Bademağacı - keçiborlu 75 km uçuş videosu

Uçuş fotoğraflarınızı bu katogoriye yükleyebilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Bademağacı - keçiborlu 75 km uçuş videosu

Mesaj #1 gönderen KARAGÖZ » 8 yıl 6 ay önce (22.09.2015, 00:01)

Rasim esen ve hıncal doğan ile birlikte. Montaj ve kurgu mehmet aksoy

[youtube]_hrqif3Bap0[/youtube]

Kullanıcı avatarı
VBaran
Ad Soyad: Volkan Baran Düzenli
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen VBaran » 8 yıl 6 ay önce (22.09.2015, 01:37)

Variometre yer yer fondaki müziğin metronomuna uymuş. Ne hoş olmuş :)

Kullanıcı avatarı
alp78
Ad Soyad: Taner Alp
Aldığı Beğeni: 34 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen alp78 » 8 yıl 6 ay önce (22.09.2015, 11:01)

güzel uçuş tebrikler. ama havaalanı uçuş alanına girmişsin. iyiki uçak yokmuş

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen KARAGÖZ » 8 yıl 6 ay önce (22.09.2015, 12:31)

burdur-ısparta havaalanı çok aktif kullanılan bir yer değil. bildiğim kadarıyla günde 1 uçak kalkıyor. o yüzden çok büyük sıkıntı yok. ancak havaalanına ek binalar yapılıyor sanırım askeri eğitim amacıyla kullanacak. eğer öyle olursa sadece haftasonu eğitim uçuşları olmadığı zaman bu rota üzerinden xc yapılabilir. eğer hafta sonları da eğitim olursa bademağacı-afyon-eskişehir xc rotası'nı artık deneyemeyeceğiz demektir.

Kullanıcı avatarı
waterloo
Ad Soyad: Kıvılcım Korkmaz
Aldığı Beğeni: 8 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen waterloo » 8 yıl 6 ay önce (22.09.2015, 13:08)

Deniz Abi ellerinize sağlık çok güzel uçuş olmuş.

Bilgi amaçlı söylüyorum. Oraya kara havacılık okulu taşınacak. Hazırlık o sebepten. Rota olarak ileriki zamanlarda sorun çıkacaktır diye düşünüyorum.

Videoyu baştan sona izledim. Hem eğlenceli hem bilgilendirici güzel bir yapım olmuş nicelerini bekleriz :)

Kullanıcı avatarı
Maksoy
Ad Soyad: Mehmet Aksoy
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 33 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Maksoy » 8 yıl 6 ay önce (22.09.2015, 22:34)

Harikasın Deniz

Kullanıcı avatarı
Excalibur
Ad Soyad: Aytaç Dülger
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Bademağacı - keçiborlu 75 km uçuş videosu

Mesaj #7 gönderen Excalibur » 8 yıl 6 ay önce (28.09.2015, 01:20)

Deniz bey öncelikle tebrik ederim. Çok güzel bir video ve uçuş. Ancak söyle bir durum var ucusunuzun sonlarına doğru İsparta Süleyman Demirel havalimanın iniş kalkiş pattern ine girmissiniz. orası zannedildiği gibi aktif olmayan bir havaalanı değil tarifeli yolcu uçakları denildiği gibi günde bir veya iki sefer yapıyorlar. fakat antalya merkezli ayjet uçuş okulunun haftanın tüm günleri ve saatlerinde bölgede eğitim uçuşları mevcut. Tüm pilotlarda acemi yani bizi farketmeleri neredeyse imkansız. Demek istediğim bir facia yaşanması işten bile değil. Sanırım biz yamaç paraşütü pilotları olarak uçuş rotalarimizi iyi ayarlayıp hem kendimize hemde camiaya büyük zararlar verecek kazalardan kacinmaliyiz. Beni yanlış anlamanızı istemem tamamen dostane bir hatirlatma yapmak istedim.

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen KARAGÖZ » 8 yıl 6 ay önce (28.09.2015, 09:03)

UYARILARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER AYTAÇ BEY. DEDİĞİNİZ GİBİ NORMAL TARİFELİ SEFERLERDE BİR SORUN YOK ANCAK UÇUŞ OKULU İŞLERİ BAYA BİR ZORLAŞTIRIYOR. BENİM UÇUŞUMDA DA HAVAALANININ GÜNEY KISMINDA 2 ADET CESNA EĞİTİM UÇAĞI VARDI. ANCAK BEN 3.300 MT CİVARI İRTİFADA OLDUĞUM İÇİN ONLAR ÇOK ÇOK ALTIMDAYDI. KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE ORAYI GEÇMEYE KARAR VERDİM. EĞER BENİM İRTİFAM DÜŞÜK VEYA ONLARINKİ YÜKSEK OLSAYDI VEYA BENİM UÇUŞ GÜZERGAHIMLA AYNI TARAFA DOĞRU UÇSALARDI, UÇUŞU GÜVENLİK BİR ŞEKİLDE SONLANDIRACAKTIM. ÖNCEKİ MESAJIMDA DA DEDİĞİM GİBİ BU HAVAALANI BÜYÜK İHTİMALLE DAHA DA AKTİF HALE GELECEK VE BİZ BADEMAĞACI - AFYON ROTASINI EĞER HAFTA SONLARI İÇİN NOTAM ALAMAZSAK VEYA BİR DÜZENLEME YAPTIRAMAZSAK KULLANAMAYACAĞIZ GİBİ GELİYOR.

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen KARAGÖZ » 8 yıl 6 ay önce (29.09.2015, 15:41)

BADEMAĞACI - AFYON HATTININ HAVA TRAFİĞİ NEDENİYLE TEHLİKEYE GİRME İHTİMALİNDEN DOLAYI BU HAFTA ALTERNATİF ROTA OLARAK BURDUR GÖLÜ'NÜN BATISINI DENEDİK. (TAMAMEN SPONTANE) BADEMAĞACI'NDA BAŞLAYIP BURDUR YEŞİLOVA'DA BİTEN DOĞRUSAL OLARAK 72.9 KM, TOPLAMDA 90 KM'LİK ÇOK GÜZEL YAY ŞEKLİNDE BİR UÇUŞ ÇIKTI. UÇUŞ ROTASI ÜZERİNDE BİRÇOK GÖL VE GÖLET OLDUĞU İÇİN MANZARA OLARAK ÇOK GÜZEL BİR ROTA. İNSAN UÇARKEN GERÇEKTEN KEYİF ALIYOR. ÇOK GÜZEL GÖRÜNTÜLER ÇEKMİŞTİM AMA SAAT 19.00 GİBİ MERAK EDERLER BİR ARAYAYIM DİYE TELEFONU ARARKEN GO PRO'YU DÜŞÜRDÜM :) NE YAZIK Kİ GÜZELİM GÖRÜNTÜLERDEN MAHRUM KALDIK :) BU ROTADA SIKINTI İNDİKTEN SONRA BAŞLIYOR. YEŞİLDAĞ,AZİZİYE, KOZLUCA GİBİ UÇUŞ ROTAMIZA GÖRE 3. SIRADAKİ BÜYÜK DAĞIN ARKASINDAKİ YERLERİN DÖNÜŞ VE ARAÇ BULMA AÇISINDAN SIKINTI OLDUĞUNU BİZZAT TEST EDEREK BİLİYORDUK :) AMA YEŞİLOVA HATTINDA DA BÖYLE BİR SORUN OLDUĞU DA ÖĞRENMİŞ OLDUK. BEN SAAT 19.15'DE İNİŞ YAPIP. 19.30 GİBİ ŞEHİR MERKEZİNDE OLMAMA RAĞMEN BIRAKIN ANTALYA'YI, BURDUR'A GİDECEK ARAÇ BİLE BULAMADIM. MEHMET AKSOY ABİ'MİN (ABİLERİN KIRALI :) ) YEŞİLOVA'DA KALMAMA GÖNLÜ RAZI OLMASA, BİR GECE BURDA KONAKLAMAK ZORUNDA KALACAKTIM.YEŞİLOVA ROTASINI İMKAN VARSA DAHA ERKEN SAATLERDE KULLANMALIYIZ. YADA MUTLAKA BU ROTA UÇULACAKSA; KARAMANLI, TEFENNİ, GÖLHİSAR GİBİ ULAŞIMIN DAHA KOLAY OLDUĞU MERKEZLERİ PLANLAYARAK UÇMAMIZ HERKES İÇİN ÇOK DAHA İYİ OLUR. KİŞİYE ÖZEL RETİVE ARACIM OLMASINA RAĞMEN EVE ANCA 23.30 GİBİ DÖNEBİLDİK :)

HERKESE KEYİFLİ UÇUŞLAR, UÇUŞUN KAYDI AŞAĞIDA MEVCUT :+1:

leonardo/flight/28227