İSTANBUL ve civarı uçuş bölgeleri

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
hikmetim
Ad Soyad: Hikmet Birdemir
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

İSTANBUL ve civarı uçuş bölgeleri

Mesaj #1 gönderen hikmetim » 9 yıl 2 ay önce (12.01.2015, 13:05)

Merhaba arkadaşlar biz istanbul pilotları olarak uçuş yapmış oldugumuz bölgeler genelde deniz kenarları oldugu için ve yelken yapdıgımız için rüzgar olmassa olmaz bizler için. zaman zaman rüzgar şiddeti 40 km gibi esdiginde EN C VE BUNA YAKIN KANATLARLA uçuş yapma imkanımız oluyor rüzgarın 35 ile 40 km lik bir rüzgarda ormanlı gibi yerde tepede 40 km esen bir rüzgar sahilde ise 20 25 km bir rüzgar oluyor ve sahilden kalkış yaparak BANTIN ÖNÜNDE VE GERİYE DÜŞMEMEK ŞARTIYLA ön tarafda yelken yapma imkanımız olmakda. zaman zaman arkadaşlar böyle sert havalarda pilot seviyesi az olan arkadaşların uçuş yapması dogrumu diye söglüyorlar belki bana direk söylemiyorlar ama isder isdemes bizlerle beraber arkadaşlarda uçuş yapdıgı için dogal olarak bizler ön plandayız haklı olarak . 20 KM LİK rüzgardan 25 KM rüzgar her zaman iyidir . 25 km lik bir rüzgar fazla pilotaj gerekmez . ama 20 km bir rüzgarda daha çok pilotaj gerekir ve pilotu daha zorlar tepede tutunmak için . UÇUŞ YAPMIŞ OLDUGUMUZ BÖLGELER İSE EGER BÖLGE YENİ BİR BÖLGE İSE ZATEN BÖLGE İLE PİLOTAJ SEVİYESİNİ İLE İLGİLİ SÖGLÜYORUZ . örnek olarak istanbul ORMANLI da başlangıç egitimi almış yüksek irtifa uçuşu yapmış bir pilot telsiz kontrolünde ormanlıda uygun hava oldugunda uçabilir .istanbul KARABURN ise P.4.P5 seviyesindeki pilotlara uygun bir bölge .istanbul SİLİVRİ ise P 4. P 5 seviyesindeki pilotlara uygun bir bölge . uçulan bölgeler kalkış ve iniş alanına göre degenlen dirmek gerekirse. her kese kazasız uçuşlar arkadaşlar tşk yahooooo :)