MERSİN de YENİ TAKE OFF test uçuşu goruntuleri

Uçuş fotoğraflarınızı bu katogoriye yükleyebilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
MAGNETO
Ad Soyad: İdris Çınar
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

MERSİN de YENİ TAKE OFF test uçuşu goruntuleri

Mesaj #1 gönderen MAGNETO » 1 on yıl 2 ay önce (13.01.2014, 15:56)

http://www.youtube.com/watch?v=BJ7tOLfMVjs bir kaç ay once çekilmiş video mersin merkeze 15 ila 20 km arasında kepirli koyu 1000 rakımlı tepesi asfalt yoldan kalkış ve bulut uçuşu

Kullanıcı avatarı
JPPAKİN
Ad Soyad: Akın Murat
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 8 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen JPPAKİN » 1 on yıl 2 ay önce (13.01.2014, 20:57)

İdris hocam süper uçmuşsun tebrikler...Kayserideki yarışma saati öncesi toplandinde dahil videolarında 10 numara...severek izliyoruz :)

Kullanıcı avatarı
htamerursavas
Ad Soyad: Hüseyin Tamer Ursavaş
Aldığı Beğeni: 91 / 9
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen htamerursavas » 1 on yıl 2 ay önce (13.01.2014, 23:51)

Daha önce burdan iki kişi aynı gün uçmuş 04/08/2013 G. Akkaya ve A.Tokalı güzel bi yere benziyor bende senede birkaç sefer Mersine gidiyorum...
Uçuş kaydını paylaşmamışsın hatta paylaşmamışsınız dostum varsa merak ettim. Paylaşım için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 2 ay önce (14.01.2014, 00:27)

İdris Çınar'ın daveti ile bir defa Kepirliye gittim ve uçma şansım oldu. Gayet güzel bir bölge, yaz aylarında en kötü ihtimalle incelediğiniz tarzda güzel yelken uçuşu veriyor. Malesef bizim gittiğimiz gün ve incelediğiniz uçuş kaydında bulut tabanı çok düşük idi ve termal faaliyetler yoktu. Belki de biz bulamadık :) (20 pilot :D) Ama gününü yakaladığınız zaman tepe+1800 çıkılabiliyor.

Yalnız bize gösterilen iniş alanı ikinci sortilere çıkanların söylediği ve yukarıdan gördüğüm kadarı ile rotorda kaldığını düşünerek irtifam olduğundan dönüp tepenin uygun yamacına indim. İnilen yer biraz eğim olduğundan inişte oldukça uğraştırıyor ama rotorda kalmaktansa biraz kulak kapamak ve inişte uğraşmak daha emniyetli idi..

Yaz aylarında yine ziyaret edeceğiz.. Uçacak arkadaşların minimum orta seviye olması gerektiğini düşünüyorum. Gelincik tepesine göre risk oranı daha yüksek..

Keyfli uçuşlar..
Ahmet TOKALI

Kullanıcı avatarı
MAGNETO
Ad Soyad: İdris Çınar
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen MAGNETO » 1 on yıl 2 ay önce (14.01.2014, 18:07)

Merhaba ahmet hocamin dediyi gibi take off inis alanı yonunden cok fazla secenek sunmuyor :) tepe yelken bandi olarak muazzam tepenin dinamiyi indrmiyor bu video daki ucuşumuzda varyoo sesinden de anlasildigi uzere 5 varyo ile tirmaniyorum bulut tabani 1500 ve yer baharayı olmasi hasebi ile cok ısınmadigi halde muazzam bir kaldirici ozelliyi var yaz aylarinda neyle karsilasacagimizi dusunmek bile istemiyorum :lol: bu video cekildiyi tarihten yaklasik iki hafta sonra tekrar ucusa ciktim ve mersin irtifa rekoru diye bileceyim yuksekle cikabildim gozne uzerinde 2830m kayseri yarismasinda varyom kitlendiyi icin reset cekmistim butun veri silindiyi icin ucus kaydi gonderemedim kismet buyaz bakcaz artik 8)

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen gakkaya001 » 1 on yıl 2 ay önce (15.01.2014, 00:19)

Merhabalar idris'in daveti uzerine ucma firsati buldugum kepirli farkli bir alternatif olabilecek bir bolge inis alani orta seviye pilotlar icin bile sikintilida olsa arka sirtlar cok guzel calisiyor o gun rahatlikla eshabi kehfe gidebilirdim fakat cihat patlayinca bende yalniz gitmek istemefim,uygun havada ordan hôc tepesine ordan ulas ,dortler,kocmarlı,karsisalı rahatlikla cikar yani 80 km ,take off da yolun uzerine kisa bir calisma ile yapilabilir artik gerisi idris kardesimize kalmis davet bekliyoruz baharda mersin guribundan :) sevgiler brezilyadan hepinize...