Yeni Uçuş Alanı Arsuz İskenderun

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
no_identity
Ad Soyad: Mustafa Özgen Paşa
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Yeni Uçuş Alanı Arsuz İskenderun

Mesaj #1 gönderen no_identity » 9 yıl 7 ay önce (31.07.2014, 17:37)

Yıllardır İskenderun Arsuz da yazlığımızın önünde duran ismi olmayan tepeden uçmakti hayalim
nihayet bu bayramda 28/07/2014 tarihinde bu hayalime kavuştum. Uçuş alanı bir kanat için ideal ikinci kanat belki...
Ama zaten orda benden başka kimsenin uçacağınıda sanmam .
Neyse bölge İskenderun Aruza 4 km kala Arınevler Mercan Gökkuşağı gibi sitelerin ortak sahilinde bulunan 25-30 metrelik bir tepe
rüzgar sabah ve akşam saatlerinde azalıyor ama öğle ve öğleden sonraları için çok müsait oluyor bazı günler akşam saat 7 veya 8 e kadar uçuş veriyor.
Kalkış için öyle tepeye tırmanmayada gerek yok sahilden kalkış yapabiliyorsunuz.
Speed kullanımına uygun bir uçuş alanı.P3 ve üstü seviyesi için uygun olduğunu düşünüyorum. Uçuştan sonra denize girmek için harika bir sahili vardır.
Neyse kısacası heyecanımı sizinle paylaşmak istedim.
Bu arada bana yardımcı olan anneme babama ve karıma sevgiler.(Sizler benim herşeyimsiniz).Kafamda bir kaç yer daha var uçmayı istediğim inşallah onlarıda gerçekleştiririm. Uçuş alanı koordinatlarını ekte bulabilirsiniz .

Uçuş vidyosunu görmek isterseniz http://www.youtube.com/watch?v=02SYFKI7 ... e=youtu.be

Not: Bu arada burda benden önce uçuş yapan var mı çok merak ediyorum.
Dosya ekleri
Arsuz Arınevler uçuş bölgesi.kmz
(767 Byte) 49 kere indirildi