ali dağı'na kilit

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #81 gönderen ziya » 1 on yıl 8 ay önce (26.07.2013, 23:54)

arkadaki tabela pek manidar olmuş, Ali Dağı hepimizin 8)

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #82 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 8 ay önce (26.07.2013, 23:58)

Sivil havacılık ilgili maddesince Çok hafif hava araçları ile uçanlardan herhangi bir belge istenmez bu durumdaki pilotlar şehir üzerinde Hava alanı üzerlerinde ve askeri alanlar üzerinde uçarken izin almak zorundadır belediye yada herhangi bir kurumun belge sorma yetkisi yoktur dolayısı ile belediye kimseye senin seviyen nedir yok seni uçururum onu uçurmam gibi bir şey söyleyemez

Kullanıcı avatarı
KANT
Ad Soyad: Mehmet Budak
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #83 gönderen KANT » 1 on yıl 7 ay önce (27.07.2013, 02:26)

Evet arkadaşlar şu an itibari ile alidağ da 4 adet kapı mevcut bir tanesi emniyet tarafın dan konduğunu biliyoruz üç tanesine sahip çıkan yok sözde Talas Beld koymamış bunu daha önce ki yazışmalarda Talas Beld yetkilileri burada beyan etmişlerdi . Ne kadar inandırıcı bunu camia değerlendirsin . Birde bu levhaya akıl erdirmedim SİVİL ARAÇ ???? Napalım şimdi uçmak için uzaman çavuş mu olalım yoksa KPSS girelim belediye de memur mu olalım yoksa bu yamaç paraşütünü mü bırakalım .... Yapmayın Allah aşkına komik oluyorsunuz efendiler....

Kullanıcı avatarı
tunahan yz
Ad Soyad: Tunahan Yavuz
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #84 gönderen tunahan yz » 1 on yıl 7 ay önce (27.07.2013, 10:07)

jarjlı siprel var hiç uraşmadan kesersiniz kilidi

Kullanıcı avatarı
atamturk
Ad Soyad: Hakan Atamtürk
Aldığı Beğeni: 2 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #85 gönderen atamturk » 1 on yıl 7 ay önce (28.07.2013, 22:20)

Malesef ülkemizde sayın büyüklerimiz(aslında sadece rant için uğraşan bürokratlar)Atatürk'ün' İstikbal Göklerdedir'sözünü sanki hiç duymamışlar,lafa gelince Atatürk'ün izndeyiz diyenler havacılığın gelişmesi için ne yapıyorlar?malesef biz ve bizim gibi havacılığa gönül vermiş arkadaşlar anca kendi çaba ve gayretleriyle birşeyler yapmaya çalışıyoruz.Bizim sayın yetkililerden birşey istediğimiz yok sadece köstek olmasınlar.Pistimizide açarız yolumuzuda yaparız,ne kavga istiyoruz ne terör estirmek,amacımız sadece uçmak,lütfen bu hakkımızı bizden almayın.........:(

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #86 gönderen PROFLY » 1 on yıl 7 ay önce (29.07.2013, 01:05)

Olay kilidi kesme meselesi değildir, gayri hukuki keyfi bir muamele hukiki olarak çözülmelidir. .
Bursada da Zeyniler pistine kapı yapılıp kilit vuruldu, dava açıldı kazanıldı; ihale muhtara kaldı; muhtar ceza aldı.. Kayserideki arkadaşlar bu davayı da emsal gösterip yasal haklarını arasın
Dağ kimsenin değil; kimsenin şahsi mülkü de değil.. O geçer bu geçer diyemez.
Daha önceki mesajımda; belediye küstürülmemeli demiştim; taraf olunmamalı demiştim; vazgeçtim..
Protestoya+1

Not: Burası şahsi suçlamaların yeri değil, yakışmıyor! şikayeti olan gitsin; savcılığa suç duyurusundan bulunsun.. Buralarda havanda su dövmesin; kimse kimsenin şahsını zan altında bırakma hakkına da sahip değil..

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #87 gönderen Champion » 1 on yıl 7 ay önce (29.07.2013, 10:42)

Selamlar

Tekrar baştan alalım...!

Bu başlık açıldıktan sonra Alidağına uçmak için çıkıpda geri dönen, kendilerine sizi buradan uçamazsınız denilen bir gurup veya kişi varmı..?
Yazılanlardan öyle bir olay olmadığı anlaşılıyor.
Anladığımız kadarı ile orada muhalif bir gurup var ve Belediye ile aralarında gerginlik yaşanıyor. İki tarafında iyiliği için bu sorunların çözülmesi lazım..
Bu hafta veya önümüzdeki hafta Kayseride olacağım.. Sorunları olan arkadaşlarla irtibata geçelim ve Belediye yetkililerininde bulunduğu bir toplantı düzenleyelim..Bu sorunun çözülmesi herkesin menfeatinedir.
Ortak bir zeminde buluşulabilmesi için karşılıklı saygı esastır.

Yinede bir anlaşmaya varılamazsa taraflar yasal haklarını kullanacaklardır. Kullanmalıdır!

Kapı meselesi;
Kapı yasalmıdır değilmidir..?
Bana sorarsanız yasaldır. Ne amaçla konulmuş olduğu önemlidir. Kapı eğer bir gurup insanın uçmasını engellemek amacı ile konulmuşsa o zaman yasallığını yitirir.
Bildiğimiz gibi Alidağına sadece paraşütçüler çıkmıyor.
Oraya çıkan bir sürü sarhoş var. Fuhuş yapıldığınıda duyuyoruz ve biliyoruz( etraftaki prezervatiflerden). Kayseri gibi muhafazakar bir yerde belediyenin bunları durdurmak istemesi normaldir.

Öncelikle ben Ali dağına çıkıyorum ve oradan uçamıyorum diyen arkadaşlar lütfen öne çıksın ve onlar konuşsun.
Yazılardan anladığımız kadarı ile böyle bir olay olmamış. Birinci ağızdan bunu hala duyamadık.

Yinede bu kapı yasal değildir, bizi huzursuz ediyor, tehditkar duruyor diyenler varsa açsınlar bir dava hukuksuzsa bu kapıyı kaldırtsınlar.
Bu şekilde giderse malum çevreler yakında "Alidağına mayın döşendi" diye başka bir başlıkta açabilirler.

İstanbulda yaşadığım için bilmediğim veya anlamadığım bazı hususlar olabilir.. Bu konuları tartışmak , çözüm getirmek isteyenler veya yukarı çıkmakta problem yaşayan arkadaşlar lütfen beni arasınlar.
Telefonum 532 3566888

Diğer durumda bu tartışmaların güdümlü guruplar tarafından yarışmanın yapılmasını engellemek için eski hesaplaşmaları gündemde tutmaya çalışmaları olarak göreceğim.
Orada yarışmanın başarı ile yapılmasının en çok kimi etkileyeceği herkesin malumudur.

Saygılarımla
Semih SAYIR

Kullanıcı avatarı
KANT
Ad Soyad: Mehmet Budak
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #88 gönderen KANT » 1 on yıl 7 ay önce (29.07.2013, 18:25)

Melesele sadece çıkıp uçmak değil semih bey uçup da yedek atan arkadaşımıza 5 dkk ulaşmak yerine 15 dkk da ulaşa bildik. Allah dan yaralanma olmadıgı için vahim bir sonuçla karşılaşmadık acık yaralama kan kaybı gibi bir durumda bunun vebalini kim alabilir ki ? kapı sadece talas beld ait değil büyük şehir ve emliyet müd ait kapılarda var ki biz burada bir kurum yada kuruluşu değil o bölgeye kapı koyan tüm yetkilileri protesto ediyoruz. daha önce ısrarla kapıyı biz koymadık diyen yetklilerden hiç ses çıkmadı .

Gelelim diğer konuya siz hangi sıfatla Alidağ ile ilğili bir konuya dahil oluyorsuz anlayamadın. burada sizin bir yarışma düzenlemeniz size bu hakkı verir mi ? ayrıca sizin yapmış oldugunuz yarışmanın başarılı olup olmasından bize ne , kime ne o sizin ruh dünyanızdaki hezeyan ..

Bu şehrin bu bölgeye sahip çıkan belediyenin müdürleri var ve bize istedikleri zaman ulaşabilirler biraz medeni cesareti olan kişi arar biz bu konuları onunla gayet medeni şekilde konuşur tartışır bir neticeye varabiliriz. adı gecen belediyelerin bünyesin de bunca atıl adam var iken buraya bir bekci koymak çok mu zor bunun yerine dört adet luzumsuz kapı koyuyorlar.

KHK ADINA
MEHMET BUDAK

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Ad Soyad: Ali Rıza Karakullukçu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #89 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 7 ay önce (30.07.2013, 09:01)

Sevgili arkadaşlar 24-30 ağustos tarihleri arasında yapılacak olan yarışmanın başarılı ve bütün sporcu kardeşlerimizin TALAS 'ta olmaktan mutlu olacakları bir yarışma olması için çalışıyoruz ve SEMİH SAYIR ' la birlikte başaracağımızdan eminiz. Yarışmaya katılan arkadaşlar burada oldukları süre içerisinde istendiği takdirde ali dağında rivayetlere göre veya Antalyadan, Adanadan, Ankaradan, Aydından, Bursan görülen şekli ile 4 -5 devamlı kilitli tutulan ve uçuşa izin verilmeyen !!!! kapılarla ile ilgili bilgi verilecektir. 20 gün sonra buluşmak üzere hoşça kalın

Kullanıcı avatarı
levo_redkid
Ad Soyad: Levent Topcu
:
Yarışma Pilotu 100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #90 gönderen levo_redkid » 1 on yıl 7 ay önce (30.07.2013, 12:52)

Champion yazdı:Selamlar

Oraya çıkan bir sürü sarhoş var. Fuhuş yapıldığınıda duyuyoruz ve biliyoruz( etraftaki prezervatiflerden). Kayseri gibi muhafazakar bir yerde belediyenin bunları durdurmak istemesi normaldir.

Saygılarımla
Semih SAYIR

Bu kötü karakterli kişiler hep çevre illerden geliyorlarmış di mi?

Kullanıcı avatarı
Champion
Ad Soyad: Semih Sayir
:
Yarışma Pilotu 200+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 5 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #91 gönderen Champion » 1 on yıl 7 ay önce (30.07.2013, 13:21)

KANT yazdı:Melesele sadece çıkıp uçmak değil semih bey uçup da yedek atan arkadaşımıza 5 dkk ulaşmak yerine 15 dkk da ulaşa bildik. Allah dan yaralanma olmadıgı için vahim bir sonuçla karşılaşmadık acık yaralama kan kaybı gibi bir durumda bunun vebalini kim alabilir ki ? kapı sadece talas beld ait değil büyük şehir ve emliyet müd ait kapılarda var ki biz burada bir kurum yada kuruluşu değil o bölgeye kapı koyan tüm yetkilileri protesto ediyoruz. daha önce ısrarla kapıyı biz koymadık diyen yetklilerden hiç ses çıkmadı .

Gelelim diğer konuya siz hangi sıfatla Alidağ ile ilğili bir konuya dahil oluyorsuz anlayamadın. burada sizin bir yarışma düzenlemeniz size bu hakkı verir mi ? ayrıca sizin yapmış oldugunuz yarışmanın başarılı olup olmasından bize ne , kime ne o sizin ruh dünyanızdaki hezeyan ..

Bu şehrin bu bölgeye sahip çıkan belediyenin müdürleri var ve bize istedikleri zaman ulaşabilirler biraz medeni cesareti olan kişi arar biz bu konuları onunla gayet medeni şekilde konuşur tartışır bir neticeye varabiliriz. adı gecen belediyelerin bünyesin de bunca atıl adam var iken buraya bir bekci koymak çok mu zor bunun yerine dört adet luzumsuz kapı koyuyorlar.

KHK ADINA
MEHMET BUDAK

Selamlar Mehmet Bey

Tartışmanın boyutları kapı kondu bizde yarışmayı ve belediyeyi protesto edelim boyutuna gidince olay yarışma koordinatörü olarak tabiki beni ilgilendirir.
Ayrıca yarışma düzenleme konusu olmasa bile ülkenin her yerindeki uçuş yerleri ile ilgili problemler bütün pilotları ilgilendirmektedir.
Bu başlıkta yazı yazan arkadaşların farklı illerden olduğunu açık bir şekilde görüyoruz
Bizler( Ben ve benim gibiler) camiadaki konumumuz itibarıyla her türlü probleme çare bulmaya fikir üretmeye çalışırız.
Daha önceki yazılarımda Babadağ, Bozdağ, Denizli, Ordu vs. daha hatırlayamadığım birçok konuda yazılar yazdığım ve çözüm arayışına katkıda bulunmak istediğim olmuştur.

Alidağı hakkında bir fikir belirtebilmek için Kayserilimi olmak gerekiyor?

Bu konuyu bu kadar zamanda çözemediğinize göre belkide başka bir bakış açısı veya arabuluculuk gerekiyor olabilir. Tarafların bir araya gelmesinde zorluklar yaşanabilir.
Ben problemi olanlar gelsin tarafları buluşturalım çözüm bulalım demişim, Burada art niyet aramak bizzat kötü niyet göstergesidir!

Semih

Kullanıcı avatarı
PROFLY
Ad Soyad: Mesut Albayrak
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #92 gönderen PROFLY » 1 on yıl 7 ay önce (31.07.2013, 10:48)

Semih Abinin mesajında bir bölüm dikkatimi çekti; nasıl olsa biri yazar dedim ama kimse yazmayınca ben yazma ihtiyacı duydum. Konuyla ilgili son mesajımdır:

Ne zaman bir yere bir yasaklama yapılsa halkdesteği için bu açıklamaya ihtiyaç duyulur; fuhuş ve içki.. Kimsede karşı çıkamaz; ahlaksız damgası yememek için. Her dağ başında bunlar olası şeylerdir. Yerel yönetimler ülkenin polisi jandarması değildir; eğer bu suçsa ve buna önlem almak istiyorlarsa memleketin polisi, jandarması arada oraya baskın yapsın, yada bekçi konsun vb..

He bana kalırsa içen içsin, sevişen sevişsin; şehir muhafazakar diye adam bunu şehrin göbeğinde yapmıyor zaten.. Ki bence bunlar suçta değil; kötülemeden önce herkes bir geçmişine göz atsa benzer hatıralar bulur.

Bizim uçtuğumuz heryer dağbaşı; tüm yerel yönetimler içki ve fuhuş der dağ tepe yollarına kapı yaparsa?? Bu tür söylemin tekrarlayıcısı olmak yerine muhalifi olmamız gerekir.

Sevgiler..

Kullanıcı avatarı
sancihat
Ad Soyad: Cihat Şan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #93 gönderen sancihat » 1 on yıl 7 ay önce (31.07.2013, 11:19)

mesut hocam sadece eğitim diyorum başka bişey demiyorum
mersin gelincik tepesinde ve tarsus eshabı kehfte kapı falan yok her yerde rahatlıkla bilimum akssiyon yapılıyor her seferinde ortamdaki pislikleri biz temizliyoruz.içtikleri ve şettikleri yetmiyor artıklarını oraya buraya saçıyor,cam kırıklarından kanatlar parçalandı of offf . nasıl engellenecek bu çözüm nedir onu konuşalım derim .

selamlar

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #94 gönderen ziya » 1 on yıl 7 ay önce (31.07.2013, 12:08)

tek kullanımlık windsock'tır onlar.
İşleri bitince takeoff'ta bırkılmaları şık
olmamış.
Serdar ilkerle karacabey-kemalpaşa civarlarında uçuş için tepe arıyorduk, Mesut anılar diyınce :), yoldan mevkı olarak gorunmeyen ama yukardan manzaranın ıyı oldugu, kalkısa uygun bı yerı Serdara gosterdıgımde,
hacı dedı, ben çıkmıktım oraya. yukarda lastik yakmışlar. Nası la agzımdan cıkıverdı, patinaj mı çekmişler toprakta. Yok hacı şamriyel dolu heryer demişti. Gülmüştük , cenabet tepe dedık adına.

Yıne ogrencıyken özay'la süpürgelıkte yer egıtımıne gıttıydık aboowww otobus cekmısler sankı. şişeler wındsocklar

Mesut haklı, mılletın uckurunun damı hesabını yamaccılar verecek. Sonra bu adamlar gece ucmuyor gunduz gıdıyorlar, sabah ac kapını aksam kapat. Tabı bu cozum arayana aramayana heryer fuhus heryer zına

Kullanıcı avatarı
ozgur.k
Ad Soyad: Özgür Korkut
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #95 gönderen ozgur.k » 1 on yıl 7 ay önce (31.07.2013, 13:27)

Champion yazdı:Kapı yasalmıdır değilmidir..?
Bana sorarsanız yasaldır. Ne amaçla konulmuş olduğu önemlidir.

Türk Ceza Kanunu 154. maddeye göre hakkı olmayan yere tecavüzden dolayı yasal değildir. Kapıyı yatıranlar suç işlemektedir.

http://www.cezakanunu.net/tck-madde-154/

Daha önceki bir mesajda belirttiğim gibi bu olayın neredeyse aynısı Bursa Zeyniler'de yaşanmış ve kapıyı yaptıran sorumlu kişinin ceza almasıyla sonuçlanmıştı.

Fuhuş ve içki tüketimi sebepli çevre kirliliği (rahatsızlığı) ile mücadelenin yöntemi kapı yaptırmak gibi ilkel ve faşizan bir yöntem olamaz.

Yolu düşmedikçe Ali Dağı'na gelmeyi düşünmeyen, sıradan bir uçucu olarak görüşümü belirtmek istedim.

Kullanıcı avatarı
ziya
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #96 gönderen ziya » 1 on yıl 7 ay önce (31.07.2013, 15:49)

selamlar,
Bursa zeynılerdekı yol durumu ıle Ali dagındakı yol durumu aynı şeyı yansıtmıyor gibi. Bursa da oyle olmustu Kayserıde'de aynı sey olacak anlamına gelmez.
Zeynıler yolunun devamında Zeynıler koyu yerlesım alanı var. Alı dagı yolu zırveyle son bulur ve yerlesım yok.
Alı dagı zırvede beledıyenın kendı ısletmesınde oldugunu beyan ettıgı tesıs var ve bu dogruysa ıs degısır.
bursada koyluler yolun kapanmasını ıstedıklerı halde kapatamadılar, yol kamunun malıdır.

Alı dagında yol kamunun mu? Alıdagı işletmelerının (varsa) yasal sınırı nerde baslar nerde bıter?
Yol sınırının ıcındeyse, barıyer de koyar dozerde.

Ama konu ben buraların hakımıyım degıl, konu hakımıykende herkeS ucabılır konusudur.
Beledıye yasal olarak altını dolurabılecegı engellemelını, herhangı dava sonucu kazanırsa haklı mı olacak,tezınızı curuturse ne konusacaksınız.

Sayın baskan kapı ıle ılgılı acıklama yarısmada yapılacak dıyor, oraya gelenlerın pekcogunun ( mecbırıyetten gıdenlerı tenzı ederım) kapıyla bı sorunu yok zaten,ne desenız hehe der gecerler,hatta alkıs tutup slogan dahı atabılırler(işte kapıı işte sapııı,)sızı destekler mutlu bıle olabılırsınız. kapıyla sorunu olanlar gelmıyor bu tavrınıza sebep, acıklamayı burda yapsanız da bılgılensek.