15 ocak

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

15 ocak

Mesaj #1 gönderen Bilalk » 1 on yıl 8 yıl önce (15.01.2006, 12:07)

bu gun rajondayız haydı ucmaya :D :D

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 8 yıl önce (15.01.2006, 12:22)

Yarın Finallerim başlıyo 10 gün kadar da sürcek.
Keşke bu yazıyı görmeseydim :)

Neyse artık sen fotoğraf veya uçuş günü hakkında yazı eklersen onlara bakınır yetiniriz.

Kullanıcı avatarı
Bilalk
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Rajon

Mesaj #3 gönderen Bilalk » 1 on yıl 8 yıl önce (17.01.2006, 00:27)

Bu gün Rajon'da çok güzel hava olacağı düşüncesi ile gittik. Yol boyu Gölbaşı çevresinde yüksekteki bayraklara bakarak rüzgarı takip etmeye çalıştık. Yol boyu rüzgar kuzey doğuydu. Rajon tepesine ulaştığımızda ise bizleri kötü bir sürpriz karşıladı :twisted: 1 gün öncesi almış olduğumuz hava raporlarını yalanlayıcı bir hava ile karşılaştık, her yönden rüzgar esiyor, hakim yönü doğu. Almış olduğumuz tahminlerde meteoroloji istasyonları ise kuzey rüzgarı 10-15 km arasında rüzgar veriyordu :!: . Lokal Rüzgar yönüne aldırmadan tepeye kuzey doğu yamacına çıktık ilk çıktığımızda kuzey doğu güzel bir rüzgar vardı!!! :D hemen hazırlanmaya başladık, fazla bir zaman geçmeden rüzgar tam doğuya döndü ve şiddeti arttı doğu ince tepenin tam doğru istikametinden geliyordu :twisted: baktık olacak gibi değil malzemelerimizi toplayıp aşağıya indik :-1: yarım saat kadar sohbet, muhabbet ettikten sonra arkamıza bakına bakına dönüş yolunda buluverdik kendimizi.
Yolda sağ tarafımızda dolunayın doğuşu çok güzeldi uzun zamandır dolunayı böyle görmemiştim :D

bu arada alinin bahsetmiş oldugu fotoları malum çekemedik cekseydik baya güzel olacaktı :D

Haftaya kar yağışı geliyor galiba!!! 19-20 Ocak gününe baktığımızda gelen soğuk hava ile birlikte balkanlardan gelen kar yağışı gözüküyor. Uçuşlarımızı biraz yavaşlatacak galiba?
http://forecast.uoa.gr/forecastnew.html
Dosya ekleri
108.png
KAR

winds
Ad Soyad: Özkan Dedekargınoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen winds » 1 on yıl 8 yıl önce (17.01.2006, 18:17)

şöyle güzel bi kar yağsa oda kabul ;)

Kullanıcı avatarı
Bilalk
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Bilalk » 1 on yıl 8 yıl önce (19.01.2006, 12:48)

19 sabahın ilk saatlerinde başlayan kar; bizim burda sincanda 4 cm kar var :D ve yarında devam edecek gözüküyor. heralde yarım metreyi bulmaz :?:
selamlar
bilal

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 2 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen derajan » 1 on yıl 8 yıl önce (19.01.2006, 14:01)

ARKAŞLAR ANTALYAYA GELİN BURAYA KAR YAGMIYOR 15 SENEDİR HAHAHAA

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ORKO » 1 on yıl 8 yıl önce (19.01.2006, 17:20)

bizim buraya ne oluyor anlamadım gitti, heryerde kar kıyamet, bizim buralar.... :shock: hah şimdi yağdı şimdi yağacak, bugün kesin yağar abi, akşama yağış var, bir türlü yağamadı :? havaların böle gideceğini bilseydim değerlendirirdim, kısmet değilmiş, mesela bugün uçmaya gidecektim, yağış falan umrumda değildi, bu seferde rüzgar fazlaydı, yer çelışmalarıyla idare etmeye karar verdim.

BUNDAN SONRAKİ YAZDIKLARIMA DİKKAT

bilenler varmı bilmiyorum, bizim burda mevlana kültür merkezinin önünde bi kaç kilometre kare boşluk var, orda başladım çalışmaya, sağ fren sol fren d kolon a kolon derken gözüme bir polis aracı ilişti, 50 metre uzağıma durdu ben merak ettiklerinden durdular sandım, tabi hemen hava atmaya hazırlanıyordum 8)

üç polis yanıma geldi, gayet ciddi tavırlarla, meraba dedim ilk etapta cevap gelmedi, beni sorgulamaya başladılar, şaşırdım, sonra biri olayın içeriğini yumurtladı, seni 155 e ihbar ettiler dedi, dondum kaldım konuşamadım, yüzümde yarı gülmekli yarı şaşırmaklı bir ifade, donup kaldığımın farkına vardılar, ve hadi topla git burdan bunu yapmaya mecburuz çünkü ihbar edildin dediler, bende zaten gidecektim dedim, ve malzemelerimi topladım gittim.

kimin ihbar ettiği umrumda değil ama çok ayıp ettiler... çok.

winds
Ad Soyad: Özkan Dedekargınoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen winds » 1 on yıl 8 yıl önce (19.01.2006, 22:50)

orko iyiki o anda havada değilmişsin yoksa seni bi şekilde yere indirirlerdi uçuyoya kuştur bu grip felan furalım temizlensin :D

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen ORKO » 1 on yıl 8 yıl önce (20.01.2006, 14:25)

Olurmu olur abi burası türkiye, havada olsaydım polis aracının giremeyeceği bi yere yönelirdim ondan sonra uğraşsın dursunlar, benim merak ettiğim 155 i arayıp ne dediler acaba? çünkü polis kolay kolay gelmezdi oraya, birde allah tan yanlarında haberci falan yoktu,

başına böyle birşey gelen varmı? yoksa ben ilkmiyim :lol: seçilmiş adammı kalmadı abi yav. POLİS ENGELSİZ UÇUŞLAR ;)