silinen mesajlar ve forumda siyaset

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
mustafa çelik
Ad Soyad: Mustafa Çelik
Aldığı Beğeni: 5 / 0
Pilot Menüsü: 

silinen mesajlar ve forumda siyaset

Mesaj #1 gönderen mustafa çelik » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 11:16)

Arkadaşlar beni tanıyanlar bilirler ki milliyetçi, muhafazakar bir yapım vardır bu durumun arkadaşlıklarımda, ilişkilerimde başkalarını dışlayıcı ve ötekileştirici bir pozisyon olmamıştır. Benimle aynı düşünmeyen, fikirleri zıt olan, alkol alan, ateist olan arkadaşlarım vardır. Herkesin aynı düşünmesini beklemek, aynı kalıba sokmak boşuna bir uğraş olur. Sabah sabah bu mevzuyu nereden açtın derseniz YPFORUM'un havacılık camiası içindeki yeri herkesin malumudur ve yöneticilerin hizmeti takdire şayandır. Daha öncedende olduğu gibi en son FEDERASYON LAGVEDİLDİMİ ????? başlağı altında arkadaşlarımız özgür iradeliri gereğince fikirlerini paylaştılar.
Konuyu açan arkadaşımız (fikrine saygı duyarım) Hükümete eleştirerek Federasyonun kapandığını ve bundan sonra eğitimler Kuran Kurslarında verilir diye yazdı. Site yönetimi bu yazıya 2 gün müdahale etmedi benim cevap olarak yazdığım Eğitimlerimizi barlarda, cafelerde aldık bundan sonrada Kuran Kurslarında alalım dememden rahatsız oldu, mesajım silindi.
Yine aynı arkadaşımız Federasyonun kapatılmasından konuyu THK'a getirerek ATATÜRK'ün kurduğu THK'a büyük darbe hükümet deri toplama yetkisini kurumdan aldı dedi yine mesaja dokunulmadı bende cevap olarak 30 yıldır Kurumun içinden birisi olduğumu Hükümetin THK'a ilk olarak Üniversite Kuruluşunda büyük bir kıyak yaptığını bununda 2.kıyak olduğunu kurumun deri gelirlerinin %150 artacağını yazdım. Ne hikmetse bu mesajımda silindi. SİTE YÖNETİMİNE SESLENİYORUM: Arkadaşlar şimdiye kadar silinen mesajlarım hep cevap olarak yazılan mesajlardı, yani konuyu açan, forumda siyaset yapan hükümeti, cumhurbaşkanını eleştirenlerin yazdıkları siyaset olmuyor cevap yazılınca siyaset oluyor ve mesajlar kaldırılıyor. Artık bazı şeylerden korkmayalım, fikirleri serbestlikle açıklayalım BİZLER ANADOLU KİLİMİNİN FARKLI MOTİF VE DESENLERİYİZ yani rengimiz, şeklimiz farklı olsada bir bütünüz. LÜTFEN FİKİRLERE SAYGI GÖSTERELİM....... FORUMDAKİ SİYASET ANLAYIŞI SİZİN DÜŞÜNCENİZİN AKSİ OLUNCA MESAJLARI SİLME OLMASIN....

Saygılarımla.

Mustafa ÇELİK

Kullanıcı avatarı
alkan51
Ad Soyad: Serkan Alkan
Aldığı Beğeni: 0 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen alkan51 » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 11:25)

Aynı durum benim içinde geçerli Mustafa Abi
Geniş düşünün diye arkadaşlar nerdeler acep
saygılarımla

Kullanıcı avatarı
SHaDoW
Ad Soyad: Ahmet Tokalı
:
100+ Club
Aldığı Beğeni: 6 / 1
Pilot Menüsü: 

Re: silinen mesajlar ve forumda siyaset

Mesaj #3 gönderen SHaDoW » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 12:24)

mustafa çelik yazdı:BİZLER ANADOLU KİLİMİNİN FARKLI MOTİF VE DESENLERİYİZ yani rengimiz, şeklimiz farklı olsada bir bütünüz. LÜTFEN FİKİRLERE SAYGI GÖSTERELİM....... FORUMDAKİ SİYASET ANLAYIŞI SİZİN DÜŞÜNCENİZİN AKSİ OLUNCA MESAJLARI SİLME OLMASIN....

Bence; kişilerin özgür iradeleri ile karşısındakini rencide etmeden, aşağılamadan fikirlerini paylaşabildiği, düşüncelerini yazabildiği bir ortam olması (veya olmaması) o "forumun kalitesini" belirler..
Mustafa abinin düşüncelerine katılıyorum. Herkes kendi doğrularını yazmalı.. En doğruyu seçip karar vermek forumdaşlara bırakılmalıdır.
Bende bazı forum başlıklarını okuyabilen şanslılardanım.. Ama hemen aynı gün kaldırıldığını görmek insanı taraflı hareket edildiği düşüncesine sürüklüyor..

Umarım Mustafa abinin bu sitemi son olur.

Selamlar...
Ahmet TOKALI

Kullanıcı avatarı
alkan51
Ad Soyad: Serkan Alkan
Pilot Menüsü: 

Mesaj #4 gönderen alkan51 » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 12:26)

İnşallah Ahmet hocam saygılar :)

Kullanıcı avatarı
Ayderbaha
Ad Soyad: Ayhan Şahin
:
200+ Club
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #5 gönderen Ayderbaha » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 14:48)

İddiada bulunulan eylem gerçekleştirilmişse hiç hoş olmamış. Tepki göstermenin çok ucuz ve en basit hali :P

Ne kadar yazık...

Kullanıcı avatarı
kenancifci
Ad Soyad: Kenan Çifci
Pilot Menüsü: 

Mesaj #6 gönderen kenancifci » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 17:49)

hepimiz birbirimizi iyi tanıyoruz, hepimizin ortak sıkıntısı hepimizi ilgilendiren federasyonumuzun iptali, herkes farklı boyutlardan yaklaşıyor, kimi nihat beyi kimi hükümeti eleştirir sonuçta ortak üzüntümüz tek... konu siyaset havasında tartışilmaması için müdahale edildiğini düşünüyorum. birbirimizi kırmaya gerek yok
bi kaç ay önce iptal edilen yarışmamız ile ilgili bir anlık kızgınlıkla içimden gecenleri kameraya çektik ama siyaset içerikli olduğu için yayınlamadım. nihat beyin çıkıp bize açıklama yapması gerekiyor, federasyon neden kapatıldı? hangi hatalar yapıldı? yada hükümet ne istedi de yapılmadı? ben federasyonun neden kapatıldığını soruyorum!!! 1nci ağız tek muhattabımız sayın NİHAT ERMİHAN beyin bu forum ortamında açıklama yapıp bizlerle muhattap olmasıdır, aksi halde sorumlu nihat beydir

Kullanıcı avatarı
unforg
Ad Soyad: Uğur Baytaş
:
50+ Club
Aldığı Beğeni: 4 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #7 gönderen unforg » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 19:40)

Mustafa beyin yazdıklarına tamamiyle katılıyorum çifte standart olmamalıdır.Biri değer verdiğimiz kurana hakaret edecek tepki olmayacak diğeri cevap verince mesajı silinecek yok böle birşey site yönetimini adil davranmaya davet ediyorum

Kullanıcı avatarı
sancihat
Ad Soyad: Cihat Şan
:
50+ Club
Pilot Menüsü: 

Mesaj #8 gönderen sancihat » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 20:35)

mustafaya ve ahmete +1

her bgörüş ve düşünceye sayg ve ı hoşgörü kırmadan incitmeden

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #9 gönderen cincir » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 21:42)

mustafa çelik yazdı:Konuyu açan arkadaşımız (fikrine saygı duyarım) Hükümete eleştirerek Federasyonun kapandığını ve bundan sonra eğitimler Kuran Kurslarında verilir diye yazdı. Site yönetimi bu yazıya 2 gün müdahale etmedi

Mustafa Bey merhaba.
Konuyu açan arkadaşımız demişsiniz fakat konuyu bu arkadaşımız açmadı sadece bir üstte yer alan ve deri toplama yetkisi ile olan habere yazılan bir mesaj var ve bu mesajın yazılma tarihi 26.09.2013 saat:15:12
Siz de bu mesaja cevaben 27.09.2013 saat:13:53 te bir mesaj atmışsınız.
Ypforum daki diğer mod. arkadaşlarım ben çalışan insanlarız ve fırsat buldukça foruma girip kontrollerde bulunuyoruz,her an biri birşey yazabilir,aman nöbette bekleyelim diye bir durum söz konusu değil. Tüm mesajların kaldırılma saati ise 27.09.2013 15:13 ten sonra (sizin mesajınıza cevaben bir mesaj daha var.Bazan saçma sapan ilanları da kaçırdığımız oluyor.Örneğin aynı mantıkla dün Narın Faydaları başlıklı bir konu vardı,onu da kaldırdım.Son derece faydalı bir paylaşımdı, ama neden kaldırıldı; çünkü burası yeri değil... Forum kuralları gereği havacılık konuları dışında mesaj açmak,cevaplamak uygun değil. Bilhassa siyaset , din vb. konular çok hassas ve kullanıcılar birbirlerini kırıp üzebiliyorlar.(sizin beni üzdüğünüz gibi) Dün foruma girdiğimde sizin mesajlaşmalarınızı gördüm ve kaldırdım,olayın sizin mesajınızla bir ilgisi yok,boşuna üzerinize alınmışsınız.Üstelik kaldırılan sadece sizin mesajınız değil,ilgili tüm mesajlar kaldırıldı. Buradan nasıl böyle bir sonuç çıkarttığınızı anlayamadım.
Bu mesaj 24 saat durmuş, altındaki mesajı da 24 saat bekletelim gibi bir hesap yapmamızı mı bekliyorsunuz?

mustafa çelik yazdı:SİTE YÖNETİMİNE SESLENİYORUM: Arkadaşlar şimdiye kadar silinen mesajlarım hep cevap olarak yazılan mesajlardı, yani konuyu açan, forumda siyaset yapan hükümeti, cumhurbaşkanını eleştirenlerin yazdıkları siyaset olmuyor cevap yazılınca siyaset oluyor ve mesajlar kaldırılıyor

Mustafa Bey aynı durum için -size göre öteki arkadaşlar- da bizim mesajlarımızı neden kaldırdınız diye soruyorlar.
Varsa bildiğiniz , bizim unuttuğumuz böyle mesajlar lütfen mesajın üstündeki ! işaretine tıklayın ve bize raporlayın,inceleyelim.

mustafa çelik yazdı:FORUMDAKİ SİYASET ANLAYIŞI SİZİN DÜŞÜNCENİZİN AKSİ OLUNCA MESAJLARI SİLME OLMASIN....

Böyle bir şeyin olmadığını ve olmayacağını kendim ve diğer arkadaşlarım adına kesinlikle söyleyebilirim, ancak hatalarımız tabii ki de olacaktır,insanız sonuçta.

Not1: Küfürlü mesajını kaldırdık diye bir kullanıcının (üstelik ben kaldırmamıştım) bana ve aileme ettiği tüm küfürlerin olduğu mesaj sabahtan akşama kadar forumda durdu. (ypforum olarak paramotor pazarladığımızı ve onu engellediğimizi düşünen bir vatandaş vardı,onun mesajlarından bahsediyorum.)
Not2: Moderatör olmadan önce benim de bazı mesajlarım kaldırıldı, ama haklıydı arkadaşlar.

Biraz insaflı olmanızı ve önyargılarınızdan kurtulmanızı dilerim (çünkü beni ve diğer mod. arkadaşlarımı tanımıyorsunuz)

Selamlarımla.
En son cincir tarafından 28.09.2013, 21:49 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
cincir
Ad Soyad: Güngör Şen
:
Moderatör
Aldığı Beğeni: 11 / 2
İletişim:
Pilot Menüsü: 

Mesaj #10 gönderen cincir » 1 on yıl 5 ay önce (28.09.2013, 21:45)

unforg yazdı:Mustafa beyin yazdıklarına tamamiyle katılıyorum çifte standart olmamalıdır.Biri değer verdiğimiz kurana hakaret edecek tepki olmayacak diğeri cevap verince mesajı silinecek yok böle birşey site yönetimini adil davranmaya davet ediyorum

Uğur Bey yazılan mesajlarda hakaret ya da buna benzer herhangi birşey yok,konu tamamen farklı .Zaten bu tür şeyler yaşanmasın diye mesajların tamamı kaldırılmıştır.

Lütfen dikkat edelim yazdıklarımıza.

Kullanıcı avatarı
exmurat
Ad Soyad: Murat Sobacı
Pilot Menüsü: 

Mesaj #11 gönderen exmurat » 1 on yıl 5 ay önce (29.09.2013, 11:01)

benim de bir başlığım silindi Konusu Havacılık değil di Sadece Acil yardıma ihtiyacım olan bir konuydu konunun içeriğine göre bazen esnek olunabilir diye düşünüyorum. Tabi konuya göre mesela benim yardıma ihtiyacım vardı. bu gibi konular için esnek olunabilir mi diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
deltakanat_52
Ad Soyad: Azmi Beştaş
Pilot Menüsü: 

Mesaj #12 gönderen deltakanat_52 » 1 on yıl 5 ay önce (30.09.2013, 09:05)

Arkadaşlar başlığı açan benim. polemik uzayıp gitmesin diye cevap yazmadım..sadece şunu söylemek istiyorum. "Bundan sonra eğitimler kuran kursunda verilir" cümlem kurana hakaret gibi gösterilmeye çalışılmış. Burda böyle ucuz numaralarla insanları hedef göstermeyin.

Mustafa Bey silinen sadece sizin mesajlarınız değil benimkiler de silindi. Ben zaten son mesajımda açıklamamı yapmış özür dilemiştim. Konuyu kan davası haline getirmenin lüzumu yok.

Uğur Bey olayı kurana hakaret durumuna getirmeniz sizin ne kadar sığ bir insan olduğunuzu gösteriyor. Başka bişey söyleyemem.

Saygılarımla.....