ile ilgili eko-turizm çalışmalarımızdan(Ank.Ünv.Ziraat Fak. Sürdürülebilir Kalkınma Gençlik Topluluğu) "yeni uçuş bölgeleri" başlığı altındaki daha önceki mesajımda bahsetmiştim.İlçede deneme uçuşu yapılması gibi bir isteğimiz olacak ama bu makul bir istek mi bilemiyorum..
bu konuda forumdan ya da [email protected] adresinden bana ulaşabilirseniz çok memnun olurum.
herkese iyi uçuşlar :D

Kullanıcı avatarı
Deniz Erenler
Ad Soyad: Deniz Erenler
Pilot Menüsü: 

Asli Selam !!

Mesaj #2 gönderen Deniz Erenler » 1 on yıl 8 yıl önce (22.09.2005, 20:49)

Iyi Gunler,

Iki sey yapabilirsiniz ;

1.) Turk Hava Kurumu ile irtibata gecip http://www.thk.org.tr/2005/anasayfa.htm
kendilerinden bolgenizin ucusa elverisli olup olmadigi ogrenmek icin yardim isteyebilirsiniz.

Ornegin, Konya Aksehir Belediyesi gibi http://www.pervasiz.com/modules.php?nam ... t&sid=4316

(bolgenizin kesfi belkide gecmiste yapilmistir, elde hazir doneler varsa sizi oluru olmazi ile aydinlatabilirler . . . )

2.) Her zaman ikinci bir kanal ile check etmekte fayda vardir . . Aynen Konya Aksehirlilerin yaptigi gibi

http://www.ikarus.com.tr/test/Anasayfa. ... olumID=107

Ikarus Istanbul ozel bir yamacparasutu okulur, kendilerinden yardim isteyebilirsin. Ikarus"dan gecen sene o bolgede televizyonaki HABERCI ekibi ile beraber ucusa gidenler olmustu (Alim Yildirim ile Yurdaer Etike yanilmiyorsam INEBOLU"ya motorlu yamacparasutu ucmaya gittiler . .). Ayrica, Ikarusdan egitim alan vede kendi kanadi ile ucan BERNA URGANCI isminde bir bayan pilot var, kendisi yanilmiyorsam Safranbolu"lu (yoksa Bartin"limi idi !!!), birde gene Ikarus"dan o bolgeye dagtepe gezmeye, ucmaya kacmaya giden ONUR SAN isminde bir egitmen vardir (kendisi forumada uyedir, ve hatta arada sirada
birseylerde yazar . . forum"un pilot listesinden ismini bulup kendisine mesaj atabilirisin) . . veyahutta bu ikiside Ikarus ile ilintili olduklarindan kendilerinin telefon numaralarini Ikarus"dan alabilirsin . . Sonrada istedigim bilgileri sor . . Ve hatta davet ediver bu insanlari bolgede misafir etmeye, razi olurlarda birde onlar bir kesif yapsinlar musait bir zamanda . . (hem THK hemde IKARUS icin bir bedel odemeniz gerekebilir,
tam bilemiyorum, bu durumda Belediye/Valilik veya bolgedeki ozel kurumlarin destegini almaniz gerekecektir !!)

3.) Son olarak, gecen sene, yanilmiyorsam SAFRANBOLU"nun CIRAKLAR KOY"unde 7-8 Agustos 2004 tarihlerinde ufak bir yamac parasutu senligi olmustu, vede bu senlikte hakkinda fazla konusulmayan birde kaza . . Bu sene boyle bir senlik yapilmadi, demekki gecen sene uculan yer YamacParasutune fazla uygun olmasa gerek diye dusunuyorum !! (ama acikcasi dogrusuda nedir bilemiyorum . .)

Gecen seneki bu ufak senligi organize eden sahsin ismi MEHMET CETINKAYA, cep tel 0532 678 02 27, email adresi "derebeyi2003 (at) yahoo.com" . Istersen bir ara,meyil ativer, kendinizi tanitir mahiyette, istediklerini kisaca ozetle, belkide elden geldigince size yardimci olmaya calisir . .en azindan dusunduklerini aciklar !! . .

Ayni festivale, Kas"da tandem yapan NAUTILUS gurubuna dahil (gecen hafta Denizlide YAMASUT Turkiye YamacParasutu Sampiyonasini duzenleyenler) OMER KECE"de katilmisti . .kendisi eminim size yardimci olacaktir . . "o_kece (at) yahoo.com" adresinden meyil atabilirsin . . Natilius Kas 0242 836 25 80 nolardanda
cep telini alip irtibata gecebilirsin . .

Ankaradan ODTU gurubundan EREN"de katilmisti bu senlige . . bu genc arkadasimizda cok tecrubeli bir egitmendir eminim kendisi size yardimci olur bende teli yok . . burdan ulasmaya calisiver http://www.havacilik.metu.edu.tr/ , veyahutta diger bir Turkiye Rekormeni Odtu egitmeni olan EGEMEN"i arayip
0536 553 39 89 . . Eren"e ulasmaya calisabilirsin . . .

4.) Eger gercekten Ankara Universitesi Ziraat Fakultesinde okuyorsun, bu sitenin sahibi (forum moderatorlerinde ALI YUCER, nam-i diger PARADOX ) ile ayni okulda okuyorsun demektir, eminim kendisi size okulda elden geldigince yardimci olacaktir !!

++

Umarim yukaridaki bilgiler size yardimci olur . . ama sakin bi daaa donup foruma "biri yardimci olabilirmi..." olayina girmeyelim . . yoksa forum
milletide "zaten Ulu Onderim demis ti olayina girer :-)....." shaka shaka . .

Hadi Kolay Gelsin .. .

Saygilar/Deniz Erenler

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 8 yıl önce (22.09.2005, 23:42)

Asli ile bir kac kez mailleştik ama ben Ziraat mühendisliğinde olduğunu gözümden kaçırmışım.
Ben çok fazla yardım edemiyeceğimden bu soruyu forumda sormasını istedim.

Deniz abimiz saolsun süper kaynak yazısı yazmış. :wink: Bence bunlar yetecektir içlerinden biri elbet yardım eder umarım.

Özellikle Akşehir bölgesi sizin için örnek olabilir. Akşehir bölgesi uçuşlara yeni yeni başladı ve Kalkış Pisti olarak THK dan onay aldı.
Bölgenin keşfini İkarus yapmıştı.

Yine pilot listesinden Fahri Çavdar ile de görüşerek bu yardım isteme , keşif için bölgeye ekip çağırma , ekibi bölgeye getirme , gerekli materyaller konusunda kendisinden bilgi alabilirsin.

Anonymous
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Anonymous » 1 on yıl 8 yıl önce (23.09.2005, 12:08)

Merhabalar.
Bu kadar cabuk ve ilgili cevap yazdiginiz icin coook tesekkur ederim. Ozellikle Deniz hocama "iki sey yapabilirsiniz" diye basladigi yazisinda 4 maddeye kadar yol gosterici secenek yazdigi icin sukranlarimi sunarim.. :D
verdiginiz adreslere bakip Aksehir ornegini guzelce inceleyelim o zaman..
Aslinda Ank.Unv ogrecisi degilim, ODTU'de biyoteknolojide yuksek lisans yapiyorum. Ama toplulugumuz Ank.Unv, Hacettepe Unv, ve Bogazici Unv.den arkadaslarin katilimiyla Ank.Unv Ziraat Fak.de kuruldu. ODTU HAT'a da konu ile ilgili basvurayim diyorum ama forum vb. bir arac olmadigi icin simdilik mumkun olmamisti.
Yani kisaca cok tesekkur ederim,hem ilginiz hem de veriler icin. Kastamonu-Arac ilcesini kalkindirabilirsek (yamac parasutu katkisi olsun/olmasin) sizleri misafir etmek isteriz. misafir oldugumuz yere de misafir cagirmis olduk..hadi neyse :lol:
kazasiz belasiz, zevkli ucuslar ve iyi calismalar herkese..

Kullanıcı avatarı
emekmurat
Ad Soyad: Murat Ersin Emek
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen emekmurat » 1 on yıl 8 yıl önce (27.09.2005, 02:39)

Agustos ayinda araç ilçesi yaylalarina çiktim,aldim kanadimida yanima.En yüksek nokta merkezden 700 m ,heryer orman , yaylalarda kalkis için çok güzel yerler var ama inis için ayni seyler sözkonusu deil ,çok baktim ama bulamadim:)

Kullanıcı avatarı
erdemguntepe
Ad Soyad: Hüseyin Erdem Güntepe
Aldığı Beğeni: 2 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen erdemguntepe » 4 yıl 4 ay önce (26.11.2019, 12:50)

Merhaba,
Son mesajın üzerinden yıllar geçmiş, bu dönemde başka çalışmanız oldu mu bilemiyorum.
Kastamonu Cide'de geçtiğimiz yıl Cide Havacılık Kulübü'nü kurduk. Şimdi yakın çevredeki pilotlar ve uygun kalkış-iniş bölgelerinin listesini oluşturuyorum. Çalışmalarınız sırasında bulduğunuz bölgeleri ve pilotları paylaşırsanız çok sevinirim.
Emniyetli uçuşlar olsun.

Son beğenen alp78

Kullanıcı avatarı
gurayg
Ad Soyad: Güray GÜNAY
Aldığı Beğeni: 45 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen gurayg » 4 yıl 4 ay önce (27.11.2019, 10:00)

erdemguntepe yazdı:Merhaba,
Son mesajın üzerinden yıllar geçmiş, bu dönemde başka çalışmanız oldu mu bilemiyorum.
Kastamonu Cide'de geçtiğimiz yıl Cide Havacılık Kulübü'nü kurduk. Şimdi yakın çevredeki pilotlar ve uygun kalkış-iniş bölgelerinin listesini oluşturuyorum. Çalışmalarınız sırasında bulduğunuz bölgeleri ve pilotları paylaşırsanız çok sevinirim.
Emniyetli uçuşlar olsun.

Deneme uçuşlarında bilgi verin Eşim ve bir plot arkadaşım ile katılabiliriz hem tandem malzememizde yanımızda olur tandem deneme fırsatı da yakalar iyice bakabiliriz.