Uçuş Bölgelerinin Babası...

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ahmetkömürcüoglu
Ad Soyad: Ahmet Kömürcüoglu
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Uçuş Bölgelerinin Babası...

Mesaj #1 gönderen ahmetkömürcüoglu » 1 on yıl 9 ay önce (29.05.2013, 13:02)

Şile...Evet, 16 senedir Şile'de uçuyorum. Burası bir cennet. Şile'ye yaklaşırken heyecandan kalp atışlarım hızlanıyor. Yaşım 65. Ama hiç öyle hissetmiyorum. Ruhum genç. Daima tek başıma uçtum. Arada beraber gittiğim arkadaşlarım da oldu. Arazide karşılaştığım arkadaşlar da oldu. Ama seyircilerim daima mevcuttu ve onlarla hep iyi diyaloğum oldu. Uçtuğum yerlerdeki halk, ekseriya İstanbul'dan gelen yazlıkçılar olduğu için aydın insanlar. Onlarla hiç problemim olmadı...

Bu sene arabamın muayenesini, eskiliğinden dolayı yaptıramadım. Sağlık olsun. Şile'ye saat başı otobüsler varmış. Onlarla gidip, onlarla dönücem...Özgürlük gibisi yok. Canın ne isterse yap. Yalnız uçuş, doğru değil diyenler için de; İnsan, kendi kapasitesini bilir ve riskli durumlarda uçuşunu iptal edebilirse, korkmaya gerek yok.

Şile'de sadece lodos havalarda uçulmuyor. Onun dışında, kuzeybatı, kuzey, kuzeydoğu pistleri mevcut. Hepsi de denize doğru rotorsuz uçuşlar. Yani çok stabil...Ama kuzeybatı pistinin çok dik oluşundan dolayı, yeni başlayanların dikkatli olmasını tavsiye ediyorum. Soaring içinde 300 m.lik bir mesafe var...

2013 yılı yazının herkese uğurlu ve güzel geçmesi temennisiyle hoşçakalın.
Dosya ekleri
ile-meteoroloji.jpg
Şile'nin Kuzey-batı pisti...