ketendere-mudanya/bursa

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tangoabi
Ad Soyad: Tamer Celik
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

ketendere-mudanya/bursa

Mesaj #1 gönderen tangoabi » 1 on yıl 7 yıl önce (01.12.2006, 01:11)

ketendere mudanya/bursa da bır ucus yerı oldugunu duydum sanırım klupler gıdıyorlarmıs..
burdan bursalı pılot arkadaslara ve kuluplere bır sorum olucak bılen duyan varsa bılgılendırırlerse yada resım .v.s memnun olucam..
saygılar........

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen daglar72 » 1 on yıl 7 yıl önce (01.12.2006, 22:05)

Selamlar; Mudanyadan sonra tirilyeyi geçince ketendere tatilköyüne varıyorsunuz soldaki tepe de uçuyoruz,yani mudanyadan sonra 15 km.
Orada 3.5 saat soaring rekorum var :D

paraglider
Ad Soyad: Emre Karlıdağ
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen paraglider » 1 on yıl 7 yıl önce (02.12.2006, 14:25)

merhaba,
verdiğin ulaşım bilgileri için teşekkür ederiz.....yelken bandı hakkında da biraz bilgi verirsen çok seviniriz :) yükseklik,bandın uzunluğu,rüzgar vs.....bölge ile ilgili özel durumlar filan var mı dikkat edilmesi gereken..???

abi anlayacağın anlat biraz daha da görmeden görmüş gibi olalım..... :)

keyifli uçuşlar.... ;) ve teşekkürler şimdiden.... ;)

Kullanıcı avatarı
daglar72
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen daglar72 » 1 on yıl 7 yıl önce (02.12.2006, 23:52)

Selamlar,
Yükseklik 100-150 metrelik tepe,yelken bandı eşkele kadar uzanıyor fakat çökme durumunda sahil yok kadar az denize inme durumu var yani,biz genelde ketendere plaj uzunluğunda soaring yapıyoruz 150-200 mt,rüzgar kuzeyden geldiğinde hızıda 25-30 olduğu zaman harika tutunuluyor, oranın halkı çok sıcak ve sevecen insanlar en son uçtuğumda inişimde beni alkışladalar ve incir ikram ettiler :D
Rüzgarınız sıtabil termiğiniz s 9 inişiniz güzel olsun keyifli uçuşlar ;)

hartech
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen hartech » 1 on yıl 6 yıl önce (04.05.2007, 16:01)

Merhaba arkadaşlar.

Sitenizi yeni keşfettim.

Bu başlık ile ilgili bir çalışma hazırladım. Aşağıdaki adreste Ketendere ile ilgili bilgi ve fotoğraflar mevcut. Faydalı olacağı inancındayım. Bu arada sitenizi kaynak göstererek bilgiler de verdim. Teşekkür eder, saygılar sunarım..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=40933

Kullanıcı avatarı
daglar72
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen daglar72 » 1 on yıl 6 yıl önce (04.05.2007, 18:03)

Selamlar
teşekkür ederiz harun bey aydınlatıcı bilgileriniz için,sanırım oralısınız,biz genel de hafta sonları soaring yapmaya gidiyoruz harika havası ve insanları var,görüşmek dileği ile ;)

hartech
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen hartech » 1 on yıl 6 yıl önce (04.05.2007, 20:20)

Evet Bursalıyım. Ketendere balık tutmak için tercih ettiğimiz yerlerden biriyken yamaç paraşütü yapılıyor olması bizim için surpriz oldu.. Bursamız gerçekten özel bir şehir..

Kullanıcı avatarı
daglar72
Pilot Menüsü: 

Ketendere

Mesaj #8 gönderen daglar72 » 1 on yıl 6 yıl önce (27.05.2007, 23:19)

Selamlar...
bu gün gürsu take-off ta, evin penceresinden baktığım da küme bulutları nı gördüm, ben de karar verdim ketendereye gitmeye, ketendere ye vardığımız da rüzgarın yönü doğulu geliyordu,cevdet ile birer sorti single çıktık tan sonra rüzgar tam denizden yani kuzey e döndü,sonra fahri abi ve sebattin abi geldi uçuşlarımız renklendi,benim kız illa da babacım bende yamaç paraşüt ü ile uçmak istiyorum dedi kıramadım bir sorti de Esranur ile tandem çıktık :D

keyifli uçuşlar...
Dosya ekleri
Resim 024.jpg
Baba kız iniş, şenliklere de birliktemi gitsek acaba
Resim 023.jpg
yine havalanalım diyor,kızım bu helikopter değil :)
Resim 022.jpg
Esranur'un ilk tandem uçuşu

gurhan
Pilot Menüsü: 

sağolun

Mesaj #9 gönderen gurhan » 1 on yıl 6 yıl önce (07.06.2007, 18:29)

sayın abilerim ben gürhan günay 14 yaşındayım has ve as ketendereliyim. Ve bu abdullah abiyi fln gördüğüm var 3.0 saatlik uçuşunuz izledim süperdi. Ketendere sesiz sakinbi yerdir ben kendimi bildim bileli yazlara oradayız her zaman için sizi beklioruz ilgilenen olursa msn adresimi vereyim [email protected] ekleyim temasa geçebiliriz saygılar

Kullanıcı avatarı
daglar72
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen daglar72 » 1 on yıl 5 yıl önce (15.07.2008, 21:43)

selamlar...
dün ketenderedeydik arkadaşım ile 25-30 km kuzey rüzgar da tandemi çektim çıktık fakat kaltıktan 5 dk sonra hava patladı hızla tepe arkasına doğru sürükleniyorduk elimin erdiği yerden yakaladım kulak ipini ve 2-3 doladım elime full çektim , sürüklenmemiz çok yavaşladı fakat yine de sürükleniyorduk aynı zamanda da elim acayip kesilmişti keşke eldiven taksaydım, tepenin en yükseğine geldiğimizde rüzgarın hızı biraz da olsa yavaşlamıştı rotor a girmekten kıl payı kurtulduk ellerimde kıp kırmızı olmuştı kulak iplerinin gerginliğinden ,
kanat adeta yumak gibi kalmıştı çok şükür ileri gidişimiz biraz da olsa başladı tepeden biraz ilerlerken yine sert rüzgar ve biz askıda kaldık belki 10-15 dk kulaklar kapalı ne ileri ne geri ,sonuç olarak sağ salim indik,bu uçuşumu burda paylaşma nedenim bilginiz olsun hava çok stabil olsa da ketenderede işler her an değişe biliyor,isim vermek istemiyorum geçen sene bir arkadaşımız aynı yerde tepe arkasına sürüklendi tandem ile ve yolcunun 8 kapurga kemiği ve bilek kemikleri kırılmıştı,uçmaya gidiceklere duyrulur.
not: iniş alanın da da sayısız çadırlar kurulmuş, bir araç zor giriyor sahil yoluna

gürhavk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen gürhavk » 1 on yıl 5 yıl önce (16.07.2008, 12:12)

Apo bi uçuş bölgesi bu kadar güzel karalanabilir. O bölgede senin günde 3-4 saat soaring yaptığını herkez biliyor. Bu aralar ülke genelinde havalar iyi gitmiyor. Sadece ketenderede değil.

Kullanıcı avatarı
czorlu
Ad Soyad: Cahit Zorlu
Pilot Menüsü: 

ketendere mudanya bursa uçuş bölgesi.

Mesaj #12 gönderen czorlu » 1 on yıl 3 yıl önce (05.07.2010, 18:22)

ketenderede uçuş bölgesi olarak kullanılan sahildeki arazi aileme aittir, ne yapılabilirlik araştırması sırasında yamaç paraşütü yapanlar için uzun zamandan beri kullanılan bir mekan olduğunu, ancak gerekli sosyal ve dinlence mekanlarının olmadığından şikayetler yanında iniş için uygun bir alanında ayrılmadaığından yakınılmaktadır.
bizler arazinin sahipleri olarak tarafımıza gelecek başvurular ve teklifler doğrultusunda bu araziyi yamaç paraşütü dahil sportif ve dinlence amaçlı projelere uygun hale getirip işletmeyi planlamaktayız.
sizlerden istediğimiz bu konuda olmasını arzu ettiğiniz şeyler ve talepleriniz için bana mailden ulaşarak istek ve dileklerinizi belirtmenizdir.
gelen her mail dikkatle okunacak ve değerlendirilerek burada o maille ilgili özet bilgi verilecektir.
lütfen konu dışında mail atmamnızı rica ederim.
mail sadece posta için kullanılmaktadır,
e-mail: [email protected]

Kullanıcı avatarı
czorlu
Ad Soyad: Cahit Zorlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen czorlu » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 17:37)

MAİL ADRES DEĞİŞİKLİĞİ
ketenderede uçuş bölgesi olarak kullanılan sahildeki arazi aileme aittir, ne yapılabilirlik araştırması sırasında yamaç paraşütü yapanlar için uzun zamandan beri kullanılan bir mekan olduğunu, ancak gerekli sosyal ve dinlence mekanlarının olmadığından şikayetler yanında iniş için uygun bir alanında ayrılmadaığından yakınılmaktadır.
bizler arazinin sahipleri olarak tarafımıza gelecek başvurular ve teklifler doğrultusunda bu araziyi yamaç paraşütü dahil sportif ve dinlence amaçlı projelere uygun hale getirip işletmeyi planlamaktayız.
sizlerden istediğimiz bu konuda olmasını arzu ettiğiniz şeyler ve talepleriniz için bana mailden ulaşarak istek ve dileklerinizi belirtmenizdir.
gelen her mail dikkatle okunacak ve değerlendirilerek burada o maille ilgili özet bilgi verilecektir.
lütfen konu dışında mail atmamanızı rica ederim.
mail sadece posta için kullanılmaktadır,
e-mail:[email protected]

Kullanıcı avatarı
linux_mandrake
Ad Soyad: Mehmet Tülüoğlu
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 6 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Ketendere

Mesaj #14 gönderen linux_mandrake » 1 on yıl 4 ay önce (06.12.2013, 18:11)