Yanan Serbest Paraşüt Videosu

Uçuş fotoğraflarınızı bu katogoriye yükleyebilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Yanan Serbest Paraşüt Videosu

Mesaj #1 gönderen PaRaDoX » 1 on yıl 8 yıl önce (17.06.2005, 00:49)

Videoyu kaydetmek için aşağıdaki adrese sağ tıklayıp Save Target As / Hedefi Farklı Kaydet e basınız.

http://www.ypforum.com/files/video/yananserbest.wmv

İzleyin Gerçekten çok ilginç.

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

skydiving bu yüzden var moruklar...sakinlik ve termik yetmez

Mesaj #2 gönderen skydiver » 1 on yıl 8 yıl önce (19.06.2005, 17:32)

selamlar herkese,
sıradışı mantıkla hareket ettiği müddetçe olayın dibine vuran, çoğumuzun idol olarak kabullendiği kopuk tipler vardır her sporda. skydiving konusunda ben özellikle "Flight Club" ekibini ve yaptıklarını Salomon Team'i ettiğim gibi takdir ederim.

olayı izledim ve izlediğimiz adam Flight Club'dan Steve Curtis...

Steve yaklaşık 10bin atlayışlı bir serbest düşüş dehasıdır (biz pilot kelimesini bir aleti uzman olarak kullanan şahıslara veririz. oysa bir skydiver için paraşüt yere inmek için kullanılan bir araçtır... bu yüzden paraşütçü yada skydiver deyimi daha uygun. yahu biz pilot falan değiliz ki..).

Nyse, Freefly başta olmak üzere canopy piloting gibi uç disiplinleri icra etmektedir Steve. ve bu son olayı da bence son derece estetik ve sanatsal bi olaydır :) izlediğiniz şey gibi.

durumun açıklamasını hemen yapayım.
ilk defa burada gördüm 3ncü bir paraşütle atlayış yapıyor steve. zaten ilk açılan paraşüt, uçak içindeki ekstra bir navlakadan çıkıyor. yandıktan sonra da kendisinden ayırıyor bu 3ncü paraşütü. sonra ana paraşütünü açıyor. ve yükseklik sizi aldatmasın. bu çekim tekniği sabit bir helikopterden yapılan zoom'lu bir çekim tekniğidir. yani bayağı bir irtifası var açtığında paraşütünü. ana paraşütünü açtıktan sonra da devamında gayet normal bir şekilde yere iniyor(sanırım). son açtığı paraşütle birlikte halen sırtında yedeği var. şunu unutmayın, hiçbir paraşütçü yedek paraşüt olmaksızın yüksek irtifa atlayışı yapmaz... olay özetle budur...

kişisel not: her ülkede bu tip gösterileri yapan arkadaşlar mevcut. proje geliştirme olayı basit bir süreç ama maliyetleri yüksek olduğu taktirde sağlam sponsorlara ihtiyaç var. flight club ekibi böyle bir ekip. yada salomon team tayfası... exways hala kasıyor bazı olaylar için ama bana sorarsanız kimler en uç diye, kocaman bir soru işareti... bu arada ben türkiye paraşüt şampiyonası için atlayışları sürdürüyorum. steve'in olayını uygulamaya kalkarım, ama THK'ya bedelini ödemek için sponsor olmak istyeyen gönüllü varsa :))

ex kalın moruklar...
alın size bir steve bir de volkan fotoğrafı...
Dosya ekleri
_curtis03.jpg
steve curtis
En son skydiver tarafından 17.03.2007, 16:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Anonymous
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Anonymous » 1 on yıl 8 yıl önce (23.09.2005, 00:28)

yaparim...

Kullanıcı avatarı
skydiver
Ad Soyad: Volkan Şekerci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen skydiver » 1 on yıl 8 yıl önce (23.09.2005, 00:34)

cidden yapar :twisted: