Formun bazı başlıklarına neden yorum yapılamıyor.

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
acg5
Mesajlar: 305
Kayıt: 23.09.2004, 22:11
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Şehir: Mersin
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Formun bazı başlıklarına neden yorum yapılamıyor.

Mesaj #1 gönderen acg5 » 6 yıl 5 ay önce (08.01.2013, 09:10)

Merhabalar,

Formun bazı başlıklarına neden yorum yapılamıyor. Yeni başlık açılamıyor... Şayet O konularda başlık yada yorum yapamıyorsak görmemizin de bir anlamı yok diye düşünüyorum...

Teşekkür ederim.

Adnan Coşkun


Adnan Coskun Gücenmez


Kullanıcı avatarı
PaRaDoX
Mesajlar: 694
Kayıt: 31.07.2004, 23:53
Ad Soyad: Ali Yücer
Şehir: Ankara
:
Yönetici
Aldığı Beğeni: 26 / 1
Yaş: 36
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen PaRaDoX » 6 yıl 5 ay önce (08.01.2013, 09:47)

Merhaba,

Bazı başlıklardan kastınız hangisi.

Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
ta2aeb
Mesajlar: 63
Kayıt: 05.09.2011, 15:07
Ad Soyad: Ergün Bilgin
Şehir: Zonguldak
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #3 gönderen ta2aeb » 6 yıl 5 ay önce (08.01.2013, 11:13)

sanırım sadece yarışma pilotlarının konu acıp yorum yapabildiği YP - Yarışma Paneli konulu bölümden bahsediliyor
Ergün Bilgin - ta2aeb
0 505 7139076

Kullanıcı avatarı
irfan karaman
Mesajlar: 195
Kayıt: 26.05.2012, 10:04
Ad Soyad: İrfan Karaman
Şehir: Kocaeli
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Yaş: 43
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen irfan karaman » 6 yıl 5 ay önce (09.01.2013, 02:34)

bahsi geçen başlıklara yorum yapılamadığını yeni sizden duydum , gerçii ergün arkadaşımızın bahsettiği konular ise yorum yapılamaması ve sadece yp yarışma pilotlarının yorum yapabiliyor olması ,konu hakkında belli bir tecrübe ve bilgi dağarcığı olan insanı düşündürür

allah allah kafama takıldı şimdi ?????

Kullanıcı avatarı
muzzy145
Mesajlar: 507
Kayıt: 29.01.2008, 00:05
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
Şehir: Oludeniz
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 18 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen muzzy145 » 6 yıl 5 ay önce (09.01.2013, 03:58)

Arkadaslar merhaba,

Panelin uye olmayan forum kullanicilari tarafindan neden mesaj yazmaya kapali oldugu ozelden bana ve ypforumun diger moderatorlerine panel foruma tasindigindan beri sikca soruluyor.

Yarisma paneli uyesi olmayan forum uyelerinin basliklara mesaj yazamamasi, kisitlanmis olmanin verdigi bir huzursuzluk var. Panelin niye sadece uye pilotlarin kullanimina acik oldunu birkac cumleyle anlatmaya calistim.

Turkiye Yarisma Panel kimlerden olusur? amaci nedir? tarihi nedir?

Turkiye yarisma pilotlari paneli 2008-2009 yilinda Turkiyede yarisma ucan pilotlar tarafindan yarisma pilotlarinin yamac parasutu yarismalari hakkindaki goruslerini, isteklerini yetkili kurumlara duyurmak icin yarisma pilotlarini temsilen kurulmus bir pilot birligidir. ilk gunden beri panele uye olabilmek icin pilotun yarisma pilotu veya yarismalarla ilgili calismalarda bulunan bir kisilik oldugunun belirlenebilmesi icin belirli kurallar takip ediliyor.

Panele uye olabilmek icin gerekli olan kriterler.(2012 oncesi)

1)Son iki sezonun birinde Turkiye pilot siralamasinda ilk 20de veyahut bayanlar siralamasinda ilk 3te olmak.
2)Yarisma skor hakemi veya yarisma organizatoru olmak.
3)Cesitli sebeplerle ilk 20 disinda kalip yillarin yarisma pilotlari veya panele katki saglayacagi dusunulen pilotlar arasindan oylamayla secilebilmek.

TYYP bu sene oncesine kadar iletisimini http://groups.yahoo.com/group/turkpilotpanel/ araciligiyla sagliyordu. Ilk gunden beri gruptaki mesajlari tum pilotlar gorebiliyor ancak sadece uye pilotlar mesaj yazabiliyordu. Bu durum TYYP foruma tasindiktan sonra degismedi. Eskiden gonderilen e-mailleri halen yahoo sayfasindan okuyabilirsiniz.

Bu yil panel uyesi olmayan pilotlarin yahoogrupta alinan kararlari takip etmesinin zorlugunu asabilmek ve basliklarin daha derli toplu olmasini saglamak icin panelde yapilan oylama sonucu TYYP ypforum'a tasindi. YPforum sahibi ve yoneticilerine forumu kullanabilmemiz icin izin verdikleri icin tesekkur ediyorum. Pilot panel herzaman seffaf hareket etmeye ve demokratik olmaya ozen gostermistir. Panelin kararlari oylama ve uyelerin onayi ile alinmaktadir. Panel ypforuma tasindiktan sonra onceki yillara gore daha fazla pilotun panelde paylasilanlari okumasi saglanmistir(daha seffaf). Daha seffaf bir panel herkes icin daha adil kararlarin alinmasina yol acacaktir.

2012 yilinda yine panelde oybirligiyle alinan karar sonucunda Turkiye yarisma pilotlari panelinin Turkiye Yarisma Paneline donusturulmesi calisiliyor. Basarildigi takdirde TYP artik yarisma pilotlari birligi degil yarisma pilotlari ve yarismalara katilan kuluplerin olusturdugu kurumsal bir guc olacak. Yeni alinan kurallar cercevesinde ustte yazdigim kurallara ek olarak belirli sayida yarisma pilotu olan kuluplerde artik panelde temsil edilmesi saglanmistir. (daha demokratik) Daha fazla pilotun panelde temsil edilmesi daha adil kararlarin alinmasina yol acacaktir.

Neyse lafi cok uzattim uzun lafin kisasi TYP SADECE XC YARISMALAR ile alakali bir olusum (federasyon secimlerini veya kanat sertifikasyonlarini panelde degil genelde konusuyoruz :) ) ve gercekten XC yarismalari ile alakasi olanlarin olusturdugu bir birlik.

TYP'nin kapisi yarismalara katilan kulupler, yarismalara katilan basarili pilotlar, yarisma duzenleyen organizatorler, yarisma hakemleri, duayen yarisma pilotlarindan biri olmak kaydiyla herkese acik.

Umarim kimseyi kirmadan kendimi ifade edebilmisimdir. Ben panele 2011 yilinda dahil oldum. Benden onceki donemde yapilan uygulamalardan gozden kacirdigim, hatali aksettirdigim bilgi olabilir. Hatam varsa affola.

Hepinize selamlar

Kullanıcı avatarı
acg5
Mesajlar: 305
Kayıt: 23.09.2004, 22:11
Ad Soyad: Adnan Coskun Gücenmez
Şehir: Mersin
Aldığı Beğeni: 3 / 1
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen acg5 » 6 yıl 5 ay önce (09.01.2013, 12:04)

Açıklamalar için teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Neden sadece XC yarışmaları.. Sanırım bir kaç yıldır Hedef yarışmaları da yapılıyor ve Türkiye Hava Sporları Federasyonu destekli ve onaylı diye biliyorum. Örneğin Kemalpaşada yapılan...

şayet XC yarışmaları ayrı tutulacak ise konu başlıkta bu özellikle belirtilebilirmi... yada Hedef yarışları için ayrı bir başlık veya böyle bir çalışma düşünülüyormu... yada.. ikisinide içine alacak şekilde başlık işlem yapabilirmi..


Teşekkür ederim..
Adnan Coskun Gücenmez


Kullanıcı avatarı
muzzy145
Mesajlar: 507
Kayıt: 29.01.2008, 00:05
Ad Soyad: Muzaffer Dundar
Şehir: Oludeniz
:
Yarışma Pilotu 150+ Club
Aldığı Beğeni: 18 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen muzzy145 » 6 yıl 5 ay önce (09.01.2013, 12:57)

Hedef yarismalari tum dunyada mesafe yarismalarin nazaran cok ilgi gormuyor. ulkemizdede bu dalda pilotlarin olusturdugu bir birlik yok. Birbirinden apayri dallar ve genelde 2 yarisma dalini secen pilotlar farkli. O yuzden hedef yarismasiyla ilgilenen pilotlarin xc yarismalariyla ilgilenenler gibi ayri bir birlik olusturmasi olumlu olur.

Panel uyeliginin verdigi en buyuk hak oy hakkidir. Eger iki dali bir panel altinda yurutmeye calisirsak hayatinda mesafe yarismasina katilmamis hedef pilotlarinin veya hayatinda hedef yarismasina katilmamis mesafe pilotlarinin kendileriyle alakali olmayan konularda oy hakki olur. Bu adaletsizlige ve huzursuzluga sebebiyet verir.“Forum Hakkında / Forum Destek / Şikayet veya Öneri” sayfasına dön