bozcaada

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
KARAGÖZ
Ad Soyad: Deniz Karagöz
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

bozcaada

Mesaj #1 gönderen KARAGÖZ » 1 on yıl 3 yıl önce (12.07.2010, 09:47)

selam arkadaşlar, bozcaada'da yamaç paraşütü ile uçuş yapılabilecek bir yer varmı?

konu hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Kullanıcı avatarı
biscen
Ad Soyad: Bekir İşçen
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen biscen » 1 on yıl 3 yıl önce (12.07.2010, 10:15)

Merhaba

Kasabanın (Bozcaada) hemen arkasında küçük bir tepe var üzerinde de galiba radar gibin birşey var. Bu tepenin kuzeyi dik bir yapıda ve altında boş arazi ve yine boş bir plaj bulunuyor. 3-5 dakikalık bir uçuşa izin verebilir ama muhtemelen tepeye çıkışa izin verilmeyecektir.

Adanın Ege denizine bakan kıyı tarafında uygun rüzgarda "belki" yelken denenebilir ama termik veya yelken uçuşuna uygun bir bölge olduğunu sanmıyorum.

Kullanıcı avatarı
ASİ
Ad Soyad: Engin Karabudak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ASİ » 1 on yıl 3 yıl önce (12.07.2010, 17:46)

selam deniz,

bir ara gökçeada'da uçuş yapan arkadaşlar forum'a yazmışlardı ama şimdi araştırıp bulamadım. belki bozcaadadan da uçmuşlardır. onlara ulaşabilirsen kesin bir bilgi alabilirsin

bekir bey bozcaadadaki tepeye çıkışa izin verilmeyeceğini söylemiş. nedenini öğrenebilirmiyim? askeri bir bölge falan mı?

Kullanıcı avatarı
WishPhysics
Ad Soyad: İsmail Tolga Kaya
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen WishPhysics » 1 on yıl 3 yıl önce (13.07.2010, 00:13)

Orada Göztepe diye bi yer var çıkışı kolay genelde gün batımı manzarası için giderler, 120 küsür rakımı var diye tahmin ediyorum. Oradan uçulur mu bilemem ama uçulursa çok güzel olur. Gökçeada çok daha büyük bi ada olduğu için orada daha fazla yer var Bozcaada da tek bi dediğim tepe var.

Tepeye normalde çıkılıyodu ama bu sene gidemediğim için bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
biscen
Ad Soyad: Bekir İşçen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen biscen » 1 on yıl 3 yıl önce (13.07.2010, 09:47)

Uçmak niyetine "Tepeye çıkmaya" izin vermezler"fikrim tahmin sadece. Sebebi Bozcaada'nı paranoya seviyesinde sivil uçuşa yasaklı bölge olması. Geçen yıl çatkapı gidip tanıştığım Ferit Tigrel diye bir bey vardı. Bozcaada da Türkiyenin tartışmasız en güzel mini pistini yapmış. Üzüm bağlarının arasında çim kaplı bir hava parkı...

Kendisi bölgedeki rüzgar türbinlerinin bakım vb bir işini yapıyordu bu yüzden uçuş için özel izni varmış onun haricinde uçuş izni yokmuş. Geçenlerde kendisini tanıyan biriyle konuşuyordum söylediğine göre o özel iznide kaldırmışlar. (Bu aralar iş güç dolayısıyla internet sitemi biraz ihmal ediyorum ama Ferit Tigrel Bey'le bu konu "yaşam" hakkında bir söyleşi planım da mevcut.)

Yamaç paraşütü bizde bu sınıf hava aracı "henüz" sayılmadığından bu yasaklı ortamda nasıl karşılanır tam bilemem. Geçen yıl 10 dk paramotorla uçmuştum ama yanlız olduğumdan kısa kesmiştim o yüzden arayan soran ve uğrayan olmamıştı, yoksa daha doyurucu tecrübeler anlatabilirdim.

Yassakları bir kenera koyarsak, yeterli bir rüzgarda adanın açık denizine bakan tarafından (Ayazma plajından güneye doğru) fikrimce küçük küçük yelken uçuşları yapılabilir...

Kullanıcı avatarı
bozcaadam
Ad Soyad: Bozcaada Otelleri
Pilot Menüsü: 

Re: bozcaada

Mesaj #6 gönderen bozcaadam » 8 yıl 3 hafta önce (02.03.2016, 17:50)

Sadece yamaç paraşütü değil, Bozcaada'ya dair çok daha fazla bilgiye erişebileceğiniz websitemiz http://bozcaadam.net 'e de bekleriz. İşinize yarayacağını düşünüyorum.