tokat/turhal bi yanlış anlaşılmayı düzelteyim

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
Ad Soyad: Koray Kos
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

tokat/turhal bi yanlış anlaşılmayı düzelteyim

Mesaj #1 gönderen H_E_L_P_55 » 1 on yıl 8 ay önce (17.08.2013, 11:01)

Tokat/Turhal mercimek tepe projesi hakkında birkaç resim ve birkaç bilgi paylaşımı yapmak istiyorum yanlış anlaşılmalara meal vermemek için.

proje kapsamında tepe üzerine yapılan bir adet kafe tarzı içersinde duşu lavabosu mutvağı ve 50-60 kişiye birifink verilebilecek kapalı bir alanı bulunmakta binanın girişinde büyük geniş bir balkon dışarıda üstü kapalı şadırvanlar bayan erkek lavabosu su deposu ve bir adet jeneratör bulunmaktadır.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 048%2C1536

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 048%2C1536

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 2048%2C534

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

yarışma şenlik ve benzeri durumlarda kullanılmak için yapıldı bu tesis

yine proje kapsamında 18 adet malzeme alınmıştır bunların içersinde bir adet paramotor bir adet 2/3 kanat bir adet 2 kanat gerisi başlangıç seviiyesi malzemelerdir. kanat başına telsiz bot şenlikler sırasında kullanılacak ilk yardım malzemeleri vs. alınmıştır.

gelelim yanlış anlaşılmaya:

proje yapıldı ve zamanında teslim edildi teslim edildikten sonraki gecikmenin sebebi ise bölgemizdeki kaymakamın değişip yeni gelen kaymakamın olaya hakim olmayışından ve bölgeye kazandırılan malzemelerin bölgedeki külüpler kişiler tarafından israrla istenilmesi kaymakamın üzerinde baskı kurulması. kaymakamın değişmesi ve yani gelen kaymakamın üzerinde fazlasıyla baskı yapmanın sonucu malzemeler bir süre kimse kullanmadan depoda kaldı.

şimdi gelelim sonuca:

Bölgedeki malzemelerin tamamı tokat bölgesinde kullanılma üzere turhal thk şubesine devredildi ve kullanıma açıldı 17,08,2013 tarihinde yani bügün bölgede seltifikali olup malzemesi olmayan arkadaşlarla yer çalışmalarına başlanıldı ve bütür faliyetler mümkün olduğunca devam edecek. Amaç bölgedeki plot sayısını çoğaltıp bu sporu daha fazla kişiye tanıtıp bölgemizde bir seviye daha üste taşımaktır.

projeler yapıldı dargınlıklar kuslükler oldu belki sonuca kısa zamanda ulaşamadık ama şimdi herşey yoluna girmeye başladı allah yolumuzu açık etsin KÖSTEK OLMAYIP DESTEK OLACAK HERKESE KAPIMIZ AÇIK

Tokat / Turhal
KORAY KOŞ

Kullanıcı avatarı
Misoskian
Ad Soyad: Yüksel Koçyiğit
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 22 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen Misoskian » 1 on yıl 8 ay önce (17.08.2013, 18:52)

Umarım http://www.ypforum.com/viewtopic.php?p=77341#77341 bu konudaki Mehmet beyin fiyasko olarak nitelendirdiği durumun iç yüzü böyledir.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen bartsay » 1 on yıl 7 ay önce (18.08.2013, 14:55)

İsraf, yazıktır, günahtır:
Bot, 2 kanat, 2-3 kanat Bunlar şahsi malzemelerdir.
Demirbaşa alınacaksa alınacak kişi kimse o na göre alınır.

Büyük israf:
Dünya yarışması yapılsa bile o binaya ne gerek var. 2 yıl sonra görürüz o binanın halini
Yılda 1-2 kere kullanmak için yazlık alan Türk Milleti.

Büyük İsraf zaman ve THK:
O kadar malzeme aldınız, iş yaptınız kaymakam değişti 2 yıl o malzeme yattı.

Eylem:
17-08-2013 sertifikası olanlar yer çalışmasına başladı.

Şu THK yok mu THK olmasa ne yapardık?

Kullanıcı avatarı
teamstratus
Ad Soyad: Türker Türkoglu
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen teamstratus » 1 on yıl 7 ay önce (18.08.2013, 16:31)

Öncelikle konu hakkında tam bilginizin olmadığını düşünerek düzeltmeler yapmak istedim, iki yıldır malzemeler bekletiliyor olabilir, evet bence de yazık, bu kadar zaman atıl durumda kalmış olması üzücü, ancak bu durumun kurumla hiçbir ilgisi yoktur.

Eylem konusuna gelince,sertifikası olan kurs görmüş sporcuların malzemeleri kullanması niye garip geldi anlamadım, bu malzemelerle uçuşta yapılacak zamanı gelince, şu an yer eğitimi yapmaları gayet doğal, tahmin ediyorum eğitim sürecinden sonra uzun zamandır uçuş yapmamış arkadaşlarımızda olabilir, bunları da düşünmek gerek.

Sevgili Bartuğ Türk Hava Kurumu varsayalım yok şuan neler yapardın, çok merak ettim dinlemek isterim projelerini yada hayallerini, veya bir proje hazırladın da kurum engel mi oldu açıklarsan seviniriz.

Türk Hava Kurumu hepimizin kurumu bunu hiçbir zaman unutmayalım, havacılık alanında artık THK Üniversitesi ile dahada güçlenerek büyüyen, önemli bir kurumdur.

http://www.ypforum.com/viewtopic.php?t= ... c&start=20 Bu başlık altında yine çok şaşırtıcı yazılarını da üzülerek okudum, sportif havacılık branşlarında binlerce genç bu çatı altında ücretsiz kurslar almakta , üniversitesinde %70 lere varan burslu öğrenciler okutmakta vs. aklıma gelenler.

Umarım ön yargılarınızdan kurtulur, sadece eleştiri değil, neler yapabiliriz bunlar üzerine tartışırsınız, projelendirip sunarsınız.

Sevgilerimle
T.TÜRKOĞLU
YP Öğrt.Pilot

Kullanıcı avatarı
bartsay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen bartsay » 1 on yıl 7 ay önce (18.08.2013, 22:34)

THK
KAç Başlangıç pilotu yetiştirdi?
Kaç pilotu P5 seviyesine kadar eğitti?
Onu da boş ver kaç pilotu P3 seviyesine kadar eğitti?
Bu kadar insanın nerde eğitildiğini düşünüyor kurum.
Bir kişinin bile aklına takılmıyor mu biz bu insanları 10 kere 50 m tepeden uçuruyoruz sonra bırakıyoruz SSK ya kadar sağlam olanlara kafamıza göre belge veriyoruz.

Sizin Üniversite geçen yıl kaç uçak aldı bu uçakları kullanıyor mu?

Kurumunun sivil havacılık tarafından askıya alınan lisansları neler bu kadar kaynağa rağmen nasıl lisans askıya alınır?

Maniplasyona yol açmamak için altta bir yazı daha yazıyorum 2 cümle ona cevap yazarsan senden özür dilerim

Kullanıcı avatarı
bartsay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen bartsay » 1 on yıl 7 ay önce (18.08.2013, 22:43)

Sevgili Türker;
FAİ temsilcimiz olan THK ya baş vurdum, dedim ki ne isterseniz yapıcam hoca alt yapı malzeme.................. bana yetki verin P5 e kadar da deği p3 olacak kadar sizin FAİ lisanslı hocayla, sizin istediğiniz yeterlilikle yapıcam bunu gerekirse yurt dışından hoca getircemmmmmm

hava yoluna pilot yetiştiricem p3 pilot yetiştiremeyecem dimi

al sana proje

bu da kuruma kurum severlere

hadi gari

http://www.youtube.com/watch?v=CS8mzi2isPM

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 7 ay önce (19.08.2013, 14:52)

Arkadaşlar bu başlığı açmamın amacı tartışmaların THK eleştirilmesi durumuna getirilmesini arzu etmemiştim burada amacım merkezi Turhal'da bulunan ve 2004 yılından bu yana Tokat'ta havacılığın geliştirilmesi ve Mercimek tepenin tanıtımı için çaba gösteren Onlarca pilot yetiştiren 6 Festival 2 cat 2 yarışma düzenleyen ve bu proje fikrini ortaya atıp başlatan proje boyunca danışmanlık yapan Derneğimizin Turhal kaymakamlığınca ötekileştirilmesidir artık bir gerçek daha vardır ki THK Ülkemizde havacılığın tek temsilcisi değildir bir hava sporları federasyonu ve bu federasyona bağlı kulüpler vardır biz her iki kurumu da kendi kurumumuz olarak görüyoruz THK ya havacılığa yaptığı katkılardan dolayı minnettarız 2011 yılında biten projeden 2 yıl aradan sonra hiç çaba göstermediği için eleştirilen ve Tokat sportif havacılık kulübünün baskısıyla kaymakamlığın malzemeleri başından atarak kurtulması Tokatlı pilotları yok sayması anlaşılır değildir derneğimizin imzası ve faaliyetleri referans gösterilerek kabul edile OKA projesinde imzası bulunan Derneğimiz yerine projede imzası olmayan başka bir dernek olan THK dan malzeme talep etmek durumuna getirilmesi kabul edilemez kaldı ki eğitim malzemeleri dışındaki yarışma kanatları, paramotor, tandem kanatlar da THK ya teslim edilmiştir Thk nın maddi gücü Tokat sportif havacılık kulübü ile kıyaslanamayacak kadar çoktur çoğu zaman kulüplere malzeme desteğinde bulunan Thk nın burada ki malzemelere ihtiyacımı vardır burada Thk nın eleştirilecek tek yanı yıllardır yaptığı yanlışı sürekli tekrar ederek kendi şubeleri dışındaki havacılık kulüpleri ile iyi diyaloglar kurmamak onları kabullenememektir buradaki durum sadece Turhal şube başkanının egosu ile ilgilidir bu durumla ilgisi olmayan projenin bittiği 2010 yılına kadar henüz bu spora başlamamış Turhallı bir pilot arkadaşın hiç üstüne vazife değilken Turhal milliyetçiliği duyguları ile üstüne vazife alarak bu durumu savunuyor olması ilginçtir Tokat'taki havacılık faaliyetlerinin yarışma ve festivallerin yaptığımız çalışmaların 2010 yılından itibaren sona ermesi ve Mercimek tepede bir World cup düzenleme hedefimizden ne kadar uzaklaştığımızı ve Tokattaki faaliyetlere kimin gölge ettiğini gösteriyor
Dosya ekleri
Hüseyingazi take off düzenleme 011.JPG
Kulübümüzün yaptığı take of düzenleme çalışmaları
tepede topluca.jpg
Kulübümüzün düzenlediği yarışmalar
yarışma kupa töreni.jpg
Zilede Düzenlediğimiz yarışma
Haluk Tandem.jpg
tandem uçuşlarımız
Gradiend Tandem.jpg
Tandem uçuşlarımız
tepede birifing.jpg
eğitimlerimiz
semih sayır ve kupalar.jpg
2008 Cat 2 yarışmamız
Kulüp eğitimleri.jpg
Eğitimlerimizden görüntüler
Kulübümüz Ordu etkinliğinde.jpg
Faaliyetlerimizden
2009 Yarışma.jpg
Düzenlediğimiz yarışmalardan
2009 tepede yarışmacılar.jpg
2009 festival ve Cat 2

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen H_E_L_P_55 » 1 on yıl 7 ay önce (21.08.2013, 21:13)

mehmet abi kuruma gelip tandem kanat istiyosun festivale götürüp adam uçurup para kazanmak için

kurum sana yok çekiyo ------ niye yok çekiyo seltifikan yok------- sonra gidip şikayet ediyosun oraya buraya bana kanat vermiyolar beni dışlıyolar diye

şunu açıkca anlaman lazım artık seltifikan neye yetiyosa onu gelip alabilirsin kurumdan sen ve tokat bölgesindeki bütün pilotlar

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen H_E_L_P_55 » 1 on yıl 7 ay önce (21.08.2013, 21:19)

tokat bölgesinde çok şeyler yapmış olabilirsin bu spora gönül vermişte olabilirsin hakkında yenmiş olabilir ama şu bir gerçek bi yerde kural varsa herkese geçerlidir.

nasıl araç ehliyetin yokken araba kullnamıyorsan tandem seltifikan yokken de gidip resmi bir kurumdan kanat alamazsın

kurumda 1 kanat 1/2 kanat 2 kanat var seltifikanın yettiği malzemeyi dilediğin zaman gidip alabilirsin.

Kullanıcı avatarı
ymcbayraktar
Ad Soyad: Mehmet Bayraktar
Aldığı Beğeni: 7 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ymcbayraktar » 1 on yıl 7 ay önce (21.08.2013, 21:51)

Koray ben bu projeyi başlattığımda sen henüz uçmuyordun bile bu proje sayesinde uçuşa başladığını unutma böyle saldırgan bir üslup kullanmak sana hiç yakışmıyor ben bu proje fikrini ortaya atan ve teknik olarak danışmanlık yapan ve projede imzası olan Tokat sportif havacılık kulübünün başkanıyım kulübümüz kullanılarak geçirilen bu projede merkezi Turhal'da bulunan Kulübümün çıkarlarını korumak benim görevimdir yaptığım şikayetlerde bu sıfatla yapılmaktadır sedece ben değil benimle birlikte pek çok arkadaşım da şikayet dilekçesi vermiştir sen bu konulara hangi sıfatla kimin temsilcisi olarak giriyorsun ki seninle bu konularda muhatap olmam mümkün değil çünkü seni ilgilendirmiyor Turhal'da ki kurumunda hiç bir zaman tandem olmadı kurumuna gelip gelip hiç bir zaman kanat manat istemedim almadım da elinde bir belge zimmet yazısı falan varsa lütfen yayınla hangi festivalde yolcu uçurup para kazanmış köşeyi dönmüşsem söyle ben de bileyim benim 3 takım malzemem var malzemeye ihtiyacım yok malzemelerim zaten bana fazla geliyor Turhal kaymakamlığının yaptığı ayrımcılığı savunarak böyle basit ve çocukça ithamlar yaparak gülünç oluyorsun seni seviyoruz istersen daha fazla yazıp bu sevgiyi kaybetme (ayrıca seltifika değil Sertifika yazılır) bu forum tartışma yeri değildir varsa bir derdin ben buradayım ararsan yüz yüze görüşür seni bilgilendirırım

Kullanıcı avatarı
FaLpY
Ad Soyad: Mesut Alp Poyraz
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen FaLpY » 1 on yıl 7 ay önce (21.08.2013, 22:14)

Selamlar olayları okuyarak uzaktan izleyen ve az da olsa benzer bir durumu yaşadığımız için birşeyler yazmak istedim.
Benzer durumu biz Ordu da da yaşmaktayız.Geçen sene Çamaş ilçesinde DOKA kapsamında bir proje yapıldı ve Çamaş ta eğitimler verilmeye başlandı.Her şey başta çok güzeldi.THK dan Aziz Alkan geldi ve çok istekli bir şekilde kurs açtı ve sertifiklı sertifikasız eğitimler verilmeye başlandı.Bu şahsıma çok sevindiriciydi.Ordu da yıllardır olmayan olamayan gelişmeler oluyor yeni yamaçparşütçüleri geliyordu.Eğitim alan her 10 kişiden 1 i spora devam etse sayımız oldukça artacak düşüncesiyle bir çok kişiyi Aziz e bizzat kendim yönlendirerek eğitimlere nacizane destek oldum.Hikaye böyle güzel başladı...
İşin diğer yanı Çamaş ta DHV 1 DHV 1-2 kanatlar sayısını tam hatırlamıyorum.2 Adet DHV 2 kanat ve koza harnes. 2 adet tandem bulunmakta.Ayrıca paramator ( kanadı yok ) botlar eldivenler navigasyon cihazı neler neler....Oradaki Tandem ve Dhv 2 kanat Ordu Çamaş dışına çıktı.Tandemle paralar kazanıldı ben hiç sesimi çıkarmadım.Şu an Çamaş ta hiç bir eğitim yok Aziz yok proje durdu gibi yaz boyu eğitim olmadı kaymakam gitti.Yeni Kaymakam olaylara pek sıcak bakmıyor sorumluluk almak istemiyor.Kulüpçe bizzat ziyaretine gittik.Şimdilik oradaki malzemeler bir depoda uyuyor.Sanırım tandem de şu an ölüdenizde Aziz le beraber para kazanmakta bir ara da Tokat ta para kazanmış :D Garip durumlar...Dönüp dolaşıp bu malzemeler bence Tokat taki gibi kullanılacak ama şimdilk bence devletin parasına yazık günah diye düşünüyorum.
Anlamadığım bir kaç nokta ise
eğitim amaçlı bir proje de neden Tandemler , 2 Kanatlar vardır ? Bu kanatlar şu an neden depo da yatmaktadır.Birileri bu projeden paralar kazanmış mıdır ?
Saygılarımla Ordu dan Mesut Alp POYRAZ.
Bu yazdıklarım beni bağlar Başkan yardımcısı olduğum Ordu Boztepe YPSK ile alakası yoktur , Ordu lu diğer pilotları bağlamaz.Katılan olur katılılmayan olur...Sevgi, saygı
En son FaLpY tarafından 21.08.2013, 22:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
FaLpY
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen FaLpY » 1 on yıl 7 ay önce (21.08.2013, 22:16)

Kullanıcı avatarı
FaLpY
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen FaLpY » 1 on yıl 7 ay önce (21.08.2013, 22:23)

Konuyu işgal ettiysem ve Tokat taki durumal ne alakası var kardeşim denirse , sevgili admin arkadaşlar başka bir başlığa taşıyabilirler.Sıkıntı yoksa bu son mesaj silinsin kirllik olmasın.

Kullanıcı avatarı
H_E_L_P_55
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen H_E_L_P_55 » 1 on yıl 7 ay önce (21.08.2013, 22:34)

ben ne bi külüb adına nede thk nın adına konuşuyorum

beni sana karşı kışkırtan tek şey bu camiada tokat bölgesini karalaman abicim şu forumda son yazılanlar yeter dedirtti artık. ben artık şunu istemiyorum başka bi mekana gittiğimde tokat ekibi niye böle niye birbiriyle kavgalı laflarını duymak istemiyorum.

ben elimden geldiği kadar bu bölgenin reklamını yapmaya çalıştım ve buna devamda edeceğim

ve ne zamanda birisi bü bölge adına kötü reklam yapmaya çalışırsa külüp kişi farketmez elimden geldiği kadar karşısında duracağım.

hani diyorsun ya bunları konuşmanın yeri burası değil diye ilk sen başlattın abi

"benim edebiyat dersleri hep zayıftı zaten"

Kullanıcı avatarı
webbi55
Ad Soyad: Mutlu Erdönmez
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen webbi55 » 1 on yıl 7 ay önce (22.08.2013, 00:16)

Dğerli Plot arkadaşlarım, dostlarım, hemşerilerim bende bir Tokatlı olarak gerçekten bu tarz muhabbetlerin ilerlemesine çok üzülüyorum. Zaten Tokatta, Samsunda, Orduda ve Tüm Türkiyede 1 avuç plotuz. Birbirimizden istifade etmek varken tartışıyoruz bazen . Artık bu muhabbetler bu foruma taşınmasın , ya kurdumuzu yüzyüze dökelim yada kurdu içimize gömelim. Zaman zaman proje kavramlarının içinde aktif biri olarak şunu söyleyebilirim, bu Projeleri değerlendirenler bu işten hiç bişe anlamayanlar ( Uçmak veya Plot anlamında ) . O kadar paralar akıyor Türkiyemde ama ben çok isabetli bulmuyorum proje sonuçlarını. Diceksiniz ki hiç mi yararı yok, eğer var ama bence Tokat için % 25 karı oldu ise , % 75 zararı oldu. Ben OKA' da uzman olsam bu projeleri an ve an takip ederdim, iş bilmezlik işte yapcaak bişe yok. Eğer o kanatların raf ömrü olmasa idi derdimki bir çözüm bulunana kadar bir depoda beklesin ama malesef zamanla ölüyor kanatlar .
Herşeyden ziyade M.Kemal Atatürkün Sporcu için : ( Ben Sporcunun Zeki , Çevik , aynı zamanda Ahlaklısını severim ) dediğini hatırlatarak , bir birimizi kırmadan bu işi yapalım derim.
Herkesi dinlediğimde bir haklı payı var , ama en doğruya bir araya gelerek ortak bir karar ile gelinebilceği kanaatındayım. Biz bir anadolu ili olarak, Tokat olarak bir çok şeyimiz meşhurdur. Artık lütfen Meşhur Tokat Plotları da olsak fenamı :lol:
Hepimizin birbirimizde bir tutam payı olduğunu düşünerek , Bana bir kelime öğretenin 40 yıl kölesi olurum.... Hatırlatıyor , hepimize neşeli uçuşlar diliyorum :D

Kullanıcı avatarı
bartsay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen bartsay » 1 on yıl 7 ay önce (22.08.2013, 00:22)

310.000 tl kaynak Orduda ne yapılmıs oyle parasut fabrikası mı?
Anlamadığım israftan kimse rahatsız olmuyor mu?
310.000 + tokat ne kadar bilmiyorum ama 7-8 ile saglam alt yapi kurulur bu parayla,
Toplam parayla koca federasyon yurur
Butcesi ne kadar ki federasyonun
Yazik