akçay altınoluk ören ayvalık civarına gelen arkadaşlara...

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
Ad Soyad: Sener Arslan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

akçay altınoluk ören ayvalık civarına gelen arkadaşlara...

Mesaj #1 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 6 yıl önce (07.06.2007, 20:07)

akçayda daha önce uçmak için yer arayan bir kaç arkadaş olmuş ve konuyu forumda dile getirmişlerdi. görüşmelerimizde konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor diye bilgi aldım ancak herkesin işi gücü var ve bu konuyla ilgili çalışmalar yavaş ilerliyor.

akçay bölgesinde bir yamaç gördüm. kesinlikle kalkış için uygun tepenin ön tarafında geniş termik bölgeleri var ki kuş sürüleri yaklaşık 50 - 100 m çapında dönüş yapıyorlar. bu bölgeye gelecek olan bölgede şu an bulunan arkadaşların tepeyi değerlendirmek maksadı ile görmesini istiyorum. bölgeye gelen arkadaşlar irtibat kurarlarsa sevinirim.

şener arslan
liman cafe restaorant akçay edremit
0544 648 45 57

Kullanıcı avatarı
ASSOS
Ad Soyad: Cahit Çeker
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ASSOS » 1 on yıl 6 yıl önce (14.06.2007, 18:15)

Selamlar Şener bey,
Bizler Çanakkale Yamaç Paraşütü Grubu da uzun zamandır o taraflarda yer düşünüyorduk. Mesafemiz İda'ya oldukça yakın ve hafta sonları sık geliyoruz o taraflara. Gözlerimiz de sürekli tepelerde oluyor. Geldiğimizde sizinle tanışmak isteriz ve uygun olunursa uçulabilecek yerleri keşfetmek elbette.
Görüşmek Ümidi İle

Cahit ÇEKER

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 6 yıl önce (17.06.2007, 22:05)

selam cahit. mutlaka bekliyorum uğrarsanız sevinirim pilot profilden gerekli olan bilgilere ulaşabilirsin. ya tepe bulup uçucam yada yakın çevrelerdeki arkadaşlara ufak tefek ilişicem. bu hafta manisadaydım ve grup olarak uçuşlarımızı yaptık doyamadım bile. akçayda koca yaz dağları seyrederek yada yer çalışması yaparak geçmez. kızılkeçili köyü üstünde bir çıplak bölüm var keşfini bu hafta yapıcam tepe yakınlarında termikler var ama tepeden yada bölgenin yakınlarında uygun bir iniş alanı göremedim. siz geldiğinizde mutlaka haber verin ve gerekli keşfi yapalım. bu konuda site içinden bi çok arkadaşla görüştük ama pratikte bi şey çıkmadı henüz.

şener arslan

liman cafe rest
çamlıyol cd edremit akçay
05446484557

Kullanıcı avatarı
ben_oguz
Ad Soyad: Oğuzhan Erdemir
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ben_oguz » 1 on yıl 6 yıl önce (18.06.2007, 17:35)

selam şener bey
ben de yaz aylarında 1 haftalığına edremite tatile geliyorum. Her gelişimde Kazdağları gözüme çarpıyor ama fırsat olmadı çıkmaya bir sefer hasanboğuldu şelalesine çıkmıştık. öyle kalkış yapılacak biryer gözüme çarpmadı. inşallah güzel bir yer bulursunuz da geldiğimizde hep beraber gökyüzünü şenlendiririz. veya beraber bir araştırma gezisinede çıkabiliriz.

Oğuzhan Erdemir
GÜRHAVK BURSA
0532 272 51 25

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 6 yıl önce (20.06.2007, 00:08)

teşekkür ederim oğuz. mutlaka beklerim gözüme çarpan bir yer var ve kesinlikle kalkış yaparım en azından kendi adıma konuşayım fakat henüz tepeye çıkıp iniş alanı özel mülkiyet mi bu tür konularda araştırma yapamadım. zaten sonuçlandırsam şu tepeyi siteden müjde diye başlık atıcam.

Kullanıcı avatarı
SENERARSLAN
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen SENERARSLAN » 1 on yıl 6 yıl önce (22.06.2007, 01:18)

tekrar selam arkadaşlar. bu gün akçayda bahsettiğim tepenin detaylı keşfini yaptım. kızılkeçili köyünün yukarı tarafında radyo verici istasyonunun bulunduğu bir mini tepeden bahsetmişim sizlere. yeşil her zaman iyidir ama tepenin önünde çok değil 10 tane ağaç olmasa kalkış için ideal olabilir. sonuç itibariyle bahsettiğim tepelerden kalkış yapmak riskli olur riski göze alıp kalkılsa dahi yaklaşık 400 m lik bir tepeden havalanıp düz uçuşla en yakın termik bölgesine 1.5 km uçmak gerekli. bu riskide göze aldık ama 1.5 km lik mesafe içinde bir karış bile inişe elverişli yer yok işte bu riski göze almak biraz zor.

yine bu tarafa gelen arkadaşlar olursa onlarla çıkıp benim gözlemlerimi değerlendirmelerini isterim. ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

bu arada bu bölgeye gelen arkadaşlar sadece uçma konusunda değil her konuda uğraya bilir. uçamıyacağız ama bir çay içimlik sohbet bile yeter yeri gelince... esen kalın

Kullanıcı avatarı
Bülent Aydın
Ad Soyad: Bülent Aydın
:
Moderatör 50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen Bülent Aydın » 1 on yıl 1 yıl önce (30.08.2012, 12:38)

Aşağıdaki linkte o bölgede Yurdaer'in yaptığı uçuş var.
Ama hangi seviyede ki pilotlara uygundur bilmiyorum.
Fikir vermesi açısından inceleyebilirsiniz.

http://www.ypforum.com/leonardo/flight/2406