Fethiye - Çalış Plajı

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 2 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen derajan » 1 on yıl 8 yıl önce (19.02.2006, 20:43)

kalkış pisti
Dosya ekleri
Resim 097.jpg

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 2 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen derajan » 1 on yıl 8 yıl önce (19.02.2006, 20:51)

iniş
Dosya ekleri
Resim 088.jpg

Kullanıcı avatarı
matboifly
Ad Soyad: Hüner Topçu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen matboifly » 1 on yıl 8 yıl önce (19.02.2006, 21:29)

yusuf çok teşekkürler, ben de fethiyeliyim, fethiyede bulunduğum vakitlerde sizin gruba takılmayı çok istiyorum. büyük ihtimalle sık sık görüşücez.
haberleri de alıyoruz,her fırsatta ölüdenizde uçuyomuşsunuz.ehh,darısı başımıza artık...
biz ilk uçuşları yapmak için antalyadan çalışa gelicez. başımızda tecrübesi olan 2 arkadaşımız var, eğer denk gelirsek yardıma da ihtiyacımız olcak sanırım...
görüşmek üzere,iyi uçuşlar...

Kullanıcı avatarı
ytokgoz
Ad Soyad: User Name
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen ytokgoz » 1 on yıl 8 yıl önce (20.02.2006, 11:12)

Arkadaslar merhaba,
tepe yaklasik 60-70 metrelik bir tepe ve parasutler ile cikmak 10 dakikanizi aliyor ve inanin yukari ciktiginizda yorgunluktan olmus oluyorsunuz, ucus sureniz ise yaklasik 1 dakika ama unutmayin ki yeni baslayan pilot arkadaslar icin o heyecan ile pekde onemli bir mesafe.Ben ilk ogrenirken racona gunde 5-6 defa ust uste ciktigimi bilirim.Neyse yelken ucuslari yaklasik saat 12.00 civarinda basliyor, bir yelken ucusu en az 30 dakika suruyor ama daha fazlada kalmak mumkun ama sirada cok bekleyen pilot oluyor yelken icin.kesinlikle tavsiye edebilecegim bir tepe. cok guzel.Huner fethiyeye bekleriz ucus ortami cok guzel bekleriz

Kullanıcı avatarı
matboifly
Ad Soyad: Hüner Topçu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen matboifly » 1 on yıl 7 yıl önce (26.09.2006, 00:44)

ben henüz bu tepede uçuş deneyimi yaşamadım. ama,
sert rüzgarlarda güzel soring bandı oluyo, kaldırıcı çok kuvvetli ve zevk verici oluyo, ancak rüzgarın sertliğiyle doğru orantılı olarak ağaçlar ve iniş alanının ilerisindeki küçük tepecik şiddetli tirübilanslar yaratıyo, rüzgar tam karşıdan geliyosa bu kaçınılmaz. genelde rüzgar hafif sağ taraftan geldiği için inişi deniz üstünden hafif sağa dönerek tam şemsiyelerin bulunduğu tarafa doğru rüzgarı karşılayarak inme gerekiyo.

rüzgar tam karşıdan geliyo, baya da sert ve illa uçacam diyosanız, ya rüzgar azalana kadar havada takılacaksınız ki bu mümkün, ya da iyice yükselip sağa doğru açılıp sağda ileride görünen plaja iniş yaparsınız, tbi sağ tarafa açılırken dikkat edilmesi gereken de elektrik telleri.
rüzgar hafiflemeden iniş için birazcık sağa açılıp tellere gitmeden toprak yolu takip ederek karşı plaja gideyim derseniz, karşıdaki tepeciğin sağ kenarında oluşan tirübilasyona yakalanıp sink yemeniz de kaçınılmaz. deneyenler var :)
Dosya ekleri
HPIM3133.JPG
tepeden görünüm
HPIM3132.JPG
tepeye çıkışş
HPIM3130.JPG
tepeye çıkış
HPIM3129.JPG
şemsiyeli yer iniş alanı