Bozdağ kalkış pisti tescil problemi yardım

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Bozdağ kalkış pisti tescil problemi yardım

Mesaj #1 gönderen afsin » 9 yıl 7 ay önce (05.08.2014, 09:42)

arkadaşlar yaklaşık 3-4 aydır bozdağ kalkış pistinin yamaçparaşütü parkuru tecili için yürüttüğümüz çalışmalar tıkanma noktasına geldi.
izmir turizm il müd yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde istemiş olduğu 1:1000 harita ödemiş harita kadastroda yok..ankarada da yok..bu haritayı özel çizdirmekte epey maliyetli..biz kendilerine 1:25000 ve 1:100000 haritaları verdik ama uygun görmediler..daha doğrusu ne istediklerinide tam bilmiyorlar hergün yeni bir istek ve talep geliyor..

amacımız tepenin turizm müd tescilini yaptırıp daimi notamının müd. tarafından alınması..tepenin yamaçparüşütü için kullanılması.

tepe girişindeki araziyi kiralayan şahıs tepeye elektrik getirmek için tedaş ile anlaşmış ve tepeye gelecek elektrik kalkış pistinin önünden geçecek.. bunu geçen hafta ödemişte harita çalışması için gittiğimizde tepede gördüğümüz tedaş yetkilisi söylemiş arkadaşımıza..

bu hattın geçmesi tepenin bitmesi anlamına gelir..

bu konuda yardımı olabilecek arkadaşların bizle irtibata geçmelerini rica ederim..

saygılarımla

h.afşin oral 0,535,8278485
selman duysak 0,533,1663622

Kullanıcı avatarı
seccckin
Ad Soyad: Seckin Aparı
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 22 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen seccckin » 9 yıl 7 ay önce (05.08.2014, 10:45)

Bence Truzim müdürlüğü işinizi yapmamak için gereksiz yere sizden saçma sapan belgeler istiyor. Siz direk Sivil havacılık Genel müdürlüğü ile irtibata geçip kendiniz Notam almaya çalışsanıza yada İzmir THK şubesi çok etkin çalışıyor Ufuk abi var orda onla irtibata geçersenizde yardımı olabilir diye düşünüyorum. Birde son olarak Gençlik spor il müdürlüğünün kapısını çalmanızı öneririm sonuç da spor ve federasyona ile bağlantılı olanlarda sporun öününü açmakla görevli belki yardımları olabilir.

Ayrıca Elektrik teli işi de kötü olmuş adam tepeyi neden kiralamış ki elektrik getirip napcakmış ?

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen afsin » 9 yıl 7 ay önce (05.08.2014, 11:26)

seçkin sivil havacılıktan temmuz 2014 notamını aldık zar zor ancak artık yp uçuş pistleri notam işlerini sivil havacılık tepelerin turizm yp pisti tescili ile turizm müd. tarafından alınmasını istiyor..
tepenin arka tarafı 49 yıllığına kiralayıp sanırım kestane ağacı dikti vatandaş ve oradaki konteynır larına elektrik çekecek..zaten bilindiği üzere girişe kapıda yapmıştı..el atmaz isek güzel bir uçuş pistini kaybedecez..

gençlik spor ayağını bir inceleyelim!!

afşin

Kullanıcı avatarı
seccckin
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen seccckin » 9 yıl 7 ay önce (05.08.2014, 15:32)

Yanlış biliyor olabilirim ama notam izni ticari olduğu zaman Truzim müdürlüğü tarafından alınması isteniyor ticari uçuş yapacağın zaman Truzim müdürlüğünden sportif amaçlı truzim faaliyet belgesi alman gerekiyor o belgeyi aldığın zaman tüm sorumluluk truzim müdürlüğüne geçtiği için onlarda otomatik olarak notam almak zorunda kalıyor. (sonuçta havada bir sıkıntı yasarsan sorumlu belgeyi verdiği için truzim müdürlüğünde oluyor) Antalya alanya ve adrasanda işler böyle yürüyordu sanırım ölüdenizde de böyle oluyor fakat ticari işletme yapmıyacaksan direk kendin alabiliyorsun yanlış hatırlamıyorsam biz manisa için spor il müdürlüğüne başvurmuştuk onlar federasyona iletmişti federasyonda notam almıştı sanırım. Hala daha böyle yapıyoruz.

Bu arada bu 49 yıllığına yer kiralayıp bişeyler ekme işini bende araştırmıştım. Sedece ceviz yada badem ağacı yapabiliyorsun fakat belirli şartları var bu şartlardan bir tanesi de hiç bir şekilde orda bina yapamıyorsun konteyner dahi koymak yasak bilgin olsun. (zaten adamda o yuzden konteyner karavan gıbı bısı koymustur şikayet olursa alır gotururum dıye)

Kullanıcı avatarı
selmanduysak
Ad Soyad: Selman Duysak
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen selmanduysak » 9 yıl 7 ay önce (05.08.2014, 16:40)

Merhaba Seçkin,
Notam işi senin bahsettiğin gibi yürüyor.Çok zor bir iş değil aslına bakarsan bizim için ama ama anladığım kadarıyla SHGM bu işlerden sıkıldı ki artık böyle istemeyin tepeyi tescil ettirin ve sürekli olarak bu iş bitsin diye bize ısrar etti.Biz de bu yola girdik açıkçası.
İzmir İl Turizm Müdürlüğü tescil işlemi için yanlış hatırlamıyorsam 12 kuruma yazışma yapmış.Bu yazışma için bizden 1/25000 ve 1/100000 lik haritaları istediler.Yazışmamızı böylece yaptık.Fakat sonradan 1/1000 harita gerekiyor diye döndüler işte burada tıkandık çünki böyle bir harita maalesef yok.
Bu işleki bitirip yolu yordamı iyice öğrendikten sonra Spil tepeleri için de almayı ve ileride oluşabilecek olumsuzlukları önlemeye çalışacağız.Şu sıralar 300 tepesinin uçuşa kapanacağı gün geri sayımı devam ediyor biliyorsun.

Kullanıcı avatarı
seccckin
:
50+ Club Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen seccckin » 9 yıl 7 ay önce (05.08.2014, 21:02)

Umarım en kısa zamanda işinizi halledersiziniz.. 300 tepesini kurtardık gibi bakalım..

Kullanıcı avatarı
hawk34
Ad Soyad: Serdal Aguş
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen hawk34 » 9 yıl 7 ay önce (06.08.2014, 11:30)

Tedasin teknikeri yer altindan geciricegini soyledi afsin huseyin vuralla beraberdik konustuk dedim direk sakin cektirme bak bizim cin sikinti dedim oda tmm toprak altindan gecirticem soz dedi sdhis emekli kaymakamlik ozel kalem muduruymus baglantilari saglam burokrasiyi iyi calistiriyo ama direk tedas elemanlarina bagli teknisyen toprak alti dedi soz ucar yazi bakidir insallah olmaz

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen cincir » 9 yıl 7 ay önce (06.08.2014, 17:25)

selmanduysak yazdı:İzmir İl Turizm Müdürlüğü tescil işlemi için yanlış hatırlamıyorsam 12 kuruma yazışma yapmış.Bu yazışma için bizden 1/25000 ve 1/100000 lik haritaları istediler.Yazışmamızı böylece yaptık.Fakat sonradan 1/1000 harita gerekiyor diye döndüler işte burada tıkandık çünki böyle bir harita maalesef yok.

İl Turizm Müdürlüğü bu haritayı isterken sanırım çevredeki yapı adalarını,yoğunluk ve düzeni görmek ve duruma göre ya da ilerde oluşabilecek durumlara göre bir kullanım süresi hesaplamak için bu kadar küçük ölçekli bir harita talep etmiş.Zaten bu kadar küçük ölçekli haritası hazırlanmış bir bölgede ya yapılaşma vardır ya da yakın zamanda olacaktır.(dolayısıyla bizim işimize de yaramayacaktır)
Bence 1/1000 ölçekli haritayı ilgili birimlerden yazılı olarak talep edin ve böyle bir haritanın olmadığının cevabını yazılı olarak size ya da turizm müdürlüğüne bildirsinler. Turizm müdürlüğü de hesaplarını bu haritanın yokluğuna göre yapsın.(Fethiye Babadağ'da 1/1000 imar planı haritası olduğunu sanmıyorum)
Not:Bana kalsa turizm müdürlüğü işi yokuşa sürüyor,çünkü teknik olarak yamaç paraşütünün hangi şartları gerektirdiğini bilmiyorlar.Yanılıyorsam kusuruma bakmasınlar.
Not2: Ölçekli haritalardan kasıt harita değil belli ölçeklerde hazırlanmış imar planlarıdır. Yukarda yazdıklarımı bu varsayıma göre yazdım.Zaten harita istenseydi Google Earth programından istedikleri ölçeklerde çıktı alabilirlerdi.

Kolay gelsin.Umarım tepe, yp için yok olmaz.
Selamlar.
Güngör

Kullanıcı avatarı
musterdo
Ad Soyad: Mustafa Erdoğan
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen musterdo » 9 yıl 7 ay önce (14.08.2014, 11:12)

ankarada harita genel komutanlığını aradım 1/1000 lik harita için, ellerinde yokmuş sıkıntımızı anlattım tapu kadastrodan 1/5000 lik alın onu büyüttürün diyo ama asıl sorun harita değil sanırım şu an

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Ad Soyad: Arif Bakkaloğlu
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ArifBakkaloğlu » 9 yıl 7 ay önce (14.08.2014, 12:09)

Uğraşırsın didinirsin emek çekersin cebinden para harcarsın biri çıkar hiç emek harcamamıştır sinsi sinsi durur senden görünür seni arkadan vurur.bu işler böyledir.

Kullanıcı avatarı
selmanduysak
Ad Soyad: Selman Duysak
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen selmanduysak » 9 yıl 7 ay önce (14.08.2014, 14:02)

Bilgi desteği için çok teşekkürler Güngör Şen.Mustafa Erdoğan kardeşim de aynı taktiği uygulasın bence.Umarım başarılı olabiliriz.Bu tür işler çok teferruatlı maalesef başarmak güç oluyor.Başaranlar da bunları bizlerle paylaşmıyorlar ki.
Arif Beye saygımız var birçok iş başardı ancak her işi yapacak değil elbette.Bizlere bu konuda destek vereceği yerde hala eski sayfaları karıştırmasına anlam veremiyorum.
Camiadan bir ricam var lütfen Arif Bakkaloğlu ile iletişime geçiniz ve bu tür ket vurma işlemlerinden vazgeçmesini isteyiniz.O ağırbaşlı duruşun içinde neden böyle saldırgan bir tavır var anlamak mümkün değil.

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen ArifBakkaloğlu » 9 yıl 7 ay önce (14.08.2014, 14:09)

Şana ne oluyor kardeş. Sen bak kendi işine. Senin hizmetini engelleyen mi var. Sen koştur bir şeyler yap ben seni taktir edenlerden olurum. Arkandan vuranlardan değil. Sen dikkat et dikkatli tedbirli ol. biz onları o günleri geçtik. Sadece teçrubelerimi paylaştım dikkatli olun diye.

Kullanıcı avatarı
musterdo
Ad Soyad: Mustafa Erdoğan
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen musterdo » 9 yıl 7 ay önce (14.08.2014, 15:28)

ne olduğunu bi anlasam dişimi kıracam bu camiayı anlamak mümkün değil

Kullanıcı avatarı
ArifBakkaloğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen ArifBakkaloğlu » 9 yıl 7 ay önce (14.08.2014, 16:22)

Mustafa kardeş yok bişi. Insanlara iyilik yaparsın yüzüne gülerler yedikleri çanağa pislerler seni sırtından hançerlerler onları hatırlattım arkadaşlara. Selman da neden gocundu bilmem. Halbuki onunla bir işim bir husumetim de yok. Laf ortaya. insanlar baksınlar kötü hallerin tasvip edilmediğini bilsinler hataların her zaman yüzlerini kızartacağını karşılarına çıkacağını bilsinler istedim.
Gösteriş için eziklikten dolayı kendini ispat etme mantığı taşımadıktan sonra her hizmet alkışlanır. Selmanı da tanımam niyetinizde bilemem. Bu camiaya bir hizmeti dokunursa eyvallah sevinirim.
Benimde bir yardımım olacaksa seve seve ona yardımcı olurum.

Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Ad Soyad: Ali Yücer
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 40 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen PaRaDoX » 9 yıl 7 ay önce (14.08.2014, 18:29)

Arif bey, ortayada yazılsa hakaret içeren yazıların yayınlanmasına müsade edemeyiz.

Kullanıcı avatarı
Elif Krktk
Ad Soyad: Elif Kurukütük
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Elif Krktk » 9 yıl 7 ay önce (16.08.2014, 08:49)

Konu Bozdağ meselesinden çıkıp saçma sapan yerlere gitmis. Eğer birileri bu konu hakkında yardımcı olacak veye fikir beyan edecek ise bu başlık altında yazsın. Başka bir mesele varsada illaki buraya yazma ihtiyacı duyuyor ise başka başlık altında yazabilir.