Yamaç Paraşütü Anket

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Hugoskyrock
Ad Soyad: Hurşit gökkaya
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Yamaç Paraşütü Anket

Mesaj #1 gönderen Hugoskyrock » 2 yıl 6 gün önce (22.03.2022, 18:10)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... sp=sf_link

Yamaç paraşütü hakkında anketimiz doldurursanız sevinirim teşekkürler

Son beğenen sonercoskun

Kullanıcı avatarı
gurayg
Ad Soyad: Güray GÜNAY
Aldığı Beğeni: 45 / 4
Pilot Menüsü: 

Yamaç Paraşütü Anket

Mesaj #2 gönderen gurayg » 2 yıl 4 gün önce (24.03.2022, 09:05)

Hurşit selam Şimdiye dek katıldığım Anketlerde amaç ve kapsamı net tek anket diyebilirim herkesin katılması gerektiğini düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Gurbet Kusu
Ad Soyad: Tamer Akkoyunlu
Aldığı Beğeni: 35 / 0
Pilot Menüsü: 

Yamaç Paraşütü Anket

Mesaj #3 gönderen Gurbet Kusu » 2 yıl 4 gün önce (24.03.2022, 11:18)

Güzel bir anket.
Hep merak etmisimdir hangi grup insanlar bu tarz tehlike arz eden sporlara yönelir diye

Yamac parasütünü esas alirsak burda(Almanya) da bu sporla ilgilenenlerin yüzdesi 0,02(Aktif)- 0,04 (lisansli) seviyelerinde.
Herkesin ilgisini ceksede katilimcisi varla yok arasinda bir spor dali.

Yanliz yamac parasütünü Anketin basligi acik alan reaksiyounu/sporu gibi tanimlama sanki tam oturmadi gibi mi ne?
Ne bileyim bir dogan/batan günesi seyir icin daga/acik havaya cikma veya bir dag yürüyüsü sporlari ile yamac parasütü ayni katagoride degerlendiriliyor gibi geldi biran,
Yamac parasütü bir serotonin/dopamin sporu degil; Bir adrenalin / endorfin sporu kapsaminda degerlendirmek sporun ruhuna daha uygundur gibi geliyor bana!.
Belkide bendeki cagrisimi öyle digerlerine belki bir bahar yürüsüyü dür bilemem.

Sadece Türkiyeye özgü ek olarak bu spora yönelimde ticari faktörüde göze almak lazim. Bircok genc yp nü ögreneyim tandem pilotu olup belki bol para kazanirim beklentisi ile de yöneliyor.

Anketin sonucunu merak ediyorum.

***Bize de insallah sonucu bildirirsiniz? **

Bilhassa -YAŞAM DOYUMU DÜZEYLERİNİN İNCELENMESİ- bölümünü cok merak ediyorum. Agirlik nerde cogunluk nerede toplaniyor diye

Acaba diyorum bu tarz belli bir tehlikesi olan, adrenalini bol sporlari yapanlarda (bende dahil) bir doyum arayisi mi var?

Kendi adima bu zamana kadar hep toplumun tehlikeli buldugu ve genelde pek fazla katilimcisi olmayan spor namina ne varsa imkan bulabildiklerimi yaptim.(Dalgiclik, Taekwondo, boks, kickboks, kayak, uzun mesafe yüzücülügü)
ilerleyen yasima ragmen bu tarz sporlara olan ilgimde de sürekli bir artis var.(Heralde kasiniyorum :lol: )

Kim neden bu tarz sporlara yönelir belki bu anketin sonunda belki bir cevap bulabiliriz.

Selametle kalin