Çördük Köyü. M.KemalPaşa/Bursa

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
sezgin
Ad Soyad: Sezgin Yuksel
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Çördük Köyü. M.KemalPaşa/Bursa

Mesaj #1 gönderen sezgin » 1 on yıl 8 yıl önce (12.03.2006, 22:33)

Arkadaslar merhaba !!
Bundan ıkı yada ıkı bucuk yıl once bir seyahat esnasında bursa ılıne baglı m.kemalpasa ilcesinden gecerken hava sıcaktı ve mola vermek zorunda kaldım durdugum yer mustafakemalpasaya baglı bır köydu. koylulere bulundugum yerın ısmını sordugumda ÇÖRDÜK koyu oldugunu soyledıler. neyse orda muhabbet esnasında kafamı yukarı dogru kaldırdıgımda havada 8-10 tane yamac parasutu gordum .. bulundugum yerden baya kucuk gorunuyorlardı.. koylulere sordugumda kım olduklarını.. ULUDAG UNIVERSITESI havacılık grubu olduklarnı ve sık sık geldıklerını soyledıler.. benım fazla vaktım olmadıgı ıcın yoluma devam ettım ve aklıma gelmısken yazmak ıstedım. ben burdan daha cok bursa bolgesınde ucus yapan ve bu sayfaya zıyaret eden uludag unıversıtesı havacılık grubundan arkadaslar varsa bılgı almak ıstyorum..
su ana kadar ucus bu ucus yerı hakkında ınternette olsun yada baska yerde rastlamadım.. ucus yerlerı arasında 50-100 metre gıbı yerler bıle yer alıyorsa boyle guzel bır yerın belırtılmemesı bana tuhaf geldı..
benım hafızamda kaldıgı kadar yuksek bır yer tahmınen bulundugum yerden gordugum kadarıyla 900-1000 (emın degılım) ve ınıs yerlerı cok musaıt baya guzel bır yer gıbı gorunuyordu..
merak ettıgım bu yer hakkında bılgısı olan varmı tepeye kadar arac yolu varmı daha once gıtmıs arkadas varmı... daha cok bursa bolgesınde oturan arkadaslar bu konuda bılgıye sahıp olabılcegını dusunuyorum..
bu konuda bılgılı arkadasların bıldıklerını paylasmalarını beklıyoruz..

saygılar ... sezgin...

Kullanıcı avatarı
ibramçavuş
Ad Soyad: İbrahim Dinçer
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen ibramçavuş » 1 on yıl 7 yıl önce (24.04.2006, 20:14)

sevgili sezgin kardeşim biz bursa ekibi olarak sürekli uçmaya gittiğimiz bir yer çördük resimlerini www.teamstratus.com sayfa mızda bulabilirsin.yükseklik 350mt
tak off a arkadan 100 150 mt kadar araçla çıkabiliyoruz.kalan yol az eğimli bi 10 dakika çekiyo.yaz sıcağında yumuşak termikleri harika hakim rüzgar kuzey 20 km
de güzel soaring ve bant oluyor.

Kullanıcı avatarı
seldafoca
Ad Soyad: Selda Arslan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen seldafoca » 1 on yıl 7 yıl önce (29.04.2006, 23:28)

:lol: harıkasın ben deyenı basladım samsun 19 mayıs ün
ilk calısmamda düstüm ve kolum incidı ama 100m uctum dun güzeldı tek tutkum

düzeltme:
yukarıda sanıyorum şu söylenmek istenmiş: "harikasın, ben de samsun 19 mayıs üniversitesi'nde yeni başladım. ilk çalışmamda düştüm ve kolum incindi ama 100m uçtum; dün güzeldi".
"tek tutkum" kısmını anlayamadım.(yp büyük olasılık ;) )

***LÜTFEN DİLBİLGİSİ VE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM. BU SAYEDE ANLAŞMAMIZ KOLAYLAŞACAKTIR***

sevgiler.

Kullanıcı avatarı
restoratörkiz
Ad Soyad: Öznur Er
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen restoratörkiz » 1 on yıl 7 yıl önce (30.05.2006, 01:14)

siteye girdim ama bazı şeylere erişemedim sanırım bi sorun var bende bursalıyım muğla da okuyorum şehsen uçuşlara katılmak i,sterim bana yardımcı oluranız sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen emraq » 1 on yıl 7 yıl önce (30.05.2006, 13:43)

iyi günler ,öznur sayfada iletişim kısmına girip ,ordaki numaralardan ömür akkoru arayabilirsin,uçuş organizasyonlarını ömür akkor yapıyor,sana yardımcı olur.