ali dağı'na kilit

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen sarsinan » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 00:21)

Rıza bey saat 9 erken oldu galiba saat 11 diyelim genelde pilotlar bir gün önceden hava durumuna bakar ertesi günü uçar başlangıç pilotlarıda saat 12 ye kadar uçuşlarını yapar sizin orda termikler 11 de çalışır ortada buluşalım 10 olsun. ben samimiyetinize inandım aranacak arkadaşların telefon numaralarını yayınlarmısınız arkadaşlar arasınlar hatta burdan anahtarın yerinide buyrun söyleyin zaten numarayı alan ali dağına gidim geceden gördüm 5 bira içeyim demez forumuda takip etmiyorlardır bu kişiler, cep te olsun cmts kapalısınızdır.

Not: adem ortalarda görünmeyince kayseride ne çok şey değişmiş dimi kapı, kilit, uçırtman, uçamadan döndüler,emniyet, müdürü, hizmet!, izin vs...kelimeleriyle ilk defa karşılaştık. ayrıca meteo istasyonu içinde tebrik ederim.

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Ad Soyad: Ali Rıza Karakullukçu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 00:44)

Mehmet Budak efendi saygısızlık ve terbiyesizlik yapma haddimizi biz iyibiliriz sende bilsen çok iyi olur
hangi milli parka parasız girdiğini söylermisin babadağınamı yoksa pamukkalede seninde hakemliğini yapmaya çalıştığın ? tepeye mi parasız girdin kapısının kapandığını ve parasını vermeden açılmadığını hatırlarsın Evet Kamuya hizmet eden alanlarda her zaman kurallar olmuştur kimse elin kolunu sallayarak kamu alanına giremez ve istediğini yapamaz
Sanave senin gibi düşünenlere yazıklar olsun diyorum evet yazıklar olsun mehmet budak efendi o resmini koyduğun kapıyı yamaç paraşütü yapanların girmesini ENGELLEMEK için KONMADIĞINI adın gibi bilmene rağmen bu sayfadan yazıyorsun ya sana söylenecek laf kalmamış bugün dahi evet bugün dahi hangi gün uçuşun engellendi ve uçmadın ama sen ve ekibin güdümlü olarak illaki belediye yi suçlamaya kasten devam ediyorsun evet şu anki bariyeri belediye değil emniyet müdürlüğü koymuştur kimseyi ikna etmek gibi bir çabamız yok. haaa sevindirici olan ne biliyormusun sana inanan çok çok az insanın olması, sana söz veriyorum mehmet budak efendi senin ve senin gibi yalan yanlış düşünen ve kişisel hırsları için iftira atanlarla mücadele ettim edeceğim gerekiyorsa bu spora ve camiaya gönül veren insanlara tek tek ulaşacağım anlatacağım.
Hani çok sevdiğin saydığın belediye başkanı bu dağdan uçurtmam demiş ya evet belediye başkanı Rifat YILDIRIM demişse arkasında duracak kadar erdemli insandır ha benim veya başkasınında desteğine ihtiyaç duymadan söyleyecek biridir. Mehmet Budak bey sen
NOT: Doğruluk bir erdemdir herkes erdemli olamıyor maalesef

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 00:51)

Bartuğ Sayın ne diyorsun sen kardeşim birine ithamda bulunacaksın sonra niye üstüne alıyorsun diyeceksin yok öyle söylediğimizin doğru olup olmadığının ispatı kayseri emniyet müdürlüğüdür isteyen arar sorar
gelmeden önce haber ver demem evet yanlış oldu size değer verdiysem özür dilerim bu dağ allahın dağı olabilir ama bu tesis allahın tesisi değil kardeşim

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 00:55)

Sinan bey evet karnınızın ağrısını söyleyin ve rahatlayın arkadaşlar doğrusu bu uçmak ve yarışmak mı yoksa ????? ne diyelim adana dan kayseri ye gelmek için böyle kolay karar verilmediğini sen de ben de biliyorum anahtar mı ? gerek yok ki kapı kıran arkadaşların var arar kırdırırsın

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 01:04)

Sevgili yarışmacı arkadaşlar 24-30 Ağustos tarihleri arsında Alidağında yapılacak olan ve Bu gün itibariye Alidağı Kupası ve Türkiye Şampiyonası Mesafe uçuşları 2. ayağı onayını almış bulunmaktayız mutluyuz ve gururluyuz.

Kullanıcı avatarı
sarsinan
Ad Soyad: Sinan KUTLU
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen sarsinan » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 01:27)

rıza bey "çiğ yemedim karnım ağrısın" basit bir soruyu cevaplayın aranacak arkadaşlardan bahsettiniz numaralarını verin samimiyetinize inanalım. ayrıca tebrik ederiz. burda bağcıyı dövmek değil üzüm yemek amaç nasıl geçer vatandaş o kapıdan anahtarı nerdedir arayın yardımcı olalım dediniz numara bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen bartsay » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 09:55)

Sayın Başkan 38
"Burada belediye başkan diye belediyeden bir arkadaş yazı yazıyordu.
Eminim mantıklı açıklaması YOKTUR ama ben bile merak ettim."

benim yazımda seninle ilgili olan kısım sadece bu
itham dediğin bu mu?

belediyeyle ilgisi yokmuş işte saçma sapan ve aptal kapının.
sizinle ilgisi olmayan kapıdan dolayı ancak bizim yanımızda
o kapıyı oraya koyan kul hakkı yiyicisi ile bizimle birlikte mücadele etmek düşer.
tabii bunda zorunlu da değilsiniz.

Oraya kapıyı koyanların aldıkları kararı,kapının bulunduğu yerin (ben googleden tam bulamadım) NET OLARAK hukuki statüsünü biliyorsanız paylaşın.
Yoksa sorun değil biz sora sora öğreniriz.

Anahtara gerek yok anladığım kadarı ile her giden o kilidi kırıp geçer.
Ama sizin oranın sarhoş, alkolikleri kilit kıramıyor,kapıyı çevreden dolanamıyorsa bu iyi bir çözüm.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen bartsay » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 09:59)

ama bu tesis allahın tesisi değil kardeşim

bunu ayrı özellikle yazdım:

Kediyi öldüren merak, bu tesis kimin?

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen ziya » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 10:22)

selamlar,
Ne kadar uzucu, bır o kadar da gereksız. Bır yerde hızmet etmeye calısmak, zorluk cıkaracak duzenlemeler yapmak degıl, cozum odaklı calısmaktır. Idealıst lafları bı koseye bırakalım, sonucsuz kalıyor, tepkının cevabı da uzuyor, baka kalıyoruz.

Sayın baskan yardımcımız, yenı yetısen ogrencıler dahıl, pek cok pılotun ucus alanını, beledıye hızmet alanı dıye ısrarla ıslevsız hale getırmeye calısmanız,ben yaptım oldu mantıgıdır, bu gorusunuze katılmıyorum.
Benden ve sızden ayırımıdır kabul edılemez.
Kayserı ıcın sahıp cıkılması gereklıdır dıye yırtınıyoruz ama elle tutulut bı hareketınız olsun baskanım, burdan hıc guzel gorunmuyor. Acıl cozum..
Uzaklarda soyle bı soylentı dolasıyordu, Kayserıde Alı Dagında klupten ayrılan sporcuları ve ogrencıler ucurmuyorlar!!
Ha suda var kı (yanlıs bılıyorsam mudahele edınız), gecen sene Alı Dagında serbest ucus ıcın pıst kapatılmıstı, bu sadece yarısma surecınde degıl genel bır uygulamaydı. Rahmetlı m. Safagın kazası herkesı uzmustu ve guvenlık tedbırı olarak ucuslar kısıtlanmıstı.
Ama bu uygulamayı orada tatbık eden arkadaslar, dıgerlerı dıye ayrıma gıttıklerı arkadaslar cok sıkayetcıydı,bızlerı ucurmuyorlar sıkayetlerı gelıyordu. Sımdı o uygulamanın sopasını elınde tutarak sallayan sız, aynı duruma dusunce pek de bısey soylememelısınız. Mucadelenızı guc elınızdeyken baskaları ıcınde yapsaydınız,

Alı dagında pılot ucurmamak tahammul edılecek bı durum degıldır. Tepkımız artıyor, sırf bu olay yuzunden AYP nın hareketıne katılabılırız,

Kullanıcı avatarı
Sahipsiz
Ad Soyad: Serkan Kurd
:
150+ Club
Aldığı Beğeni: 5 / 1
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen Sahipsiz » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 12:35)

Burda yapılan uygulama çok masum görünüyor. Haklıda olabilirler ancak genelde yasaklamalar hep böyle masum başlar.

Ben askerim. Biz çok severiz her yere kapı yapmayı, üstüne kilit vurup unutmayı. Amaç hep aynıdır. Bir sorun çıkmıştır, kimse giremesin böylece sorun çıkmasın, zihniyetidir. Bir yerde kapı varsa birileri orayı sahiplenmeye başlamış demektir.

Hayatta en hazzetmediğim şeylerden biriside devletin parası ile yapılan işlerin bir lütuf gibi gösterilmesidir.

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 14:16)

Sevgili Ziya, Sevgili Bartuğ, Sevgili Ahmet, Sevgili Sinan , Sevgili serkan Hatta Sevgili Mehmet Budak
Bu dağa ve spora verilen önemi burada kelimelerle anlatamam telefonum 0532 654 07 83 arayın veya yarışmasanız bile ağustos ayında buyurun gelin misafirimiz olun ne yaptık ne yapmak istiyoruz anlatalım
Bütün arkadaşlardan rica ediyorum kötü çocuk iyi çocuk yok burada hepimiz bu spora hizmet için varız belediye başkanımızı savunma amaçlı konuşmuyorum ama eğer diğer yarışma yerleri ile kıyaslamyın lütfen bu kurumun bu işe verdiği önem anlşılır buradan artık yazmayacağım merak eden telefonumdan arar konuşuruz bu iş uzadı çünkü

Kullanıcı avatarı
hsiray@ttnet
Ad Soyad: Hamdi Şiray
Pilot Menüsü: 

ayyaşlar

Mesaj #32 gönderen hsiray@ttnet » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 17:43)

Arkadaşlar gençler bu işi çok uzatmaya gerek yok.Bu spor bir doğa sporudur.Bir kilit yüzünden nerelere geldiniz.Zaten take off ile kapı arası çok kısa bir mesafe alırsınız paraşütleri çıkarsınız takeofa havada iyi olursa uçarsınız.O ali dağının cefasını benim ve orhan ışık gibi(yelkankanat türkiye şampiyonu) çeken bilir.Halen son zamana kadar ayyaşların şişelerini bizler topladık.3-4 arkadaşımızın paraşütü bu yüzden kesikler halin de parçalandı.Hem yürüyüş olur hem yamaç paraşüt sporunu da ifa etmiş olursunuz.150 mt veya 200 mt için bu kadar lafa gerek yok.Zaten gerekli yerlerin de haberi var bu olaydan.Yakın da havalar güzel olduğun da gelirsiniz kardeş kardeş uçarız.Bir abiniz olarak bu sporu bir kilit yüzünden başka taraflara çekmeyin derim.Slm ve sevgiler.

Kullanıcı avatarı
KANT
Ad Soyad: Mehmet Budak
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen KANT » 1 on yıl 10 ay önce (08.06.2013, 19:34)

Başkan38 yazdı:Mehmet Budak efendi saygısızlık ve terbiyesizlik yapma haddimizi biz iyibiliriz sende bilsen çok iyi olur
hangi milli parka parasız girdiğini söylermisin babadağınamı yoksa pamukkalede seninde hakemliğini yapmaya çalıştığın ? tepeye mi parasız girdin kapısının kapandığını ve parasını vermeden açılmadığını hatırlarsın Evet Kamuya hizmet eden alanlarda her zaman kurallar olmuştur kimse elin kolunu sallayarak kamu alanına giremez ve istediğini yapamaz
Sanave senin gibi düşünenlere yazıklar olsun diyorum evet yazıklar olsun mehmet budak efendi o resmini koyduğun kapıyı yamaç paraşütü yapanların girmesini ENGELLEMEK için KONMADIĞINI adın gibi bilmene rağmen bu sayfadan yazıyorsun ya sana söylenecek laf kalmamış bugün dahi evet bugün dahi hangi gün uçuşun engellendi ve uçmadın ama sen ve ekibin güdümlü olarak illaki belediye yi suçlamaya kasten devam ediyorsun evet şu anki bariyeri belediye değil emniyet müdürlüğü koymuştur kimseyi ikna etmek gibi bir çabamız yok. haaa sevindirici olan ne biliyormusun sana inanan çok çok az insanın olması, sana söz veriyorum mehmet budak efendi senin ve senin gibi yalan yanlış düşünen ve kişisel hırsları için iftira atanlarla mücadele ettim edeceğim gerekiyorsa bu spora ve camiaya gönül veren insanlara tek tek ulaşacağım anlatacağım.
Hani çok sevdiğin saydığın belediye başkanı bu dağdan uçurtmam demiş ya evet belediye başkanı Rifat YILDIRIM demişse arkasında duracak kadar erdemli insandır ha benim veya başkasınında desteğine ihtiyaç duymadan söyleyecek biridir. Mehmet Budak bey sen
NOT: Doğruluk bir erdemdir herkes erdemli olamıyor maalesef

1- ali rıza efendi biz size karşı en ufak bir hakaret yapmadık. yazı sayfa duruyor bir daha oku istersen kötü söz sahine aitdir. benim hakemliğimi eleştirmişin hayatın da kaç kez yp yarışması gördün hakemliğimi eleştriyorsun onu da anlamadım. madem kötü hakemdim iki yıldır sizin belediyeniz adına yapılan yarışmaların da hakemi bendim niye itiraz etmedin.

2- yazdıklarımı yine yanlış anlamışı olmalısın ki pamulkale ve milli parlardan alın üçretden bahsediyorsun . pamukaledeki uçuş yeri özel mülkiyetti elbette para ödenecekti , milli parklarda dünyanın her yerinde aynı statüdedir. yalnız alidağ milli park yada özel mülkiyet değildir , orası sadece sizin hizmet alanızdır bunun için hiç bir kısıtlama getiremezsiniz belediye ait bir park ne kilit vura bilirsiniz ne de üçret alabilirsiniz bu alidağ için de gecerlidir çünkü statüsü aynıdır

3- o kapı yp yapanlara engel için koymadıgını biliyorsun demişinya peki biz nasıl çıkacagız teka of a söylermsin ( rıfat başkanın sözünü yalanlamamışsın teşekkür ederim ) yanız demişse demişsin sen de oradaydın dediğinde mişli , mışlı yuvarlak siyasi söyleme burası er meydanı siyaset meydanı değil.

4- seni orada birileri kullanıyor hala haberin yok o kapıyı emniyet koymadı, emniyetin koydugu kapı o resimdeki kapı değil güney telsiz rolesine cıkan kapı .(daha önce hiç kapı konmadı demiştin ya bu da öyle bir şey yanlış enformasyon ) :)

5- iftira atan şerefsizdir ben hayatım boyunca kimseye iftira atmadım atmam da benim işim siyaset yada dalkavukluk değil.

6-biz ki yaklaşık sayımız 60 üzerindedir. 7 yıl boyunca sabah demeden akşam demeden cebimizden para harcayarak bu işler için belediyeden bir kuruş bile almadan fedakarca calışalım , karşılıgın da sizin gibi bu işi maaş karşılıgın da yapan adamlardan bir de hakaret işitelim yok öyle yagma sayın başkan 38

Kullanıcı avatarı
OSMAN1993
Ad Soyad: Osman Mıhçıokur
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen OSMAN1993 » 1 on yıl 10 ay önce (09.06.2013, 09:45)

Bu forumda olan spora siyasi mevki, para, çıkar teşkil etmeyen pilot arkadaşlara ve abiler, ablalara selamlar
Ben Kayseri Havacılık kulübünün 20 yaşındaki 3 senedir sporumu icra etmeye çalışan pilotuyum konuya bir ekleme yapmak istiyorum yalancılıkla suçlananlardan biride benim çünki. kuzey take off'a giden o kapı geçen sene yapılmış olup defalarca asma kilit konmuştur ve biz sabah uçuşuna çıkarken defalarca o kapının asma kilidini orada kırdık ve bize gecen senenin aralık aylarında kilidi kırarken korumasıyla birlikte sabah yürüyüşü yapan Melikgazi belediye başkanı Memduh Büyükkılıçta yardım etmişti :) . Madem biz yalancıyız buyur burdan yak.(ve şuanda bu başlığın açılmasındaki sebep kilidin kırılmasının mümkün olmayacak sistemin kurulmasıdır yani bazı yaptırımlar son haddine ulaşmıştır.) Yukarıda kapı yapılmasına sebep gösterilen polis röleleri vs diğer tepede bulunmakta olup onun yolu kapısı ayrıdır ve orada çok sevdiğimiz saydığımız tepeyede onun adını verdiğimiz Davut abimiz yani polis abilerimiz görev yapmaktadır. 2.bir kapı yapılaması için gerekçe gösterilen çöpler, antimilli içki şişeleri vs madem orası sizin tesisleriniz belediyeciliğin görevlerini buradan hatırlatmak bana düşmez yaprakları dökülüyor diyede ağaç kesilmez. Madem bu spora bu spor için hizmet ediyorsunuz siyasetinizi, makam,mevki kaygılarınızı lütfen bu spora bulaştırmayın.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen bartsay » 1 on yıl 10 ay önce (09.06.2013, 10:02)

Osman1993 demiski
yaprakları dökülüyor diyede ağaç kesilmez.
:lol:
90 lar bizi sasirtmaya ve buyulemeye devam ediyor

Benim en basindan akliama gelen hamdi abinin onerisinin benzeri idi
Kardesim yuruyun iki adim bu doga sporu
Ama kalkis esnasinda olusacak bir kazada ambulansin oraya gelemesi
Hangi vicdan bu fikri savunur

Kullanıcı avatarı
neyzen
Ad Soyad: Yenal Bolat
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen neyzen » 1 on yıl 10 ay önce (09.06.2013, 14:41)

0533 317 88 78 bekir bey büyükşehir sulama ağaçlandırma projesini takip eden arkadaş arar durumu sorarsanız sevinirim kendisi niye kapattığını kaç gün kapalı kaldığını söyler sizlere ve sizler bu arkadaşı da tanıyorsunuz diğer pistide zaten davut abi söylemişdir kimin direktifiyle yapıldığını senden de benim bir ricam var burhan mıhcıokur beye bir sor bakalım kendisininde şahit olduğu yukardaki tarifine uymayan bazı durumlar var onlarıda burdan yazar takip ederseniz sevinirim beraberce o sıkıntılarıda aşalım cvbını bklyrum

Kullanıcı avatarı
Başkan38
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen Başkan38 » 1 on yıl 10 ay önce (09.06.2013, 17:34)

Mehmet Budak bey niye anlamıyorsun veya anlamaya çalışmıyorsun anlam veremedim Bak kardeşim buraya kapıyı biz kilitlemedik bunun önü arkası yok Yenal ın yazdığı telefon numarasını arayıp sormak o kadar zormu kardeşim sor öğren 70 arkadaşınla iyi uçuşlar kazasız belasız uçuşlar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
ziya
Ad Soyad: Ziya Hacialioglu
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen ziya » 1 on yıl 10 ay önce (09.06.2013, 18:08)

selamlar,
Bır oncekı yazımda,yanlıs bılıyorsam mudahele edın dıye basladıgım cumlelmle ılgılı, mudahele gelmıstır. Konu bılgımın eksık ve yanlıs oldugunu bıldırırım. Kımsenın ustunde vebal kalmasın.

Kullanıcı avatarı
KANT
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen KANT » 1 on yıl 10 ay önce (09.06.2013, 23:06)

Bu konu da bi çelişki var iki belediye çalışanı iki ayrı bilgi yenal DEKi Büyükşehir Belediyesi başkan 38 DEKi emliyet kitledi kapıyı hangisi dogruyu söylüyor anlayamadık ? İkinci bir konu batunun söylediği gibi bir kaza olursa ambulans take of a nasıl ulaşacak ? Yine bir yaramız deşildi bu olayı maalesef iki yıl önce yaşadık bartu doktor ve saglık ekibi ile kilitli kapıları açamadık bu olayın ne olduğunu belediyeci arkadaşlar çok iyi bilir :( .... Daha önce ki başka bir başlık da Rıfat yazmıştı ya burası belediyenin hizmet alanı biz izin vermezsek organizasyon yapılamaz diye madem burası Talas belediyesinin hizmet alanı niçin Büyükşehir Belediyesi kilit vuruyor , sizin evinizin anahtarı kimde olur bu ne yaman Çelişki böyle böyle bir kaza olursa bunun vebali kim öder sayın başkan 38 bulunduğunuz makamlar size zevkü sefa için değil sadece sorumluluk da verir lütfen biraz duyarlı olun .... Dağın sorumluluğu siz deyse anahtarı da siz de olsun lütferder verirseniz bi yedeği de biz de olsun hoş daha önce onu da yaşadık anahtar verilir bir gün sonra başka kilit takılırdı :) onu da size orda akıl verenlere sor onlar bilir :)

Kullanıcı avatarı
KANT
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen KANT » 1 on yıl 10 ay önce (09.06.2013, 23:43)

Cep telf yazıyorum gramer hatasın dan dola özür dilerim :) .... İşin özeti nedir bilirmisiniz dostlar ; SAMiMiYETSİZLİK Talas Belediyesi'n de bir şer çetesi daha önce Rıfat Başkanı yanlış biliğilendirme sonucu bu işi sabote ettiler ettiler diyorum çünkü bu işleri angar gördüler devlet den maaş aldılar biz gönüllü yaptığımız işi onlar maaş almasına rağmen yaptırmadılar bir tek eğitim uçuşuna gelmediler çünkü Cumartesi pazar sabahın 4 de kim kakacak gelecek değil mi ? :) Ali rıza bey burada yeni şimdi aynı şer çetesi bu garibanı kullanıyor. Eger siz samimi olsaydınız bize telefonla ulaşa bilir medeni insanlar gibi konuşur bu işi bu kadar uzatmaz sizde rezil olmazdınız .Yazık çok yazık. Not ; bazı şeyleri üstü kapalı yazıyorum beni daha açık yazmak zorun da bırakmayın :)