Adana Kabasakal Rüzgarlitepe şiddetli rüzgarda kalkış deneme

Uçuş fotoğraflarınızı bu katogoriye yükleyebilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
hardboyy
Ad Soyad: Gökhan Karaköse
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen hardboyy » 9 yıl 1 hafta önce (18.03.2015, 21:31)

Tüm camia ya selamlar,
Yıllardır foruma girmedim, şifremi bile zor hatırladım. Uzun zamandır da yp ile uçuş yapmadım diyebilirim. Yani Camiadan baya uzak kaldım. Uzak kalmamın başlıca nedenlerinden biride. İnsanlar arasındaki çekişmeler, hasetlikler, birbirlerini şikayet edip, dalga geçmeler, biri düşüp ölse arkasından sevinmeler yüzünden gittikçe soğumuştum. Profil resmim de halen AHDOS yani Adana Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü, kulüp lav olduktan sonra tamamen uzak kaldım,
Lafları uzatıp tartışıp dallandırıp farklı yönlere çekecek çok konu var, herkesin yanlışı hataları var, herkes kimin ne olduğunu çok iyi biliyor burdan Tüm Türkiye ye reklam yapmaya gerek yok. Herkes birbiri arkasından kulis yapıyor. Herkes sanki içinde nefret dolu ve öfkesini buraya kusmuş.

Yazmakla bitmez bu konu, şurada laf yazanların bir çoğunun hataları var yanlışları, usulsüzlükleri var. Bence yapılan en büyük usulsüzlük bir kulübe hibe edilmiş malzemelerin ( 5 takım malzeme) kendi çıkarları uğruna satıp paranın kendine harcanması kadar iğrenç bişe olamaz. Bu sporculuğa, insanlığa, adalete, vs..vs.. sığmayacak bir yaklaşımdır.
Bizim hatamız ise bu olayı tamamen siğneye çekip insanlar zarar görmesin arkadaşlarımız ceza almasın diye SUÇ DUYURUSUNDA bile bulunmadık.

Yazıp çizecek çok şey var. Herkes sporunu yapsın, Dürüst olsun. Burası bir spor sayfası ise spor konuşulsun.
Videoyu da ders amaçlı tartışmak yerine herkes kin kusmuş...

Tüm havacılara kazasız uçuşlar....

Kullanıcı avatarı
gakkaya001
Ad Soyad: Güner Akkaya
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 7 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen gakkaya001 » 9 yıl 1 hafta önce (18.03.2015, 22:17)

Merhabalar
Tekrar foruma girip yazmama konusunda kendi kendime söz verdim ama bakıyorumki olayın gerçek aktörleri teker teker ortaya çıkıyor.
Bahsi geçen 5 takım malzeme Zamanın belediye başkanı sayın Zihni Aldırmaz tarafından şahsıma verildi,konuyu açan şahıs ve yandaşları o tarihlerde muhtarlığa bile gidecek medeni cesaretleri yokken ben onları belediye başkanlarına,vali beye,emniyet müdürlerinin,kolordu komutanlarının karşısına çıkardığımda bu durum karşısında şaşkınlıklarını her fırsatta dile getirmişler idi.
Bahsi geçen kanatlatlar kulübümün zimmet defterinde kayıtlı demir başım olarak o tarihlerde envantere girmiştir.kaldıki bahsi geçen gurubun hala bana 11.500 TL borçları vardır.

4 yıldır bitmeyen bu kin ve öfkeleri sebebi ile oluşturdukları face topluluğu o günden bu güne kadar hiç bir kamu kurum ve kuruluşundan bir kanat çantası bile destek alamaz iken ,benim kulübüm AHAS 5 belediye ve 2 odadan destekli 57 lisanslı aktif pilotu olan ülkemizin önemli kulüplerinden biri olmuştur.Bahsi geçen 5 Takım malzemeden sonra 10 nun üzerinde paraşütü sponsorlarından alıp Yamaç paraşütü camiasına kazandırmıştır.
Sineye çektik diyen şahsa şunu söylemek istiyorum en son olarak

Adana valiliği dernekler masası müdürü Recep beye bu konuyla ilgili defalarca şikayet dilekçesi verdiniz en son kovuldunuz.

Adana valiliğine,bimere sayısız şikayet dilekçeleri verdiniz hepsine gereken belgelerimizi ibraz ettik AHAS olarak.

Adana büyükşehir belediyesi baş müfettişi Tuncer Akdoğan beye defalarca şikayet dilekçesi verdiniz hepside asılsız olduğu için takipsizlik aldı.

Adana büyükşehir belediyesi kültür müdürlüğünde çalışan bayanın eşini tanımanız münasebeti ile defalarca kültür müdürüne şikayette bulundunuz hepsi boş çıktı neden ?

Avukatınız aracığıyla kulübüme gelip arkanıza baka baka giden siz değilmiydiniz,şimdi birde kalkıp sineye çektik derken ne yüzle ?

Bakın benimle uğraşmayı bırakın bir şeyler yapın.20 kişisiniz geldiniz noktaya bakın,birde benim kulübüm nereye geldiğine bakın. Başınızı ellerinizin arasına alın ve düşünün biz nerde yanlış yapıyoruz diye. Başlığı sahte,çakma hesaba dayalı you tube üzerinden açan sizsiniz çamur atıp,iftira atan sizsiniz onurlu olun bari oturun susun.

Bu saatten sonra şahsıma ve kulübüme bir tek iftira asılsız çamur dahi buradan yazıldığı takdirde yarın sabah kulübümüzün avukatları sahte açılan you tube hesabın açıldığı IP adresinin sahibide olmak üzere Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacaklar...

AHAS-Güner Akkaya

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen unforg » 9 yıl 1 hafta önce (18.03.2015, 22:32)

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorundadır.Bir insanın açığını aramak kaza yapmasını beklemek ve bunlardan bişeyler çıkarmaya çalışmak iğrençlik ötesi bir durumdur ben Adanayı bilmem hiç gitmedim ve bir gün gidersemde uçmak için arayacağım insan Güner Akkaya olur çünkü buradan görünen Adana ve çevresinde bu spor adına uğraşlar veren emek veren biri kendisi; kişiliğini bilmiyorum ama bu spora emek verdiği aşikar.Bence sorunu olan insanlar kalkıp böyle iğrenç hareketlerle kötü göstermeye çalışmaktansa erkek gibi çıkıp sorunlarını konuşarak halletmeye çalışsalar daha etik olur.

Kullanıcı avatarı
cali_calimero
Ad Soyad: Haci Ceylan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen cali_calimero » 9 yıl 1 hafta önce (19.03.2015, 08:43)

Yaw arkadaslar adama niye bukadar yukleniyosunuz .. gerci herkes malini bilir araniza girmeyim ben konusmucam kan davasi olmasin :)

Kullanıcı avatarı
denisi
Ad Soyad: Denis Surroi
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen denisi » 9 yıl 1 hafta önce (19.03.2015, 16:51)

0:04uncu saniyede kanat ruzgara giriyor. 0:05-0:06-0:07inci saniyelerde cok fazla fren uygulumasi var, dolayisiyla kanat geriye drift oluyor.

0:08inci saniyede fazla fren uygulamasini net bi sekilde gorebilirsiniz.

0:09uncu saniyede fren sifirlandiginda kanat ileriye dogru gidecekken, yine fren uygulanio ve ucmasina izin verilmior kanadin. Ondan sonrasinda venturinin en sidettli olan bolgesine geliniyor.

Sifir km/h ruzgar inisinde frenleri sonuna kadar cekip inmemizin sebebi, mumkun oldugunca kanadi yavaslatip daha yumusak inmek ( trim hizi 37km/h diyelim, stall hizi 20 diyelim - ben 20yle kosmayi 37yle kosmaya tercih ederim) ama
karsidan 40la ruzgar esiyorsa ve ben fren alip kanadi 25e kadar yavaslatiyorsam o zaman 15le geri gidiyorum anlamina geliyor - ben ful gaz verip 3le geriye kosmayi, fren alip videodaki gibi 15le kosmaya tercih ederim)

Hizlar ornektir, atiyorum 40 olmasin 30 olsun, 37 olmasin 32 olsun :).

Ruzgar sert oldugunda hiza ihtiyacigimiz var, hizli gidebilmek icin ilk yapmamiz gereken sey fren seviyesini oldugunca trim seviyesinde tutmak.
Pilot

*bu yorum benim kisisel dusuncemdir ve kesinlikle sahisa degil, izledigim videoya hitaben yapilmistir :)[/img]