Antalya Falez

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
ismetmelik
Ad Soyad: İsmet Melik Turhan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Antalya Falez

Mesaj #1 gönderen ismetmelik » 1 on yıl 2 yıl önce (06.03.2012, 23:55)

falezin kısa bilgileri..

http://www.youtube.com/watch?v=ld83qLi- ... TNF2TfRdAI

iyi seyirler...

Kullanıcı avatarı
avcıl
Ad Soyad: Mehmet Avcıl
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen avcıl » 1 on yıl 2 yıl önce (07.03.2012, 02:29)

Müzik de yakışmış görüntülere. Tanıtım için teşekkürler. Saygılar.

Kullanıcı avatarı
Hazerfenin Bir Füruğu
Ad Soyad: Selahattin Asmalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen Hazerfenin Bir Füruğu » 1 on yıl 2 yıl önce (07.03.2012, 15:19)

Emeğine sağlık İsmet, güzel olmuş.

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Ad Soyad: Mustafa Atsız
Aldığı Beğeni: 1 / 4
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen zorhedef » 1 on yıl 2 yıl önce (31.03.2012, 01:33)

çok güzel bilgiler vermişsin ismet emeğine sağlık antalya falezde 2 uçuşum var ama malesef hava hiç yelken havası değildi bu sene inşallah uygun havada gelir uçarız birlikte

Kullanıcı avatarı
ismetmelik
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen ismetmelik » 1 on yıl 2 yıl önce (31.03.2012, 19:37)

http://www.windfinder.com/forecast/falez

bu siteden takip edebilirsin mustafa abi
gelin hepbirlikte bekleriz..

eğer biz yokken de gelirseniz bir bilgi daha; polis gelir de inin aşağı derse herkes hiçbirşey olmamış gibi banda girsin. bi müddet sonra sıkılıp gidiyorlar :D eğer söz dinleyip inerseniz 140 tl ceza kesip bi de akşama kadar karakolda bekletiyorlar. işin kötüsü karakoldan falezdeki bayrağı görebiliyosun, orda beklerken göz göre göre esip giden rüzgar insanın canını acıtıyor... ;)

herkese iyi uçuşlar.

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen zorhedef » 1 on yıl 2 yıl önce (31.03.2012, 21:54)

teşekkürler ismet inşallah bir gün beraber uçarız o bandın içinde çok yakın sürede görüşmek ümidi ile kazasız bol uçuşlar dilerim

Kullanıcı avatarı
cansoycan
Ad Soyad: Can Soycan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen cansoycan » 1 on yıl 2 yıl önce (01.04.2012, 14:51)

Bu sporun içerisinde polisin olumsuz imajının ortaya çıkması öncelikle bir Türk Vatandaşı olarak sonra da Polis olarak benim canımı çok acıtıyor.Falezde uçan bir sporcu ile polisin ne aılp veremediği var anlayamıyorum.Hangi yasanın hangi maddesi gerekçe imiş 140 TL. ceza kesmek için acaba?Ceza kesilen bi arkadaş yazabilirmi acaba? Bir tarafta yaşlı bir amcayı-teyzeyi yolda ekip aracıyla alıyoruz evine bırakıyoruz işittiğimiz hayır duanın haddi hesabı yok.İnanın dakikalarca bırakmıyorlar bizi dua ediyorlar. E bir tarafta da adam dünyanın en klas sporunu dünyanın en klas sahilinde kimseye zarar vermeden kendi halinde yapıyor.Üstüne 140 lira ceza yazıyoruz.Arkadaşlar da banda girin onlar bekler bekler gider diyorlar.Yani it ürür kervan yürür meselesi olmasın istiyorum.Ben hem banda girenlerden hemde aşağıda bekleyenlerden olduğum için inanın mahcubiyet ve sıkıntım iki katı.Antalyalı değilim, Antalya' da değilim.Orada uçmuşluğum da yok ama konugerçekten sıkıntılı ve üzüntü verici.Bu konu Antalya Emniyet Müdürümüzle görüşülmüş mü acaba?İsmet Bey; okuduysanız cvp yazarsanız sevinirim.Bu konuya Valilik ya da İl Emniyet Müdürü seviyesinde kısıtlama getirildiğine inanmıyorum.Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
mubi
Ad Soyad: Muharrem Birdoğan
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 9 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen mubi » 1 on yıl 2 yıl önce (01.04.2012, 18:34)

Antalya falezleri kendisine mekan edinen , Oradan en çok uçan pilotlardan, uçuşlarımı video klipler haline getiren ve ismine facebookta grup kuran birisi olarak Cana cevap vermek istiyorum. Can ve mal kaybına yol açmamak için, uçuşların notama tabii olduğu, falezlerin uçmak için uygun bir yer olmadığı gerekçelerini gösteren valilik falezlerde uçmayı yasakladı. Yasağa uymayanlar hakkında kabahatler kanuna göre 160 lira para cezası ile cezalandırılması hakkındaki yazıyı tüm merkez kaymakamlıklarına, kaymakamlıklarda tüm karakollara bu yasak yazısını gönderdi. Gelelim polislere. Biz uçarken bir işgüzar polise ( Yasak yerde uçuyorlar ) diye telofon açmadığı sürece hiç bir sıkıntı yok. Ama telofon açıldığında polis gereğini yapmak zorunda kalıyor. Falezlere geliyor ve inmemizi istiyorlar. Şimdiye kadar polis uçana değilde paraşütünü orada katlayana ceza yazdı :) Polis kendi düşüncesinde uçmamıza karşı değil aksine biz uçarken keyifle seyrediyorlar bizi ama telofon gelince işler değişiyor. Bırak polisi Antalyanın, falezin prim yapması için uğraşması gereken medya tam tersi tutum içerisinde sırf haber derdine uçuşlarımızı ( yasak olmasına rağmen uçuyorlar ) diye haber yapıyorlar ve ana haber bültenlerinde yayınlıyorlar. Hatta alın o haberin linkini size veriyorum.
http://www.akdeniztv.com.tr/haber/8930- ... tular.html
Antalya falezlerde uçmak için Valiliğe dilekçe ile bir girişimimiz oldu ama sonuç belli değil daha. Bakalım. Ben size Falezlerde yelken uçuşu yapmayanlar için bir uçuş linkimi daha veriyorum. Ayrıca ismetin verdiği bilgilere ek bir bilgi daha. 10 notun üzerinde bir rüzgar ile yaklaşık 2.4 km lik bir bant mesafesinde eşsiz güzelliklerde uçuş imkanınız var.
http://vimeo.com/21526949
İllede falezzzz
mubi

Kullanıcı avatarı
cansoycan
Ad Soyad: Can Soycan
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen cansoycan » 1 on yıl 2 yıl önce (01.04.2012, 21:47)

''polis gelir de inin aşağı derse herkes hiçbirşey olmamış gibi banda girsin. bi müddet sonra sıkılıp gidiyorlar, eğer söz dinleyip inerseniz 140 tl ceza kesip bi de akşama kadar karakolda bekletiyorlar. işin kötüsü karakoldan falezdeki bayrağı görebiliyosun, orda beklerken göz göre göre esip giden rüzgar insanın canını acıtıyor...''
Bu dostların canının acıtılması da benim canımı acıtıyor. Ama Muharrem Bey' in söylediğine göre meslektaşlarımın buna sebep değilde zorunlu araç olması bi nebze sıkıntımı azalttı. Polis sizin çocuklarınız, kardeşleriniz,akraba ve arkadaşlarınız.Uzaydan gelmediklerine sizden biri olduklarına emin olun.Onlara 160 TL ceza yazdıran sistem utansın diyelim o zaman.Saygılarımla.

Kullanıcı avatarı
ismetmelik
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen ismetmelik » 1 on yıl 2 yıl önce (01.04.2012, 23:12)

merhabalar can bey, yazımdan dolayı kimseyi üzmek istemedim zaten niyetim de bu olamaz. beni tanıyan bilir... ama durum muharrem abinin anlattığı gibi..

falezde uçma yasağı var. bir şikayet olmadığı sürece polisler faleze biz uçanları görüp izlemek ve sohbet etmek için geliyorlar. birçoğu kendilerinin de yapmak istediğini söylüyor. ama şikayet üzerine gelen polisler istemeye istemeye de olsa o cezayı bize yazmak zorundalar. ve ben polis in aşağı dedi diye emre uyup aşağı inen ve prosedür gereği karakolda akşama kadar tutulan biri olarak birdaha yasağı koyan vali gelip in dese yinede inmem. kendim için istemediğim birşeyi de başkasına önermem. ya da şöyle diyeyim ceza yiyeceksem bile rüzgar bitene kadar uçarım sonra iner paşa paşa yerim cezamı...

bu konuyu çoook uzatmak mümkün. sadece ben değil falezde uçan tüm pilotlar uzun yorumlar yapabilir. çünkü herkes çok dolu bu konuda..

polislerin uzaydan gelmediklerine eminim. :D hepimiz kardeşiz, arkadaşız. herkesi olduğu gibi seviyorum... ama;

nasıl sahilde yüzen, dalan sokakta bisiklete binen, koşan insanlara bu yaptıkları yasaklanamıyorsa yamaç paraşütü de yasaklanamamalı.

bu spor artık tanınmalı. rahat rahat uçalım güvenli güvenli uçalım.

not: falezde güneydoğulu rüzgara uçulmasın.

sevgiler, saygılar...

Kullanıcı avatarı
zorhedef
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen zorhedef » 1 on yıl 2 yıl önce (01.04.2012, 23:43)

muharrem beyin uçuşunuda izledim ;bu kadar güzel uçuşlar neden yasaklanıyor bu politika bence hava kurallarına uyduğun sürece bu sporun güvenli bir spor olduğunu olduğunu yüksek mevkilere anlatmak gerekiyor biz bu spora gönül vermişiz cezalar falan caydırıcı olur ama asla bıraktıramaz herkese kazsız bol uçuşlar dilerim sanada kolay gelsin ismet ne yapalım artık kaçak da olsa bu güzellik engellenemez sen dikkatli ol uçuşlarında yeter kendine değil hepimize zarar veririsin görüşmek üzere

Kullanıcı avatarı
mustang
Ad Soyad: Mustafa Sümer
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen mustang » 1 on yıl 1 yıl önce (29.04.2012, 23:32)

ben çok tehlikeli
ben ce falezler tehlikesiz yeniden düşümdümde
falezler belediyenin mi valiliginmi ne karışıyorlar

Kullanıcı avatarı
neccocan
Ad Soyad: Sezai Yeniay
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen neccocan » 1 on yıl 1 yıl önce (03.05.2012, 12:00)

Kullanıcı avatarı
Hazerfenin Bir Füruğu
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen Hazerfenin Bir Füruğu » 1 on yıl 1 yıl önce (12.10.2012, 17:55)

Falezlerin resmi makamlarca da uçuş parkuru ilan edilmesi için ekte gönderdiğim yazışmalarımız oldu. Bir çok kısım (bürokratik makam) ile Muharrem arkadaşımız bizzat gidip görüştü, THK Antalya Şube başkanı, THK Karain Eğitim Merkezi Müdürü ve ben Sahil Güvenlik Grup K.lığı ile bir buçuk saate yakın görüştük. Sahil güvenliğin uçuşa elverişli olmadığı yönünde görüş ve düşüncelerini değiştiremedik. Bu tutumlarında daha önce yaşanan kazanın etkisi var mı yok mu? bilemiyorum. Biz devlet yöneticileri gözünde kabahat (!) işlemeye, kendi gözümüzde özgürlüğümüzü bu sporu yaparak hissetmeye devam ediyoruz. Baktığımız yerler ve algılarımız farklı olduğu için, polis ve zabıta ile zaman zaman tartışıyoruz. Bazen tutanak ile idari para cezası kesiyorlar. Kesilen tüm cezalara; Sulh Ceza Mahkemesine itiraz ediyoruz. Bir kısmı itirazımızı kabul ediyor. Bir kısmı ret ediyor. Sulh Ceza Mahkemesinin bu yöndeki kararları (kabul veya ret) kesin nitelik taşıyor. Yani mahkemeler bir birinden farklı iki karar verebiliyor. İdari işleme dayanak teşkil eden, emrin iptali için İdare Mahkemesine başvur yolumuz henüz kullanılmadı. Bir de o yoldan bu yasağı/engeli aşma ihtimalimiz var. Bakalım zaman ne gösterecek?
Dosya ekleri
falezle ilgili yazışmalar ve gelen cevap.pdf
Falezle ilgili yazışmalar ve cevap
(2.78 MiB) 172 kere indirildi

Kullanıcı avatarı
F1R4T
Ad Soyad: Fırat Bişkin
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen F1R4T » 1 on yıl 1 yıl önce (16.10.2012, 10:57)

Merhaba,
Bir ay önce Antalya da Karain de Yamaç Paraşütü Başlangıç eğitimi gördüm, bu esna da falezleri de tanıma fırsatım oldu oraya denize girmek için girdik ama falez de uçulduğunu söyleyen hocam beni hayretler için de bıraktı gerçekten buradan uçmak çok farklı bir duygu çok keyifli olduğu kesin. Tesadüf akşama doğru uçan bir pilota rast geldik severek takip ettim gerçekten harika, falezlerin yasaklanmasından değil tam tersi daha güvenli bir uçuş yeri haline getirilmesinden yanayım. Bunu paraşütleri denetleme ve take off a izin vererek yapılabilir...

Kullanıcı avatarı
Hazerfenin Bir Füruğu
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen Hazerfenin Bir Füruğu » 1 on yıl 1 yıl önce (16.10.2012, 16:28)

"Bir gün Falez'de bir yamaç paraşütçüsünü hava da uçarken gördüm ve bütün hayatım değişti. O günden sonra hayatımda hiçbir şey artık eskisi gibi olmadı."

Eskiden olanla olmayanı anlatmak için bu formun sayfaları yeterli olmayacağından burada bir şey paylaşmıyorum. Ancak benim gibi bir kişinin daha hayatının değişme olasılığına karşın, FALEZ 'de uçuş yasağı mutlak surette kaldırılmalıdır. Türkiye de ve dünyada yamaç paraşütü ile uçan pilotların ortak amaçlarına ve yamaç paraşütünün gelişimine katkı sağlamak için, birlikte hareket etmek ve güç oluşturmak zorunluluğu vardır. Bartu Bey 'e önerisi ve desteği için buradan teşekkür ediyorum.

Kullanıcı avatarı
mrtablak
Ad Soyad: Murat Yunus
Pilot Menüsü: 

Mesaj #17 gönderen mrtablak » 1 on yıl 1 yıl önce (06.02.2013, 02:53)

Sevgili İsmet, yaklaşık dört ay sonra konuyu hortlatıyorum ama tamda bu başlıkta bizdende (Ercan ve Ben) bahsedip beach parktaki paramotor uçuşumuzdan ve bizimde bu spora gönül vermiş kişiler olduğumuzu belirtirsen polisin ceza işlemi uygulamasındaki mecburiyetinin elinde olmayan sebeplerden kaynaklandığını buradaki arkadaşlar daha iyi anlar kanımca, ayrıca bu yasakla ilgili polise emir niteliğinde gönderilen ve benimde bizzat tebellüğ etmek zorunda kaldığım yazınında bir fotokopisi bende mevcut, bu sporu yaptığım için fotokopi çekip almıştım bir nüsha, bir ara görüştüğümüzde sana gösterebilirim.

Kullanıcı avatarı
Hazerfenin Bir Füruğu
:
100+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #18 gönderen Hazerfenin Bir Füruğu » 1 on yıl 1 yıl önce (07.02.2013, 00:45)

Ben de konuyu hortlatmak istemezdim, ama bu kez iyi haber:

Mahkeme Kararı Özet:

"Uyarılara rağmen seyir terasında yamaç parasütü faaliyetinde bulunarak emre aykırı davranışta bulunduğu belirtilerek 5326 sayılı kabahatler kanunun 32/l. maddesi gereğince 170,00 TL idari para cezası verildiği, 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32/1.maddesinde "Yetkili makamlar tarafından adli işlemler nedeniyle ya da kamu güvenliği, kamu düzeni veya (genel sağlığın korunması amacıyla, hukuka uygun olarak verilen emre aykırı hareket eden kişiye ... idari para cezası verileceği, bu cezaya emri veren makam tarafından karar verileceğinin" belirtildiği, 32/1.maddesinde ise, bu maddenin ancak ilgili kanunda açıkça hüküm bulunan hallerde uygulanabileceğinin belirtildiği, Antalya Valiliği tarafından Antalya ili Konya altı caddesi Varyant mevkiinde çok hafif hava araçları ile uçuş yapılmasının yasaklanmasına ilişkin usulüne uygun olarak alınıp ilan edilen bir karar bulunmadığı gibi, parkur alanı dışında çok hafif hava araçları ile uçuş yapılması halinde kişinin idari para cezası ile cezalandırılacağına dair açık bir yasa hükmünün bulunmadığı, diğer taraftan 5326 sayılı kanunun 32.maddesi gereğince bu konuda zabıta memurunun idari yaptırım kararı verme yetkisinin bulunmadığı, bu nedenle verilen idari para cezasının usul ve yasaya uygun bulunmadığı anlaşıldığından itiraz başvurusunun kabulüne dair aşağıdaki şekilde hüküm kurulmuştur.
HÜKÜM: Gerekçesi yukarıda açıklanan nedenlerle;
İtiraz başvurusunun KABULÜNE,
İtiraz eden Muharrem Birdoğan hakkında Antalya Büyükşehir Belediyesinde görevli zabıta memurları
tarafından 13.11.20 12 tarihli idari yaptırım kararı ile verilen 170,00 TL idari para cezasına ilişkin idari
yaptırım kararının KALDIRILMASINA,
Kararın taraflara tebliğine,
Dair; dosya üzerinde yapılan inceleme sonucunda, 5326 Sayılı Kanunun 28/10. maddesi gereğince
kesin olarak karar verildi. 17/01/2013"

Kullanıcı avatarı
yyalibuk71
Ad Soyad: Kubilay Güngen
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #19 gönderen yyalibuk71 » 1 on yıl 1 yıl önce (07.02.2013, 01:19)

:) Tebrikler

cihan.evrenlioglu
Ad Soyad: Cihan Evrenlioğlu
Pilot Menüsü: 

Mesaj #20 gönderen cihan.evrenlioglu » 1 on yıl 1 yıl önce (07.02.2013, 02:01)

harika sunum elinize sağlık.