Bursada yeni takeof

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
EGETURK
Ad Soyad: Mustafa Dursun
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #21 gönderen EGETURK » 1 on yıl 1 yıl önce (08.05.2012, 21:46)

Yeni takeff'umuz camiamıza hayırlı olsun.Böylesine güzel bir kompleksin hazırlanması ve hizmete sunulması için üstün gayret ve emeklerini esirgemeyen Nilufer beledie başkanı sayın Mustafa BOZBEY ve Nilufer havacılık kulüp başkanı sayın Rasim KUŞCU'ya teşekkürü bir borç bilip saygılarımı sunarım.Gerek takeoff,konaklama tesisi,gerekse manzara ve ulaşımı ile harika bir tesis.Uçmayı seven arkadaşlarımızla bu güzel yamaçta buluşmak üzere...

Kullanıcı avatarı
Altay5
Ad Soyad: Gökçe Altay
Pilot Menüsü: 

Mesaj #22 gönderen Altay5 » 1 on yıl 1 yıl önce (09.05.2012, 11:24)

paylaşım için çok teşekkürler. Ankara'dan selamlar...

Kullanıcı avatarı
sebo70
Ad Soyad: Sebahattin Çetin
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #23 gönderen sebo70 » 1 on yıl 1 yıl önce (27.08.2012, 21:10)

FADILLI Y.P İNİŞ ALANINDA PARAMOTOR UÇUŞU :)

http://www.youtube.com/watch?v=27TDZqA2 ... e=youtu.be

Kullanıcı avatarı
exeman
Ad Soyad: Özhan Esemen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #24 gönderen exeman » 1 on yıl 1 yıl önce (20.09.2012, 15:19)

Pistin oluşturulmasındaki emeği nedeniyle Rasim Bey'e teşekkürler. Fakat 15 Eylül günü kendisini take-off komiseri ilan ederek, havanın sert olmasını bahane edip uçmak için hazırlık yapanlara "Burasını ben yaptım, uçurmuyorum" demesi ve hatta oradaki iş makinesini (kepçe) alıp pilotların ve ekipmanların üzerine sürmesi kesinlikle yakışık almadı.

Yamaç paraşütü biraz da özgürlük sporudur. Her sporcu bunun riskini bilir, kendi sorumluluğuyla uçar. Yapılması gereken şey engelleme değil, en fazla tavsiye ve uyarı olmalıdır.

Bursa yeni bir uçuş pisti kazandı derken, Bursa'da hiç bir uçuş bölgesinde gösterilmeyen davranışların burada gösterilmesi tepenin kullanımını imkansız hale getirecektir.

Kullanıcı avatarı
Berussa
Ad Soyad: İbrahim Altın
Pilot Menüsü: 

Mesaj #25 gönderen Berussa » 1 on yıl 1 yıl önce (20.09.2012, 16:34)

http://www.youtube.com/watch?v=uM5rznRUmSs

Yaptığı tandem uçuş öncesi alınan alkolden hiç bahsetmiyorum bile...

Kullanıcı avatarı
m.bayrakci
Ad Soyad: Murat Bayrakçı
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #26 gönderen m.bayrakci » 1 on yıl 1 yıl önce (20.09.2012, 21:13)

Nilüfer Havacılık kulübü başkanı Rasim Kuşçu kalkışa hazırlanan kanada inşaat makinası (kepçe) sürdü..çok büyük ayıp etti. Akıllara durgunluk veren bir rezalete imza attı. Kalkışa hazırlanan biz pilotlar psikolojik bir teröre maruz kaldık. inşaat makinası üzerimize sürüldü sonuçta. kendisine yaptığı yanlışı anlatıp, take off'a çıkardığı kepçeyi gösterip "bu yaptığın hareket hiç uygun olmadı" dedim. mahçup olup çekti makinayı. ama ortamın tadını kaçırmasını pek düzeltemedi. on küsur katılımcının morali yerlerde idi. kazalar organizasyonlara mani olsa idi, ölüdenizin 100 kere uçuşlara kapatılması gerekirdi. bakın daha 2 gün önce iranlı bir pilot hayatını kaybetti. belediyeler şenlikler düzenliyor. ama uygulama nedir, uçuş bölgesinin risklerini anlatırsınız, matbu bir sorumluluk belgesini imzalatırsınız, herşeye rağmen bir olumsuzluk yaşanırsa sorumluluk pilota kalır. yoksa kaza olasılığına kalırsa yasaklama kararı ne şenlikler düzenlenir, ne de take off kalır. herhangi bir kaza vukuunda, uçuş ekibi ambulans çağırır ve yaralının en yakın sağlık kuruluşuna ulaşmasını sağlar. yaptığımız sporun doğasında vardır riskler. emniyeti sağlıyacağım diye take off ağalığı yapmanın ve insanlarının huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı yok. insanların üzerine inşaat makinası sürmenin hangi mantıklı izahı olabilir. kraldan çok kralcı olmaya hiç gerek yok. meseleyi karmaşık hale getirmesin kimse. pilot riskini alır, uçarsa uçar. uçamazsa düşer. uyarıyı aldığı halde uçuş sonucunda kaza geçiren bir pilot kimden şikayetçi olabilir ki?? bu kadar basit. trafik kazası oluyor diye otobüse binmeyelim mi? Bu kalkış alanını bir daha kullanmamaya karar verdim. ben bu sporu huzur bulmak için yapıyorum. huzursuzluklara tahammülüm yok artık!!!
herkese emniyetli ve huzurlu uçuşlar dilerim..

Kullanıcı avatarı
delipilot
Ad Soyad: Gürsu Arıkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #27 gönderen delipilot » 1 on yıl 1 yıl önce (20.09.2012, 22:45)

Videoyu izledim, o kanadın sahibi arkadaş iyi sabretmiş.