gürsu da ki iniş yeri problemi

Uçuş Bölgeleri Hakkındaki konular,yeni uçus bölgeleri...

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Ad Soyad: Cihan Kın
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

gürsu da ki iniş yeri problemi

Mesaj #1 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 7 yıl önce (05.10.2006, 10:09)

Dün Gürsu da çok güzel bir hava vardı.. Bizde üç arkadaş take off a çıktık ... Ve uçtuk tepenin önünde gezinddikten sonra iniş yapacağımız alana yöneldik .. 20 dk iyi bir uçuş oldu...
Fakat iniş yerinde bizi jandarma ve tarla sahipleri bizi bekliyorlardı.. Durumu görünce ben mecburen yola inmeye çalışırken yolda iki farklı yönden gelen 4 aracı gördüm .. yola inmek tehlikeliydi.. Tabii tarlaya inmekde öğle.. Sonunda arkadaşım ve ben tarla sınırına indik.. Benim indiğim yerde sorun yoktu haman yol kenarına çıkabildim.. Rkadaşım tarlanın birazdaha ilerisindeki sınıra inmişti ve yürüyerek tarladan geçmek zorunda idi.. Bütün sıkıntı o zaman başladı.. Gerisini anlatmayacağım uçuştan aldığımız zavk gitti zaten ...
Sonuç olarak Gürsu da take off dan çıktığımızda nereye inebileceğimiz konusun da bir bilgisi olan var ise bizimle paylaşsın... ben bir senedir gürsudan uçuyorum ve daha bir iniş alanı gösterilemedi...
Saygılarımla....

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen emraq » 1 on yıl 7 yıl önce (05.10.2006, 13:32)

belediyenin iniş alanı amaçlı bir kaç dönümlük bir arazi aldığı söylenmişti.bu konuda bilginiz var mı?yaz başında böyle bir duyum almıştım isterseniz bir araştırın.ama uzun süredir orada uçmadığım için kesin birşey söyleyemiyorum yanlış biliyorda olabilirim.iyi günler.

Kullanıcı avatarı
daglar72
Ad Soyad: Abdullah Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen daglar72 » 1 on yıl 7 yıl önce (05.10.2006, 20:36)

jandarma ehliyet ruhsat sordumu bari :D

Kullanıcı avatarı
ÇağlaR
Ad Soyad: Çağlar Güngelen
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen ÇağlaR » 1 on yıl 7 yıl önce (06.10.2006, 00:26)

niye baltalamak isterler bu sporu anlamam...ekin olan bi tarlaya zaten inmeyi bizde istemeyiz, jandarmanın tavrını çok merak ettim biras açıklarmısın ne muhabbetler döndüğünü?? köylününkini sormuorum o zaten cıngar çıkarmak isteyen birisine benzio ki jandarma çaaarmış.

sanalpilot
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen sanalpilot » 1 on yıl 7 yıl önce (06.10.2006, 03:35)

Dün havadakiler sizmiyidiniz yaaa.millet de beni cepten arayıp abi havada sen de mi varsın diye sorup durdular.neyse arkadaşım büyük geçmiş olsun başınıza gelenlere üzüldüm .bunu yapanın kim olduğunu tahmin eder gibiyim aşağıda bir şantiye dikkatinizi çekmiştir işte o şantiyenin şefi olacak i..e sizi şikayet etti büyük ihtimalle hatta ihtimal değil kesin o yapmıştır,ne zaman havada uçan birilerini görse hemen köylüleri arayıp galeyana getirip yamaççılara kışkırtmakta üzeine yok yok o adi herifin neyse bunula geçmiş olsun umarı tatsız bir durum olmamıştır.Gürsu take off tan çıkan arkadaşlar iniş yapacakları noktayı iyi seçsinler ve mümkün mertebe ekili alanlara(gerçi hiçbir kanat sahibinin bunu yapacağını sanmıyorum ya) inmemeye çalışsınlar hatta mümkünse anayola yakın bir noktada açık bir alan olması gerekiyor o bölgede şantiyeyi geçtikten hemen sonraydı oraya inebilirler.Tahir abi,Şengül hoca ve Ahmet hoca da bildiğim kadarıyla oraya iniş yapıyorlardı.İşe bak yaaa bizde bu pazar hava güzel olursa çıkalım bir iki uçuş yapalım diye düşünüyorduk kesin bizi de tartaklar bu adiler .bir daha kimsenin başına böyle kötü bir durum gelmemesi dileğiyle... iyi uçuşlar

Kullanıcı avatarı
tyuzgulec
Ad Soyad: Tahir Yüzgüleç
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen tyuzgulec » 1 on yıl 7 yıl önce (06.10.2006, 09:56)

Kim ne zaman Jandarma çağırmış Ben Gürsu Jandarmayı Şimdi aradım böyle birşey yok abi dediler.bize şikayet falan yok dediler.böyle uydurma haberlerle gürsu tepesini karalamayım be kardeşim. ayıp yahu evet bir iniş yeri problemimiz var Belediye Başkanı yer Gösterdi ben hemen hemen her akşam üzeri uçuyorum bir Allahın kuluda bana gelip birşey söylemedi Ben köylülerle konuştugumda ya kardeşim hem benim ekili yerime iniyorlar ikaz ediyorum birde bana külanbeylik yapıyorlar diyorlar
onun için kızıyoruz diyor köylüler.

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 7 yıl önce (06.10.2006, 11:45)

tahir abi sen oaranın yerlisisin... çağdaş ile beraber atladık ... ve aşağıda ilk jandarma bizi bekliyordu zaten.. sonra tarla sahibi bir hışımla geldi...
sen nereye inebiliyorsun bilemiyorum.. eğer iniş var ise bir zahmet sen söyle....

Kullanıcı avatarı
emraq
Ad Soyad: Emrah Kaygusuz
Aldığı Beğeni: 1 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen emraq » 1 on yıl 7 yıl önce (06.10.2006, 11:49)

tahir abi sen inişleri nereye yaptığını söylersen bu iniş problemi de son bulur bence.madem belediye size iniş için bir yer tahsis etti bunu bizimle paylaşsan ne de güzel olur dimi :roll: biz de jandarmaymış,eli sopalı köylülermiş düşünmeden gönül rahatlığııyla uçuşun tadını çıkaralım :)

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 7 yıl önce (06.10.2006, 12:00)

teşekkürler emrah , en azından ne demek istediğimi özetlemişsin...
biz ne külhanbeyiyiz, ne de zaten ender bulunan uçuş bölgelerini kötülüyoruz.. sonuçta bu sporu yapan insanlarız... Jndarma zaten olayı büyütmedi , ama sonuçta iki tarla sahibi birden oradaydı ve haklılar benim arazime inmeyin yanından bile geçmeyin... diyorlar.. tarla sahiplerinin sıkıntıları başka , fakat problem bize yansıyor...işte....

Kullanıcı avatarı
akifcagdas
Ad Soyad: A. Çağdaş Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen akifcagdas » 1 on yıl 7 yıl önce (06.10.2006, 13:01)

Selamlar
çarşamba günü cihanın da dediği gibi gerçekten güzel bir hava vardı ama aşağı indiğimizde bu hemen bozuldu. ikimizde ekili bir tarlaya inmedik cihan tarlanın yol
tarafındaki ekilmemiş sınıra ben ise biraz daha içeride boş bi alana indim. bu sıradada bir jandarma ekibi bizi bekliyordu ikimizinde boş alana indiğini görünce sadece uyarıda bulunup burdan ayrıldılar. bir kaç dakika sonrada tarla sahipleri çıka geldi. zaten bütün tatsız olaylarda bu arada başladı bizi jandarmaya şikayet ettiğini ve birazdan geleceğini söyledi ama jandarma zaten bizimle görüşmüş olay yerinden ayrılmıştı. tabi tarla sahibi sadece bu tepkiyle kalmadı baya bi hoş olmayan harekette bulundu.tarla sahibini burdan kötülemek istemiyorum çünkü adam yerden göğe kadar haklı bi nedenle isyan ediyordu ama bunu uygulayışı ve uyguladığı kişiler yanlıştı. tarla sahiplerinin hepsi aynı şeyi söylüyor ne olursa olsun boş olan tarlalara bile inmemizi istemiyorlar. Bunları burda yazmamın nedeni ise gürsuyu kötülemek yada karalamak değil bu sorunu dile getirmek ve şehir dışından gelecek arkadaşları uyarmaktır.
Bu son olaydan sonra tarla sahiplerinin hiç şakası olmadığını anladım.herkesinin daha dikkatli olması lazım.
Bu arada belediyenin bir iniş yeri ayarladığını bizde köylülere ilettik ama onlar böyle bi iniş alanın olmadığını söylediler. Tahir abi bize bu yeri söylersen çok sevinirim.
Bu bölgeye şehir dışından gelecek arkadaşlara bir alternatif iniş alanını söyleyeyim
aşağıdaki otabanın ankara tarafına açılan tünelin yaklaşık 200 m ilerisinde gürsuya ayrılan bir sapağı bulunmakta (bu yol otabanı yapan iş makinaları için açılmış) ve aşağıdaki asfalt yola bağlanmaktadır.burada bi çatal oluşmakta bu alana yani yola inebilirsiniz çünkü diğer yola oranla çok kullanılan bir yol değil. tabi belli bi seviyeye gelmiş pilotlar için öneriyorum. yalnız dikkat edilmesi gereken yüksek gerilim hattı var ve buraya çok yakından parlel olarak geçmektedir.bunun dışında en sağılıklı iniş gürsu take off "dur. burda çok rahat take off üzerine çıkıp tekrar tepeye inebilirsiniz bence bunu deneyin.
Ya baya bi yazmışım biraz uzatmış olabilirim ama bunları belirtmem gerektiğini düşündüm umarım bu güzel tepeye layık bir iniş alnı ayarlanır ve bu istemediğimiz olaylar yaşanmaz

HERKEZE İYİ UÇUŞLAR

gürhavk
Pilot Menüsü: 

gürsu iniş alanı

Mesaj #11 gönderen gürhavk » 1 on yıl 7 yıl önce (19.10.2006, 13:19)

Evet saygıdeğer arkadaşlar, Sizlerin amacını artık çözdük. Siz istediğiniz kadar Gürsu ile uğraşın. Amacınıza ulaşamayacaksınız. Önce eğitimler konusunda bilip bilmeden traşladı bazı arkadaşlar. Hadi onlar bizi tanımadan böyle bir karalama yaptılar size ne demeli arkadaşlar. Özellikle Çağdaş bey benim sayemde en az iki yıl Gürsuda istediğiniz her şeyi yaptınız. Nedense ben Gürsu’ da güzel bi uçuş yapıcam diyen geliyor hava müsaitse kanadını seriyor havalanıyor ve iniş bölgesindeki en az 5 tane yerden birine iniyor. Tabi bunu Gürsuya uçmak için gelenler yapıyor. Birde buraları hiç beğenmediği halde 2 yıldır uçan, sırtımızdan para kazanan ve eğitim verdiğini zanneden arkadaşlarda tarla sahibinin orada olduğunu bildiği halde adamın tarlasına inersen birde adama külhanbeylik yaparsan olacağı budur. Sen temiz bir yere inemeyecek kadar bu işi bilmiyorsan Gürsu’ya gelme kardeşim.
Buradan tüm Y.P camiasına sesleniyorum. Gürsu’da uçuş yapacaklar veya burayla ilgili sorusu olanlar direk bana ulaşabilirler. Ben her konuda arkadaşlara yardımcı olurum.

take-off' a bir tabela yaptırıyorum. İniş alanını gösterenbüyük bi tabela.

NOT: Gürsu’ da eğitimler devam etmektedir.Sadece başlangıç eğitimi almak isteyenlere yardımcı olunur.

GÜRSU BELEDİYESİ – GÜRHAVK(Gürsu Havacılık Kulübü)
0 224 371 50 00 0 544 278 64 07

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 7 yıl önce (19.10.2006, 17:28)

Recep bey , merhaba
Beş iniş yerinden bir tanesini tariflemeniz yeterli zaten... ben üniversite mezunu , aile terbiyesi alımış , türkiyeyi geleceğe taşıyan bir firmada yönetici olarak çalışyorum... külhan beyliği ne çagdaş nede ben yapmadık... bazı insanların dolduruşlarına gelmeyecek kadar düşünen bir insansın...
Eğer benim yazdığım ilk yazıyı okursan , ne anlatmak istediğimi anlayabilirsin...

teşekkürler....

'' külhanbeylik yaparsan olacağı budur. Sen temiz bir yere inemeyecek kadar bu işi bilmiyorsan Gürsu’ya gelme kardeşim ''
bu nasıl bir uslüptur.. size yakışmadı .. sanki başka birisi sizin şifrenizle bu yazıyı yazmış gibi...

Kullanıcı avatarı
akifcagdas
Ad Soyad: A. Çağdaş Acar
Pilot Menüsü: 

Mesaj #13 gönderen akifcagdas » 1 on yıl 7 yıl önce (20.10.2006, 01:12)

Selamlar
Aslında mu mesajı yazmayacaktım ama cihanın attığı mesajdan sonra yazmam
gerektiğini hissettim. Başta Recep Erol"un attığı mesajı hala anlamış diğilim.
hem üslup yönünden hemde yazdığı olaylar bakımından. bence bu sayfada yazılan
hiç bir mesajı okumadan yazmış olmalı özelliklede benimkini. Gürsuyu kötülemek
istesem iniş alanı olarak bir yeri tarif etmezdim. Dahası geçmişteki bazı olaylardan bahsetmiş bence burda bu konulara hiç girmeyelim burdan zararı en çok gürsu tepesi görücek. Ama Recep Erolu gürsuda gördüğümde söyleyecek sözlerim war.
Bence oda aynısını yapmalı ortak adreslere taşınan her olay o bölgeyi çok etkiliyor. Gürsuyu gerçekten düşünüyorlarsa başta bu üsluplarını değiştirmeleri gerekiyor.
Benim asıl amacım bu olayın nasıl geliştiği anlatmak ve bu konu hakkında daha fazla yazılıp çizilecek olan gereksiz tartışmaları önlemekti. Yalnız yazdığım mesajdan böyle bir sonuç çıkacağı hiç aklıma gelmezdi. Umarım bu tartışmayı
daha fazla uzatmayız.

Kullanıcı avatarı
derajan
Ad Soyad: Yusuf Biçer
Aldığı Beğeni: 2 / 2
Pilot Menüsü: 

Mesaj #14 gönderen derajan » 1 on yıl 7 yıl önce (20.10.2006, 21:56)

Arkadaşlar bunların tek bir sebebi var ve hiç bir suçlusu yok aslında...(thk hariç) :D
köylüde haklı bence bu durumda, pilotta, belediyede.
Bu sorunların aslı kaynagı bir çatımızın olmaması, bizim hakkımızı yasal yollarla arayan, sorunlarımıza kalıcı çözümler üreten bir federasyonumuzun henuz olmaması..
:? :?
Birliğin ve beraberliği sağladığımız su zamanlarda federasyonun kurulması için hep birlikte sabır göstermeli ve her anlamda arkaşlarımıza hocalarımıza destek vermeliyiz.. ;) ;) ;) :idea:
herkeze iyi ucuşlar.. :D :( :? 8) :lol: :P

gürhavk
Pilot Menüsü: 

Mesaj #15 gönderen gürhavk » 1 on yıl 7 yıl önce (26.10.2006, 10:01)

Arkadaşlar şu an üzerinde çalışma yaptığımız 10 dönümlük bir yer var. Anıt şantiyesinin tam arkasımda kalan eski kavaklık dediğimiz 10 dönümlük tarla kanalın yanında orayı hazırlıyoruz. Take-off'a da bir tabela koyup iniş alanını orada uçuş yapacak pilot arkadaşlara belirtmiş olucaz. Yani bir daha köylüyle takışma olmaz herhalde. Biz elimizden geleni yapıyoruz.

Kullanıcı avatarı
KAYAKIN
Pilot Menüsü: 

Mesaj #16 gönderen KAYAKIN » 1 on yıl 7 yıl önce (26.10.2006, 10:09)

geçmiş ramazan bayramınız kutlu olsun ...

teşekkür ederim Recep Bey .