İskenderun 1200 m ... Kalkış pistinden Özel Anlar...

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
kehkeshan99
Ad Soyad: Metin Tonbul
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen kehkeshan99 » 1 on yıl 4 yıl önce (13.10.2009, 06:03)

Hocam bulutların arasında olmak eminim mükemmel bi duygudur... Şairin dediği gibi;
Şu anda İskenderun'da olmak vardı anasını satayım...:)

Kullanıcı avatarı
asaltekin
Ad Soyad: Ahmet Saltekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen asaltekin » 1 on yıl 4 yıl önce (14.02.2010, 23:36)

14 şubat 2010 anlamlı bir gün, ama bugun 6 pilot arkadaşla birlikte 1200 tepesinin farklı bir yönünden çıkışlarımız daha anlamlıydı. Rüzgarın bir asansüre binmiş gibi sizi kaldırması heycan verici inanın dilim damağım sanki günlerdir su içmemişim gibi kurudu, aynı zamanda inanılmaz keyif vericiydi.uçmayı seviyooooorummmmm.... Başta pilot Mehmet Karaömer hocamızı, Umut Naci, Ahmet Şengel,Yılmaz Verim ve Şehmuz arkadaşımızı bir araya gelerek bu unutulmaz anları yaşadıkları ve yaşattıkları için tebrik ederim. Hep uçalım arkadaşlar :D

Kullanıcı avatarı
Karaömer
Ad Soyad: Mehmet Karaömer
Aldığı Beğeni: 0 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen Karaömer » 1 on yıl 4 yıl önce (15.02.2010, 18:47)

Evet Ahmet Dün İskenderun 1200 pistinden Doğulu rüzgara kalkmak çok farklıydı...

İskenderun Körfez Mahallesinde fırtına yaşanırken sahil bandı modern evler akbağlar ve stadyumdan petrol ofisi bölgesine kadar stabil bir havanın olması uçuş adına mucizeden ibaret bence... Belenden migrosa doğru esen kuvvetli rüzgarın belirttiğim bölgede etkisini yitirmesi bize güvenli bir uçuş alanı sunması, hele tepemizin üç yöne de kalkışa izin vermesi süper bir olay...

İskenderunda her iklimde her mevsimde uçuşa imkan var.... Önümüzdeki aylarda bi şenlik planlıyoruz bakalım...

Festivalden önce gerçekleştirmeyi planladığımız şenliğin kesin tarihini belirlediğimizde burdan ve takvimden paylaşacağım tüm havacı dostlarımızla...

Kullanıcı avatarı
ersin01
Ad Soyad: Ersin Tuğyan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen ersin01 » 1 on yıl 4 yıl önce (15.02.2010, 21:37)

iskenderundaki tüm pilok arkadaşlara selam gerçekten güzel uçuşlar bende adanalı bir pilot olarak orda uçmak isterim şenliğinizi bekliyoruz
ayrıca günübilrik gelip uçmayı da isteriz herkese kazasız uçuşlar adanadan selam.. :)

Kullanıcı avatarı
asaltekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen asaltekin » 1 on yıl 4 yıl önce (15.02.2010, 23:50)

Selam Ersin Bey, herzaman bekleriz.
Mehmet hoca videoları buraya yükliyeceksiniz sanırım?

Kullanıcı avatarı
asaltekin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen asaltekin » 1 on yıl 4 yıl önce (15.02.2010, 23:55)

Bu arada İskenderunda gerçekleştireceğimiz şenliğin toplantısı bugun nasıl geçti, aranızda olmayı çok isterdim bulunamadığım için üzgünüm.

Kullanıcı avatarı
no_identity
Ad Soyad: Mustafa Özgen Paşa
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen no_identity » 1 on yıl 4 yıl önce (16.02.2010, 17:20)

Mehmet Hocamla iskenderun'a yukarıdan bakma şansım olmuştu eşsiz bir manzara şöleni var. Kısmetse Nisanda gelmeyi ve birlikte uçmayı istiyorum. İnşallah bi aksilik çıkmaz.
ayrıca şenliği ve tarihini çok merak ediyorum. sabırsızlıkla bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
TÜRK44
Ad Soyad: Arif
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen TÜRK44 » 1 on yıl 4 yıl önce (28.02.2010, 16:43)

HAfta sonuda bitti.

Kullanıcı avatarı
mannik
Ad Soyad: Kenan Büyükatak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen mannik » 1 on yıl 1 yıl önce (22.04.2012, 20:24)

İskenderundaki tüm pilot arkadaşlara merhaba... Ben Haziran-Temmuz gibi İstanbuldan Antakya ya iznimin bir kısmını geçirmek için gelmeyi planlıyorum. Tabii uçuş malzemelerimi de getirip uçma niyetindeyim. Bana orada yardımcı olabilecek (take off bölgesine ulaşım v.s.) pilot arkadaşlar var mıdır acaba? Orada ortam nasıldır? samimi bir ortam bulurmuyum diye merak ediyorum...Teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Karaömer
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen Karaömer » 1 on yıl 1 yıl önce (22.04.2012, 23:03)

Tabi ki yardımcı oluruz Kenan Bey, Yaz mevsimi sunset uçuşları unutulmaz iskenderunun... Geldiğiniz de arayın; 536 574 0325 Mehmet Karaömer...Müsait olmasam da ekipten arkadaşlar yardımcı olur... Yazları genelde yaylada olmama rağmen arada hafta sonları inerim şehre.....

Kullanıcı avatarı
mannik
Ad Soyad: Kenan Büyükatak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen mannik » 1 on yıl 1 yıl önce (23.04.2012, 10:52)

Teşekkür ederim Mehmet bey ilginiz için. Gelmeden önce arayacağım, oraya 10 günlüğüne falan gelmeyi düşünüyorum, belki de biraz daha fazla. Çocukların okulunun tatil olmasını bekliyorum. Fotoğraflarınızdan çok etkilendim, ölüdenize falan gitmeye hiç gerek yok. Sizlerle tanışmayı çok isterim. Görüşmek üzere....

Kullanıcı avatarı
Karaömer
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen Karaömer » 4 yıl 11 ay önce (13.04.2019, 23:09)

Değerli Arkadaşlar Merhaba

Yeni bir başlık açıp gereksiz başlık trafiği olmasın diye bu eski başlıktan hakkımda güzel dileklerini sizlerle paylaşan Termikçi isimli beyfendinin şahsıma yönelik güzel dileklerine karşılık olarak bir kaç cümle ifade edeceğim...

Termikçi arkadaşımız İskenderun THK Genç kanatlar topluluğu çatısı altında başlangıç eğitimi aldıktan hemen sonra topluluktan dışlanıp ortada kaldığında bizim kulüp pilotlarının kendisine ilgi göstermesi,Eğitmen olarak beni kendisine tavsileri sonucu bizimle irtibata geçti. Kendisine 900 pisitimizde yelken uçuşunu kavrattım istekli ve ilgili olduğu içim de yardımcı olmaya çalıştım. Kulüp başkanımızın talebiyle de Whatsup grubumuza dahil oldu. Bir süre sonra uçmayı öğrenince kendisinden önce bu spora başlayanlarla aşık atmaya tartışmaya başladı ve gruptan kendi isteğiyle çıktı. Kulübümüze takılıp sonra başkanımıza Muhalif olan başka bir şahsın yanında yer alıp bu günkü yaptığı gibi yine bize ve arkadaşlarımıza ağza alınmayacak küfürler ederek saldırdı. Birkaç yıl sonra biz kendisini Pilot Serkan Yarlıların da ricasıyla yine aramıza aldık. Yelken Bandında arka rüzgarla indiği çam ağacından Küfrettiği arkadaşlarımız kurtardı kendisini. Çevlikte Kabotaj bayramına gösteri uçuşuna gittiğimizde amacımız bayraklı gösteri uçuşuyken kendisi başına buyruk Samandağ Çevlikten Arsuz a Mesafe uçuşu yaparken Arsuzda acil iniş yaparak belini kırdığında o küfrettği İskenderun Ekibi yardımına koştu ve ilgilendi. Anasız babasız yetişmenin vermiş olduğu ruhsal bozukluğuyla ilgili kendisiyle saatlerce sohbet ettim. Lakin bu huyunu bu rahatsızlığını yenemediğini bu yüzden çalıştığı çoğu iş ortamından ayrıldığını ifade etmişti.

Biz elimizden geleni yaptık lakin kendisinin bu kişilik bozukluğu nüksettiği için bir daha alınmamak üzere grubumuzdan kendi isteğiyle ayrılmıştır.

Farklı alanlarda beni ve ekibimdeki öğrencilerimi karalamaya devam etmekte nankör kediliğin zirvesinde dolaşmaktadır. Bunun için iniş alanlarımızda tilki gibi bekleyip elinde kamerayla eski uçuş arkadaşlarının kaza videolarını çekmek için gayret sarfetmektedir. Basın zaten olan bir kazayı kendisinden önce medyaya yansıtmaktadır. Ölüdenizde bile zaman zaman günde 10 kazanın olduğu zamanlar olmuştur. Ben ölüdenizde bir sezonda en fazla 300 - 350 uçabilen bir pilotken Itv tandem kanadımın 2000 uçtuğunu iddia etmesi beni gözünde ne kadar büyüttüğünün göstergesidir. 900 pistinde Kendi başına buyruk uçarken yaptığı kazaların haddi hesabı yoktur. Yaptığı kazalar sonrası yerel halka Mehmet Hocaya söylemeyin ha diyerek tembihlemesi de bir gariptir şu anki tutumu karşısında.

Allah a yakın bize uzak olsun.

Herkese iyi uçuşlar
Dosya ekleri
WhatsApp Image 2019-04-13 at 22.31.38.jpeg

Kullanıcı avatarı
Thermikci
Ad Soyad: Ahmet Çakır
Aldığı Beğeni: 6 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen Thermikci » 4 yıl 11 ay önce (13.04.2019, 23:42)

Thk ya elimdeki delilleri yolladıktan sonrada açıklamanı oraya yaparsın.Herkes senin sinavsız çakma bir eğitim verdigini biliyor.Bu olaylar seni baya korkuyor anlasilan ki her yere açıklama geregi duyuyorsun.

Kullanıcı avatarı
Thermikci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen Thermikci » 4 yıl 11 ay önce (14.04.2019, 01:43)

Thk şubesinden de kimse beni kovmadi.Thk şube saymani ile çatışma içinde olduğunuz için seninle irtibat kurduğum için şube saymani ile aram soğudu.Bana 900 pistinde yelken yaptirdiginda p2 öğrencisiydim ve toplamda 15 sortim vardı ve o gün tehlikeli bir havada beni çıkardigini ve bulut cekimine girip zorla indirdiğinide ben burdan yazayım.
Kimseye de küfür etmedim.Şu an bu durumda olduğumuz için senin grubundakilerden senin destegin ve çarpitıcı konuşmsların ile çogu kisiden tehtid ve hakaret aliyorum.
Çevlik uçuşunda ileriye sen onayın ile gittim(oralar senden sorlur ahmet, harikasın) dediğini unutma.
Ben kimsenin videosunu çekmiyorum tanıdıklarım videolari bana atıyor bunlar kim diye.
Kanat meselesine de gelince hala bende duruyor ipleri kesik bir vsziyette.Kanadı bilir kişi baksın incelesin test etsin nasıl birsey oldugu ortaya çikar.
Evet ufak tefek kazalarım oldu ama senin öğrencilerine yaptirdığın kazalarin hepsi hasar verici ve kirımli.
Ben kimseye de ona buna söylemeyin diye tembihte bulunmadım.

Bundan 4-5 yıl once p3 kursu verdigin, takeoff korkusu olan bir ogrenciye 2000 model kanat ile 1200 takeoffta kaza yaptirdiginida buraya eklemek isterim.Çocuğjn ailesi senden şikayetçi oldu ve ölüdenizden işini birakip iskenderuna ifade vermeye geldigin günleri, çocuga ifadesinden vazgecirmek için para teklif ettigini, benim şikayet edenler ile ilgim olmamasına rağmen bana sürekli gereksiz vaatlerde bulunup kendine yalanci şahit yapma çaban, tandem konusunda yardimcı olacağini şüphe uyandırici değilmi?Geçmişte yaptıgin hersey kayitlarda var bunlarida inkar edecek misin? yoksa burdan devam edecek miyiz?

Kullanıcı avatarı
hamdi siray
Ad Soyad: Hamdi siray
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen hamdi siray » 4 yıl 11 ay önce (15.04.2019, 17:42)

Mehmetciğim eğitim verdiğiniz tepede kalkışın solundaki ne telleri o gördüğüm biraz risk gördüm de.slmlar

Kullanıcı avatarı
Thermikci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen Thermikci » 4 yıl 11 ay önce (15.04.2019, 19:28)

hamdi siray yazdı:Mehmetciğim eğitim verdiğiniz tepede kalkışın solundaki ne telleri o gördüğüm biraz risk gördüm de.slmlar

risk onun gobek adı :D :D :D :++: