İstanbul - Sakarya - Abant hakkında yardım

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
en9in
Ad Soyad: Engin Gümüşel
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

İstanbul - Sakarya - Abant hakkında yardım

Mesaj #1 gönderen en9in » 1 on yıl 5 ay önce (10.10.2013, 14:41)

Merhabalar,

Bayram tatilini İstanbul - Sakarya - Abant istikametinde değerlendirmeyi planlıyorum. Bu bölgeler hakkında yerel pilot arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Sakarya'da bildiğim Serdivan var ama nasıl gidilir bilgim yok :(

Uçuşları tandem olarak planlıyorum. Bu nedenle uçulabilir tepelerin kalkışı hakkında ve tepelerde gereken rüzgar yönü hakkında bilgi alabilirsem sevinirim. Böylece tepeye gitmeden önce hava durumuna netten bakma şansım olur.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Herkese iyi uçuşlar.

, )

Kullanıcı avatarı
ibommmm41
Ad Soyad: İbrahim Yaşa
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ibommmm41 » 1 on yıl 5 ay önce (10.10.2013, 15:30)

merhaba Engin bey...

Sakarya ya gelirseniz serdivan ilçesi merkeze çok yakın ve tarifsiz kolayca bulacağınıza eminim.Gereken yönlendirme için yeteri kadar tabela var.

Krantepe adını taşıyan bu takeoff kuzeyli rüzgarlarda uçuş imkanı verir. Kalkış alanının irtifası 238 metre, iniş alanının irtifası ise 35 metredir. 203 metrelik bir irtifa farkına sahiptir. Bölgeye yürüyerek, özel araçla ulaşılabilir. Bölgeye varmak için 1km asfalt, 0.5km toprak yoldan geçilir. Kalkış yapılan bölgenin zemini doğal çimen kaplıdır, otlarla kaplıdır. İniş alanının zemini otlarla kaplıdır. İniş alanının çevresinde ağaçlar vardır. Aynı anda 5 kanat kalkış yapabilir. Kalkış alanının genişliği 30 metredir. Koşu yolu 25 metre uzunluğundadır. İniş alanı aynı anda 15 kanat tarafından kullanılabilir. İnişten sonra tekrar kalkış alanına gidiş 200 metre olarak bildirilmiştir. başlangıç seviyesinden, yarışmacı seviyesine kadar herkesin uçmak isteyeceği bir bölgedir. Kros değil yelken ve termik uçuşu için uygundur. Bulut tabanı max. 2000 metredir. Çok geniş bir kalkış alanı olduğu için çok rahat bir şekilde tepe üstü iniş yapılabilir. Şehre 5km. mesafededir. Geldiğnizde mutlaka ıslama köfte yemenizi tavsiye ederim. Sapanca gölü kıyısında iskele üzerinde kahvaltı yapabilirsiniz.

Boş tarla

Hakim rüzgar kuzeydir. Termal ve dinamik uçuş verir.
http://www.glideinturkey.com/goster.asp ... 6070307952

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen cincir » 1 on yıl 5 ay önce (10.10.2013, 18:58)

Serdivan için link aşağıda. Eski Serdivan Belediye binasına gelirseniz tabela yardımlarıyla kolayca bulursunuz.

https://www.google.com/maps?q=Esentepe+ ... 16&iwloc=A

Kullanıcı avatarı
en9in
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen en9in » 1 on yıl 5 ay önce (11.10.2013, 17:04)

İbrahim Bey, Güngör Bey ilginize teşekkür ederim.

Bir aksilik olmazsa pazartesi günü oradayız. Umarım take-off'ta görüşürüz.

İstanbul ve Abant tarafından da bilgisi olan arkadaşlardan yardım alabilirsem sevinirim :)

Herkese iyi uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen cincir » 1 on yıl 5 ay önce (13.10.2013, 00:39)

Abant'ta hem güney hem de kuzeye bakan tepe vardır. Kamp için on numaradır. Ama rakım yüksek olduğu için ve İzmir'den geldiğiniz için donarsınız, soğuk olur. Uçuş kayıtlarında hem güney hem de kuzey tepeden uçuşlar bulunmakta. Alçak tepe çalışması yapılabilir. Abant giriş kapısından (milli park,ücretli geçiş) geçince gölün sağ tarafından devam edin, sağdaki oteli geçince sağa yukarı çıkan yolu takip edin,2 km sonra yaylaya varacaksınız. Solda kuzeye bakan tepe var, iniş alanına irtifası 150 m. civarıdır. Abant'ta rüzgar biraz değişkendir, günübirlik uçuşlar için garantisi yoktur. Bu mevsimde Serdivan koşulları uygun olduğunda kimsenin aklına Abant gelmez.
Iyi tatiller.

Kullanıcı avatarı
en9in
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen en9in » 1 on yıl 5 ay önce (24.10.2013, 18:10)

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

İyi uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
007taner
Ad Soyad: Taner Yıldırım
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen 007taner » 1 on yıl 5 ay önce (24.10.2013, 22:24)

Alın benden bir bomba abanta girişte para vermeyin örencik yaylasına veya mudurnuya gidiyoruz diyin para vermezsiniz.