BABADAG Uçuş Yönergesi

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
afsin
Ad Soyad: Hüseyin Afşin Oral
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen afsin » 1 on yıl 2 yıl önce (24.05.2011, 13:54)

19-22 mayıs 2011 de THK mashavk olarak Sİv eğitimi için Ölüdenizde idik...yukarıda belirtilen konularda bir sıkıntı yaşamadık..o tarihlerde birçok grup etkinliği vardı..Sanırım Ortada Şu an için bir sıkıntı yok..

yalnız Ölüdeniz yol ve pistler yatırımla yeni çehresine bürünüyor..çok güzel olmuş..mercedes klimalı minibüsle tepeye 30-35 dk çıkılıyor...konforlu ve rahat..1700 pisti süper olmuş..
1800-1900 pistleride bakıma alınır?

Ama ilerleyen süreçte sıkıntı olmaması için Federasyon gerekli çalışmaları yapmalı...

afşin

Kullanıcı avatarı
yasemin
Ad Soyad: Yasemin Yılmaz
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen yasemin » 1 on yıl 2 yıl önce (24.05.2011, 18:26)

İşte bu iyi haber,Bir sıkıntı yaşamamanıza sevindim. Facebooktaki fotograflarınızdan da pistin ve iniş alanının çok güzel olduğu görülebiliyor. Umarım Ölüdeniz gelişmeye ve güzelleşmeye 'doğaya saygı' çerçevesinde devam eder ve biz de her yaz koşa koşa SIV yapmaya Ölüdeniz'e gideriz.

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen bartsay » 1 on yıl 2 yıl önce (27.05.2011, 09:40)

thk ARTIK UÇUCULUKLA İLGİLİ bende TİKSİNTİ OLUŞTURMAYA BAŞLADI.

Bir arkadaş demiş ki size karşı birşey yapmıyoruz, sizin için ne iyiyse onu yapmaya çalışıyoruz. :)

Memlekette faşizim olağan hale geldi.

Milli park statüsündeki her bireye açık bir noktaya yasal mevzuatımızda olmadan uçuş yasağı koymak, girişi engellemek mümkün değildir.

Afşin'in yazdığına göre şu anda bir engelleme yok, ancak bu olmayacak anlamına gelmez, eğer bu "UCUBE" yönetmeliği ve Valiliğin- Kaymakamlığın bu konudaki karar ve yazılarını ele geçiren arkadaş varsa bana ulaştırsın dava açıp en azından tedbir kararı aldırmamız mümkün.

THK Olmazsa bu memlekette havacılık gelişir bunu mu dedirtmeye çalışıyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen bartsay » 1 on yıl 2 yıl önce (27.05.2011, 09:45)

muzzy145 yazdı:Bastan sona yanlis kararlar, uygulamalar silsilesi. Tahminim Turkiyedeki pilotlarin %90 inin lisanssizdir. Hali hazirda bir lisans sistemi yokken(senede 1 kez acilan skk diye lisans sistemi mi olur :twisted: ) nasil olurda lisans istenir. Boyle bir uygulama zaten olsa olsa ya Turkiyede olur ya Tazmanyada.

Federasyonun acilen olaya el atmasini bekliyoruz!!!

muzzy süper bir konuya değinmişsin 2008 yılında balon lisansı için THK ya başvurdum adamlar kurs açmadılar, bir kurs döneminde 5 kişi alıyorlar ama buna rağmen kurs açmıyorlar, sırada 30 kişi falan vardı bana 6 yılda falan sıra gelmesi lazımdı, sonradan ortaya çıkmış bir vatandaş sıra ile sürekli oynuyormuş. Şimdi tanık olarak konu ile ilgili savcılıkta ifade vereceğim,
yukarıda yazdıklarıma karşı bir çok arkadaş THK denen kurumu savunacaktır. ANcak bu kurumun havacılıkla ilgili engelden başka birşey yaratmadğı ortada.
Sivil balon lisansı için İTalya veya Rusyaya git diyorlar bravo :)

Kullanıcı avatarı
necdet
Ad Soyad: Necdet Kara
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen necdet » 1 on yıl 2 yıl önce (27.05.2011, 16:13)

Abi marsa git dememişler ya bide şikayet ediyorsun. yurdum insanı.............

Kullanıcı avatarı
biscen
Ad Soyad: Bekir İşçen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen biscen » 1 on yıl 2 yıl önce (27.05.2011, 17:51)

Paraşütçüler inmesin diye plajına kaktüs dikilen bir yerden, klimalı araçlarla 30 dkkada zirveye çıkılan bir yere olmuş demek ki Ölüdeniz… Herkesin Babadağ için bir şeyler yapıyor olması ne güzel!.. Güzel ülkemi, kurumlarını ve insanlarını biraz tanıyorsam bu güzelliklerin "Havacılık adına güzel şeyler olsun" niyetiyle yapıldığına inanmak zor geliyor sadece… İşin motivasyonu daha çok gelir-gider hesabıdır zannımca.Eee 5 yerine 7-8 sorti yolcu uçurmak şöföründen tandemcisine, orman girişinden işletmecisine eminim ki herkes için daha çok gelir demektir. Allah daha çoğunu versin gözümüz yok, sadece yapılanları YP için bir lütufmuş havasında sunulması gereksiz.

THK’ya gelince; sanırım şimdiye kadar Babadağ’daki bu parasal mevzunun içine girememişti. Şimdi sahiplenmek için biraz geç kaldığı bu çeşmenin başını tutmasa da yanında yöresinde ne olduğunu anlayıp biraz nasiplenme derdinde bence. Yalnız, temel misyonu havacılığı sevdirmek olan bir kurum için “Benim verdiğim lisansa sahip olandan başkası bu dağa çıkamaz” ne tatsız bir bakış açısıdır.
Yanlış mı düşünüyorum?

Kullanıcı avatarı
foton
Ad Soyad: Faruk Korkmaz
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen foton » 1 on yıl 2 yıl önce (27.05.2011, 18:19)

valla bu yaz üçüncü eğtimimden sonra :) babadağa gitmeyi planlıyordum halada planımda var. eğer girişte ve diğer bölümlerde ücret yada sertifika için hır çıkarırlarsa anında jandarmayı arıyor gelen arkadaşlarla tutanak tutuyor doğru davayı açıyorum.
bazıları daha fazla kazanacak diye türkiyedeki kalan yüzde 95'lik pilot topluluğu kumda bekleyecek değil. dağ kimsenin malı değil shgm yönetmeliği açık, thk yönetmeliği diye bir saçmalık olamaz. valilik veya kaymakamlık shgm onaysız kendi kendilerine uçuş yönetmeliği uyduramazlar. azıcıkta olsa hukuk var memlekette.
dur hele bir gidelim şu dağada babadan anadan bir ucundan başlarız artık...

Kullanıcı avatarı
Kerim
Ad Soyad: Kerim Fidan
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #28 gönderen Kerim » 1 on yıl 2 yıl önce (27.05.2011, 20:58)

foton yazdı:valla bu yaz üçüncü eğtimimden sonra :) babadağa gitmeyi planlıyordum halada planımda var. eğer girişte ve diğer bölümlerde ücret yada sertifika için hır çıkarırlarsa anında jandarmayı arıyor gelen arkadaşlarla tutanak tutuyor doğru davayı açıyorum.
bazıları daha fazla kazanacak diye türkiyedeki kalan yüzde 95'lik pilot topluluğu kumda bekleyecek değil. dağ kimsenin malı değil shgm yönetmeliği açık, thk yönetmeliği diye bir saçmalık olamaz. valilik veya kaymakamlık shgm onaysız kendi kendilerine uçuş yönetmeliği uyduramazlar. azıcıkta olsa hukuk var memlekette.
dur hele bir gidelim şu dağada babadan anadan bir ucundan başlarız artık...

Çok güzel yazmışsın eline sağlık.Bu konu başlığını güncel tutalım ve babadağdaki durumu buradan takip edelim.Giden arkadaşlar yaşadıkları olumsuzlukları paylaşırlarsa yaşanan sıkıntıları nasıl çözeceğimize daha kolay karar verebiliriz.Mahkemeye gitmekte bir yol ama uzun bir yol gibi gözüküyor.Ben valilikle konuşup halletmek gerektiği kanaatindeyim.Bu şekilde hızlı ve kesin bir çözüm olur.

Kullanıcı avatarı
paramedic
Ad Soyad: Serdar Güler
Pilot Menüsü: 

Mesaj #29 gönderen paramedic » 1 on yıl 2 yıl önce (27.05.2011, 22:31)

19 Mayıs ta Ölüdeniz deydik. Bende bahsedilen belgelerin hiçbirisi yok, şu an için almaya niyetim de yok, zaten gördüğüm kadarıyla Ölüdenizde kimsenin böyle bir şeyi dayatacak durumu da yok.

Türk Hava Kurumunun bir yönergesi ile kamuya ait bir bölgeyi kullanma hakkım kısıtlanamaz, hem de sivil havacılığın bu kadar açık olan yönetmeliğine rağmen.

Sözün özü budur.

Kullanıcı avatarı
foton
Pilot Menüsü: 

Mesaj #30 gönderen foton » 1 on yıl 2 yıl önce (07.06.2011, 00:20)

merhaba,

haftasonu uçmakdere rastladığım kulübümüz Teyak öğrencilerinden biri fethiyeli imiş ve dediğine göre şu an itibari ile babadağa çıkışta lisans isteyen thk görevlisi yanında duran jandarma ile dağı kesmişler. daha ayrıntılı bilgisi olan, yada son günlerde babadağa gidipde uçurulmayan var mı?

Kullanıcı avatarı
cengizkizilirmak
Ad Soyad: Cengiz Kızılırmak
Pilot Menüsü: 

Mesaj #31 gönderen cengizkizilirmak » 1 on yıl 2 yıl önce (07.06.2011, 20:14)

Daha bugün Babadağ'dan uçuş yapan hatta son birkaç gündür de birçok uçuş yapmış olan kulübümüz Dehavk'tan arkadaşlarla konuştum..Yani şimdilik bir sıkıntı yok gibi..

Kullanıcı avatarı
bluedragon
Ad Soyad: Amaç Ukav
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #32 gönderen bluedragon » 1 on yıl 2 yıl önce (09.06.2011, 23:45)

THK'dan birileri buradaki tepkiyi okuyor mu acaba ??? bence de THK ölüdenizden ne koparırız havasında, biz 30 kişi ölüdenize eğitime gideceğiz, yukarı çıkarken bize P3 soracaklar !!! hemde hiçbir yetkisi olmayan insanlar !!! buyrun beyler yerse P3 yemedi P2, hiç olmadı P1 .... ha bu arada açın hocam adam gibi mantıklı sürelerde sertifika programı, babalar gibi almasını da biliriz P5'i ...

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #33 gönderen unforg » 1 on yıl 2 yıl önce (10.06.2011, 01:01)

Thk yalnızca nerde pasta ondan pay alma peşinde bunun dışında yalnızca adı var sonuç olarak kanun belli hafif motorsuz hava araçlarında sorumluluk bireye aittir Allah nasip ederse 1 ay sonra ölüdenizde olacam sıkıyorsa ucmama izin vermesinde göreyim

Kullanıcı avatarı
foton
Pilot Menüsü: 

Mesaj #34 gönderen foton » 1 on yıl 2 yıl önce (10.06.2011, 01:51)

umarım dediğiniz gibi devam eder yani engelsiz. hayır bunu anlatan arkadaş baya ciddi idi. dağ başında makarayamı geldik, fazla oksijen kafamı açıyor bilemiyorum :). neyse aman egel olmasınlarda. yinede buradan ara sıra son durumları paylaşalım, thk terse yatarsa sonrasına bakarız..

Kullanıcı avatarı
no_identity
Ad Soyad: Mustafa Özgen Paşa
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #35 gönderen no_identity » 1 on yıl 2 yıl önce (10.06.2011, 11:28)

Arkadaşlar benim aldığım duyumlarda öyle çıkışta sertifika kontrol yapıldığı konusunda hatta hemen girişte değil biraz daha ilerde bu kontrolün yapıldığına dair. umarım aldığım duyumlar tamamı ile yalandır. çünkü ben bir fethiyeli olarak memleketime gidecem ve canım THK nın sertifikası olmadığından memleketimde uçuş yapamadan geri gelecem valla rüya gibi geliyor bana.

Bide merak ettiğim bir konu daha var daha düne kadar aşağı yukarı hiçbirinde sertifika bulunmayan o kadar tandem pilotu nasıl olyorda bi anda hepsi Ticari Tandem sertifikasına sahip oluyorlar. Hayır tandem sertifikası almak bu kadar kolay ise hepimiz birer tane ticari tandem sertifikası edinelim o zaman bariii. En azından bi tane tandem alırız birlikte uçup dururuz.

Kullanıcı avatarı
no_identity
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #36 gönderen no_identity » 1 on yıl 2 yıl önce (10.06.2011, 11:37)

Arkadaşlar firma ismi vermden açıklama yapıyım. Şu an Fetihiyeden bir firmayı arayıp direk bizzat bilgi aldım. bugün gelsem yukarı transport yapabilirmisiniz die sordum ve sertifikasız olduğumu fakat 3 yıldır uçtuğumu bleirttim.
Aldığım yanıt: Malesef beyefendi sertifikanız yoksa bireysel olarak yukarı çıkaramıyoruz.

Evet ne yapacaz nasıl çıkacaz şimdi bu eşsiz yurdumun eşisz manzaralı dağına. Dava açmamaız gerekiyorsa açalım ne yapmamaız gerekiyorsa yapalım ben katılmaya hazırım. Çünkü haksızlığa karşıyım

Kullanıcı avatarı
dogan54
Ad Soyad: Doğan Özesener
Pilot Menüsü: 

Mesaj #37 gönderen dogan54 » 1 on yıl 2 yıl önce (10.06.2011, 11:47)

Ben ........tarihinde, Babadağ'a gittim..
Bilet kesilen kapıda THK yetkilisi olduğunu söyleyen......... isimli şahış bana sertifika sordu..
Yetki belgesini ve bu konudaki genelgeyi gösterdi.
Sertifikam yoksa uçamayacağımı söyledi gibi, somut bir olay olmadan;
Kimse buraya bu konuda mış'larla miş'lerle yazı yazmasın lütfen.
İnsanların sinirini bozmaktan başka bir işe yaramıyor..

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #38 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 2 yıl önce (10.06.2011, 12:26)

Bence THSF bir an önce sertifika kontrol kurslarına başlamalı.. en uygun imkan ve fiyatlarda kendisini yeteneğini pilotajını gösteren arkadaşlar sertifikalandırılmalı.. eninde sonunda ülkemizde de gidilecek/gidilmesi gereken nokta budur.. tabiikide alt yapı hazırlanılmadan ne thk ne federasyon tarafından pilotlar sertifikalandırılmadan pilotların en az %80 inde (en iyimser tahminle) sertifika yokken birden bire bu gelişime ne pilotlar ne federasyon ne thk nede fethiye hazır... söylenenlere bence bir kaç yıl daha var... bence böyle bir durum varsa bile şimdilik geri adım atılacaktır..

Tüm arkadaşlara kazasız uçuşlar diliyorum...

Kullanıcı avatarı
no_identity
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #39 gönderen no_identity » 1 on yıl 2 yıl önce (10.06.2011, 13:46)

Kesinlikle Ahmet Bey'e katılıyorum. THSF sertifika kontrol kurslarını genişletmeli yada Kulüplerdeki eğitmen pilotlara bu sertifikayı verebilmeleri için gerekli olan yetkiyi tanımalı. Sonuç itibari ile dışarıda 10 larca, yıllarını bu sora adamış bu spora inanılmaz katkıları olan sertifikasız eğitmen var haklarının yenmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
airking45
Ad Soyad: Murat Ciftci
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #40 gönderen airking45 » 1 on yıl 2 yıl önce (10.06.2011, 15:17)

arkadaşlar şu an ölüdenizden yazıyorum 2 aydır buradayım herhangi bir sertifika kontrol olayı başlmadı.