uçuş bölgelerimiz,konutlarla doluyor...

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ahmetkömürcüoglu
Ad Soyad: Ahmet Kömürcüoglu
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

uçuş bölgelerimiz,konutlarla doluyor...

Mesaj #1 gönderen ahmetkömürcüoglu » 1 on yıl 7 yıl önce (26.08.2006, 21:03)

google earth'de,bir zamanlar uçuş yaptığım bölgeleri geziyorum da...
aman allahım o da ne?hepsini konutlar basmış. 7-8 sene evvel bomboş alanlar ev dolmuş,yazık. yeni nesiller kolay kolay uçacak yer bulamayacak.
tevekkeli değil herkes anadolu'da uçuş yerleri arıyor.meğerse istanbul bitmiş de haberimiz yok...

halbuki avrupa ülkelerinde bu sporlar için özel yerler ayrılır, ve oralara kimse ev mev yapamaz.biz ise böyle yerlere sığıntı gibi gidip uçuyoruz.istemeyenlerle münakaşa ediyoruz.

evet tepekent yamaçlarını evler bastı,çakılköy'ün tepesi yarıldı taş ocağı oldu.google'un başında ah,vah çekiyoruz...

ayrı bir konu da ciğerimi yakıyor:
antalya'da bir baba çocuğunu gezdiriyor.denizi göstermek istiyor ama orası bir yabancıya ait.ev sahinden izin istiyorlar,''burası bana ait giremezsiniz''.adam israr ediyor,''manzara çok güzel,çocuk bir baksa''.yabancı kadın daha sertçe;''daha fazla israr ederseniz sömürge valisine şikayet edeceğim''.......

Kullanıcı avatarı
matboifly
Ad Soyad: Hüner Topçu
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen matboifly » 1 on yıl 7 yıl önce (26.09.2006, 01:00)

antalya'da da falezlerde keyifli soringler yapıldığı anlatılırdı hep, biz de bir an önce öğrenip oralarda uçmak istedik.
gel gelelim öğrendik, daha soring kıvamına tam olarak gelmedik ama hayallerimiz yıkıldı.
belediye önce kalkış yapılan yeri tel örgülerle çevirdi, ihaleye girecek dediler, yp'ciler buna aldırmadılar, tellerden atlayıp uçanlar oldu :)

ama şu an kalkış yapılan yerde çukurlar açılmış, borular döşenmiş vs. ...
belediyenin diktiği tabelada da "CAFE BİSTRO" diye yazılmış. tam falezin ucuna cafe yapılıyomuş, çok güzel, manzara da harika ama biz ne olacazzz???

Kullanıcı avatarı
ganos
Ad Soyad: Faik Donmez
Aldığı Beğeni: 15 / 0
Pilot Menüsü: 

silivri

Mesaj #3 gönderen ganos » 1 on yıl 7 yıl önce (26.09.2006, 10:46)

Hakan&Kaan Akçalar kardeşlerin web sitesinde, uçuş bölgeleri başlığı altında, Silivri' de bu işin yapılabildiğini okumuştum. Gerçi çok uzun zaman önce yazılmış bir yazı ama yine de geçtiğimiz ay lodos esen bir havada denemeye kalkıştık. Silivri Maxi'nin karşısında Kanada Sunflower evlerinin yanında diye bahsedilmiş. Bu sunflower evleri son dönemde o kadar prim yaptı ki; "kalkışı da kapatmışlardır" tereddütüm olmasına rağmen gittim. Yanılmamışım. O kadar yayılmış ki, kakışa uygun gözüken tepeler şantiye sahası olmuş. Ben de yanlış yerden girmiş olabilirim. Doğu tarafına gitmiştim. Batı tarafına nasıl geçeriz diye sorduğumuzda bunun mümkün olmadığını söyledikleri için kuyruğumuzu kıstırıp geri dönmek zorunda kaldık. O kadar büyük rant söz konusu ki hiç kimsenin böyle doğa aktiviteleri falan gibi faaliyetleri koruyalım gözetelim diyeceğini sanmıyorum. Su birikintilerine hapsolan timsahlar gibi gitgide sıkışacağız tahmin ediyorum.

İyi uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
ahmetkömürcüoglu
Ad Soyad: Ahmet Kömürcüoglu
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ahmetkömürcüoglu » 1 on yıl 7 yıl önce (26.09.2006, 14:53)

çok güzel anlatmışsınız.sonumuz timsahlara benzeyecek...