kontrol mekanizması

Forum Hakkındaki yazıları , önerilerinizi , şikayetlerinizi buraya yazabilir ve forumdaki yenilikleri buradan öğrenebilirsiniz. Forum u kullanmak hakkında destek alabilirsiniz.

Moderatör: Moderatör Ekibi

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

kontrol mekanizması

Mesaj #1 gönderen bartsay » 9 yıl 10 ay önce (03.05.2014, 06:21)

sabır gerekmeden okunan akıcı yazısı için Kubilay kardeşimize teşekkür ederiz (Kubilayın Yazısı Altta)

keşki modaretörler de okusa tamamını.

Benim konu ile ilgili basit önerim şu:

Forum kullanıcıları tarafından 3 veya daha fazla ! işareti ile belirltilen İHBAR olursa
sadece o ihbar edilen yazı kalksın, eğer ihbar edilen konu başlığı ise konu tamamen kapansın

Yazara da senin yazını kaldırdık 3-5-15....... kişi ilgisiz-forum kurallarına aykırı olduğunu düşünmüş desin

Eğer yönetim ihbarları asılsız, yazının forum kuralları içinde olduğunu düşünüyorsa konu kalmaya devam etsin

Kullanıcı avatarı
bartsay
Ad Soyad: Bartuğ Sayın
Aldığı Beğeni: 2 / 0
Pilot Menüsü: 

Mesaj #2 gönderen bartsay » 9 yıl 10 ay önce (03.05.2014, 06:23)

KUBİLAY'ın güzel yazısı

Bartuğ, sessizliğimle kendi sabrımın sınırlarını test ediyorum Çok Mutlu
Zaten bütün ortalığı karıştıran sensin Razz Razz Razz
Bir arkadaş vardı bu forumda, beni başkasının maşalığını yapmakla falan suçluyordu, senden ondan aşağı kalmıyorsun bakıyorum. Evil or Very Mad Benim ne işim olur BÜYÜK YALAN TEKNİĞİNİ en iyi kullanan Goebbels gibi şahıslarla??? Çok şükür inandığım doğruları kıvırmadan, dosdoğru söyleyebilecek medeni cesaretim var.
Gelelim konuya:
Devasa cüsseli sevgili dostumuz Cenk (Forum Moderatörlerinin gözü korksun diye biraz abartmış olabilirim), tüm iyi niyetiyle bir başlık açmış.
Sen tutmuşsun, dünün iyi adamı, dünyanın din bilgini denilen ve takip edilen, bir adama atıfta bulunmuşsun. Bugün o şahsiyetin izinden gidenleri, dikdörtgen, kare, yuvarlak, paralel vs vs. diye geometrik şekillere sokuyorlar.
Forum yönetimi bundan dolayı rahatsız olmuş olabilir. (Haklı olabilirler, çünkü özellikle paralel terimini geometri den bile çıkartmaya çalışan bir hükümet var başımızda) Belli mi olur, federasyonumuzu kapattıkları gibi, forumumuzu da kapatıverirler, Mazallah....
Yaf kardeşim, bizim forumda ne işimiz olur, dünün iyi, bugünün paralel adamlarıyla??? Havada herkes eşit, ayrı gayrı yok. Ama siz gidip gidip olayı başka biryerlere çekiyorsunuz Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu

Anlayabildiğim kadarıyla, forum yönetimi duruşlarından taviz vermek istemiyor. Fakat bugün bu taviz vermez tutum yüzünden yarın bu forumun çok daha büyük olaylara gebe kalabileceği gerçeği apaçık ortada.

Ben kendi şahsım adına istiyorum ki; açmış olduğum bir konuyu;
a) Yanlış yerde açmışsam; (dikkatsizliğimden kaynaklanıyor olabilir.) Forum yönetimi, forum kurallarına uygun olarak benim konumu doğru yere taşır ve beni bilgilendirirse, ben bundan rahatsız olmam aksine mutluluk duyarım.

b) Forum kurallarına biraz aykırı bir konuysa; (forum kurallarını iyi okumadığımdan dolayı olabilir, yada kuralları unutmamdan kaynaklanabilir). Forum yönetimi beni ÖZEL MESAJ vasıtasıyla uyararak, açmış bulunduğum konunun forum kurallarına uygun olmadığından kaldırıldığını belirtir ve forum kurallarının linkini göndererek, tekrar okumamı sağlarsa ben yine mutlu olurum.

c) Başkalarının yazdıkları yüzünden kaldırıyorsa; (benim açtığım masum bir konuya başka birileri, siyaset, din, dil ırk, renk vs. vs. karıştırıyor olabilir.) Forum yönetimi, benim açmış olduğum konuyu kaldırmak yerine, konuyla alakasız yada tartışma yaratacak mesaj yazanların mesajlarını kaldırabilir. (Yine bu mesaj sahiplerine mesajlarının neden kaldırıldığına dair bir açıklama yapılması gerekmektedir.)

Şimdiiiii.... Forum Yöneticisi arkadaşların yönünden meseleyi ele alalım. Bütün gün kendi işlerinde koşturmaktan, geçim derdinden, dünyevi sorunlardan vs.vs. zaten yeterince yoğunlar. birde her an her dakika foruma bağlanıp, kim kime sataşmış, kim yanlış malzeme ilanı vermiş, kim yanlış konu açmış vs vs. buna bakmak zorundalar ki; kabul ediyorum çekilir iş değil. Hele birde kaldırılacak yüzlerce konu ve mesaj varken, bu mesaj sahiplerine özel mesaj göndermek olacak iş değil.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Bence, günden güne büyüyen forum ailemizdeki, yönetici sayımızı artıralım. Yöneticilerin kendi aralarındaki iş yükünü hafifletecek bir sistem kuralım. Yukarıda belirtmiş olduğum özel mesaj konusunu kesinlikle ve kesinlikle atlamayalım ki, kırgınlıklar olmasın. Ya şimdi benim iri cüsseli dostum Cenk'e özel mesaj gönderirsiniz. Yada bu konuyu uzatırımda uzatırım Çok Mutlu Çok Mutlu Çok Mutlu