Müjde! Muğla Merkez Kalkış Pistleri Raporları Geldi!

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Ad Soyad: Kadir Yaraşlı
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Müjde! Muğla Merkez Kalkış Pistleri Raporları Geldi!

Mesaj #1 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 19:37)

Benim başvurum üzerine THK uzmanları tarafından verilen raporlar 13/11/2012 tarihi itibarıyla geldi. Sonuç sevindirici. Keşif pilotu Umut Aktürk idi.
İcelenmesini talep ettiğim tepeler şunlardı:
1-Muğla Merkez Düzeyin Tepesi (halen uçuyoruz)
2-Muğla Merkez Yılanlı Dağı (zeminde hiç bir işlem yapılmadığı halde
uçuldu)
3-Muğla Gökova Sakartepe (zemin kanat sermek için temiz değil)
4-Muğla Merkez Devetaşı Tepesi (Düzeyin'e çok yakın ancak kanat
sermeye uygun değil)

Sonuçlar sırasıyla şöyle
1-DÜZEYİN RAPORU:
Burası biraz düzeltildikten sonra başlangıç seviyesi (P2) kursiyerlerinin
son irtifa uçuşlarına uygundur. (Karar böyle diyor. Geçen sene THSF
dan Alim Yıldırım Hoca sadece ileri seviye pilotlara uygundur raporu
vermişti.)
2-YILANLI DAĞI VERİCİ TEPE RAPORU:
Zemin biraz düzeltildikten sonra P3
pilotlarının kendi sorumluluklarında uçuşa uygundur.
3-GÖKOVA SAKARTEPE RAPORU:
Tepe düzenlendikten sonra P4 pilotlarının kendi sorumluluklarında
uçmalarına uygundur.
4-DEVETAŞI RAPORU:
Düzeltilme yapıldıktan sonra P3 pilotlarının kendi sorumluluklarında
uçmalarına uygundur.
(Zaten buralardan uçuyorduk, ve uçulacağını
biliyorduk. Sadece Devetaşı noktası ile ilgilenmeyeceğiz. Türkiye'deki ve dünyadaki bütün yamaç paraşütü sevenlere uçanlara hayırlı olsun diyorum. Destek verirseniz daha kısa zamanda daha hazır hale gelecektir. İlgili kamuoyuna saygıyla duyuruyorum.) Kadir Yaraşlı

Kullanıcı avatarı
Berussa
Ad Soyad: İbrahim Altın
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Berussa » 1 on yıl 1 yıl önce (14.11.2012, 21:23)

Kadir Hocam azminizi tebrik etmek isterim.Tek başına yürüttüğünüz bu mücadeleyi takdir etmemek elde değil.Yakın şehirlerde yaşıyor olsaydık,ben de size elimden gelen desteği esirmezdim.Sadece buradan yazarak destek verebiliyoruz.Umarım bu bir başlangıç olur ve daha güzel gelişmelerin haberlerini buraya yazarak bizlere duyurursunuz.

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 01:45)

slm..öncelikle kadir abimizi burada tekrar azminden ve başarısından doları tebrik ediyor ve kutluyorum..ama şöle bişi varki kadir bey abimizin vermiş olduğu bir banka hesap nosu vardır,mümkünse azda olsa maddi ardımlarınızı kendisine ulaştırırsak oda tuttuğu işçilerle bahsi geçen takeofları kısa zamanda kanat serilebilir hale getirecekdir...kib

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 02:43)

banka hesap nosunu burda yayınlayamıyorum. bana ulaşırsanız yardımcı olurum, hepimiz 3 uçuş noktası bırden kazanacağiz.

acemi
Ad Soyad: Mehmet Ökçeci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen acemi » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 18:05)

Sayın Kadir hocam bu spor için yapmış olduğunuz özverili hizmetlerden dolayı sizi canı gönülümden kutluyorum. Sizler yapmış olduğunuz eserler sayesinde hem bizlere hemde bizden sonra gelecek nesillere bir idol ve yol gösterici oluyorsunuz.Madden olmasa bile manen sizinle birlikteyiz.Selam ve dua ile. Mehmet Ökçeci (acemi} İzmir.

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (15.11.2012, 19:17)

mehmet ökçeci arkadasım,
manevi destek yanında maddi destek de gerekli, izmirde yamaçcı arkadaslar var. onlarla bırlikte veya tek basına da olur, az cok deme yardım gönderin, aranızda 20 şer lira bile koysanız olur, burda 1 işçi 50 tl. her seferınde bende işçi ile aksama kadar calışıyorum. balyoz kazma kurek ile.
lütfen az çok demeyin gönderin , arayın.beni.

acemi
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen acemi » 1 on yıl 1 yıl önce (16.11.2012, 01:27)

Kıymetli hocam bana tel den ulaşırsanız sevinirim 0555 260 84 44 hürmetlerimle

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (17.11.2012, 12:14)

Gökova Sakartepe Mart 2013'e hazır olacak, bunun müjdesini verebilirim. Ancak bir kaç yüz lira bağış bulabilirsem sizlerden Muğla merkez YILANLI pistini elle hemen 1 günde bile işçi ile yapabilirim. Desteklerinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (19.11.2012, 00:24)

İLK KAZMA:
Muğla merkez Yılanlı Dağı Pisti için 18 Kasım 2012 pazar ilk kazmayı vurduk. 5 arkadaşımla taşları balyozla ve kazma ile temizlemeye başladık.
Tepenin özellikleri: Denize irtifa yaklaşık 1600m. İniş alanına, yani Muğla ovasına 1000 m kadar. Kalkış yönü GD-G-GB.
Burdan kalkan 7 km kadar uzaktaki Düzeyin pistine top-landing de yapabilir, veya Düzeyin'in normal iniş alanına inebilir, veya Muğla-Denizli ana karayolunun kenarına inebilir. Buralar her mevsim yelken ve termik uçuşu veriyor.
Dosya ekleri
S7302676.JPG
S7302679.JPG
S7302681.JPG
S7302682.JPG
S7302686.JPG
S7302688.JPG

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (01.12.2012, 19:25)

Federasyon Gönderilen Belgeyi Kaybetmiş !!!
Sevgili YP Dostlar,
Gene üzülmek bana düşüyor. Haziran 2012 de Hava sporları federasyonumuz spor il müdürlükleri vasıtasıyla il temsilcilerine bir talimat göndermişti. Bu yazıda ilinizdeki yeni uçuş noktalarını bildirin diyordu. Başvurular Temmuz 2012 de bitmişti. Ben de bunu duydum ve İl temsilcimiz Mehmet Ilgar'ı aradım, kendi hazırladığım raporu gönderdim, düzeltip federasyona iletilmesi için. Sonradan unutulmasın diye aradım, bana gönderdim dedi.
Ancak ne oldu dersiniz?
30 Kasım 2012 de federasyonu arayıp öğrendim ki bizim ilden yani muğladan hiç bir belge gelmemiş. Böyle dedi sekreter. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Çünkü federasyon teklif edilen yerleri inceliyor ve resmi izinlerini almak için Türkiye çapında bir çalışma yapıyormuş. Ben burda 1,5 yıldır uğraşıyorum, olana bakın. İl spor müdürlüğü il temsilcisine yazıyı teblığ etmiş. İl temsilcisi ise Ali Es Beye vermiş. Ali Es Hocamızda bunu hem posta ile hem de e-posta ile göderdiğini söyledi. Elimde de alındısı var dedi. Federasyonun yönetim kurulu uyesu Alim bey bizzat köyceğiz de yeni bir uçuş noktası için onay vermiş. Buna rağmen Muğla'nın hiç bir kaydı yok. Bu nasıl iş böyle? Böyle mi görev yapıyorlar? Buna sadece ihmal denebilir mi? Çok kızdım ve üzüldüm. Sizce haksız mıyım???
Ayrıca illerin nerdeyse yarısı göndermemiş. İl temsilcileri nasıl böyle bir hata yaparlar? En önemli görevini yapmıyor: ilindeki uçuş alanlarının listesini göndermiyor. Hadi diyelim bazı il temsilcileri ihmal ettiler. Federasyon onları arayıp listeniz gelmedi diye uyaramaz mı? Tüm Türkiyedeki uçuş noktalarının envanteri çıkıyor izinleri alınıyor, bu kadar temel bir çalışmayı ciddi takip etmiyor. Başka ne görevi var, süt ve süt ürünlerini geliştirme projesi mi yapacak sanki? Yoksa zirai ilaçlamanın etkilerini mi inceliyor?

acemi
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen acemi » 1 on yıl 1 yıl önce (02.12.2012, 03:09)

Hocam, inanın gecenin şu vaktinde yazdıklarınızı okuduktan sonra inanın hayalkırıklığına uğradım;işte bizim milletçe adam olamayışımıza en güzel örneklerden biri,aymazlığın dik alası.Sen dişinle tırnağınla uğraş,didin maddi manevi herşeyini ortayakoy, adam desin rapor yok;çıldırmamak eldedeğil.Niye engel,niye çalım anlamış değilim hocam.Söylenecek okadar çok şey varki sözün özü sen kork allahtan korkmayandan.selam ve dua ile.

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (02.12.2012, 03:20)

Bunun tek bir açıklaması var. Siz tahmin edin nedir? Ama spor gibi masum bir olayda bile bu yapılıyorsa her şeyde yapılır artık.

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (30.01.2013, 01:04)

29 ocak 2013. Tekrar Müjde! Muğlamız için başvurusunu yaptığımız bu pistlerimiz artık resmi olarak yapılacak, karar alındı. 2 Yıla yaklaşan ısrarlı çabalarımızın sonucunu nihayet alıyoruz. Destek veren bilgi paylaşan tüm spor severlere candan teşekkür ediyorum. Muğla'ya da yakışan buydu aslında. Muğla Yazlık Başkenttir sloganı atılıyorsa eğer, Muğlaya böyle bir renk her bakımdan yakışacaktır. Detaylı açıklamalarım sonra gelecek. Resmi olarak Yamaç Paraşütü Kalkış Pisti nasıl yaptırılır, bir spor tesisi olarak öğrenmiş bulunuyorum. Bütün Türkiye'ye hayırlı olsun. Desteğe devam ha. Mesela;
Hayalinizde bir yamaç paraşütü veya delta kanat kalkış pisti nasıl olmalı Konusunda fikir almak istiyorum. En uygununu yaptırmak için. LÜTFEN GÖRÜŞ YAZIN. LÜTFEN.

Kullanıcı avatarı
ekremgardiyanoglu
Ad Soyad: Ekrem Gardiyanoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen ekremgardiyanoglu » 1 on yıl 1 yıl önce (30.01.2013, 02:45)

Kadir abi merhabalar, öncelikle bu konudaki azmin ve hevesliliğin bana örnek oldu diyebilirim. Özellikle sakartepe pisti için beslediğim ilgi benim senin çalışmalarını takip etmemde büyük bi etkendir. Hemen hemen her yaz fethiye taraflarına geçiyoruz ve yolumuz sakartepeden geçiyor.Yaşadığın bölgeye hiç yabancı deiğilim aslında:) Muhteşem gökova manzarası ve irtifası bu spora başlamadan öncede benim aklımı alıyordu zaten. Bu zamana kadar yorum yapmadan takip etmiştim çalışmalarını ama şimdi bu güzel haberi duyunca yazmadan duramadım. Her şey için çok teşekkürler. Her ne kadar P2 pilotu olsam da bir gün kanadımla sakartepeye gelip birlikte bi uçuş yapmak da isterim. Yeni pistler bütün camiaya hayırlı ugurlu olsun :)

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (30.01.2013, 10:59)

Teşekkürler Ekrem kardeşim, p3 olsan da uygun zamanda sakardan ucarsın. yardım ederım. muğlaya yolun duserse mutlaka bana ugra, cebimi kaydet bulunsun. Misafir ederiz seni.

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (09.03.2013, 12:51)

Sevgili Yamaç Paraşütü Severler,
2 yıldan beri Muğla merkezde yamaç paraşüt kalkış pisti olsun diye çok uğraşıyorum. Bizzat kendi keşfettiğim ve uçuşa uygun olduğunu düşündüğüm 3 yer hakkında Türk Hava Kurumundan da olumlu rapor alınca bu yerlerin düzeltilmesi için resmi başvurumuzu yaptık. Belli resmi süreçlerden geçti. Ancak bir yerde gene tıkandı. Bu noktada sizlerden destek bekliyorum. Bu destek şudur: Aşağıdaki metni veya benzerini Muğla Valiliği resmi e-posta adresine göndermenizi istiyorum. E-posta başvuruları etkili oluyor. Lütfen ihmal etmeyin. Sonuca çok yaklaştık.

Bu metni gönderin lütfen:

Sayın Fatih Şahin, Muğla Valisi,
Bizler Muğla Merkezde yamaç paraşütü pistleri yapılması için yapılan girişimleri heyecanla takip ediyoruz. 2 yıldır süren bu çabaların ve başvuruların artık olumlu bir sonuca ulaşmasını istiyoruz. Valiliğiniz tarafından kabul edilmiş ve işleme konmuş bu projenin devam etmesi için talimatınıza ihtiyaç duymaktayız. Muğla'da turzimi ve sporu canlandıracak bu minik ve maliyeti çok düşük projeye desteğinizi bir kez daha bekliyoruz. Spora ve sporcuya destek vereceğinizden emin olarak, yamaç paraşütü pistleri projesinin bir an önce bitirilmesini sizden talep ediyoruz. Herkes en az bir spor yapmalıdır.
Sloganlarımız şunlardır:
Muğla'da uçmak Muğla'ya değer.
Gökler çiçek açsın.
Biz uçalım Muğla seyretsin, mutlu olsun.
Yamaç Paraşütü Türkiye'nin ve Muğla'nın turizmde vitrinidir.

Saygılarımızla.
Adınız, soyadınız ve telefonunuz

E- posta: [email protected]