Ören; Keşfedilmeyi bekliyen yer!!

Uçuş fotoğraflarınızı bu katogoriye yükleyebilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
vedatok
Ad Soyad: Vedat Okur
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Ören; Keşfedilmeyi bekliyen yer!!

Mesaj #1 gönderen vedatok » 1 on yıl 8 yıl önce (22.11.2005, 00:02)

ören keşfedilmeyi bekliyen cennetden bir köşe
http://ceramos_paragliding.sitemynet.co ... aragliding
Dosya ekleri
AVSEQ02 165.jpg
AVSEQ02 103.jpg
Hayriye'nin özgürlüğü
AVSEQ02 04.jpg
Mustafay'la tandem ucusum
AVSEQ02 11.jpg
AVSEQ01 13.jpg
AVSEQ01 01.jpg
Y.Parasutcu arkadaşlar örende hiç uçtunuzmu?
Ceramus Paraglidig (2).jpg
Ceramus Paraglidig (1).jpg
Kalkış yerinden ören'in görünüşü
Ceramus Paraglidig.jpg
Kalkış yerinden ören'in görünüşü!
620.mt yükseklik'termikler'le.1400-1600mt'çıkılabilen;kalkış yerine inilebilen nadir bir yer!!
PDVD_008 copy.jpg
ceramosparagliding.13-kasım-2005
tandemucuşu!!!!!!!
En son vedatok tarafından 22.01.2006, 13:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
onursan
Ad Soyad: Onur San
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen onursan » 1 on yıl 8 yıl önce (22.11.2005, 10:18)

selam,

ya hocam git, ofiste yığınla iş dururken gönderdiğin resimlere bak :)

genel meteoroloji durumunu, kalkış pistini, termik durumunu, deniz üzerine düz uçuşla kaç metrede gelindiğini, sizin kaldırıcılarla kaç metrede geldiğinizi, iniş (görünüyo ama) durumunu da yazabilirsen harika olur valla. o zaman ofiste heralde ekranı karşı duvara fırlatır, patrona "ben gidiyorum" diye haykırır, ören'e doğru yürüyerek yola çıkarım. anca bahara varırım zaten :)

sevgiler.

Kullanıcı avatarı
nayha87
Ad Soyad: Ayhan Şimşek Pargan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen nayha87 » 1 on yıl 8 yıl önce (22.11.2005, 21:58)

merhaba ben, yatağanda oturuyorum.

yamaç paraşütüne meraklıyım,
katılmak istiyorum örendeki uçuşlara fakat irtifa konusunda ve ground konusunda bilgim yok. yani bu konuda bir eğitimimim yok.

örene yakın oluşumdan dolayı da bu uçuşlara katılmak istiyorum. benımle bu konuda irtibata gecerseniz sevinirim tesekkurler.

Ayhan Şimşek PARGAN
0544 729 5028
vedatok,

winds
Ad Soyad: Özkan Dedekargınoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen winds » 1 on yıl 8 yıl önce (23.11.2005, 19:19)

Aslında ben ören de uçuş konulu bi kaç paylaşım anımsıyorum sanırım yahoomailde olsa gerek. bakalım bulabilecekmiyim bi bakıyım arşivlere tabi uçan arkadaşlardan bilgi edinmemiz daha saglıklı olur diye düşünüyorum . :roll:

Anonymous
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Anonymous » 1 on yıl 8 yıl önce (06.12.2005, 14:23)

selam!!
Bu mevsimde bukadar guzel havayı nerden buluyorsunuz.sizinde söylediyiniz
gibi<keşfedilmeyi bekliyen cennetden köşeye benziyor>en kısa zamanda
orayı görmeyi istiyorum.genel hava durumunu yazarsan sevinirim.
selamlar

Kullanıcı avatarı
tempus
Ad Soyad: Mevlut Karadeniz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen tempus » 1 on yıl 8 yıl önce (06.12.2005, 20:09)

bende bu yaz örene gitmeyi düşünüyorum. kalkış yeri irtifası, düz uçuş süresi, deniz üstünde uçuluyormu, transport bilgileri (kalkış yerinin yol durumu, ulaşımı kimler saglıyor, kalıkış yeri ücretlimi ?), kalkış yeri bilgileri, kalkış yönü hakim rüzgarları, iniş yeri bilgileri hakkında öreni bilen uçucu arkadaşlarımız bilgi verirse çok sevinirim. eger bu bölge yeterince tanıtılırsa babadağa alternatif olabilir. olüdenize rakip bir uçuş yeri olursa, babadağ milli parkını işletenler bakalım kime bilet kesecek. belki işleri azalırsa babadağın bilet fiyatlarıda düşebilir. arkadaşlar resimler göndermiş teşekkürler ama örene gitmeden bu bilgileride alırsak daha iyi olur
herkese iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen emraq » 1 on yıl 8 yıl önce (06.12.2005, 21:21)

ben bursadayım da.kaç saat uzak buraya?yerini bilmiyorum da

MR.ANDERSON
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen MR.ANDERSON » 1 on yıl 8 yıl önce (07.12.2005, 20:51)

Merhaba Arkadaşlar

Görüntülere bakılırsa bu Ören bizi havada ilmik ilmik örecek valla ne güzel yermiş orası öyle. Vakit bulursam bu yaz ordayım inşallah. Sanki İstanbul Ormanlı gibi bi yer. Bi farkı kalkış yerinin irtifa olarak daha yüksek olması.

Arkadaşlar yalnız örende teşkilatı ve kulübü iyi organize etmişler. Tebrikler gidince misfirperverliklerini gösterirler herhalde.. :)

Kullanıcı avatarı
tangoabi
Ad Soyad: Tamer Celik
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen tangoabi » 1 on yıl 8 yıl önce (07.12.2005, 22:12)

merhaba arkadaslar
arkadas orenden yenı geldı orada uctugunu ve cok guzel oldugunu soyledı hatta beledıye baskanı yolu asfaltlamıs ve yazın beledıye otobusu bıle kalkıyormus aynı zamanda ruzgar cok stabıl sorunsuz bır ucus ıcın cok mumunmus.. aynı zmanda sıv ve acro ıcın de mukemmel bır yer ..... tangoabi

winds
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen winds » 1 on yıl 8 yıl önce (07.12.2005, 22:13)

bi kaç bilgi ama daha ben gidemedim acıkcası :(
.....................................................................................................

Nasıl gidilir?
Eğer arabayla gitmiyeceksen Bodrum otobüsüne binip Milas 4dörtyol kavşağında inersin. Milastan Örene giden minibüsler ordan geçer. Ancak çok erken ve çok geç saatte minibüs olmaz (yazın bile) yani bence en geç akşam beş altı gibi orda ol. kalırsan otostop çekecek adam bulamayabilirsin. Geceyi Milasta geçirirsin.
Arabayla gitceksen kolay. milas üzerinden bodruma geçerken bi kavşak var orda Ören tabelasını görürsün zaten. ordan aşağı yukarı 45 km sonra örenin içine varırsın.
**Kalma;Örende bir tane 3yıldızlı otel bi dolu da pansyon var. Fiyatlar da kış itibari ile düşük olur.Ören aslında sahilin biraz içinde kurulu bir köydür. Sen sahile yakın olan kısımda (Yalı'da) kalırsan daha iyi olur. Zaten bütün pansyonlar falan o civarda. Alnata oltel ise iniş pistine nispeten yakın ancak koyun en ucunda.
**Eğlence? Eğlence için kışın açık olan tekyer Palmiye diye biliyorum.

(yazı serkan temizel e aittir yahoogrup arşivinden alınmıştır )
..........................................................................................................
En son winds tarafından 07.12.2005, 22:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
onursan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen onursan » 1 on yıl 8 yıl önce (07.12.2005, 22:36)

selam,

herşey iyi hoş da, yerel pilotlar kadar işi bilen kimse olamaz. vedatok foruma sürekli giriyor olmasına rağmen hala cevap yazmadı sorularımıza. orada tandem uçuyor ise bölge ile ilgili bize anlatacak daha fazla şeyi vardır. merakla bekliyoz hala...

sevgiler

Anonymous
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Anonymous » 1 on yıl 8 yıl önce (08.12.2005, 16:48)

merhaba arkadaslar!!Ören beldesinde yüksekliği 640 m. olan Kocdağ zirvesinde paraşüt atlama pistinden yılın on iki ayı yamaç paraşütü yapılmaktadır.

Beldeden yamaç paraşütü atlama pistine ulaşım vasıta ile sağlanmaktadır. Yol asfalt olup 20 dakika mesafededir.

Sıcak hava türbülansının tek taraflı ve güçlü olması kaza riskini en aza indirmekte ve paraşütçünün atlama pistinden yaklaşık 1000 metre daha yükselmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu özellik paraşütçünün ( dünyada diğer yamaç paraşütü yapılan dağlarda olmayan) atladığı piste tekrar inebilmesini sağlamaktadır. Dünyadaki diğer dağlarda bulunan yamaç paraşütü pistinden atlama yapan profesyonel paraşütçüler havada en fazla 2 ila 2,5 saat kalabilmekteyken, Ören’in Kocadağ’da bulunan yamaçlardaki sıcak hava türbülansının düzenli olması nedeniyle 7 ila 8 saat kalabilmektedir.

Kullanıcı avatarı
ORKO
Ad Soyad: Mehmet Gönüllü
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen ORKO » 1 on yıl 8 yıl önce (08.12.2005, 17:31)

gerçekten kıskanılacak bir durum, ne kadar güzel anlatıyorsunuz, benim güzel yurdum, içinde ne güzellikler barındırıyor, eminim anlattığınızdan daha güzeldir orası, hele o kalkış yaptığınız piste geri dönme olayı falan deli, Hıııımm aslında mutlaka oraları bir görmek lazım. daha yaşımız başımız kaç görürüz elbet...

winds
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen winds » 1 on yıl 8 yıl önce (08.12.2005, 19:02)

Selam crazy yanlış anlamanı istemem ama biz yp ciler hiç pistten aşağıya atlamadık :)

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 8 yıl önce (08.12.2005, 22:18)

:D crazy de take-off demek istedi zaten yaa.

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 8 yıl önce (08.12.2005, 22:24)

cidden anlattığın gibiyse crazy,harika bi destinasyon olucak bizim için..bu kadar senelik marmarisli sayılırım ama örenle ilgili bi bilgim yoktu walla...

MR.ANDERSON
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen MR.ANDERSON » 1 on yıl 8 yıl önce (09.12.2005, 00:23)

Demekki forumun Chat sayfasına ihtiyacı yok. Siz burda ne güzel chat de yapıyorsunuz. Tabi konu ören olunca chat kaçınılmaz oluyor herhalde. O atlama olayı da gerçekten sürç-ü lisan olsa gerek özkan abisi.

Yalnız bu Ören gittikçe ilgimi çekmeye başladı. Hele kalkış pistine giden yolun asfalt olması da çok güzel bi olay. Yıllardır eğitim verilen İnönü C tepesi ve yelli tepenin de darısı başına desek yerinde olur bu asfalt olayının. Hem tırmanışta pilota kolaylık hemde arabalara.

Hele o uzun yelken olayını duyunca kesin bu yaz ordayım kaza bela olmazsa şayet inşallah.

Zevkli uçuşlar....

Kullanıcı avatarı
onursan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen onursan » 1 on yıl 8 yıl önce (09.12.2005, 12:40)

selam,

crazy tam reklam gibi anlatmış valla, hatta biraz abartıya kaçmış. bilmesek "vay anasını" nidalarıyla koşacaz şimdi :)

kalkıştan 1000m irtifa alabiliyor olmak hem termik çalışmak, hem XC'ye başlamak, hem de deniz üzerinde stabil olmayan uçuş tekniklerini çalışmak için ideal. ancak yazıda anlayamadığım terimler var. "tek taraflı sıcak hava türbülansı" ne demek? dünyada hiçbir dağda olmayan, kalktığın yere inmek ne ola ki? sadece ören'de mi yapılır bu iş? ben uçtuğum hemen hemen heryerde indim kalktığım yere, ören'de farklı olan ne?

bunları sizler adına araştırmak için kendimi nefer eyledim. en kısa zamanda ören'e gidelim, beraberce uçalım. crazy, sen de alınma, sadece takılıyorum ;)

sevgiler...

Anonymous
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen Anonymous » 1 on yıl 8 yıl önce (09.12.2005, 22:40)

merhabalar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
yazmaya vaktim kısa oldugu için vedatok sitesindeki belediyenin linkindeki bilgileri kopyaladım?artık kusura bakmayın.

winds
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen winds » 1 on yıl 8 yıl önce (10.12.2005, 00:26)

Ne kusuru önemli olan bilginin paylaşılması.yazılarının devamını dilerim kazasız ve güvenli uçuşlar.