Gökova Sakar Tepede Yelkenkanat İsteyenler Başvursun!!!

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Ad Soyad: Kadir Yaraşlı
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Gökova Sakar Tepede Yelkenkanat İsteyenler Başvursun!!!

Mesaj #1 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (07.04.2013, 16:23)

Sevgili Yelkenkanat (Deltakanat) Sporcuları Arkadaşlarım!
Deltakanat İçin Pist Nasıl Olmalıdır?:
Muğla Gökova Sakar Tepede yamaç paraşütü pisti yaptırıyoruz. Sakar tepenin yelkenkanata da uygun olduğunu biliyorum. Eski uçulan yer mesire yeri olduğu için önü tahta parmaklıklarla kapatıldığı için uçuşlara artık uygun değildir. Bu yüzden 200m batısında yeni bir yer yaptırıyoruz. Hazır yapılıyorken yelkenkanata da ugun bir pist olsun istiyorum. Bunun için asgari ne şartlar gereklidir? Bana yazarsanız bunu dikkate alacağız.
Talepleriniz dilekçe veya e-posta ile Bildirin:
Ayrıca projenin hızlanması için Sakar tepede yelken kanat veya yamaç paraşütü pisti talep ettiğinizi bildiren dilekçe ile resmi olarak Muğla Valiliğine yazılı başvuru yaparsanız çok çok yararlı olacak. Dilekçe yazamıyorsanız hiç olmazsa valiliğin resmi sitesinden e-posta adresini alarak başvuru yapın. ([email protected]) Desteği olan herkese candan teşekkür ediyorum.

Kullanıcı avatarı
deltakanat_52
Ad Soyad: Azmi Beştaş
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Teşekkürler.

Mesaj #2 gönderen deltakanat_52 » 1 on yıl 1 yıl önce (08.04.2013, 09:10)

İyi Günler Kadir abi. Bu projenin içinde biz yelkenkanatçıları da düşündüğün için teşekkürler.Normalde çıkışta yelkenkanat yamaçparaşütünün çıktığı her yerden çıkabilir...yeterki kanadı taşımak üçün araç yolu olsun....Yurtdışında yelkenkanat için yapılmış rampalar mevcut...yaklaşık 30-35 metrelik bir rampa bizim için çok iyi olurdu yaptırabilirsek...örnek resimleri ekliyorum....
Dosya ekleri
ramp.jpg

Kullanıcı avatarı
deltakanat_52
Pilot Menüsü: 

ramp

Mesaj #3 gönderen deltakanat_52 » 1 on yıl 1 yıl önce (08.04.2013, 09:11)

...
Dosya ekleri
32.Hang glider ramp Tegel Mountain.JPG

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (19.04.2013, 00:32)

Sevgili YELKEN KANAT ve Yamaç Paraşütü Sporcuları,
Muğla merkez yamaç paraşütü pistleri (Sakar tepe, Düzeyin, Yılanlı) Projesinden Gökova Sakar tepe pisti çıkarılmak istenmektedir. Israrlı çabalarım sonucu öğrenebildiğim görünürdeki gerekçesi burada günün belli saatlerinde kuvvetli rüzgarların olmasıdır. Bu kararı veren hiç bir havacılık sporunu yapmayan ve yetkisiz biridir. Halbuki THK'nun 'uçuşa uygundur' raporunda zaten bu durum dikkate alınarak buranın zorluk derecesi raporda belirtilmiştir. Biz bu tepeyi hem yelkenkanat hem yamaç paraşütü için istiyoruz. Rüzgar yamaç paraşütü için fazla olması halinde YELKEN KANAT için uygun olmuş oluyor. Bu anlarda deniz sahilinde de 'uçurtma sörfüne' uygun oluyor. Yelken kanata uygun olmadığı anlarda yamaç paraşütüne uygun oluyor. Çoğu zaman da ikisine birden uygun oluyor. Aşağıdaki metni veya benzerini Muğla Valiliğine taahhütlü mektupla veya e-posta ile göndermeniz çok yarar sağlayacaktır. Sanıyorum, bazı ticari şirketlerin ticaretimiz azalır kaygısı ile engel koymalarını bu yolla aşabiliriz. Metin şu.

MUĞLA VALİLİĞİNE
Sayın Mestan Yayman,
(Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı)
Tel: 0252.214.10.03
e-posta [email protected]

Muğla yamaç paraşütü pistleri yapım projesini heyecanla takip ediyoruz. Ancak Gökova Sakar Tepenin projeden çıkarıldığını üzüntü ile öğrendik. Neden olarak günün belli saatlerinde rüzgarın kuvvetli olması gösteriliyor. Hiç bir tepe tam gün boyunca uçuş vermez. Rüzgar kuvvetli olursa yamaç paraşütü için bir dezavantaj olmasına karşın, YELKEN KANAT İÇİN BİR AVANTAJ TEŞKİL ETMEKTEDİR. Tam da bu nedenle Sakartepe bu iki spor dalına da uygundur. THK'nun verdiği uçuşa uygundur raporu zaten bütün bu durumları içermektedir, dikkate almaktadır.
Hiç bir hava sporunu yapmayan ve yetkisiz kişilerin itirazlarının dikkate alınmadan, Sakar Tepenin projeye dahil edilmesini talep ediyoruz. Projeyi tüm hava sporcuları adına bölgede takip eden 'yerel pilot' Kadir Yaraşlı'ya tam destek veriyoruz. Bölgede hem turizme katkı sunması hem de alternatif spor imkanları sunması nedeniyle bu projenin tamamlanmasını talep eder, saygılarımla arz ederim. Ad, Soyad, Tarih, İmza, Adres, Telefon

Kullanıcı avatarı
volkan
Ad Soyad: Volkan Deniz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen volkan » 1 on yıl 1 yıl önce (19.04.2013, 13:38)

Kadir abi mail gönderdim,ayrıca dilekçe de göndericem...inşaallah hayırlısı olur.
En son volkan tarafından 19.04.2013, 13:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
volkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen volkan » 1 on yıl 1 yıl önce (19.04.2013, 13:40)

Kadir abi, Valiliğe e-posta gönderdim dilekçe de göndericem.hayırlısı inşaallah...

Kullanıcı avatarı
deltakanat_52
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen deltakanat_52 » 1 on yıl 1 yıl önce (19.04.2013, 15:22)

mail gönderdim kadir abi.....

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (19.04.2013, 15:53)

Çok Değerli Sporcu Arkadaşlarım,
Yeni gelişen duruma göre sorunun çözümü için en etkili makam Vali beyin kendisidir. Bu yüzden mesajınızın başına
Muğla Valisi Sayın Fatih ŞAHİN ibaresini de eklemelisiniz. Gerçekten inanılmaz derecede engeller koyuyorlar. Nedenini asla bilemiyorsunuz. Bu kadar zor olduğunu bilseydim asla başlamazdım. Ama artık başladığım işi kesinlikle sonuçlandırmak istiyorum. Vereceğiniz destekler belirleyici olacaktır.

Kullanıcı avatarı
volkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen volkan » 1 on yıl 11 ay önce (30.04.2013, 09:40)

Kadir abi,gönderilen mail ve dilekçe sonuçlarının etkisi ne durumdadir?faydası oldumu?

BUBİANKA
Ad Soyad: Cemal Tığlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen BUBİANKA » 1 on yıl 11 ay önce (30.04.2013, 19:14)

slm...kadir abi nasıl oldu son durum nedir,,gönderdiğimiz mail lerin faydası olmuşdur umarız...teşekkürler olsun ,gerçekde faydamız olduysa camiaya ve muğlaya ve sporcu dostlarımıza..kib

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 11 ay önce (04.05.2013, 02:25)

Cemalciğim gönderdiğiniz maillerin elbet faydası oldu. Şu an bütün sorunlar çözülmüş görünüyor. İnsana iğne ile kuyu kazdırıyor bürokrasi, ama kazacağım.

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 9 ay önce (13.07.2013, 09:28)

Barış'tan başka yakınlarda yelken kanat yapan yok mu? Sakar tepeyi hazırlıyoruz. Çok az bir yardıma ihtiyacımız kaldı. Rüzgar orta iken yamaç paraşütçüleri uçacak, rüzgar kuvvetli iken yelken kanatcılar uçacak.