uçmakdereye gitmek istiyorum ama ...

Yamacparaşütü ile ilgili genel konuları buraya yazabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

secill
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

uçmakdereye gitmek istiyorum ama ...

Mesaj #1 gönderen secill » 1 on yıl 7 yıl önce (23.08.2006, 15:44)

merhaba
ben uçmadereye gidip yamaç paraşütü yapmak istiyorum ama hiç araç-gerecim yok ve tabii tecrübemde yok oraya gitsem yardım bulabilirmiyim acaba? bilgibi olan arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim
şimdiden teşekkürler

winds
Ad Soyad: Özkan Dedekargınoğlu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen winds » 1 on yıl 7 yıl önce (28.08.2006, 17:29)

alıntı--------------------------------------------------------------------------------------
Aslen Tekirdağ'lıyım ve şu an İstanbul'da yaşıyorum. Sık sık Tekirdağ'a gidiyor ve Uçmakdere Bölgesi'nde yamaç paraşütü ile uçuş yapıyorum. Yine bölgedeki Yeniköy Tepesi' ni uçuş yeri olarak tanıtmak isterim. İnternette ve Ormanlı v.b. uçuş yerlerinde karşılaştığım arkadaşlar genelde Uçmakdere'deki kalkış pistlerinin yol kenarındaki dar cepler olduğunu, koşu mesafesinin az olduğunu iniş yerini doğrudan gören düzgün pistlerin de yolu olmadığı için tercih edilmediğini söyleyerek bölgenin dezavantajlarını sıraladılar. Gerçekten de bu güne kadar ben de bahsettikleri pistlerden kalkıyor ve çoğu zaman keyifsiz hatta bazen mikro etkilerden dolayı tehlikeli kalkışlar ve uçuşlar yapıyordum.
site üyemiz ganos un yazısından alıntıdır--------------------------------------------

site içi arama özelliğini kullanarak yazının devamına ve daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz ...

Kullanıcı avatarı
ganos
Ad Soyad: Faik Donmez
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

uçmakdere

Mesaj #3 gönderen ganos » 1 on yıl 7 yıl önce (29.08.2006, 11:38)

Selamlar.
Uçmakdere, güneyli havalarda uçuşa çok müsait olmakla beraber, yaz döneminde sürekli poyraz ve türevi rüzgarların esmesi sebebiyle şu ana kadar çok keyifli uçuşlar yapabildiğim bir yer olmadı. Bu yaz, bir kaç kere güneyli havalarda denedim ama stabil rüzgar olmadığı için kaldırıcı oluşmuyor ve bant çok güzelmiş gibi gözükmesine rağmen çok işe yaramıyor. Ümidimi, lodosların başladığı sonbahar aylarına bağladım. Yaza göre daha kuvvetli ve daha kararlı lodos esen eylül sonu ve ekim, kasım aylarında sanıyorum daha güzel olacaktır. Uçmak konusuna gelince; ara sıra Tekirdağ'a gelip 10 dk lık düz uçuşlar da olsa uçuyorum. Meraklı olan arkadaşlar faikdonmez(et)lycos.com adresinden bana ulaşabilirler. İrtibata geçip, geldiğimde faaliyetlerimden haberdar ederim. Daha önce forumda uçuş bölgeleri başlığında, bölgenin fotoğraflarını da iliştirmiştim. Meraklı arkadaşlar oradan görebilirler. Detaylı bilgi için mail yazın.

İyi uçuşlar...
Dosya ekleri
tekirdag-turkey.JPG
Uçmakdere ve bozulmamış doğası