marmara bölgesi irtifa rekoru 3090m

Uçuş fotoğraflarınızı bu katogoriye yükleyebilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

kubibjk
Ad Soyad: Kubilay Ertürk
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen kubibjk » 1 on yıl 5 ay önce (23.10.2013, 00:28)

Merhabalar.Hakan abininde dediği gibi irtifa alma rekoru sayılır elbette ama 1934 m olarak;3090 m olarak değil.Başlığı okuyan 3090 m irtifa almış gibi anlıyor bence.Tekrar tebrikler ve başarılar Engin bey.Saygılarımla, keyifli ve kazasız uçuşlar dilerim. :)

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 5 ay önce (23.10.2013, 08:26)

baştan alalım

başlık: marmara bölgesi irtifa rekoru 3090 mt

irtifa: yükseklik (türk dil kurumu)

yani mealen: marmara bölgesi yükseklik rekoru 3090 mt

yani yani: marmara bölgesinde bir yamaç paraşütçünün ulaştığı en fazla yükseklik

engin 3090 mt yüksekliğe yamaç paraşütü ile çık mış mı ? çıkmış. ondan başka bu yüksekliğe çıkan var mı? şu an için yok. ister helikopterli 3090 mt'ye çıkıp ordan atlasın. ister 90 mt'lik tepeden kalkıp 3000 mt irtifa alsın bu sonucu değiştirmez. o zaman bu başlıkda anlaşımayacak veya yanlış anlaşılacak bir durum yok.

eğer başlık marmara bölgesi irtifa alma rekoru 3090 mt veya marmara bölgesi irtifa kazanma rekoru 3090 mt yazılsaydı kubilay bey itirazında haklıydı. ama şu an için değil..

iyi uçuşlar, bol termikler...

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Ad Soyad: İrfan Karaman
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen irfan karaman » 1 on yıl 5 ay önce (23.10.2013, 11:14)

tebrik ederim böyle giderse atmosfere ulaşacaksınız :D keyifle izledim :)

kubibjk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen kubibjk » 1 on yıl 5 ay önce (23.10.2013, 13:17)

Deniz bey baştan alalım.Madem Tdk nın kurallarından bahsettin,
1.Özel isimler büyük harfle yazılır.
2.Cümlenin başına yazılan kelimeler büyük harfle yazılır.
3.Helikopterle 3090 çıkma nasıl rekor oluyor anlamış değilim
Birde başlıktan ilk okunduğunda anlaşılan Engin Bey'in sanki 3090 m irtifa almış gibi anlaşılması.Engin Bey 1934 m irtifa alarak rekor kırmıştır.Saygılarımla.

NOT:Lütfen forumda imla kurallarına dikkat edelim.
:)

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 5 ay önce (23.10.2013, 13:29)

kubibjk yazdı:Deniz bey baştan alalım.Madem Tdk nın kurallarından bahsettin,
1.Özel isimler büyük harfle yazılır.
2.Cümlenin başına yazılan kelimeler büyük harfle yazılır.
3.Helikopterle 3090 çıkma nasıl rekor oluyor anlamış değilim
Birde başlıktan ilk okunduğunda anlaşılan Engin Bey'in sanki 3090 m irtifa almış gibi anlaşılması.Engin Bey 1934 m irtifa alarak rekor kırmıştır.Saygılarımla.

NOT:Lütfen forumda imla kurallarına dikkat edelim.
:)

Merak etmeyin Kubilay Bey, imlâ konusunda iyiyimdir. Ancak tümünü büyük harfle yazdığım yazı forum tarafından otomatik olarak küçük harfe çevrilince cümle başları ve Türk Dil Kurumu'nun baş harfleri küçük harfe dönüşmüş.

Helikopterle 3090'a çıkma nasıl oluyor diye soran bir insanın yamaç paraşütü sporu ile ilgili bilgi seviyesi de zaten otomatik olarak ortaya çıkmış oluyor. (do you know D-bag) :) Yani önce öğrenip, sonra ahkâm kesilmesi gerekirken, siz sondan başladınız. Neyse hayırlısı olsun :) (bu arada dikkat ettiyseniz imla değil imlâ; ahkam değil ahkâm yazarak inceltme işareti bile kullanabiliyorum) :)

Volkan Şekerci'yi arar olduk vallahi sayenizde :)

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 5 ay önce (23.10.2013, 13:41)

kubibjk yazdı:engin kardeş bende sizin dilinizden yazayım leonardada yazan irtifayı rekor olarak yazmıyor heralde.bu birincisi.ikincisinide ben söyleyeyim irtifa rekoru olması için irtifa yapman gerekir kardeşim . :)

Sizin imlâ durumuna bir bakalım, bakalım :)

Engin'in e'si küçük değil büyük E olacak.
Leonarda değil Leonardo olacak.
nokta'dan sonra bir boşluk verilerek yeni cümle başlar.
nokta'dan sonra gelen cümlelerin ilk harfi büyük harfle başlar.

Dip Not: Volkan Şekerci candır :)

kubibjk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen kubibjk » 1 on yıl 5 ay önce (23.10.2013, 20:07)

Deniz Bey bilgisizliğin sınırı yok. Türkçede şapka işareti kalkalı yıllar oldu.Ahkam keserken boşuna kesmemişim yani.Ayrıca benim bilgimi siz , bir yazışmadan nasıl sorgulayabilirsiniz enteresan.Ben Engin Beye bana yazdığı kuralsız bir yazı için aynı şekilde cevap yazdım.Ama araştırıcı ruhunuz güzel.Ayrıca yazdığınız yazıda tam bir imla dersi olmuş.Anlayana tabi.Demekki düzgünde yazılabiliyormuş.Eee bazen doğruları bulmak için tartışmak gerekiyor.Adı üstünde forum.Helikopterden atlanarak yapılan uçuşuda gayet tabii biliyorum. Einstein önyargıları kırmak ,atomu parçalamaktan daha zor demiş.Nur içinde yatsın.Ama sizin yazınızdan biraz karşınızdakinle dalga geçme niyetinizde olduğunuzu seziyorum.Benim yazımda ben gayet sakin ve kimseyi kırmadan cevap vermeye çalışıyorum.Aynı şeyi karşı taraftanda beklerim doğal olarak.Neyse hayırlısı olsun diyelim.Doğrular rahatsız eder Deniz Bey.Hoşçakalın.Sizinle Bozdağ'da tanışmıştık.Serdivan'a gelirseniz arayın ,görüşelim.Esen kalın.Kazasız ve keyifli uçuşlar dilerim :)

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 5 ay önce (23.10.2013, 20:45)

Kubilay Bey, siz eleştirir ve yazarken her şey güzel, her şey iyi; biz yazarken mi kötü oluyor? Kılavyelere özgürlük geldiği bir zamanda :) noktalama işaretleri ve Şapka mevzusuna takmanızın ne gibi bir niyeti olduğunu anlayamadım :) Farkındaysanız ilk imla dersi vermeye çalışan sizdiniz. Siz Semih Sayır'ın yazısından karekter tahlili yaparken eleştiri hakkınızı kullanıyorsunuz da; benim yazımdaki imla (şapka kalkmış :) ) hatalarımı (konuyla hiçbir alakası yokken) belirtebiliyorsunuz da; ben sizin aynı konu ile ilgili bir önceki sayfadaki yazınızı yani sizin yaptığınız gibi eleştirince sizinle dalga geçmiş mi oluyorum ? Buna Türkçe'de tahammülsüzlük derler...

Benim sizin imla hatalarımı (olmamasına rağmen) eleştirdiğiniz mesajım olayı çok net açıklamakta ve size veya bu mesaja cevap yazan herhangi bir kişiye herhangi bir alay ve aşağılama yapmamaktadır. irtifa'nın kelime anlamı "yükseklik" dir. Yükseklik kazanma değildir. Bu sebeple Engin Altop'un Marmara Bölgesi İrtifa Rekoru 3090 mt başlığı, eğer kişinin cihazı uçuş halinde o yüksekliğe ulaşıldığını belgelemişse ki belgelemiş; ve daha önce bu yüksekliğe o bölgede hiçbir yamaç paraşütü pilotu çıkamamışsa, o kayıt o bölgenin yamaç paraşütü ile ulaşılmış yükseklik rekorunu tescillemiş olur... bu 2 x 2 = 4 'dür. Neden hala (hâlâ) ben yanlış anlamış olabilirim deyip gerçeği kabul etmeyip de, hala (hâlâ) bana göre yanlış olan algılama veya yorumunuzu yapmaya devam ediyorsunuz gerçekten anlayamadım. Hatasını anlamak veya yanlış anladığını kabul etmek de bir büyüklüktür ki siz yaş olarak zaten benden büyük olduğunuz için beni bilenler bu konuda ne kadar saygılı olduğumu da bilir...

Bozdağ'da tanışmışız. kusura bakmayın görsel hafızam biraz zayıf olduğu için ben hatırlayamadım ancak güler yüzlü bir tanışma olduğu kesindir. Serdivan'a yolum düşerse kesinlikle görüşmek isterim, Antalya'ya gelirseniz de haber etmenizi beklerim. 2006'dan beri forum üyesiyim. Bu ilk kişisel atışmam olduğu için sürçü lisan ettiysem affola...

görüşmek üzere...

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen bartsay » 1 on yıl 5 ay önce (24.10.2013, 00:39)

Deniz mili olmuş :)
Bu arada "hala" şapkalar kalktı.
Yakında TDK yerçekimini de kaldırabilir.

Kullanıcı avatarı
enginaltop
Ad Soyad: Engin Altop
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen enginaltop » 1 on yıl 5 ay önce (27.10.2013, 00:40)

kubilay kardeşim sen aynen böyle yazmışsın marmara bölgesi irtifa rekoru 3090metre başlığını okuyan 3090 metre irtifa almış gibi anlıyor yazmışsın sen denizden kalkan bir yamaç paraşütü gördünmü bence bunu senden başka böyle anlayan yok nasıl hala idda edebiliyorsun anlamıyorum kalkıyorsun Deniz gibi 2 kanatla rekor kıran biriyle bile iddalaşıyorsun.