Kocaeli / Kartepe 'den güzel haberler

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
Horozoğlu
Ad Soyad: Burak Horozoğlu
Aldığı Beğeni: 27 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #1 gönderen Horozoğlu » 7 yıl 3 ay önce (22.12.2016, 16:32)

Herkese merhaba,
Kocaeli YP grubu olarak Kartepe Belediyesinden randevu istemiştik, en sonunda başkanla görüşme fırsatı bulduk ve grup üyelerimizle ziyarete gittik.
Kartepe belediye başkanı sayın Hüseyin Üzülmez'e kendimizi, yapmaya çalıştıklarımızı ve yaptıklarımızı anlatan bir sunum yaptık. 2008 - 2009 yıllarında sayın Doğan abimizin Kartepe take off 'un açılması ile ilgili ciddi çalışmaları olmuş. Öncelikle kendisine teşekkür ediyoruz.

Başkanla yaptığımız görüşmede belediyenin de bu konuda çok şey yapmak istediklerini ama net bir muhattap bulamamaktan ve bir şeyler yapsalar dahi kullanılmamasından dem vurdular. Biz de Kocaeli pilotları olarak artık bu işe sahip çıkacağımızı belirttik. Kendileri bizim beklentimizin çok çok üstünde olumlu bir yaklaşım sergiledi ve bizi direk olarak görevli kişilere yönlendirdi ve ilk adımlar atıldı. 2017 yılı için yapılması konusunda anlaştığımız konuları aşağıdaki başlıkta yazıyorum. Kocaeli Grubu olarak bizler sporumuz adına daha çoook şey yapmak istiyoruz. Umarız başarırız.

2017 yılında yapılması için Kartepe belediyesi ile anlaşılan başlıklar
1) Kartepe 'de hali hazırda bulunan 1200 take-off 'u ile ana yol arasında kalan toprak yol asfaltlanacak (Yaklaşık 250-300 mt)
2) Take Off arkasına otopark yapılacak
3) Take Off 'a Wc ve Sosyal alan yapılacak
4) Take Off 'a rüzgar hızı ve yönünü sms'le bildiren sistem kurulacak
5) 2017 yılında Suadiye 'den ( Kartepe dağının eteği) Zirveye teleferik yapılacak ( :) Bu bizden bağımsız) tepeden take off'a ulaşım sağlanacak
6) İniş alanı için belediye kendi arazisinden seçtiğimiz bir yeri bize tahsis edecek
7) İniş alanımıza prefabrik konut konacak ve sporculara tahsis edilecek. Wc, Soyunma kabini, malzeme dolabı vs. olacak
8 ) Kartepe Belediyesi Spor Klübünde Yamaç Paraşütü branşı açılacak. Bizler bu branşa sporcu olarak katılacağız.
9) Belediye tarafından grubumuza malzeme alımı yapılacak.
10) Grup pilotlarımıza katılabilecekleri tüm YP eğitimleri aldırılacak.
11) Kocaeli halkına YP eğitimleri ücretsiz verdirilecek.
12) Belediye spor klubü olarak ususal ve uluslararası yarışmalara katılacağız.
13) Yaz döneminde hafta sonları iniş ve take off arasında ücretsiz ring servisi konacak
14) 200 - 300 mt irtifalar arasında bizim belirleyeceğimiz bir tepeye daha, take off yapılarak hizmete açılacak
15) 2017 yaz döneminde 3 günlük bir YP etkinliği düzenlenecek. kahvaltı, Take off'a ulaşım, konaklamanın bir kısmı ve çadır alanı belediye tarafından karşılanacak.

şimdilik yapabildiklerimiz bunlar. Biz bunları gerçekleştirmek üzere elimizden geleni yapacağız. Sizlerde destek olursanız seviniriz.

Kocaeli YP Grubu;
Burak Horozoğlu
Beytullah İnal
Burak Uzun
Burak Aytürk
İrfan Karaman
Habib Saygılı
Mustafa Akdilek
Barış Saylan

Son beğenen kakalamtahu

Kullanıcı avatarı
UcakSoforu
Ad Soyad: Önder Onur Altınbay
Aldığı Beğeni: 4 / 0
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Re: Kocaeli / Kartepe 'den güzel haberler

Mesaj #2 gönderen UcakSoforu » 7 yıl 3 ay önce (23.12.2016, 01:16)

Bu güzel haberleri duymak benı gercekten cok mutlu ettı. Her ne kadar suan izmirde olsam da memleketimde yp adına bu kadar guzel gelısmelerın olması ne kadar güzel. Emegi gecen herkesın eline koluna sağlık. Umarım vaadedilen seyler olur da memlekete geldıkce ucma fırsatı yakalarım :) Kazasız belasız keyifli uçuşlar diliyorum herkese

Son beğenen beyto10

Kullanıcı avatarı
alp78
Ad Soyad: Taner Alp
Aldığı Beğeni: 34 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen alp78 » 7 yıl 2 ay önce (27.12.2016, 13:30)

çalışmalaraınız ve emekleriniz için teşekkürler...
en önemli madde take offun uzatılması olmalı.

Son beğenen ahmet tahir

Kullanıcı avatarı
ozgur.k
Ad Soyad: Özgür Korkut
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ozgur.k » 7 yıl 2 ay önce (28.12.2016, 10:53)

Tebrikler.

Ben en çok iniş alanı tahsisi konusuna önem veriyorum. İzmir civarından örnekler vermem gerekirse Manisa'da eğitim uçuşları için çok uygun bir yer olan Kırtık, iniş alanı dolduğu için bitti sayılır. Bu durum mesafe dışı uçuşlarda aynı iniş alanının kullanıldığı Spil uçuşlarını da baltalamış durumda. Daha öncesinde THK'nın bile eğitim için kullandığı Güzelbahçe aynı şekilde bitmiş. Keza Tire'de kullanılan boş sanayi bölgesi arazisi de yavaş yavaş doluyor. İniş alanı için yapılan tahsisatın resmiyetine/kalıcılığına önem vermenizi tavsiye ederim.

Son beğenen beyto10

Kullanıcı avatarı
Horozoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Horozoğlu » 7 yıl 2 ay önce (07.01.2017, 15:21)

06.01.2017 Kartepe Belediyesi ile yaptığımız ikinci toplantının sonuç özeti;
Kocaeli YP ekibinden Ben, Burak Uzun, Beytullah İnal ve Ertuğrul Temiz 'in katılımlarıyla bugün Kartepe Belediyesi Kültür Müdürlüğü'ne gittik. Dosyamızı sunduk. Mutabık kaldığımız konuları başlıklar halinde ekliyorum.

* Take Off arkaya doğru çelik konstrüksiyon bir platform yapılarak 30 mt kadar uzatılacak.
* Yol ve otopark yapılacak
* Bize, birisi arslanbey (Daha önceki uçuşta indiğimiz Stadyum büyüklüğünde bir alan) diğeri nusretiye 'de (tam olarak take off'un hizasında) 2 tane iniş alanı belediye tarafından tahsis edilecek.
* İniş alanında danışma ofisi ve pilotların gerektiğinde dinlenip, konaklayabilecekleri yatakhanesi olan bir sporcu evi inşaa edilecek.
* Bugün ön araştırmasını yaptığımız 1 adet alçak tepe (410m) 'de take off açılmak üzere arazi mülkiyetinin kimde olduğu belediye tarafından araştırılacak.
* Ocak ayında P2 Şubat ayında P3 olmak üzere toplam 20 kişilik bir eğitim programı için ön onay alındı. (Başkan onay verdiğinde başlanacak)
* Bu hafta başı belediye spor adına yamaç paraşütü branşı açmak için resmi işlemler başlatılacak.
* Nisan ayından itibaren P3 belgeli sporcularımız. Belediye spor adına yarışmalara ve etkinliklere katılmaya başlayacak.
* Spor klübüne En A-B ve Tandem kanatlar alınacak.
* Kanatların içine "Şimdi Kartepe Zamanı" logoları yapılacak.
* İzmit üzerinde paramotor uçuşu yapılacak.
* Kulübümüzden en az 5 kişi T2 belgelerine kadar eğitim alacak
* Kulübümüzden en az 2 kişi 1.Kademe eğitmen seviyesine kadar eğitim alacak
* Belediyeye ait bungalov evleri hafta sonu başka şehirlerden uçmaya gelen pilotların kullanımına sunulacak.
* Haziran ya da Temmuz ayında Kartepe Yamaç Paraşütü Festivali düzenlenecek.

Şimdilik elimizden gelen bu kadar :D

Resim

Resim

Resim

Resim

Son beğenen kakalamtahu

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen kakalamtahu » 7 yıl 2 ay önce (17.01.2017, 19:50)

İyi haber. Otel ile de ticari manada bir bağlantı kurulursa daha hareketli bir ortam olur.

Kullanıcı avatarı
beyto10
Ad Soyad: Beytullah İnal
Aldığı Beğeni: 3 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen beyto10 » 7 yıl 2 ay önce (18.01.2017, 11:59)

kakalamtahu yazdı:İyi haber. Otel ile de ticari manada bir bağlantı kurulursa daha hareketli bir ortam olur.

Sayin kakalamtahu
Kocaeli yamaç paraşütü grubu olarak şu an için yeni bir oluşum ve kuruluş aşamasindayiz. Bundan sonraki yamaç paraşütü faaliyetlerimizi kartepe belediyesi bünyesinde açılacak olan yamaç paraşütü spor klübü adi altinda devam edeceğiz. Öncelikli amacimiz kocaeli bölgesinde yamaç paraşütü sporunu geliştirmek, bölge insanini bu spora alıştirmak yeni sporcular kazandirmak turizmi gelistirmektir. Belediyenin bize vermiş olduğu tüm imkanlari kullanarak dısaridan gelen yamaç paraşütü pilotlarini bu imkanlardam yararlanmasini saglamaktir. Ticari hiç bir oluşuma olumlu bakmiyoruz. Belediyenin imkanlari yetersiz kalmasi durumunda karar makami kartepe belediyesi olacaktir. Tavsiyeniz için teşekkür ederiz.

Son beğenen kakalamtahu

Kullanıcı avatarı
SERVET
Ad Soyad: Servet Yalçınkaya
:
250+ Club
Aldığı Beğeni: 68 / 3
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen SERVET » 7 yıl 2 ay önce (18.01.2017, 13:55)

Tebrikler ve teşekkürler.

Proje çok güzel. Umarım muvaffak olursunuz.

Daha önce uçtuğum bir take off. En büyük problem sıfır rüzgarda emniyetli bir kalkış için yeterli eğime ve uzunluğa sahip olmamasıydı. Bu konuda yapacağınız çalışma bence en önemlisi olacaktır.

Son beğenen kakalamtahu

Kullanıcı avatarı
önder41
Ad Soyad: Önder Kızmaz
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen önder41 » 7 yıl 1 ay önce (28.01.2017, 15:13)

selamlar..Bu oluşumdan bana sevgili Doğan Özesener ağabeyim /dostum bahsedince hemen FC'deki grubunuza katıldım. Faaliyetlerinizi incelediğimde, yaklaşık 2 yıldır ara verdiğim bu spora yeniden başlama heyecanı ve coşkusunu hissetmeye başladım. Hemen burnumun dibindeki bu güzel ve heyecan verici Kartepe take-off , ne yazık ki seviyemin henüz bu bölge için yeterli olmayışının yanısıra, kalkış ve iniş alanı sıkıntılarından ötürü şansımı zorladığım bir yer olmamıştı. YP'ne 2008 de İkarus ile başlamış, P3 eğitim çalışmalarımı ise iş ve evsel sorunlarımdan ötürü aksatmaya ve nihayet dondurmaya vardırdıysam da, Serdivan take-off, reflekslerimi unutmamak ve ara sıra da olsa uçabilmek adına arkadaşlarımla buluştuğum ve kısa uçuşlar yaptığım bir yer olmuştu.
KARTEPE Take-Off için özellikle Doğan Özesener büyük emek harcamıştı. Lakin ülkemiz pilotları mevcut yetersizliklerini dikkate alarak buraya rağbet etmiyorlardı.Anlaşılıyor ki, bugün sizler de hırslanıp özenle burayı potansiyel uçuş bölgesi yapmayı hedeflediniz. İnşallah bu olur ve hep birlikte bunu yaşarız. Ben önce Adapazar'lı, sonra İzmit'li olarak faaliyetlerinizi takip edeceğim..Belki de YP'nü bıraktığım yerden sizlerle birlikte devam edebilirim diye düşünüyorum.İlgilenenlere teşekkür ederim,kolay gelsin..

Kullanıcı avatarı
Horozoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Horozoğlu » 7 yıl 1 ay önce (28.01.2017, 17:28)

selamlar, evet Doğan abi'nin başlattığı güzel işleri devam ettirmeye çalışıyoruz. Etkinliklerimize bekleriz.

Son beğenen beyto10

Kullanıcı avatarı
kakalamtahu
Ad Soyad: Hasan Tahsin Çervatoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen kakalamtahu » 7 yıl 1 ay önce (29.01.2017, 20:08)

Doğan abi burayaaa. Oley.

Kullanıcı avatarı
Horozoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen Horozoğlu » 7 yıl 1 ay önce (03.02.2017, 12:52)

Projemizin ilk ayağına ulaştık. 4 Şubat 2017 'de bedeli belediye spor kulübümüz tarafından ödenen 10 kişilip p2 eğitimiz başlıyor. 18 Şubat'ta da yine 10 kişilk p3 eğitimimiz yapılacak.

Gelişmeleri facebook grubumuzdan takip uçuş etkinliklerimize katılabilirsiniz.
https://www.facebook.com/groups/960564377392080/

Not: Eğitimlere sadecce Kartepe belediyesi yamaç paraşütü spor kulübü sporcuları katılabiliyor.

Son beğenen beyto10

Kullanıcı avatarı
Horozoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Horozoğlu » 7 yıl 1 ay önce (06.02.2017, 12:24)

Ve 10 kişilik ilk P2 gubumuzun teorik eğitimleri tamamlandı. Önümüzdeki hafta sonu havanın durumuna göre yer çalışmaları ve alçak tepe uçuşları yapılacak.

Resim

Resim

Resim

Son beğenen beyto10

Kullanıcı avatarı
erdal4109
Ad Soyad: Erdal Evcil
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen erdal4109 » 7 yıl 3 hafta önce (28.02.2017, 22:38)

Arkadaşlar ilgilenenler olabilir müracaatlar devam etmekte

Yamaçparaşüt Sporcularının Dikkatine
YAMAÇPARAŞÜT KURULLARININ OLUŞTURULMASI

Yamaçparaşüt Sporu ülkemizde her geçen gün hızlı bir ivme kat ederek yurt geneline yayılmaktadır. Ülke genelinde binlerce kişi bu sporu yaparken bir taraftan da Uluslararası düzeyde sporun temsili ve geliştirilmesi amacıyla birtakım ihtiyaçlar ortaya çıkmaktadır. Yamaçparaşüt yarışmalarında ve kurslarda yaşanan aksaklıkların önüne geçilmesi, eğitimlerde standartların, kalitenin ve çağın gereksinimlerine uygun hareket tarzlarının belirlenmesi uçuş emniyeti ve can güvenliği açısından önem arz etmektedir.

Bu bağlamda Yamaçparaşüt Sporunda; standartlarının sağlanması, ihtiyaçlarının ortaya koyulması, Dünya kalite standartlarına eriştirilebilmesi amacıyla ortak akıl yaratılmasının uygun olacağı değerlendirilmektedir.

Bu maksatla Teknik, Eğitim, Merkez Hakem ve Danışma Kurulları oluşturacaktır. Bahsi geçen kurullarda görev olmak isteyen sporcuların 20 Mart 2017 tarihine kadar [email protected] mail adresine yamaçparaşüt sporuyla ilgilerini de anlatan kısa özgeçmişlerin göndermeleri gerekmektedir. Kurullar 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren çalışmaya başlayacaktır.

http://www.thk.org.tr/egitim/component/ ... _dikkatine

Kullanıcı avatarı
UcakSoforu
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen UcakSoforu » 7 yıl 3 hafta önce (05.03.2017, 21:17)

Emeği geçen herkesın eline koluna sağlık. Memleketime boyle bir imkan kazandırdıgınız ıcın ayrıca tesekkur ederım. İzmir ve çevresinde aktif olarak ucuyorum. Artık memlekete gittiğimde takımımı yanıma almadan gitmiycem :) Tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Serefcanugur
Ad Soyad: Şerefcan uğur
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Serefcanugur » 6 yıl 9 ay önce (04.06.2017, 11:26)

Merhabalar
Kartepede ki uçuş bölgesi tam olarak nerede kalıyor ve hakim rüzgarlarını öğrenme şansım var mı birde ne sıklıkla uçuş yapılabiliyor ?

:pls:

Kullanıcı avatarı
Horozoğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen Horozoğlu » 6 yıl 9 ay önce (08.06.2017, 14:02)

Kartepe dağında take - off yukarda resimleri var. uygun rüzgar K - KB - KD. hava güzel olduğu her gün uçuyoruz.

Kullanıcı avatarı
UcakSoforu
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen UcakSoforu » 6 yıl 9 ay önce (16.06.2017, 22:12)

Birkac hafta sonra kartepeye gelicem ins zaten memleket kocaeli. Memleketimde ucmak daha bi keyifli olacak :) Ins hep birlikte take offda bulusuruz :)
Merak ettigim sey havalar isiniyor ama termik acisindan nasil acaba kartepe take off ?

Kullanıcı avatarı
ert
Ad Soyad: Ertan Özcan
:
150+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen ert » 6 yıl 9 ay önce (19.06.2017, 12:02)

Merhabalar. Ben 2-3 hafta önce uçtum. Dağ üzerinde bol bol termik vardı biraz takıldım. Ama ovaya açılınca bir şey bulamadım :)

Kullanıcı avatarı
UcakSoforu
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen UcakSoforu » 6 yıl 9 ay önce (22.06.2017, 19:34)

Merhaba bayram icin memlekete izmite geliyorum izmirden. Kartepede ucmak cok istiyorum. Cumartesi den sali gunune kadar uygun bir havada ucmak istiyorum. Arac kardesimin aracla cikariz. Bir kisi yanimiza alabiliriz takimla. Telefonum 0534 691 50 39