Dinamit' e, dinamit

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
necdet
Ad Soyad: Necdet Kara
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Dinamit' e, dinamit

Mesaj #1 gönderen necdet » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 11:07)

Merhabalar, bölge pilotları yazar diye başlık açmamıştım. İki hafta önce Dinamit' te uçuşlarımızı yaparken, tepenin sahibi geldi. Şu an depo olarak kullandığı yerin kaldırılıp, Dinamit tepedeki binanın elden geçirilip tekrar dinamit deposu olacağını bildirdi. Bu zamana kadar uçuşların yapılmasına müsaade ettiğini, depo faliyete geçince uçulamayacağını söyledi. Bu kararları kendisinin vermediğini, deponun şimdiki yerinin uygun olmadığını, devletin masrafları yaparak depoyu buraya getireceğini söylemiştir. İzmir güzelbahçe kapanalı yıllar oldu, Kırtık ,Sipil Manisa günden güne mezar oluyor, Bozdağ Ödemiş uçuş yasak, Eselli haspisane inşaatı planlanıyor, Babadağ = Para +sertifika, Birşeyler yapmalı, geç kalmadan...............

Kullanıcı avatarı
tangoabi
Ad Soyad: Tamer Celik
:
Dealer
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen tangoabi » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 11:31)

tepenın sahıbı elinde olmayan nedenlerde dolayı suanki uctugumuz yerı kullanmak zorunda kaldıgını soyledı suana kadar uctunuz sesımızı cıkarmadık dedi .. kapıya kılıt vuracagını soyledı.. belkı vardır bır yolu ama valıye, baskana cıkıp konusmak gerekıyor bu durumu gec kalmadan.. hızlı bır sekılde artan kentlesme nedenıyle yavas yavas tepeler ucasa kapatılıyor... pamukkale gıbı turıstık bır yer ıcın buyuk bır kayıp ..
esen kalın

Kullanıcı avatarı
webbi55
Ad Soyad: Mutlu Erdönmez
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen webbi55 » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 11:45)

Bizim Samsun Gültepeninde 1-2 sefer ben sahıbıyım diyen biri çıktı. Birkaç sefer konuştum en sonunda abanın altından sopayı gösterdim sesi soluğu kesildi. Hani işe yarıyor bilmem sizde yapabilirsiniz :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
necdet
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen necdet » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 12:23)

Mutlu adam tepenin gerçek sahibi. Ilımlı bir insan, devlet diğer deposunu uygunsuz görüp, masrafları yüklenip, dinamitlerin buraya konacağını söylemiş. Dolayısı ile tamamen sorun siyasi 1)Başka depo tahsis ettirilmeli 2) İleride bu gibi sorunlara maruz kalmamak için, kalkış alanı yamaçcılara tahsis ettirilmeli (Gerekirse kurum, federasyon ya da biz burayı daha ekonomik değeri düşükken satın almalıyız.) Haydi pamuk eller cebe .................

Kullanıcı avatarı
ayhankocaman
Ad Soyad: Ayhan Kocaman
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ayhankocaman » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 12:46)

necdet boşver kardeş bizim tire'miz var.çıktığımız yerlerin anahtarlarını sahipleri kendileri çoğaltıp bize veriyor.başka yere gitmeye gerek yok.aydında'da koçarlı var.transpor hazır gelin uçalım.

Kullanıcı avatarı
necdet
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen necdet » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 12:55)

Ayhan abi senede iki, üç defa gidiyoruz benim için çok mühim değil ancak genel anlamda büyük kayıp. Hadi bizi geçtim her yerden kalkıp iniyoruz yeni başlayanlar nereden uçacak? Ne Kırtık kalıyor ne Eselli .................................... Sağlıcakla kalın.

Kullanıcı avatarı
webbi55
Ad Soyad: Mutlu Erdönmez
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen webbi55 » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 15:11)

Ayhan abi Necdet hocam iyi düşünmüş ben öyle heryerden kalkıp hereye konamıyom. Biraz nazlıyım anlıcan azda bizi düşünün derim :)

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen bartsay » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 17:19)

ayhankocaman yazdı:necdet boşver kardeş bizim tire'miz var.çıktığımız yerlerin anahtarlarını sahipleri kendileri çoğaltıp bize veriyor.başka yere gitmeye gerek yok.aydında'da koçarlı var.transpor hazır gelin uçalım.

hoca sizin tireye de ağaç dikip duruyorlarlar yavaş yavaş take off a doğru yaklışan cevizler falan:)
Sanırım bundan sonra eğitim için senirkente gelirsiniz:)

Kullanıcı avatarı
SilverCloud
Ad Soyad: Muharrem Kılıç
:
Yarışma Pilotu 300+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 62 / 0
Pilot Menüsü: 

Re: Dinamit' e, dinamit

Mesaj #9 gönderen SilverCloud » 1 on yıl 2 yıl önce (18.11.2011, 19:23)

necdet yazdı:Merhabalar, bölge pilotları yazar diye başlık açmamıştım. İki hafta önce Dinamit' te uçuşlarımızı yaparken, tepenin sahibi geldi. Şu an depo olarak kullandığı yerin kaldırılıp, Dinamit tepedeki binanın elden geçirilip tekrar dinamit deposu olacağını bildirdi.

Sanırım tepenin sahibi bi tarafından uydurmuş, patlayıcı maddelerle ilgili şu an yürülükteki mevcut tüzüğe göre (87/12028) yola o kadar yakın bir yere (googleearth'den ölçebildiğim kadarı ile 60-70 m) bir patlayıcı deposu yapılması mümkün değil, ha kalkışın önündeki yolu da ulaşıma kapatacaklarsa o ayrı tabi. Özetle içiniz rahat olsun, eleman sallamış....

Kullanıcı avatarı
Kadir Yaraşlı
Ad Soyad: Kadir Yaraşlı
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen Kadir Yaraşlı » 1 on yıl 2 yıl önce (10.12.2011, 02:06)

Aslında Necedet Kara'nın dediği doğru: Federasyondan girişimle burayı uçuş alanı ilan ettirmeli. Arsayı federayon satın alabilir mi acaba? Yerel belediye ve yerel iş adamları derneği yarım edebilir mi? Onlara pamukkalede havada paraşütçülerin sürelki bir gösteri gibi dolaşması bölge ticretine olumlu bir katkıdır fikri ikna edilebilir. Bu görev Denizlideki yp dernek ve kulüplerine düşer sanki. Ne dersiniz?

murathan571
Ad Soyad: Hakan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen murathan571 » 1 on yıl 2 yıl önce (10.12.2011, 02:29)

bugun federasyon başkanı ile beraber toplantıdaydık çökelez ve dinamit hakkında vali lik yol ve tepe düzenlemesi konusunda yardımcı olma yı istiyor fakat dinamit tepe malesef buyuk bir bölümü özel arazi adamın zeytinlerimi çalmışlar ne öle bişe oda orayı kapatmak istiyor bakalım çalışmalar sürüyor

dimittepe kapanmış değil şimdilik insanlar uçuyor bir de pamukkalenin şöyle bir özelliği var yağmur yağmadığı ve fırtına olmadığı sürece uçuşa çogu zaman elverişli çoğu zaman denizliye yağmur yağar biz pamukkalede uçarız arada 18 km olmasına rağmen yılın çogu zamanı uçarız ama çöklez için asfalt ve take of duzenlemesi sözu alındı validen bakalım ne olacak

dinamit kurma mevzusu hikaye bu arada eskidenmiş o

Denizli XC Open 2012 Uzun Mesafe Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası gelecek yıl yine denizlide yapılacak( toplantıdan notlar ) herkesi denizliye bekleriz

Kullanıcı avatarı
theon3
Ad Soyad: Caner Kepekçi
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen theon3 » 1 on yıl 1 yıl önce (05.05.2012, 10:05)

05.05.2012 bugun saat 10:00 itibariyle dehavk ile dinamit take off a geldigimizde take off un sahibi adina kişi basi gunluk 5 tl talep ettiler ve bu uygulama yaklasik bir aydir devam ediyormus :-s buraya gelecek arkadaslarin 5tl lerini hazirlamalarini duyrulur... :-s

Kullanıcı avatarı
Bilalk
Ad Soyad: Bilal Kaya
:
Yarışma Pilotu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen Bilalk » 1 on yıl 1 yıl önce (05.05.2012, 15:14)

merhaba arkadaşlar

1997 yılında denizli valiligine baş vuru yaparak THK olarak yerin sahiblerini bulduk ve tepeden düzeltmeler yaparak uçuş yapmak istedigimizi yer sahiplerine iletdik onlarda makul görüp ağaçlara zarar vermeden ve binaı yıkmadan gerekkli pist düzeltelerine izin verdiler ve binaya cam ağaına dokanmadan pisti dozerle açtırdık yer sahibide orda idi o gün pist açılırken ben vardım başında ordan biliyorum konuyu. sonraki yıllarda pist genişledi ve bu günkü halini aldı birileri cıkıp dediyse burası benim arazim dogrudur o yıllarda görüştügümüz bir amca vardı belkide yere gelen cocuklarıdır. yerin gecmişinde dinamit depolamak için kullanılıyoruştu tepe ve o bina. yer sahibi ile uzlaşmaya varıp hareket etmen en mantıklısı

iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
Wings
Ad Soyad: Hakan Akcalar
:
Yarışma Pilotu 300+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen Wings » 1 on yıl 1 yıl önce (06.05.2012, 22:55)

Çözümü en zor durumlardan bir tanesi maalesef şahıs arazileri ... Hele de adamlar paranın kokusunu aldılarsa işimiz gerçekten zor.
Denizlili arkadaşların bu konuda il müdürlüğüyle birlikte neler yapabileceklerini merak ediyorum, umarım bir çözüm bulunur.

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
Ad Soyad: Umut Aslan
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 00:26)

Merhabalar,

Konu hala tazeliğini koruyor ve malesef Ölüdeniz gibi Dinamit için de para ödemek zorunda kalıyoruz uçmak için. Karşılığında bir makbuz veya fiş gibi bir şey de verilmiyor. Bu durum için ne yapılabilir/yapılmalı?

Tepeden yeniden ücret ödemeden uçulması için neler yapılabilir? Acaba Denizli federasyon temsilcisi bu durumda bir şeyler yapabilir mi veya bu durumda kim yetkili olarak çaba sarf etmeli? Biz halk olarak ne yapabiliriz/yapmalıyız?

Acaba tepenin sahibiyim diyen kişinin arazisi sadece kalkış pistine kadarsa ve kalkış pisti orman arazisi ise tepeye aşağı yoldan yapılacak bir merdiven sayesinde çıkış yapılabilir. Ama acaba kalkış pisti orman arazisi mi? Bunu nasıl araştırabiliriz?

İstimlak etme gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Vali veya yetkili makamlar bu durumu umursar mı veya sözü geçen yetkililer kimi umursar?

Saygı ve sevgilerle
Umut

Kullanıcı avatarı
tangoabi
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen tangoabi » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 00:31)

Slm
takeoff tamami ozel mulkiyet.

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 00:33)

Merhaba,

Bu kesin bilgiye nereden ulaştınız acaba. Çünkü başkalarından da kalkış pisti orman arazisi olabilir gibi söylentiler duyabiliyoruz.

Umut

Kullanıcı avatarı
tangoabi
:
Dealer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen tangoabi » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 01:32)

Bir gun ucusa ciktigimizda sahibi geldi konustuk biraz.
devamli duran bir bekci var gunluk 5 tl aliyor. hatta yillik 10bin tlye kiralandigi soyleniyor.
Hafta ici ucusa gittigimde kapi kilitli oluyor. tepenin asagisindan tirmanip cikiyoruz.
Bunun yaninda alternatif bir kalkis alani var duzenlenirse hem 150 metre daha yuksek sagina
Dusuyor. 2km daha uzak yol. bir kac agac kesilmesi gerek hem dinamitten cok daha guzel.
Burda yerel yonetimler bu konuda destek vermiyor.

Kullanıcı avatarı
marulcuk
Ad Soyad: Ümit Aydemir
:
50+ Club Dealer
Aldığı Beğeni: 0 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen marulcuk » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 01:56)

bu hafta irtifa hava sporlari ve hacettepe havacılık ekipleri yaklaşık 50-60 kişi oradaydık ve uçan her kanat için 5 tl ödedik , 20 - 25 takım malzememiz olduğu düşünülürse 4 günlük bi faaliyette öğrenciler için ciddi maliyetler oluştuğu gözardı edilemez...

tepenin sadece giriş yolunun adamın tarlası olduğu hatta yarısının tarlası olduğu vs görüşler var ... bu tepe rahmetli vali yazıcıoğlu tarafından zamanında tahsis edilmişti ve hala take off da üzerinde onun resminin olduğu bir tabela hala durur...bu sadece tabela dikilmesimiydi yoksa resmi bi yazı varmı bakmak lazım ayrıca bu yaz ordan tr şampiyonası taskı yapıldı ve para felan ödediğimizi hatırlamıyorum...

teknik konulara çok bulaşmadığım için bu konudan haberdar değilim ama kendi adıma( federasyon eğitim kurulu üyesi olarak ) bu konuyu yarından tezi yok bi araştıracağım ve buradan bilgilendirme yapacağım...

sevgilerle...

Kullanıcı avatarı
aslan_umut
:
Yarışma Pilotu 250+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen aslan_umut » 1 on yıl 1 yıl önce (01.02.2013, 02:19)

Merhabalar,

Yazın İsa abi 100-150 tl gibi bir miktar parayı adama verdikten sonra oranın kapısını açmıştı bize yanlış hatırlamıyorsam.

Adama sorsanız buranın tamamı benim diyecektir tabiki. Önemli olan tapu kayıtları.

Umut