Kocaeli'deki uçuş yerleri ve yeni yapılan kalkış pistleri

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
tevfiksezer
Ad Soyad: Tevfik Sezer
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #41 gönderen tevfiksezer » 1 on yıl 5 yıl önce (28.05.2008, 19:38)

arkadaşlar,

Yuvacık belediyesi ile derin görüşmelerimiz devam ediyor. Öncelikle buraya yakın arkadaşları bölgede ilk uçuşları yapmak üzere davet ediyoruz. Bu uçuşlar neticesinde iniş ve kalkış yerleri ile ilgili düzenlemeleri yapacaklarını belirtiler. Yuvacık bölgesi yuvacık gölü yaylaları alabalık tesisleri ve bungalow konaklama imkanlarıyla şu anda en hesaplı ve en gözde günübirlik gezi destinasyonu. Özellikle hafta sonu İstanbuldan Aytepe menekşe yaylası ve göle gelenlerin çoğu istanbuldan. Kuzey ve Kuzey batı yönlü uçuşlarda mevcut kalkış ve inişte proble yok. İniş yerleri bölge insanına ait olduğu için bu kişilerden belediye özel olarak müsaade alacak. Bu sebeple öncelikle bir veya iki gece kütük evlerde dere kenarında konaklamalı misafir edeceğimiz 4 tecrübeli pilot arkadaşımızı bekliyoruz. Özellikle daha önce bu bölgede uçan arkadaşlarımız bize hemen ok verirlerse çok mutlu olacağız. Ne kadar kalabalık uçarsak o kadar iyi. Birkaç gece dememizdeki maksat burası için hava durumu müsait olmazsa diğer noktaları dolaşma imkanımız da olur. (Suadiye, Bahçecik ayazma, Gündoğdu, Çenedağ, Ulaşlı, Kandıra vb)

Suadiyedeki şenlik alanı yanındaki 1100metrelik tepe ve yuvacıktan fotolar ektedir.

İyi inişler

Tevfik
Dosya ekleri
suadiye9.JPG
suadiye8.JPG
suadiye7.JPG
suadiye6.JPG
suadiye5.JPG
suadiye4.JPG
suadiye3.JPG
suadiye2.JPG
suadiye1.JPG
yuvacık3.JPG
yuvacık2.JPG
yuvacık01.JPG
yuvacıkharita3.jpg
yuvacıkharita2.jpg
yuvacık harita.jpg

Kullanıcı avatarı
tevfiksezer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #42 gönderen tevfiksezer » 1 on yıl 5 yıl önce (02.06.2008, 12:53)

Selamlar,

yuvacık sırtlarından ilk uçuşlar nihayet başladı. Fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi yamaç paraşütü kalkış alanı uçak pisti gibi oldukça uzun. Gerek kuzey-kuzey batı gerekse kuzey doğu yönlerine doğru kalkış yapılıyor. İlk test uçuşunu Gökhan Çağlayan yaparak buranın sezonunu açtı. Gökhan havadayken avni arkadaşımız havalandı.Gökhan ikinci uçuşunda da + 700 yaparak buranın iyi termik çıkaracak bir bölge olduğunu da göstermiş oldu. İkinci uçuşları da Gökhanla birlikte yine avni ve Hakan Akçalar yaptılar. Salih Tural arkadaşımız kalkış anında ayağının fazlaca burkulması şikayetiyle tedavi için acıbademe götürüldü ve kırık tespiti yapıldı. Kendisine geçmiş olsun diyoruz.
Haziranın ilk haftası çalılar ve otlar temizlenerek bastığımız yeri görme şansına sahip olacağız. Ayrıca grayderle buraya çıkan yol genişletilecek ve düzeltilecek. Şu sıralarda Yuvacık Belediyesi Yetkililerinden Zeki Karataş, muhtemel iniş noktaları olan tarla ve bahçe sahipleriyle görüşmekte ve bundan sonra tarlanıza yamaç paraşütçüleri inerse bir bardak ayranınız olsun bilgilendirmesi yapmakta. Zaten gölü alabalık tesisleri yaylaları, ahşap konaklama tesisleriyle çok güzel olan bu bölgeye yamaç paraşütü aktivitesi tam yerinde bir faaliyet oldu.

Önümüzdeki 15 gün içerisinde konaklama, yiyecek ve ulaşımın yetkililer tarafından sağlanacağı ufak bir yuvacık yamaç paraşütü şenliği de planlıyoruz. Özellikle İstanbul, Bursa, Balıkesir, Yalova gibi yakın illerin mutlaka burada olmasını arzu ediyoruz.

view_video.php ... b8ce1c967e

İyi inişler
Tevfik SEZER
[/url]
Dosya ekleri
y8.JPG
y7.JPG
y6.JPG
y5.JPG
y4.JPG
y3.JPG
y2.JPG
y1.JPG

Kullanıcı avatarı
tevfiksezer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #43 gönderen tevfiksezer » 1 on yıl 5 yıl önce (02.06.2008, 22:10)

yanlış göndermişim değiştirdim

Kocaeliden yuvacıkdan yeni görüntüler,

yakında herkesi buraya davet edeceğiz haziran ayının sonuna doğru hem suadiyede (kartepe kayak merkezi altı) hemde yuvacıkda uçmak üzere.

tevfik

view_video.php ... ategory=mr

Kullanıcı avatarı
tevfiksezer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #44 gönderen tevfiksezer » 1 on yıl 5 yıl önce (13.06.2008, 17:48)

Arkadaşlar,

Yuvacık 450 metre kalkış alanımız hemen hemen hazır. Yol düzeltilmiş durumda. Fotoğrafları ekte. Yakında açılış şenliği ile ilgili duyuruları bekleyin.
Bu arada 1 km doğusunda daha yüksek ve yine önü açık doğantepenin zirvesine yol çalışmaları başladı. 611 metre zirveye seyir tepesi yapılacak. Eşzamanlı olarak kalkış alanlarını da yaptıracağız. Gökhan, hakan ve levent bölgeyi biliyor. Buradan da bazı fotoğraflar ekte.

İyi inişler

Tevfik - Doğan
Dosya ekleri
dogantepekalkisyeni4.JPG
dogantepekalkisyeni3.JPG
dogantepekalkisyeni2.JPG
dogantepekalkisyeni1.JPG
yuvacıktemizkalkis6.JPG
yuvacıktemizkalkis5.JPG
yuvacıktemizkalkis4.JPG
yuvaciktemizkalkis3.JPG
yuvaciktemizkalkis2.JPG
YUVACIKTEMİZKALKIŞALANI.JPG

Kullanıcı avatarı
cuneytkeskin
Ad Soyad: Cüneyt Keskin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #45 gönderen cuneytkeskin » 1 on yıl 5 yıl önce (11.07.2008, 20:39)

Merhaba,
11 Temmuz 08 itibariyle başlangıç pilot olarak eğitimlerimiz bitti.Kocaeli' nde ikametgah ettiğimden dolayı burada uçmak güzel olacak sanırım, fakat bu uçuşları nerede ve nasıl yapabileceğimi bilmiyorum. İzmit yahut Gebze 'de uçabileceğim nereler var bu konuda yardımcı olursanız minnettar kalırım ya da uçan arkadaşlar benimle iletişime geçerler ise çok daha sevindirici olur.
Teşekkür ederim, iyi uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
tevfiksezer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #46 gönderen tevfiksezer » 1 on yıl 5 yıl önce (14.07.2008, 00:54)

Sayın Cüneyt keskin,

Doğan bey ve ben bazen Adapazından arkadaşlarla, bazen yalovadaki arkadaşlarla veya yanlız başımıza rüzgar durumuna göre en güvenilir uçuşları yapabileceğimiz yerlerde uçuşlarımızı yapıyoruz. Doğan bey'de başlangıç seviyesinde olduğu için kalkış ve inişi açık düz uçuş yapılabilecek yerleri tercih ediyoruz. Bizimle kontak kurun. Genelde salı günleri benim izinli olduğum gün uçuşlara gidiyoruz. Geçen ada-yalova-kocaeli adeta eğitim şenliği yaptık Altınovayı geçtikten sonra kılıç köyünün ilerisinde. Videosu aşağıda

http://www.vimeo.com/1308464

Bu salı gene biryerlerde olacağız. Bizimle gelebilirsiniz.

İyi inişler
Tevfik Sezer (0539 2716643)

kubibjk
Ad Soyad: Kubilay Ertürk
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #47 gönderen kubibjk » 1 on yıl 5 yıl önce (15.07.2008, 01:26)

Tevfik ve Doğan abi.Gelişmeleri takipteyiz.Bizde buradan manevi olarak destekliyoruz.Çalışmanızda başarılar.Selamlar.Kubilay ve Güngör

Kullanıcı avatarı
Jeroxi
Ad Soyad: Güven Köksal
Pilot Menüsü: 

Mesaj #48 gönderen Jeroxi » 1 on yıl 5 yıl önce (17.07.2008, 22:59)

Tevfik ve Doğan beyler çalışmalarınızı zevkle takıp ediyorum. Resimlere, videolara ve yer ayarlama çalışmalarınızı izledikçe kendimden geçiyorum. İzmit'te de çok güzel şeyler olacak gibi görünüyor.
Bende Kocaeli'deyim. Merkezde oturuyorum. Paraşüt başlangıç eğitimi aldım Thk'dan. Şu ara yamaç paraşütü başlangıç eğitimi veren yer arıyorum. Eğer eğitimi alabilirsen büyük ihtimalle paraşütte alıp size katılacağım inşallah.
Şuanda bile uçarken sizin yanınızda olmak istiyorum ama siz hafta içi uçuyormuşsunuz ben hafta içi çalışıyorum. Cumartesi ve Pazar musaitim...
Emekleriniz için çok teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
manınsky
Ad Soyad: Tunahan Demirci
:
200+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #49 gönderen manınsky » 1 on yıl 5 yıl önce (02.12.2008, 02:42)

merhabalar

bayram tatili dolayısıyla 4-11 aralık tarihleri arasında kocaeli deyim. gölcükte oturuyorum. ısparta süleyman demirel üniversitesi havacılık kulübünden malzememle gelmeyi düşünüyorum. acaba kocaeli yada adapazarında bi uçuş etkinliği düşünülüyor mu? bende sizinle hem tanışmış hemde aynı take off u paylaşmış olurum.

bilgi verirseniz sevinirim.

SDÜ HAVACILIK KULÜBÜ
Tunahan Demirci

Kullanıcı avatarı
tevfiksezer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #50 gönderen tevfiksezer » 1 on yıl 5 yıl önce (11.02.2009, 12:03)

Koceli- Sakarya bölgeleriyle ilgilenen tüm arkadaşlara selamlar,

Sakarya'da üniversitenin yakınlarındaki kırantepe uçuş alanı ve serdivan bölgesinin (her türlü pilot seviyesi için) şu anda uçuşa en uygun alan olması sebebiyle bu bölgedeki yapılanmaya ağırlık verilmiştir. Hatta iniş alanında yine bölge pilotlarından ebru arkadaşımızın ev ve tarlası bulunduğundan burada konaklama yapılabilecek ahşap bungalovların bile yapılması düşünülmektedir.

Ayrıca sakarya hava sporları derneği de güngör arkadaşımızın öncülüğünde kurulmuştur. bu bölgede havanın müsait olduğu hemen hemen her gün uçuş yapılmaktadır. buralara geldiğiniz zaman her türlü soru ve destek için güngör :05326148700 arayabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
makdilek
Ad Soyad: mustafa akdilek
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Kocaeli'deki uçuş yerleri ve yeni yapılan kalkış pistleri

Mesaj #51 gönderen makdilek » 7 yıl 6 ay önce (25.09.2016, 21:51)

Evet arkadaşlar. uzun bir aradan sonra yeniden yuvacıktaki take off alanını canlandırmak için çalışmalara başaladık. bu gün akşam saatlerinde alanda keşif yaptık.daha öncedende uculan alan çok müsait ancak alanın ön kısmında uzunca bir mobil gsm hat direği var. Ayrıca diregin çevresinde ağaçlar büyümüş. ancak kalkıs için mesafe cok uzun oldugu için bu direk ve ağaçlara yaklaşmadan sapanca gölüne doğru güvenli bir şekilde kalkışı gerçeklestirmek mümkün gibi. bu çevrede bulunan pilot arkadaşları bekliyoruz.