Dinamit' e, dinamit

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
necdet
Ad Soyad: Necdet Kara
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen necdet » 1 on yıl 1 yıl önce (03.02.2013, 11:19)

Tamer beyin önerisi akla yakın geliyor, üstteki take of daha güvenli olabilir, mevcut take of taki eğim azlığından kalkış iptalleri ve kazalara şahit oldum. Yeni yer olursa ileride bu tür problemler olmaması için federasyon adına yerin tahsis edilmesi gibi çözümler mantıklı olur. Hatta tüm kalkış ve iniş alanları için bölge pilotları çalışma başlatsa ilerki zamanlarda ranta yenik düşmeyiz. Yer tahsisinde belge almak çok önemli. Örn : Manisa belediyesi Migrosun olduğu araziyi önce paraşütçülere tahsis etmiş sonra Migrosa vermiş, başka yer göstermiş orayada şimdi binalar yapılmış, Kırtık iniş alanına şantiye ve mezarlık yapılmıştır. Araziler değersizken belediyelerin verdiği sözü belgelendirirsek rant oluştuğunda elimizden gitmez diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Hcoskun50
Ad Soyad: Hakan Coşkun
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Hcoskun50 » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 15:52)

3 Gün önce oradaydık Bir bekçi koymuş sahibi arabanın üstünede görevli yazmışlar kapı kilitli olduğu için o olmadan girilmiyo, kanat başına 5 tl istiyor ancak öğrenci falan olunca indirip yapabiliyo örneğin 30 kanat uçurupta 100 tl ye çıkabilirsiniz pazarlık yapmanızı tavsiye ederim

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (23.03.2013, 17:45)

Merhabalar,

Dinamitte son durum nedir? Bir değişiklik var mıdır? Bu konu ile ilgili federasyon kanallı veya kulüpler bazında veya bireysel bir girişim var mıdır?

Umut

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (23.03.2013, 17:51)

selam umut ;

ben daha once de soyledigim gibi bu konuyla ilgilendim , araya secim girdigi ve kurullar resmi olmadigi icin calisma yapilamadi , su anda kurullar olustuktan sonra ilgilenilecek ilk islerden biri bu konu ( tabi ormanli , dinamit vs hepsi )...

ama ülkem gerçekleri ; hala yönetim kurulumuz bakanlıkça onaylanmadığı için yani bürokratik yavaşlıklardan dolayı bir önceki dönemde yapılan işlerin haricinde yeni bir konu başlatma ihtimalimiz maalesef olamıyor....

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Ad Soyad: Kadir Yaraşlı
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 1 yıl önce (25.03.2013, 01:45)

Denizlide bir çok havacılık kulübü ve derneği var. Her kulüptn bir kişinin olduğu bir komite Denizlinin tüm havacılık sorunlarını takip edebilir, THK ve federasyon temsilcileri de var, veya tek bir gönüllü de bu işleri takip edebilir. Mesela ben Muğla merkezde 1 kişi olarak 3 adet pist yapımı için orman bakanlığından spor bakanlığına tahsis yaptırıyorum.

Kullanıcı avatarı
mesuty1ld1z
Ad Soyad: Mesut Yıldız
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Dinamit' e, dinamit

Mesaj #26 gönderen mesuty1ld1z » 8 yıl 1 ay önce (09.03.2016, 02:15)

Uzun bir aradan sonra yeniden buradayım. Bir take off yaptık, Yorumlarınızı bekliyorum :)

https://www.facebook.com/hezarfentakeoff

İsim konusu bence uygun oldu fakat fikirlerinizi almak istiyorum .

Ha bu arada pistten kalkış yapmak ÜCRETSİZ. Tabi uçan pilotlardan pistin geliştirilebilirliği hakkında yorum almak isterim.