kanat altına çıkartma yapıştırmak istiyorum...

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

kanat altına çıkartma yapıştırmak istiyorum...

Mesaj #1 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 7 yıl önce (14.08.2006, 18:15)

kanadın altına çıkartma yapıştırmak istiyorum .. bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar var ise mesajlarınızı bekliyorum....

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ORKO » 1 on yıl 7 yıl önce (14.08.2006, 19:50)

:) buraya bir girin, burda biraz tartışmıştık bu konuyu,

bu arada tamer abi (tangoabi) sen kanat altı reklam işini ne yaptın... diyordurya 1600 ero önerdim çok buldular falan demiştinya abi... gerçi çoktan unutmuşsundur... :)

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t=357

herkeze iyi uçuşlar. ;)

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 7 yıl önce (15.08.2006, 10:16)

teşekkürler orko :) .. okumuştum zaten ... benin istediğim yapıştırma ,, pek çıkartmayıda düşünmüyorum... kanadı boyamak istemiyorum ne de olsa kimyasal ve istediğin renk farkını tam veremeyebilirsin.. fakat yapıştırma daha mantıklı diye düşünüyorum... ve reklam amaçlı da değil benim istediğim .. bu işi yapan reklam firmaları var .. arabalara giydirme yapıyorlar .. ince bir malzeme fakat yapıştırmak için denemek lazım... eğer daha önce kullanılmış bir şey var ise onu öğrenmak istiyorum...
teşekkürler :roll:

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ORKO » 1 on yıl 7 yıl önce (15.08.2006, 13:20)

merabalar,
size ben fikir vermesi açısından bir şey daha söyliyim, ben yer çalışması için kanat almıştım ve sanırım kanat yarışmalara falan katılmış çünkü altında 73 yazısı yapıştırılıydı, ve bir kaç ay sonra yapıştırmanın biri sıcaktan kendiliğinden düştü ve yapıştırmanın altı böle nasıl diyim buruşmuş bir acayip olmuş,
diğer rakamıda ben çıkarttım, onun altıda aynı şekilde buruşuk duruyordu,

heralde kullanılan yapıştırma adi bir malzemeydi, yapıştırmalar hakkındada biraz bilgim var çünkü askere gitmeden önce reklam ajansında çalışmıştım, bildiğim en kaliteli ve kuvvetli tek taraflı yapıştırma malzemesi JAG folyolarıdır, ama yamaç paraşütüne uyarmı bilmiyorum,
JAG folyolarının yüksek ısıya dayanıklı olduğunu biliyorum ve yapışkanıda bayağı kuvvetli... ama tekrar söyliyim JAG folyolarının yamaç paraşütüne uyup uymadığını bilemeyecem...

iyi günler... :)

Kullanıcı avatarı
matboifly
Ad Soyad: Hüner Topçu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen matboifly » 1 on yıl 7 yıl önce (10.09.2006, 15:43)

millet...

bu konuda daha fazla bişyler bilenler varsa yazsın...
jag folyo sağlam dayanıklı olabilir ama yapıştırıcısı kuvvetli olduğu için ileride çıkaracağın zaman zorlanabilirsin sanırım.

bu çıkartmaları yapıştırıp çıkarmış olan , deneyen var mı? çıkartırken neler yapılıyo bilen var mı?

cart diye çekiyo musun yoksa yumuşatmak için bişyler mi sürülüyo?

yeni başlayan pilotlar için reklam bence çok mantıklı, çünkü yp fiyatları çok pahalı, 2. el malzemelere bile yetmiyo gücümüz. en güzeli tanıdık falan biyerlerden reklam bulup ekonomik desteği onlardan sağlamak...

rafetheybet
Ad Soyad: Rafet Heybet
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen rafetheybet » 1 on yıl 7 yıl önce (14.02.2007, 19:07)

ben orafol kullanmanı oneririm 20 den fazla kanada yazı yapıstırdım. yazi kaiciysa sorun etme metrekaresini 15 ytl kestiriyoruz biz iplere dikkat etmen lazim bazi yerlerde herfleri bolmek zorunda kacaksin biraz ince iscilik istiyor.