Uşak İtecik tepesi

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
takyonxxx
Ad Soyad: Türkay Biliyor
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 20 / 0
Pilot Menüsü: 

Uşak İtecik tepesi

Mesaj #1 gönderen takyonxxx » 1 on yıl 1 yıl önce (08.08.2012, 15:06)

Merhaba, uşaktaki itecik tepesinden uçan varmı, kendilerine nasıl ulaşabilirim. Geçmişte Alim Yıldırım buralarda araştırma yapmıştı diye biliyorum. Şu an uçuluyor mu? Teşekkürler.
Dosya ekleri
itecik.jpg

Kullanıcı avatarı
Erdogan
Ad Soyad: Ali Erdoğan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Erdogan » 1 on yıl 1 yıl önce (30.08.2012, 11:40)

Turkay bey,
henüz Uşak ta uçuşlar gerçekleşmedi,Uşak Belediyesi Uçuş kulubü kurdu.Başlangıç eğitimleri Eylül ayı ortasında başlayacak.itecik tepesi, eteklerinde termal su çıkan volkanik bir tepe ve 1251 rakımlı,aslında her yone uçuş verebilecek mahiyette ancak iniş alanları taşlik ve çalılık,bu eğitimle birlikte yeni alanlar keşif edilebilir diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
tayfurbirgili
Ad Soyad: Tayfur Birgili
Pilot Menüsü: 

merb arkadaşlar uşak itecik tepesi hakkında bilgisi olan

Mesaj #3 gönderen tayfurbirgili » 1 on yıl 1 yıl önce (01.09.2012, 11:56)

merb arkadaşlar ben denizli çivril liyim uşak itecik tepesi hakkında bilgisi olan yada ucan varmı teşkkürler :)

Kullanıcı avatarı
altoelektro
Ad Soyad: Ali Toy
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen altoelektro » 1 on yıl 1 yıl önce (01.09.2012, 13:43)

Henüz itecik tepesinden uçuş gerçekleşmedi. Orada bir takım çalışmalar yapılırsa uçuşa elverişli olur diye düşünüyorum. Uşak belediye başkanımız havacılık klübü kuruyor. Bu vesileyle oralarda çalışma yapar diye düşünüyorum. Alternatif yerlerde bakıyoruz. Şimdilik bulmuş olduklarımız eğitim tepesi niteliğinde 50-70 metrelik tepeler ki bunlarda rüzgar yönünden her zaman uçuşa elverişli olmuyor. Bu yüzden Uşak'ta bu sporu yayamadık. Denizli dinamit tepesine gidiyoruz fakat bu da yeni başlayacaklara niyeti olanlara ulaşmamızı engelliyor. Geçenlerde belediye başkanımızla görüştük havacılığı ve alternatif doğa sporlarını destekliyor,hemde öyle böyle değil gerçekten kendiside bu sporlarda yer almak istiyor. Ben kendi alanım olan havacılıkta Alim hocayla haberleşerek çalışmalar yapıyorum. Çivrildede bir kaç bölge var uçulur diye düşündüğüm. Araştırmalarımız devam ediyor,şimdilik dinamite devam :)

Kullanıcı avatarı
serdar43
Ad Soyad: Serdar Karagöz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen serdar43 » 1 on yıl 1 yıl önce (02.10.2012, 18:34)

YAMAÇ PARAŞÜTÇÜLERİ YAYLA ŞÖLENİNDE

THK Yamaç Paraşütü Öğretmen Pilot Abdullah Yıldız, Şaphane Dağı’nın Yamaç Paraşütüne ne kadar elverişli olduğunu yerinde görmek üzere Şaphane Dağına çıktılar.
Yamaç Paraşütü İsviçreli hocası Jürg ve eşi Rebacca Metzger, harita ve uydu üzerinden kendiliğinden Şaphane Dağı'nın en ideal Dağlardan biri olduğunu keşfederek, Şaphane'ye kadar gelirler.
Şaphane Dağı’nın bu iş için en ideal bir yer olduğunu yerinde gördüler Onlarca yolu kat ederek geldiler ve dağımızdan tarihimizde ilk defa uçtular. >Bizi şölende, çok öncen organize edilmek şartıyla yalnız bırakmayacaklarına da söz vermişlerdi. Biraz geç olmakla beraber şaphane hala onlarla da temasta

Kullanıcı avatarı
serdar43
Ad Soyad: Serdar Karagöz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen serdar43 » 1 on yıl 1 yıl önce (02.10.2012, 18:36)

Ali kardeşim uşaklı olarak şaphane dağını biliyordur namıdeğer(AKDAĞ ) gediz akdağ deriz şaphanede şaphane dağı derler

Kullanıcı avatarı
salim gören
Ad Soyad: Salim Gören
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen salim gören » 1 on yıl 7 ay önce (17.09.2013, 10:24)

serdar43 yazdı:Ali kardeşim uşaklı olarak şaphane dağını biliyordur namıdeğer(AKDAĞ ) gediz akdağ deriz şaphanede şaphane dağı derler
iyi günler arkadaşlar uşak itecik tepesinden deneme uçuşları gerçekleşmiştir ilk uçuşu levent hocam sonrasında ben salim uçuş gerçekleştirdik levent hocam 1,5km ileride eskisaray köyüne indi ben okadar şanslı değildim ormanın içinde boş biryere indim
tufan hocam,ahmet hocam,levent hocam la birlikte itecik tepesinde yer çalışması yapmaktayız...