yamç paraşütü ticaret olarak kullanabilirmiyim

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Ad Soyad: Halil Akdeniz
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

yamç paraşütü ticaret olarak kullanabilirmiyim

Mesaj #1 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (07.05.2006, 17:29)

SELAM ARKADAŞLAR
Diyelimki ben profosyonel bir yamaç paraşütcü oldum lisansımda var diyelim. Peki ben yamaç paraşüt sayesinde ekmek paramı kazanmam mümkün olurmu. arkadaşlar bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

winds
Ad Soyad: Özkan Dedekargınoğlu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen winds » 1 on yıl 7 yıl önce (07.05.2006, 21:55)

Halil bey diyelimki profesyonel oldunuz (ki hemen olunmuyor) lisansıda aldınız ( lisans almak için profesyonel olmak lazım), o zaman ticari olarak güvenli bir şekilde uçabilirsiniz. Eğer eğitim süreçlerini hızlı geçip direk ticari olarak uçarsanız size birde kasap lisansı vermek lazım ( benzetme kötü ama gerçek bu :twisted: ) bilmem anlatabildim mi ;)

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 2 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen derajan » 1 on yıl 7 yıl önce (07.05.2006, 22:10)

fethiyede ve artık türkiyenin bir cok yerinde tandem ucuş yaptıracak pilota ihtiyaç var ve bu ihtiyaç giderek artıyo vede bunu karsılayacak cok fazla pilot yok ama yetişiyo.... eger siz bu işten para kazanmak istiyorsanız yatırım yapıp bir sirket acabilirsiniz ve para kazanırsınız artık fethiyeden başka yerler özelikle kaş-kumluca-antalya kıyı şeriti ve gökova-ören-bodrum kıyı şeritinde bu iş için yeni tandem ucuş alanları acılmaya başlanıyo

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (07.05.2006, 23:54)

Bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar.Anladımki para kazanmak okadarda kolay değil yamaç paraşüt konusunda

Kullanıcı avatarı
yigitmir
Ad Soyad: Yigit Mir
Pilot Menüsü: 

Yamaç paraşütü MESLEĞİ

Mesaj #5 gönderen yigitmir » 1 on yıl 7 yıl önce (08.05.2006, 10:53)

Halil, merhaba...

Tahmin ettiğim kadarıyla; kullanıcı adındaki "031988" doğum tarihin ve sanırım hayatının bundan sonraki bölümünü planlamak için yamaç paraşütünü bir alternatif olarak görüyorsun ve doğal olarak, "Bu işi yaparak hayatımı idame ettirebilir miyim? endişesi hakim. Bence; "Ne iş yaparsan yap ama iyi yap!" felsefesinden yola çıkarak (yanılmıyorsam henüz yaşın da gençken) her işte olduğu gibi bu işle ilgili güvenilir otoritelerden eğitim alarak (vaktin bolken) ve dikkatini bu konuya vererek yükselmen ve hayatını bu yoldan kazanman çok mümkün.
Bana sorarsan yine de toplumca kabul görmüş bir dalda akademik eğitim alıp, imkanları varsa üniversitenin havacılık klübü v.b. oluşumlarından yararlanıp ta bu işe atılmanda daha büyük fayda görüyorum zira her durumda yamaç paraşütüne alternatif bir yan işin olmuş olur. Ben, bu işi hala hobi olarak yapıyorum ve başlamama vesile olan abilerimin, vaktiyle bana bu işte yükselebilecek imkanları sunmuş olmalarına rağmen mesleğimi seçmiş olmamdan, pişmanlık denmese de küçük bir burukluk duyuyorum ama benim için de henüz çok geç sayılmaz. Mesleğimde de küçümsenemez bir yere ulaştım ama "Yamaç Paraşüt Pilotluğu" hala yedeğimde duran bir alternatif ve ola ki mesleğim bana vefasızlık ederse Bu işten geçim sağlamak için gerekli yatırımlarımı da yaptım.
Bence eğitimine devam et ve yamaç paraşütü ile ilgili yatırımlarını da bunun yanı sıra sürdür. Yaşın konusunda yanıldıysam da bu söylediklerimin hepsini kendi yaşına göre değerlendirirsin yada bu mevzu küçük yaşta bu işe gönül vermişlere bir nasihat olur :D Kazasız uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (08.05.2006, 13:26)

merhaba yiğit bey. yaşım konusunda yanılmadınız yaşım 18.tavsiyeliriniz için teşekkür ederim.allah kısmet ederse ilerde eğer yamaç paraşüt pilotu olursam,belki ilerde iş olanakları konusunda nasıl bilgi edenirim diye yazdım. bana kızdıysanız sizlerden özürdilerim. yamaç paraşütü öğrenecem içime iyice yerleşti saten cocuklugumdan beri yamaç paraşütle uçmaya hevesim vardı. haylada var yamaç paraşütle uçmaya neyse sizleri kızdırdıysam sizlerden özür dilerim.
hayatınızda başarılar dilerim. ıyı ve kazasız uçmalarınızı allahtan dilerim.sizlere bol uçuşlar.
En son sinanpaşalı tarafından 09.05.2006, 09:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
yigitmir
Ad Soyad: Yigit Mir
Pilot Menüsü: 

vazgeçme

Mesaj #7 gönderen yigitmir » 1 on yıl 7 yıl önce (08.05.2006, 14:34)

Bunda kızacak birşey yok, sakın ümidin kırılmasın... Asla vazgeçme ve bu işin eğitimini alarak son aşamasına kadar (öğretmenliğe kadar) git bence, çünkü benim (naçizane) en hoşuma giden ve en çok yapmak istediğim şey insanın hobisi ile uğraşarak geçimini de sağlayabilmesidir. Yurtdışında çoğu kez bu mümkünken Türkiye'de maalesef o kadar kolay değil ama bu konu biraz farklı olabilir zira şu an bu işten geçimini sağlayan onlarca tandem pilotu var. Yeni uçuş bölgeleri oluştukça bu sayının artacağını düşünüyorum. Ama, ama, ama ; ne yaptığını bilerek yapman gereken bir iş. Bunu sağlamanın en kısa ve kolay yolu da eğitim almak ve o eğitime dayalı tecrübe edinmek. THK'yı takip etmeni öneririm, kısıtlı kontenjanlarla da olsa, olaya ticari olarak bakmadıkları için en sağlam temeli orada alacağına inanıyorum. Bir de bu konuyla ilgili bulabildiğin her şeyi okumanı tavsiye ederim, tabi okuduğun her şeyi denememeni de!....

DEVAM ET.. Sevgiler... :)

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (08.05.2006, 15:27)

TEŞEKKÜR EDERİM yiğit bey ben saten thk mundan gerekli bilgileri aldım. hevesimden asla vaz geçmeyeceğim sonuna kadar sürdürecem yiğit bey.desteklerin için teşekkür ederim.sen nereliydin abi.
kazasız uçuşlar dileğimle.

winds
Ad Soyad: Özkan Dedekargınoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen winds » 1 on yıl 7 yıl önce (09.05.2006, 00:52)

Sevgili Halil ilk yazdığım yazıda uslup biraz sert oldu galiba , yiğit mir in de bahsettiği gibi eğitim aşamalarını tam olarak geçersen ticari olarak para kazanırsın bu yolla çok kişi para kazanıyor.Bizlerin kaygısı eksik bilgiler ile bu işi yapmak isteyenlerden kaynaklanıyor.
kazasız belesız ve güvenli uçuşlara...

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 7 yıl önce (09.05.2006, 00:57)

Benim fikrim de bu işe direk ticaret amaçlı başlamamaktan yana. Daha en başından ticareti düşünürsen bu işten zamanla zevk alamamaya başlarsın bence.
Çoğu konuştuğum tandem pilotu tanden pilotluk yapmaktan çok memnun değiller , hatta tandem uçmazken bile bazen artık zevk alamadıklarını söylüyorlar.

benim kendi fikirlerim böyle.

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (09.05.2006, 11:13)

teşekür ederim sevgili özkan bey. ilk yazdığınız mesajınız sert değildi. kendime inanıyorum eğitimlerimi başarılı bir şekilde gececem.dünyada uçmaktan başka güzel birşey yoktur çünkü yamaç paraşütle uçmayı çok istiyorum.ticaret işinide sıkı bir eğitim alarak iyi bir pilot olunca, ticaret yapacağım.kendine iyi bak özkan bey.
KAZASIZ UÇUŞLAR DİLEĞİMLE.

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (09.05.2006, 11:25)

merhaba ali bey sizde haklısınız bu konuda.benim elimden ne garsonluk gelir nede bir fabrikada çalışabilirim.mademki benim içimde yamaç paraşütü öğrenmeye hevesim var, en iyisi ben hevesimden vazgeçmeyim yamaç paraşütü öğrenip ve ilerde iyi bir pilot olursam ozaman ticaret yapabilirim.şartlar ne koşulda olursa olsun içmde heves olduktan sonra uçma konusunda asla sıkılmam.aslında ali bey parada fazla önemli değildir.önemli olan vatanıma hizmet etmek ve sizler gibi yamaç paraşütü pilotu olmak.ali bey yanlısım varsa sizden özürdilerim.
İYİ VE GÜZEL UÇUŞLAR DİLEĞİMLE. KENDİNE İYİ BAK ALİ BEY.

Kullanıcı avatarı
onursan
Ad Soyad: Onur San
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen onursan » 1 on yıl 7 yıl önce (10.05.2006, 00:49)

selamlar,

sadece tandem uçarak değil, eğitim vererek ve malzeme satarak da para kazanılabilir. uçarak para kazanmak uçma hevesini yok eder. bu işe yeni girişirken genel olarak hobiler ve özel olarak yamaç paraşütü hobisi (hobi buraya pek gitmedi sanırım) bikaç bişeyler okuduydum. genel olarak der ki, hobinizden zevk alıyosanız bunu işe dönüştürerek büyük bi zevkten kendinizi mahrum bırakırsınız. uçarak para kazanmak yerine uçanlardan para kazanmak, yine daima yp ile ilgili kalarak uçma zevkinden de mahrum kalmazsın.

bence eğitim vermek tandem uçmaktan daha zor ama uçarken alınacak keyif hiçbir zaman azalmaz.

sevgiler.

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (10.05.2006, 11:32)

merhaba onursan bey. dediğinizde haklısınız. saten onursan bey hemen diğince para kazanılmıyor. dediğiniz gibi uçarak para kazanmak yerine uçanlardan para kazanmak. benim eğitim vermem için çok çalışacam yani 10 senemi yamaç paraşüt konusuna bağlamam lazım. başarmam için sabretmam lazım ben sabırlıyımdır olmayacak konularda üzülmem gayret ve çaba gösteririm. fazla para kazanmakta önemli değil. önemli olan dostluk ve arkadaşlık kurmaktır.eğer ben iyi ir eğitimci olursam ilerde vatanıma ve uçmaya hevesi olan gençlere yp konusunda yardım ve hizmet edeceğim. maddi durumları iyi olmayan ve yp le uçmaya hevesi olan gençlerde ücretsiz ders verecem.tabi bunları yapmam için çok çalışmak ve sabretmek lazım.

ONURSAN BEY SİZİN MSN ADRESİNİZİ ALDIM MSN NİZİ AÇARSANIZ KONUŞALIM

size saygısızlık ve hata ettiğsem sizden özürdilerim.

başaralı ve kazasıs uçuşlar dilerim

Kullanıcı avatarı
pass and stow
Ad Soyad: Tolga Baran
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen pass and stow » 1 on yıl 7 yıl önce (10.05.2006, 15:34)

bence halil bey idaalleriniz peşinde koşmak güzel fikir almanız dahada güzel ama bazen istediginiz cvp alamaya bilirsiniz herşeyin kolay olmadı kanısındayım size başarılar:) 8)

Kullanıcı avatarı
sinanpaşalı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen sinanpaşalı » 1 on yıl 7 yıl önce (10.05.2006, 15:52)

merhaba tolga bey. evet bazende oluyor istediğimiz idaallerimizi yapamıyoruz. ama bu sefer idaallerimi ve hayalleri gerçekleştirecem sonuna kadar devam edecem.

KENDİNİZE İYİ BAKIN. KAZASIZ UÇUŞLAR DİLEĞİMLE